Ik denk dat je me niet helemaal begrijpt.quote:Op zondag 17 april 2011 14:56 schreef MeraViglioSa het volgende:
[..]
Is het niet een beetje logisch dat men aandacht zoekt met zulke serieuze problemen? Volgens mij zijn topics als dit en anderen daar nu juist voor bedoeld.
Je vindt dat er een paar zijn die niet op kunnen houden over hetzelfde probleem, tips en adviezen lijken te negeren en je vindt dat aandachttrekkerij, toch?quote:Op zondag 17 april 2011 14:58 schreef iwannabehigh het volgende:
[..]
Ik denk dat je me niet helemaal begrijpt.
Simpel voorbeeld: mlig, ander voorbeeld: richard. Ze posten hier levensverhalen, kapen topics; serieuze gevallen kregen geeneens aandacht meer, maar iets doen met de adviezen? Neehoor. En telkens weer hetzelfde posten (richard altijd over uiterlijk en telkens weer dezelfde reacties van mensen). Dat is aandacht zoeken in mijn ogen. Het gaat ze niet om de tips en adviezen, maar om de aandacht. En mlig post hier constant, maar professionele hulp wilt hij niet eens zoeken, maar hij wilt wel ''beter'' worden? Wij kunnen hem toch niet helpen, ieder normaal persoon ziet in dat hij professionele hulp nodig heeft.quote:Op zondag 17 april 2011 15:00 schreef MeraViglioSa het volgende:
[..]
Je vindt dat er een paar zijn die niet op kunnen houden over hetzelfde probleem, tips en adviezen lijken te negeren en je vindt dat aandachttrekkerij, toch?
Ik denk dat serieuze topics als dit daar juist voor bedoeld zijn. Iedereen heeft aandacht nodig en deze 'probleemgevallen' krijgen dat duidelijk niet genoeg, op de manier die ze willen. Dus komen ze het hier zoeken. Waarom is dat een probleem..?
Daar geef ik je helemaal gelijk ik hoor, maar ik zie nog steeds niet zo in waarom het een probleem moet zijn, dat aandachttrekken. Dat is gewoon iets waar ze behoefte aan hebben, nou dan krijgen ze dat tochquote:Op zondag 17 april 2011 15:07 schreef iwannabehigh het volgende:
[..]
Simpel voorbeeld: mlig, ander voorbeeld: richard. Ze posten hier levensverhalen, kapen topics; serieuze gevallen kregen geeneens aandacht meer, maar iets doen met de adviezen? Neehoor. En telkens weer hetzelfde posten (richard altijd over uiterlijk en telkens weer dezelfde reacties van mensen). Dat is aandacht zoeken in mijn ogen. Het gaat ze niet om de tips en adviezen, maar om de aandacht. En mlig post hier constant, maar professionele hulp wilt hij niet eens zoeken, maar hij wilt wel ''beter'' worden? Wij kunnen hem toch niet helpen, ieder normaal persoon ziet in dat hij professionele hulp nodig heeft.
Zeker niet, je hebt er recenter ook over gepost dat je je genaaid voelde enzo. Anders zou het me niet zo opvallen dat je het er nu weer over had, je geeft regelmatige steken onder water naar anderen waardoor je je genaaid voelt.quote:Op zondag 17 april 2011 14:33 schreef iwannabehigh het volgende:
[..]
Dit is de eerste keer binnen vier maanden dat ik hierover begin. Als ik ze net zo hard wou ''naaien'', had ik dat wel op een heel andere manier gedaan.
Welke reacties in het algemeen? De enige tegen wie ik écht hard tegen ben geweest is Richard. Verder niet dat ik mij kan herinneren. Ik redeneer niet constant vanuit mezelf, ik kan me inleven in personen maar er zijn hier mensen met al-tijd dezelfde verhalen; altijd herhalen, altijd in de slachtofferrol. De tips/adviezen zijn al gegeven, dus wat wil je dan nog horen? Dan vind ik het persoonlijk niet raar dat ik hard ben, eerder realistisch aangezien sommige personen alleen maar aandacht willen. Als je toch niks met de tips doet, kan je beter weggaan. Sowieso zijn hier ook mensen die toch niet te helpen zijn en geen professionele hulp willen maar tóch posten.
En eerlijk gezegd: soms trol ik hier gewoon.
Ik vind dat wel een probleem, vooral omdat andere mensen hier vaak genegeerd werden puur door zulke mensen. Terwijl die andere mensen misschien wél iets met de adviezen zouden doen. Ook vind ik het zonde om aandachttrekkers steeds te voeden - zo kan het wel jaren door blijven gaan. En daar zijn ze ook toe in staat. En wat levert het op? Niets..quote:Op zondag 17 april 2011 15:09 schreef MeraViglioSa het volgende:
[..]
Daar geef ik je helemaal gelijk ik hoor, maar ik zie nog steeds niet zo in waarom het een probleem moet zijn, dat aandachttrekken. Dat is gewoon iets waar ze behoefte aan hebben, nou dan krijgen ze dat toch
Dingen van je af schrijven heeft ook therapeutische werking.
-edit als iemand weigert professionele hulp te zoeken denk ik niet dat het aan ons fokkers is om dan te denken: "Nou, stik er dan maar in". En voor hetzelfde geld roept er ineens wel iemand wat nuttigs hier.
Laat mij die posts maar zien waarbij ik heb gezegd dat mensen mij naaien. De enigste keer dat ik dat heb gezegd is omdat Straw tegen mij zei dat ze het denigrerend vond dat ik over haar zei dat ze onzeker was. Ik vond ook wel eens wat denigrerend.quote:Op zondag 17 april 2011 15:14 schreef moneyfornothing het volgende:
[..]
Zeker niet, je hebt er recenter ook over gepost dat je je genaaid voelde enzo. Anders zou het me niet zo opvallen dat je het er nu weer over had, je geeft regelmatige steken onder water naar anderen waardoor je je genaaid voelt.
En ik noemde het 'naaien' omdat ik net als formerjellybean denk dat je het niet zo moet zien, maar als kritiek. Net zoals jij kritiek op anderen kan hebben zonder meteen te willen naaien.
Grappig dat je net nog zegt dat mensen die negatief reageren beter hun reactie voor hun kunnen houden en het topic maar moeten negeren, en nu is het opeens weer logisch dat jij negatief reageert op mensen die steeds in herhaling vallen. En nu moeten die mensen zelf maar weg gaan, terwijl het net nog andersom was.
En die mensen die in herhaling vallen vind ik ook irritant, maar als zij niets met tips willen is het klaar. Aandacht is aandacht, en ik denk niet dat dan negatieve aandacht een beter iets is om te geven. Als je ze zat bent kun je ze beter negeren, dan houden ze eerder op denk ik als ze het echt enkel om de aandacht gaat.
Oh dus ik moet maar even alles doorspitten? Ik zal er zo misschien even naar kijken dan.quote:Op zondag 17 april 2011 15:25 schreef iwannabehigh het volgende:
[..]
Laat mij die posts maar zien waarbij ik heb gezegd dat mensen mij naaien. De enigste keer dat ik dat heb gezegd is omdat Straw tegen mij zei dat ze het denigrerend vond dat ik over haar zei dat ze onzeker was. Ik vond ook wel eens wat denigrerend.
Hier doelde ik niet op, maar ik kan me voorstellen dat mensen je gedrag eng vonden. Ik moet er niet aan denken dat zo'n iemand achter mij aan zou hebben eerlijk gezegd. En dan doel ik op de tunnelvisie die je toen had, niet hou jij als persoon in zijn geheel bent.quote:Ik vind modjes inlichten omdat iemand bang is (op basis van 1 topic) dat ik iemand wat aan ga doen wel echt naaien. Of topics over mij aanmaken, vind ik ook naaien, want ik werd er uiteraard op aangesproken. Of telkens weer dingen naar voren brengen over dat meisje, vind ik naaien. Ik vind dat geen kritiek, dat IS geen kritiek meer
Je ziet de spiegel blijkbaar niet die ik je dan voorhoud, want in mijn ogen zeg jij ook regelmatig hetzelfde. Dit zal in verhouding tot al de posts die je maakt vast meevallen, maar toch vallen ze me op. Maar de kritiek hierop kun je niet aan, dus lijkt me evident dat anderen ook niets aan jouw kritiek hebben. Tuurlijk mag jij zo reageren, maar begrijp dan ook dat dit net zo weinig nut heeft en ik het negeeradvies wat je net gaf ook hier van op toepassing vind.quote:Je begrijpt het niet. Als een topic je niet aanstaat, als je toch alleen maar kut reacties wilt geven, reageer dan gewoon niet. Als iemand constant hetzelfde zegt (puur om aandacht te krijgen he) dan is het toch logisch dat je daar de persoon eerst op wijst en als die persoon doorgaat d'r op een gegeven moment negatief op gaat reageren? Iedereen irriteerde zich er op een gegeven moment aan (de meeste personen). Zo zie ik het, hoop dat je het verschil ziet.
Ah dat vroeg ik me dus af je hebt er dus inderdaad professionele hulp bij gekregen.quote:Op zondag 17 april 2011 15:38 schreef iwannabehigh het volgende:
KW sowieso wel.
Ja, zoek maar op als daar serieus zin in hebt/de tijd voor hebt. Het is één keer echt naar voren gekomen en nu weer.
Verder geef ik je helemaal gelijk. Maar je bedoelt dat ik steeds hetzelfde reageerde bij mijn eigen topics? Of de reacties in dit topic? Ik probeer op de users (die mij echt serieus lijken te zijn) normaal te reageren. Wil ik je toch zeggen dat ik echt professionele hulp gezocht heb en eraan heb gewerkt, in tegen stelling tot de meeste users hier die maar door blijven gaan.
Dit is heel tekenend voor mensen die onzeker zijn. Hoeft niet alleen over dit te zijn. Er zijn ook mensen die als de dood zijn om instanties op te bellen. Daar kunnen ze het heel vaak over hebben en heel moeilijk over doen. Uiteindelijk is het een kwestie van de telefoon pakken en bellen. En ze zeggen daarna allemaal dat het spannend was, maar ook wel meeviel.quote:Op zondag 17 april 2011 15:28 schreef formerjellybean het volgende:
Ik denk meer dat mensen op de verkeerde plek hulp zoeken en dit als een soort strohalm zien en er helemaal aan vast knopen en ik denk dat sommige problemen veel complexer zijn dan daten op latere leeftijd.
Ook denk dat het net is als in het echte leven, als je iemand in je omgeving hebt die problemen heeft en dat constant blijft hebben dan heb je ook op een gegeven moment toch ook zoiets van zoek hulp ofzo want je komt er niet uit.
Om heel eerlijk te zijn soms vind ik het zelf gevaarlijk hoe anderen er mee omgaan hoe goedbedoeld ook , omdat het ook juist totaal averechts kan uitpakken.
Misschien is het dan hard om te zeggen zoek liever hulp ofzo, dan het constant hier te zoeken want dat schiet niet op.
Ik vind dit een hele leuke vraag om te volgen.quote:
Het is veel te simpel gedacht dat richard of MLiG er met een tip of advies mee klaar zijn. Het gaat erom voldoende vertrouwen op te bouwen, door die angst voor vrouwen / mensen te ontmaskeren als onzin. Maar dat duurt heel lang. Het helpt richard mijns inziens als hij merkt dat vrouwen niet alleen keuren en afwijzen, maar ook luisteren, begrip hebben en niet afwijzen. Vrouwen zijn dus blijkaar niet zo rot. Profesionele hulp kan je dat vertrouwen ook niet zomaar geven. Het is niet zo, dat als je jezelf maar meld bij de hulpverlening, het probleem eventjes wordt verholpen.quote:Op zondag 17 april 2011 15:07 schreef iwannabehigh het volgende:
[..]
Simpel voorbeeld: mlig, ander voorbeeld: richard. Ze posten hier levensverhalen, kapen topics; serieuze gevallen kregen geeneens aandacht meer, maar iets doen met de adviezen? Neehoor. En telkens weer hetzelfde posten (richard altijd over uiterlijk en telkens weer dezelfde reacties van mensen). Dat is aandacht zoeken in mijn ogen. Het gaat ze niet om de tips en adviezen, maar om de aandacht. En mlig post hier constant, maar professionele hulp wilt hij niet eens zoeken, maar hij wilt wel ''beter'' worden? Wij kunnen hem toch niet helpen, ieder normaal persoon ziet in dat hij professionele hulp nodig heeft.
Wil je ook eens horen hoe vervelend het kan zijn?quote:Op zondag 17 april 2011 15:58 schreef Modest71 het volgende:
[..]
Ik vind dit een hele leuke vraag om te volgen.
Waarschijnlijk als het bij mij gebeurd is was, had ik het niet door
Dit inderdaad.quote:Op zondag 17 april 2011 16:04 schreef formerjellybean het volgende:
Kijk dat is het dus als het op een leuke manier gedaan word is het leuk, maar je hebt ook vervelende handtastelijke gasten dat het niet leuk is.
Op een leuke manier is het vaak vleiend en geeft je toch even een egobooster. Ik moet wel zeggen dat ik vaak het geluk had , dat ik degene die ik leuk vond mij ook vaak leuk vonden.
Dus als ik een oogje had op iemand was het vaak wederzijds en dan versierden ze mij.
Joh bij richard en MLiG is het probleem niet het vrouwen versieren, maar veel dieper liggend probleem, dat probleem is veel belangrijker om aan te werken dan aan het versieren. Ik denk als ze eerst serieus aan die problemen gaan werken de rest ook wel gaat.quote:Op zondag 17 april 2011 16:01 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Het is veel te simpel gedacht dat richard of MLiG er met een tip of advies mee klaar zijn. Het gaat erom voldoende vertrouwen op te bouwen, door die angst voor vrouwen / mensen te ontmaskeren als onzin. Maar dat duurt heel lang. Het helpt richard mijns inziens als hij merkt dat vrouwen niet alleen keuren en afwijzen, maar ook luisteren, begrip hebben en niet afwijzen. Vrouwen zijn dus blijkaar niet zo rot. Profesionele hulp kan je dat vertrouwen ook niet zomaar geven. Het is niet zo, dat als je jezelf maar meld bij de hulpverlening, het probleem eventjes wordt verholpen.
Dat is het enige dat 'ie kan doen, natuurlijk. Doet 'ie goed, vind ik.quote:Op zondag 17 april 2011 16:09 schreef formerjellybean het volgende:
[..]
Joh bij richard en MLiG is het probleem niet het vrouwen versieren, maar veel dieper liggend probleem, dat probleem is veel belangrijker om aan te werken dan aan het versieren. Ik denk als ze eerst serieus aan die problemen gaan werken de rest ook wel gaat.
En ik denk dat jij soms iets te veel online hulpverlener wil zijn. En je hoeft me niets te vertellen over hulpverlening want ik heb zelf een jaar lang dagtherapie gedaan.
niet zeer serieus en als belediging bedoelt ofzo:quote:Op zondag 17 april 2011 16:09 schreef formerjellybean het volgende:
[..]
Joh bij richard en MLiG is het probleem niet het vrouwen versieren, maar veel dieper liggend probleem, dat probleem is veel belangrijker om aan te werken dan aan het versieren. Ik denk als ze eerst serieus aan die problemen gaan werken de rest ook wel gaat.
En ik denk dat jij soms iets te veel online hulpverlener wil zijn. En je hoeft me niets te vertellen over hulpverlening want ik heb zelf een jaar lang dagtherapie gedaan.
Ook daar sta ik open voor te wetenquote:Op zondag 17 april 2011 16:04 schreef MeraViglioSa het volgende:
[..]
Wil je ook eens horen hoe vervelend het kan zijn?
Ja maar door dag in dag uit een jaar lang dagtherapie te hebben leer toch wel degelijk hoe hulpverlening werkt hoor en jij kan er heel laagdunkend over doen.quote:Op zondag 17 april 2011 16:12 schreef mylifeisgrey het volgende:
[..]
niet zeer serieus en als belediging bedoelt ofzo:
ja wat !![]()
je had dagtherapie gekregen toch? je had toch geen dagtherapie zelf gegeven?
En wat doen ze daar?quote:Op zondag 17 april 2011 16:14 schreef formerjellybean het volgende:
[..]
Ja maar door dag in dag uit een jaar lang dagtherapie te hebben leer toch wel degelijk hoe hulpverlening werkt hoor en jij kan er heel laagdunkend over doen.
Ik ben er een heel stuk verder door gekomen.
Ik hoop niet dat je de link wil leggen tussen online hulpverlening van ongeschoolden versus echte hulpverlening waar je echt menselijk contact legt met diegenen die dit gestudeerd hebben, om zo maar aan te tonen dat Richard en co best hier mogen blijven en dat alles na verloop van tijd dan maar goed komt.quote:Op zondag 17 april 2011 16:20 schreef deelnemer het volgende:
[..]
En wat doen ze daar?
Ik vermoed dat ze je aanzetten om constructieve stappen te ondernemen. Ze bieden een luisterend oor, geven feedback en houden je bij de les. Door deze steun lukt het beter consequent door te zetten, waar je zelf afhaakt en weer in je oude patroon vervalt. Er is mogelijk nog medicatie om je gevoelens wat te dempen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |