Hmmn, die eerste is sowieso geschoten met een Canon Powershot S3 in combinatie met een Raynox M-250 voorzetlens. Die laatste is gemaakt met Canon EOS 400D + 70-300 en ik geloof ook met die voorzetlens. Maar dat weet ik niet meer zeker, aangezien het een oude foto isquote:Op zondag 24 juli 2011 19:06 schreef Ilse86 het volgende:
Oooh die eerste en laatste.. Echt geweldig. Met wat voor een lens zijn die geschoten als ik mag vragen?
Je zou dat beest maar perongeluk pakken als je zo'n wit 'knalbesje' wil plukkenquote:Op dinsdag 26 juli 2011 21:34 schreef Yvesss het volgende:
Nog wat uit de oude doos, met compactcamera.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ik heb wel eens zitten rekenen met de standaard lenzenformule, dat werkt redelijk goed (zal wel niet 100% zijn omdat het geen enkelvoudige lenzen betreft):quote:Op woensdag 3 augustus 2011 23:10 schreef CamelNLD het volgende:
Hoe kan ik het aantal milimeters berekenen met gebruik van macro ringen? Als ik mijn 70-200 gebruik met de macroringen krijg ik iets van 90mm aan macro. Hoe is dat berekent?
Hoeveel macro krijg ik als ik macroringen op bijvoorbeeld de 300mm zet?
| 1 | 1/f = 1/v + 1/b (f=brandpuntsafstand lens, v=afstand van lens tot onderwerp, b=afstand van lens tot sensor). |
Voorbeeld 2: 300 mm lens met kortste scherpstelafstand 150 cm (gokje).quote:b/v = 1 => b = v;
1/100 = 1/b+ 1/b = 2/b => b = 200 mm.
Met 66 mm ringen kom je op een b' van 266.
in de formule:
1/100 = 1/v' + 1/266 => 1/v' = 1/100 - 1/266 = 2.66/266 - 1/266 = 1.66/266 => v' = 266/1.66 =~ 160
Vergroting = b'/v' = 266/160 = 1,66 : 1
Op een lange lens kunnen ringen net het verschil maken, zoals een kennis van me die een 600 mm (standaard kortste afstand 5.5 meter) met ringen gebruikt om vlinders te fotograferen.quote:1/300 = 1/1500 +1/b => 1/b = 1/300 - 1/1500 = 5/1500 - 1/1500 = 4/1500 => b = 375.
Maximale vergroting is dan 375/1500 = 0.25
Met 75 mm tussenringen (rekent makkelijker):
1/300 = 1/v' + 1/450 => 1/v' = 1/300 - 1/450 = 3/900 - 2/900 = 1/900 => v' = 900.
In plaats van 150 cm kan je dus tot 90 cm komen. De vergroting wordt dan:
b/v = 450/900 = 0.5
Zo wat een reeks getallen, moet echt even knipperen zo vroeg op de dagquote:Op donderdag 4 augustus 2011 19:33 schreef Barbaaf het volgende:
[..]
Ik heb wel eens zitten rekenen met de standaard lenzenformule, dat werkt redelijk goed (zal wel niet 100% zijn omdat het geen enkelvoudige lenzen betreft):
[ code verwijderd ]
Eerst moet je weten wat de minimale scherpstelafstand van je lens is zodat je de maximale b kan berekenen. Daarna bereken je het effect van de ringen.
Voorbeeld 1: 100 mm lens met 1:1 macro.
[..]
Voorbeeld 2: 300 mm lens met kortste scherpstelafstand 150 cm (gokje).
[..]
Op een lange lens kunnen ringen net het verschil maken, zoals een kennis van me die een 600 mm (standaard kortste afstand 5.5 meter) met ringen gebruikt om vlinders te fotograferen.
Welke 300 wil je aanschaffen en hoe dichtbij kan die? En hoe dichtbij kan je met de 70-200?quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 10:31 schreef CamelNLD het volgende:
[..]
Zo wat een reeks getallen, moet echt even knipperen zo vroeg op de dag. In ieder geval thx voor het posten en uitleg. Ik zit nu dus nog te twijfelen of ik de 300mm ga aanschaffen.
Ligt eraan wat voor filter je wilt. Als het pur ter bescherming is (dus een uv filter) tjah dan hoeft het niet zo duur te zijn hoor.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 09:46 schreef TimSeve het volgende:
Gisteren een Tamron 90MM aangeschaft, welke na het weekend binnenkomt
Welke filter kan ik er het beste op zetten? Merk/prijs als het kan?
Ok, ik wil m inderdaad als bescherming erop zetten. De goedkoopste die erop past moet dus voldoende zijn? Kwalitatief zullen de foto's er niet op achteruitgaan toch?quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 12:14 schreef CamelNLD het volgende:
[..]
Ligt eraan wat voor filter je wilt. Als het pur ter bescherming is (dus een uv filter) tjah dan hoeft het niet zo duur te zijn hoor.
Wil je een filter met effect zul je toch eerst moeten neerzetten welk effect je wilt. Ikzelf gebruik nooit filters met een bepaald effect (sterker nog ik heb ze niet eens). Ik heb wel op mijn meest prijzige lenzen een uv filter ter bescherming van de lens.
Thanks! (ik ga er even vanuit dat je die van mij bedoeld).quote:Op woensdag 3 augustus 2011 18:57 schreef kippiedippie het volgende:
Jaloersheid op de geposte foto's haha
Die vlieg is epischWelke camera?
[ afbeelding ]
Haha, nicequote:
hij maakt wel wat lawaai, maar dat de AF af en toe niet zou werken heb ik nog nooit gehadquote:Op dinsdag 9 augustus 2011 13:11 schreef TimSeve het volgende:
Tammy is wel erg luidruchtig he? Hebben jullie ook last van het feit dat soms de AF niet werkt? Herstarten camera lost het probleem op?
Lijkt erop dat het aan mijn camera ligt. Net werkte de AF weer niet, richt ik de camera naar buiten (zonlicht) werkt ie welquote:Op dinsdag 9 augustus 2011 13:16 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
hij maakt wel wat lawaai, maar dat de AF af en toe niet zou werken heb ik nog nooit gehad
En terecht hoor, vooral die bij bij die passiebloem is mooiquote:Op dinsdag 9 augustus 2011 11:45 schreef Turbomuis het volgende:
Leuk topic! Erg mooie foto's ook. Ik durf bijna niet, maar ik post toch wat fotootjes. Ik heb geen geavanceerde camera, ik moet het doen met een simpel digitaal klikding. Ik hoop ooit een digitale spiegelreflex te hebben, maar voorlopig zit dat er niet in, helaas...
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Die heb ik met m'n telefoon genomen zelfsquote:Op dinsdag 9 augustus 2011 18:23 schreef Barbaaf het volgende:
[..]
En terecht hoor, vooral die bij bij die passiebloem is mooi
Zo zie je maarquote:Op dinsdag 9 augustus 2011 18:42 schreef Turbomuis het volgende:
[..]
Die heb ik met m'n telefoon genomen zelfs
bedoel je dat hij gaat hunten (oftewel wel proberen te focussen maar dat hij geen lock kan krijgen)? want dat zou natuurlijk kunnen als je onderwerp te donker en/of te weinig contrast heeft voor je AF sensorquote:Op dinsdag 9 augustus 2011 16:43 schreef TimSeve het volgende:
[..]
Lijkt erop dat het aan mijn camera ligt. Net werkte de AF weer niet, richt ik de camera naar buiten (zonlicht) werkt ie wel
Neenee, hij doet gewoon evenveel als wanneer je de lens op MF zet :S echt raar. Camera schiet wel een foto als ik de shutter volledig indruk.quote:Op woensdag 10 augustus 2011 09:04 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
bedoel je dat hij gaat hunten (oftewel wel proberen te focussen maar dat hij geen lock kan krijgen)? want dat zou natuurlijk kunnen als je onderwerp te donker en/of te weinig contrast heeft voor je AF sensor
Wat voor camera heb jequote:Op woensdag 10 augustus 2011 18:17 schreef TimSeve het volgende:
[..]
Neenee, hij doet gewoon evenveel als wanneer je de lens op MF zet :S echt raar. Camera schiet wel een foto als ik de shutter volledig indruk.
'Alles' krijg je niet scherp met een macrolens. Om zoveel mogelijk scherptediepte te kopen draai je je diafragma een flink end dicht. Hoe verder hoe liever.quote:Btw, hoe stellen jullie ''alles'' scherp zeg maar? had een libelle in het vizier, kreeg steeds maar een stuk scherpgesteld wat ik niet scherp wilde hebben... instellingen van de camera aanpassen?
De limiter die je wel op meer macrolenzen vindt beperkt je AF-bereik. In standje 'limit' laat ie 't echte macrobereik weg. Die limiter gebruik je wanneer je je macrolens misbruikt voor reportagedoeleinden, het maakt hem ineens een stuk sneller.quote:Wat is trouwens de ''Limit'' functie op de lens? (is een Tamron 90MM)
Blijven spelen, dan haal je er per dag meer uit. 't Houdt bij een macrolens niet op bij het afrekenen. 't Begint dan pas.quote:Vandaag nog wat nieuws geschoten, mn vriendin heeft m ook ff gehad:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Jammer genoeg is deze spin wazig geworden
[ afbeelding ]
is gewoon Aaaawwwwquote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |