Alleen jammer dat hij er zelf spijt van lijkt te hebben. Het word eens tijd voor Harry van Bommel op defensie. En dan keihard snijden in het budget.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:29 schreef KoosVogels het volgende:
Hillen is goed bezig. Van mijn part bezuinigt hij de complete krijgsmacht weg.
Hoezo, Belgie valt aan?quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:34 schreef Northside het volgende:
Tsja, duidelijk, van defensie blijft niets over. Die 6000 gedwongen ontslagen moeten straks geen probleem zijn, wie wil er nog bij zo'n hobbydefensie werken?
Erg jammer, en binnen 20 jaar hebben we er spijt van.
Dat ze er mensen uit gooien is nog het probleem niet, er zijn vast wel wat nutteloze soldaten hier en daar (zie Eriksd's post) die er uit te knallen zijn. Maar waarom die speeltjes in godsnaam weg.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:34 schreef Northside het volgende:
Tsja, duidelijk, van defensie blijft niets over. Die 6000 gedwongen ontslagen moeten straks geen probleem zijn, wie wil er nog bij zo'n hobbydefensie werken?
Erg jammer, en binnen 20 jaar hebben we er spijt van.
Amerika pompt geld in defensiequote:
Om dat er al genoeg speeltjes zijn om mensen mee te doden.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:35 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Dat ze er mensen uit gooien is nog het probleem niet, er zijn vast wel wat nutteloze soldaten hier en daar (zie Eriksd's post) die er uit te knallen zijn. Maar waarom die speeltjes in godsnaam weg.
Jij voorziet een duistere toekomst? Nederland maakt onderdeel uit van een grote alliantie. Dat maakt een groot leger overbodig. Tel daarbij op dat de Koude Oorlog is afgelopen en het nut van een grote krijgsmacht verdwijnt.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:34 schreef Northside het volgende:
Tsja, duidelijk, van defensie blijft niets over. Die 6000 gedwongen ontslagen moeten straks geen probleem zijn, wie wil er nog bij zo'n hobbydefensie werken?
Erg jammer, en binnen 20 jaar hebben we er spijt van.
En 6000 Nederlandse soldaten, een handjevol tanks en wat F-16's maken het verschil?quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:37 schreef Northside het volgende:
[..]
Amerika pompt geld in defensie
China pompt geld in defensie
Rusland pompt geld in defensie
India pompt geld in defensie
Europa breekt defensie af
Grondstoffen worden steeds schaarser
Do the math.
Deel uitmaken van een grote alliantie geeft ook verplichtingen. Niemand houdt van meelifters. En de koude oorlog is afgelopen, maar zo stabiel is de wereld de afgelopen 15 jaar niet geweest he?quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:37 schreef KoosVogels het volgende:
Jij voorziet een duistere toekomst? Nederland maakt onderdeel uit van een grote alliantie. Dat maakt een groot leger overbodig. Tel daarbij op dat de Koude Oorlog is afgelopen en het nut van een grote krijgsmacht verdwijnt.
Ach, die pacifistische klote Hollanders doen al moeilijk over kruisraketten op bloody Fregatten, zo'n kut volk verdient ook geen defensie zou je haast zeggen. Als een stel Somalische idioten op een rubberboot jouw definitie is van "de vijand", tjah.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:37 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Om dat er al genoeg speeltjes zijn om mensen mee te doden.
Uiteraard. Maar defensie verdwijnt dan ook niet in zn geheel. Gewoon een kleine krijgsmacht die zo nu en dan een missie kan uitvoeren.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:40 schreef Northside het volgende:
[..]
Deel uitmaken van een grote alliantie geeft ook verplichtingen. Niemand houdt van meelifters. En de koude oorlog is afgelopen, maar zo stabiel is de wereld de afgelopen 15 jaar niet geweest he?
Terwijl er al lang is gezegd dat missies als Uruzgan niet meer mogelijk zijn na bezuinigingen.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:41 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Uiteraard. Maar defensie verdwijnt dan ook niet in zn geheel. Gewoon een kleine krijgsmacht die zo nu en dan een missie kan uitvoeren.
Nee, je hebt gelijk. We moeten de stekker er maar uit trekken.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:38 schreef KoosVogels het volgende:
En 6000 Nederlandse soldaten, een handjevol tanks en wat F-16's maken het verschil?
O Jezus toch niet dit gezwam.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:43 schreef Zeeland het volgende:
Ons leger kan natuurlijk ook 'de vijand' zijn. De vijand voor onszelf of de vijand voor een ander land. Wie verteld mij dat we in een volgende oorlog aan de goede kant staan?
Niemand. Nederlandse defensie verdedigt de Nederlandse belangen. Als dat niet strookt met jouw persoonlijke belangen is dat vette pech voor jou. Dan is Nederland blijkbaar niet 'jouw land' en moet je overwegen te verhuizen naar een plek waar het beter is.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:43 schreef Zeeland het volgende:
Ons leger kan natuurlijk ook 'de vijand' zijn. De vijand voor onszelf of de vijand voor een ander land. Wie verteld mij dat we in een volgende oorlog aan de goede kant staan?
Ik zie de gelijkenis niet helemaal maar de gedachte dat een mini-leger ook meer iets van invloed heeft is m.i. wereldvreemd.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:42 schreef Northside het volgende:
[..]
Nee, je hebt gelijk. We moeten de stekker er maar uit trekken.
Wat een kutredenering... dit is echt weer iets van het niveau 'laten we ook maar geen geld meer in 80+'ers steken, want die gaan toch binnenkort dood'. Wereldvreemd geval ben jij soms.
Stuk uit de HP/de TIjd over de aankomende bezuinigingen.quote:Defensie als speelbal
Het ministerie is overgeleverd aan de wispelturigheid van GroenLinks.
Aanstaande vrijdag presenteert Hans Hillen in de ministerraad zijn voorstellen om een miljard te bezuinigen op Defensie. Een miljard op een begroting van acht miljard. Dat lijkt een bezuiniging van 12,5 procent, maar schijn bedriegt: bijna 1,5 miljard van die begroting gaat op aan pensioenen en wachtgelden. En daarnaast is onder minister Henk Kamp afgesproken om 20 procent van de begroting te be- steden aan vernieuwing van materieel, om de krijgsmacht slagvaardig en breed inzetbaar te houden. Die investering is geen doel op zich, maar een middel om te zorgen dat onze strijdkrachten kunnen blijven doen wat de politiek wil dat ze doen.
Wie deze bedragen in mindering brengt op de acht miljard, ziet dat er feitelijk een miljard moet worden bezuinigd op een werkbegroting van vijf miljard. Kortom, een bezuiniging van 20 procent. Vandaar ook dat volgens Hillen ontslag dreigde voor 10.000 van 65.000 personeelsleden (onder wie 40.000 militairen).
Anders dan bij de bezuinigingen op het speciaal onderwijs, de cultuursector of de uitkeringen zien we hier geen massale protesten en kritische reacties in de media. Gezagsgetrouw zijn de militairen hun eigen bezuinigingen aan het voorbereiden, en ze reageren zelfs massaal op een uitnodiging van Hillen aan het.personeel om zelf met suggesties te komen. En dat terwijl de medewerkers meer dan teleurgesteld mogen zijn over de hoogte van de bezuinigingen, aangezien de coali- tie bestaat uit de twee partijen die het minst wilden bezuinigen op Defensie.
Waarom ze daar toch toe hebben besloten, laat zich makkelijkverklaren: tal van hervormingen in arbeidsmarkt, sociale zekerheid en gezondheidszorg die VVD en CDA hadden willen doorvoeren, zijn onder druk van de PVV achterwege gebleven. En dus moesten de 18 miljard aan bezuinigingen elders worden gevonden, zoals Ab Klink vorige week ook al terecht zei in een interview in Vrij Nederland. Het is overigens ook een sterker argument om kritisch te zijn over deze gedoogconstructie dan dat je blijkbaar niet wist met welke partij je in zee ging.
Maar die verklaring lost het probleem van Defensie nog niet op. En dat probleem gaat verder dan bezuinigingen alleen. Door het versnipperde politieke landschap in Nederland mist Defensie solide steun. Aan de rechtse meerderheid hebben we op dit punt niet veel, omdat de PVV enkel kiest voor nationale belangen. Aan de andere kant van het politieke spectrum is er de PvdA, die uit electorale overwegingen haar internationale traditie , verloochent.
Daarmee is Defensie nu overgeleverd aan de wispelturigheid van GroenLinks. Dit wordt pijnlijk zichtbaar in de discussies over zowel de missie in Kunduz als de deelname aan de internationale operatie in Libië. De uitkomst is een compro mispolitiek die de realiteit van de internationale werkelijkheid ontkent.
Het is naïef te denken dat Nederland, wanneer het steeds minder verantwoordelijkheid neemt, toch een belangrijke stempel kan blijven drukken op bijvoorbeeld de manier van opleiden in Afghanistan of van optreden in Libië.
De uitkomst van dit alles: het risico bestaat dat onze militairen worden uitgezonden met onzekerheid over blijvende steun in het parlement en met de handen op de rug gebonden waar het hun in- zet en mandaat betreft. En dan ga je ook nog eens op pad met de onzekerheid of je baan nog bestaat wan- neer je terugkomt. Dat is nogal wat.
En toch hoort de buitenwacht onze strijdkrachten tot op heden weinig klagen. Die loyaliteit vind je in weinig andere sectoren. Dat willen behouden, vraagt om een evenwicht tussen middelen en ambitieniveau.
Defensie is en blijft een belangrijke levensverzekering voor de veiligheid van de samenleving. De argumenten daarvoor zien we helaas iedere dag in het nieuws. Het is aan de politiek om te voorkomen dat het voor de mensen van Defensie een woekerpolis wordt.
Iets kan best in mijn belang zijn, maar toch moreel verwerpelijk. Het gaat dus ook niet zozeer om mijn eigen belang, maar het grote plaatje van de wereld t.o.v. het landsbelang.quote:Op vrijdag 8 april 2011 10:46 schreef Northside het volgende:
[..]
Niemand. Nederlandse defensie verdedigt de Nederlandse belangen. Als dat niet strookt met jouw persoonlijke belangen is dat vette pech voor jou. Dan is Nederland blijkbaar niet 'jouw land' en moet je overwegen te verhuizen naar een plek waar het beter is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |