Voor mij wel een redelijk succes ja. Ik zou het alleen doen als het echt nodig isquote:Op donderdag 31 maart 2011 10:33 schreef motorbloempje het volgende:
Heb het toentertijd voor wiskunde gedaan in Leiden, groot succesZou 't zo weer doen
Ja maar de kwaliteit is bagger...quote:Op donderdag 31 maart 2011 15:55 schreef Dastan het volgende:
Bij ons op school wordt volop gepropageerd voor die examentraining.
ww.SSLleiden.nlquote:Op donderdag 31 maart 2011 10:33 schreef motorbloempje het volgende:
Heb het toentertijd voor wiskunde gedaan in Leiden, groot succesZou 't zo weer doen
ja idd, bij mij precies hetzelfdequote:Op vrijdag 1 april 2011 20:28 schreef dralion13 het volgende:
Ik ga het niet doen, vind 300 euro beetje veel geld voor 3 dagen bijles
Maarja sta geen onvoldoendes momenteel, en heb genoeg compensatie voor het geval dat ik een examen verpest
Wij mogen gewoon thuis blijven natuurlijk met eigen verantwoordelijkheid dat je geen hol uitvoertquote:Op donderdag 14 april 2011 19:26 schreef WG1122 het volgende:
Ik heb examentraining op mijn eigen school. Beetje examens maken van afgelopen jaren maken wat ik thuis ook gewoon kan doen...
da's heel fijnquote:Op donderdag 21 april 2011 12:17 schreef Alxander het volgende:
Ben zelf docent wiskunde B voor Lyceo examentrainingen: http://www.lyceo.nl/home/
Daar zou ik ook naar toe gaan, uiteindelijk toch maar niet gedaan. Doe wel examentraining voor Wiskunde maar bij een andere instellingquote:Op donderdag 21 april 2011 12:17 schreef Alxander het volgende:
Ben zelf docent wiskunde B voor Lyceo examentrainingen: http://www.lyceo.nl/home/
Aha, bij welke instelling ga je het nu doen? Lyceo staat overigens behoorlijk goed bekend. We doen zelfs examentraining op middelbare scholen!quote:Op donderdag 21 april 2011 21:46 schreef Letstalk het volgende:
[..]
Daar zou ik ook naar toe gaan, uiteindelijk toch maar niet gedaan. Doe wel examentraining voor Wiskunde maar bij een andere instelling
Euhm een kleinere examentrainigsinstelling vlakbij mij in de buurt. Weet even niet hoe heet. Zit daar in groepen van 6 leerlingen per minimaal 1 docent. Lyceo leek me wat grootschaliger.quote:Op donderdag 21 april 2011 22:42 schreef Alxander het volgende:
[..]
Aha, bij welke instelling ga je het nu doen? Lyceo staat overigens behoorlijk goed bekend. We doen zelfs examentraining op middelbare scholen!
Ook bij Lyceo zitten we met groepen van maximaal 5 per docent. Veel succes met je training!quote:Op vrijdag 22 april 2011 16:54 schreef Letstalk het volgende:
[..]
Euhm een kleinere examentrainigsinstelling vlakbij mij in de buurt. Weet even niet hoe heet. Zit daar in groepen van 6 leerlingen per minimaal 1 docent. Lyceo leek me wat grootschaliger.
Inderdaad. Maar ik had die boeken allang gekocht voordat ik examentraining op school kreeg en kwam er achter dat een docent veel betere uitleg en feedback kan geven dan die doctoren die de Examenbundels hebben uitgevonden.quote:Op dinsdag 26 april 2011 17:00 schreef GemaskerdeMuchacho het volgende:
Examenbundels is sowieso onzin, dat kan je gewoon gratis op internet vinden en printen.
Samengevat snap ik dan nog wel, voor als je bij sommige vakken echt kutte boeken hebt ofzoiets.
je hebt toch ook van die Luzac examentrainingen?? maar die zijn in de meivakantie en ik weet niet zeker of je er nog last-minute mee kan doen. trouwens wanneer zijn de eindexamens??quote:Op zaterdag 30 april 2011 18:29 schreef Gitaarmat het volgende:
Ik heb echt examentraining nodig maar die van de RUG zit al vol voor M&O.![]()
Zijn er nog mogelijkheden in Groningen/Zwolle/Leeuwarden?
gelukkig leggen jullie dat allemaal uit.quote:Op woensdag 4 mei 2011 19:19 schreef Don_Vanelli het volgende:
Ik geef inmiddels alweer voor het 5e jaar eindexamentraining wiskunde op de TU/e. En je komt soms de meest hilarische dingen tegen..
Scholieren die in 6 VWO wiskunde B eindexamen willen doen en niet eens 2 breuken bij elkaar op kunnen tellen
Vroeger deed je ook eindexamen in 3 vakken.quote:Op zondag 8 mei 2011 12:06 schreef rubje het volgende:
Examentraining?In onze tijd ging je er zelf voor zitten en zorgde je maar dat je je de stof tot je wist te nemen en als het echt niet kon,dan belde je ff een vriendje/vriendinnetje op die slimmer was dan jij en die het je even gratis bijspijkerde.
Examentraining
...alsof je melaats bent en niks zelf kan.
De kans dat je iets kunt doen wat je leuk vindt wordt natuurlijk aanzienlijk groter door examens goed te maken.quote:Op woensdag 25 januari 2012 20:25 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Ik zou mezelf eerst eens de vraag stellen, wat is de bedoeling van jouw scholing uiteindelijk.. [ afbeelding ]
Is het dat je goed wordt in examens maken, of dat je goed wordt in iets dat je leuk vindt en voor hebt gekozen?
guilty, niet handig.quote:Op donderdag 26 januari 2012 13:42 schreef L-D het volgende:
Was toen heerlijk weer tijdens mijn examenperiode, maar juist degenen die er slecht voor stonden namen het er van terwijl ik weer hard zat te leren.
Bij mijn school was ik 70 euro per vak kwijt geloof ik, maar via Lyceo ben je al zo'n 300 euro per vak kwijt.quote:Op zaterdag 7 april 2012 18:08 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Wat kost zo'n examentraining? Graag concrete prijzen als jullie die hebben.
Hoe betalen mensen dat? Zijn er leerlingen die dat zelf betalen of zijn het de ouders die dit betalen?
Ik vind het een nietszeggende stelling, waar zijn de argumenten?quote:Op zondag 8 april 2012 06:51 schreef Boterbartje het volgende:
Examentrainingen
zo'n grote verspilling van geld, ongelofelijk. Als je dat nodig hebt ben je sowieso al een faler
Examencursus Leiden 325 euro.quote:Op zaterdag 7 april 2012 18:08 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Wat kost zo'n examentraining? Graag concrete prijzen als jullie die hebben.
Hoe betalen mensen dat? Zijn er leerlingen die dat zelf betalen of zijn het de ouders die dit betalen?
Als je getraind moet worden om een examen te halen verdien je geen diploma. Diploma's zijn sowieso teveel stamp werk, al dat halfgare stampvolk moet weer opkankeren naar de havo ipv de waarde van het vwo diploma te verneuken.quote:Op zondag 8 april 2012 11:59 schreef Etsu het volgende:
[..]
Ik vind het een nietszeggende stelling, waar zijn de argumenten?
[..]
Examencursus Leiden 325 euro.
Hoe het gefinancierd wordt vind ik niet relevant.
Waarom verdien je geen diploma?quote:Op dinsdag 10 april 2012 10:13 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Als je getraind moet worden om een examen te halen verdien je geen diploma. Diploma's zijn sowieso teveel stamp werk, al dat halfgare stampvolk moet weer opkankeren naar de havo ipv de waarde van het vwo diploma te verneuken.
Amen.
4 voor wisB want ik had besloten dat je met een 4 ook kon halen dus de bovenbouw heb ik geen reet gedaan/boeken niet meegenomen dus prima voor mijquote:Op dinsdag 10 april 2012 11:23 schreef Etsu het volgende:
[..]
Waarom verdien je geen diploma?
Overigens, jezelf een diploma gunnen met een 4 en een 5.![]()
En hoe is het gegaan?!quote:Op dinsdag 10 april 2012 18:52 schreef Nutkicker22 het volgende:
Mijn school heeft voor ons 2-daagse examentrainingen van het Lyceo gezorgd voor zowel voor de havo en vwo. Ik ga donderdag scheikunde en op vrijdag wiskunde B doen
Wij hadden per klas/vak ongeveer 10 leerlingen. Hierbij was er een student aanwezig + onze eigen docent. Bij scheikunde kregen we niet zo een goede uitleg waarbij er soms fouten zaten in de pp presentatie en soms moest onze docent wat corrigeren. De boeken die we kregen van het Lyceo waren daarentegen wel goedquote:Op donderdag 12 april 2012 22:01 schreef Elco.. het volgende:
Leuk voor je Boterbartje, nu nog wat aan je EQ doen en dan komt het ook nog wel goed met je.
Ontopic graag!
[..]
En hoe is het gegaan?!
De arrogantiequote:Op woensdag 11 april 2012 05:35 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
4 voor wisB want ik had besloten dat je met een 4 ook kon halen dus de bovenbouw heb ik geen reet gedaan/boeken niet meegenomen dus prima voor mij
5 voor SK omdat ik daar geen neuk om gaf saai vak
Voor de rest alles gewoon dikke voldoende en 2 vakken volledig zelfstandig erbij gedaan. En ik verdien een diploma omdat ik het puur op intelligentie heb gehaald ipv te leren dus ga niet cool doen ofzo met je gemiddelde intelligentie
Nu heb je wel geluk gehad dat je je leraar als assistentie had, maar volgens mij is dit bij de meeste Lyceos examentraining niet het geval?quote:Op vrijdag 13 april 2012 18:18 schreef Nutkicker22 het volgende:
[..]
Wij hadden per klas/vak ongeveer 10 leerlingen. Hierbij was er een student aanwezig + onze eigen docent. Bij scheikunde kregen we niet zo een goede uitleg waarbij er soms fouten zaten in de pp presentatie en soms moest onze docent wat corrigeren. De boeken die we kregen van het Lyceo waren daarentegen wel goed. Opdrachtenboek + uitwerkingenboek
Het is nu al te laat voor een goede iig.quote:Op dinsdag 17 april 2012 15:55 schreef Elco.. het volgende:
schopperdeschop.
Twijfel nog steeds om examentraining te doen
Ok. Ik ben het wel met dit verhaaltje eens trouwens. Ik denk wel dat je kunt zien of iemand slim is op middelbare school. Mensen die weken van te voren blokken. Ik ben de avond voor het examen begonnen met leren voor het vak dat ik de volgende dag had en het ging prima. Mensen die het hele jaar al leren waren gelijk definitief gezakt, dan ben je gewoon dom. Dat bedoel ikquote:Op vrijdag 13 april 2012 21:47 schreef Mr.DD het volgende:
[..]
De arrogantieOp de middelbare school pas je intelligentie amper toe, als VWO-er leer je alleen sneller. Werkelijke 'intelligentie' komt pas van toepassing bij academisch niveau. Zelf ben ik niet de domste (ik heb alle vakken van mijn eerste jaar in één keer gehaald met amper studeren en een week van te voren beginnen, interesse en inzicht hielp mij hierbij.) en toch heb ik een examencursus gedaan. Dit was om te compenseren voor 6 economie leraren in 3 jaar bij gebrek aan één goede. Tevens biedt het een goed overzicht van de examenstof.
Ik ben het met je eens dat mensen die twee weken leren voor een PTA (om een 6 te halen) eigenlijk niet thuishoren op de échte academische studies maar beter hun heil kunnen zoeken bij Geneeskunde, Rechten of HBO. Spreekrecht over intelligentie volgt pas op WO. Dan merk je heel snel wie de 24/7 studenten zijn en wiens hersenen wel capabel zijn.
Ik heb verleden jaar ook een eindexamentraining gevolgd voor Wiskunde B, er waren 3 studenten van de Technische Universiteit Delft die ons begeleiden. De studenten wisten er veel vanaf en ook was het lesmateriaal erg fijn om uit te werken. Het knipt alle verschillende theorie op in stukjes.quote:Op woensdag 18 april 2012 20:22 schreef DennisDekker44 het volgende:
Ik ga straks examen training volgen aan de UvA, lijkt mij een handige manier om je kennis te toetsen.
Zo kom je er achter welke onderdelen je zwakke punten zijn, en vervolgens kun je hier nog extra aandacht besteden voor het (gevreesde) tentamen plaatsvindt.
Ik ben benieuwd naar hoe dat is, zo intensiefquote:Op zondag 29 april 2012 15:48 schreef trolololo het volgende:
Vrijdag - zondag 4,5 en 6 mei naar Leiden voor Wiskunde B. Ik hoop dat het zin heeft!
Ik heb het al gedaan in Amsterdam voor Scheikunde, dat heeft wel echt geholpen! (Bam 7,1 voor laatste SE toetsquote:Op zondag 29 april 2012 16:13 schreef Maisnon het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd naar hoe dat is, zo intensiefmaar ik kan me wel voorstellen dat je dan superzelfverzekerd het examen in gaat
Ik wel, zeker als het om huiswerkbegeleiding gaat wat volgens mij heel wat meer kost dan die examentraining. Wat mij betreft moeten alle leerlingen gelijke kansen krijgen, ik vind het ongewenst als straks de rijkere ouders het falen van het onderwijs kunnen compenseren terwijl de armere ouders niet die keuze hebben.quote:Hoe het gefinancierd wordt vind ik niet relevant.
Ok.quote:Op zondag 29 april 2012 19:49 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik wel, zeker als het om huiswerkbegeleiding gaat wat volgens mij heel wat meer kost dan die examentraining. Wat mij betreft moeten alle leerlingen gelijke kansen krijgen, ik vind het ongewenst als straks de rijkere ouders het falen van het onderwijs kunnen compenseren terwijl de armere ouders niet die keuze hebben.
Eigenlijk moet jij je examens zonder huiswerkbegeleiding en al die onzin kunnen maken anders incapabelquote:Op zondag 29 april 2012 19:49 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik wel, zeker als het om huiswerkbegeleiding gaat wat volgens mij heel wat meer kost dan die examentraining. Wat mij betreft moeten alle leerlingen gelijke kansen krijgen, ik vind het ongewenst als straks de rijkere ouders het falen van het onderwijs kunnen compenseren terwijl de armere ouders niet die keuze hebben.
De intelligente Rechtenstudenten zijn diegene die echt groot gaan verdienen, de studie op zich is niet heel moeilijkquote:Op dinsdag 17 april 2012 17:45 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Ok. Ik ben het wel met dit verhaaltje eens trouwens. Ik denk wel dat je kunt zien of iemand slim is op middelbare school. Mensen die weken van te voren blokken. Ik ben de avond voor het examen begonnen met leren voor het vak dat ik de volgende dag had en het ging prima. Mensen die het hele jaar al leren waren gelijk definitief gezakt, dan ben je gewoon dom. Dat bedoel ikEn ik kom hier arrogant over, dat weet ik
Maar dat is ook gewoon zo leuk haha, dit is niet ik-in-real-life hoor.
Enkel ga ik wel rechten doen, maar dat is vanwege interesse.. intelligentie heb ik toch wel, daar hoef ik geen academische studie voor te doen.
Frauderen is een groot woord,je hebt voor een gedeelte wel gelijk hoor met name de eerste paar zinnen in je bericht.Maar stel he Economie 2012 examen word moeilijk ,dat weet ik wel zeker want het is een nieuwe examenprogramma waardoor je bijna geen oefenexamen kan maken als Havo 5 leerling .En de pilot examen waren ook moeilijk gevonden voorgaande jaren zie norm 1,8 .Dat is toch eerlijk als een examen moeilijk is dan verdienen de leerlingen toch 1 punt tot maximaal twee punten extra .Je gaat toch ook geen Vwo toets geven aan een Havo leerling dus hoe zo fraude danquote:Op maandag 30 april 2012 15:10 schreef Bram_van_Loon het volgende:
HAVO-boy, ik heb al lang mijn examens gemaakt en ik was voor alles geslaagd. Zonder hulp, op VWO-niveau en met een NT-profiel.
Aangezien jij duidelijk mijn boodschap hierboven niet hebt begrepen zal ik het maar even wat expliciteren: het niveau van zowel de leraren als de leerlingen is de afgelopen decennia flink gedaald op het HAVO en het VWO. Er staan veel onbevoegde leraren voor de klas en het percentage van de leerlingen wat naar het HAVO en het VWO gaat is bijna verdubbeld hetgeen betekent dat het niveau op het HAVO en het VWO flink is gedaald. Het niveau van de leraren is ook niet al te best: 1/3de van de lessen van 4-HAVO t/m 6-VWO wordt gegeven door een onbevoegde leraar, veel lessen worden gegeven door tweedegraadsleraren die hier in het algemeen niet geschikt voor zijn, zeker niet op VWO-niveau.
Gelukkig of helaas voor de leerlingen wordt er gefraudeerd met de eindexamencijfers doordat het CEVO jaarlijks op basis van een steekproef extra punten geeft als het nodig is.
Stel echter dat op een gegeven moment de eindexamens wel streng zouden worden dan zou het zomaar kunnen dat de rijke ouders veel bijles en huiswerkbegeleiding inkopen voor hun kinderen terwijl de kinderen van arme ouders het zelf maar moeten zien te redden. Als dat op een gegeven moment niet of nauwelijks meer mogelijk zou worden doordat het niveau van de leraren nog verder daalt dan zou dat tot een flinke tweedeling kunnen leiden. In een nog erger scénario zullen er veel private scholen worden opgericht, een trend die je de laatste 10 jaar al zag met als gevolg dat enkel de rijke ouders goed onderwijs voor hun kind kunnen kopen in Nederland.
Alle leerlingen moeten goed onderwijs krijgen, op basis van hun capaciteiten en niet op basis van het inkomen en het vermogen van hun ouders wat geen verdienste is van de leerling.
Oh, dan vind ik het wel interessant om het van jouw kant te horen, hoe word je precies erin opgeleid?quote:Op maandag 1 april 2013 20:31 schreef dramatic het volgende:
Ik ga het misschien geven (voor natuurkunde of wisB). Maar je kunt het bijna niet nodig hebben. Ik was al 1 van de slechtste van de klas en heb al die examens gehaald.. maar goed, anders hebben studenten geen bijbaan
Samengevat moet meer dan genoeg zijn hoor, examenbundel ga je waarschijnlijk amper openen.
Per onderwerp wordt de stof door een professor/docent in een kwartier uitgelegd, waarna speciaal samengestelde vragenbundels worden uitgedeeld die van laag tot eindexamenniveau lopen over dat onderwerp. Tijdens deze anderhalf uur is er 1 begeleider per 4 deelnemers aan wie men dus vragen kan stellen. (Daar zou ik er 1 van kunnen zijn).quote:Op maandag 1 april 2013 20:37 schreef Maisnon het volgende:
[..]
Oh, dan vind ik het wel interessant om het van jouw kant te horen, hoe word je precies erin opgeleid?Is het net zoiets als bijles geven maar dan wat groter opgezet?
Ik heb zo'n bundel voor natuurkunde van de Universiteit Leiden, moet zeggen dat ik er tot nu toe bar weinig aan heb gehad. Er staan examenvragen in, en vragen die door hun zijn bedacht. Vooral die bedachte vragen gaan verder dan het eindexamen, en heb je dus eigenlijk weinig aan.quote:Op maandag 1 april 2013 20:41 schreef dramatic het volgende:
[..]
Per onderwerp wordt de stof door een professor/docent in een kwartier uitgelegd, waarna speciaal samengestelde vragenbundels worden uitgedeeld die van laag tot eindexamenniveau lopen over dat onderwerp. Tijdens deze anderhalf uur is er 1 begeleider per 4 deelnemers aan wie men dus vragen kan stellen. (Daar zou ik er 1 van kunnen zijn).
Wat op zich op hetzelfde neerkomt, alleen heb je nu 3 dagen lang de tijd vragen te stellen tot je het snapt. De examenbundels gaan ook ruimschoots over het examenniveau heen.quote:Op maandag 1 april 2013 20:51 schreef Rezania het volgende:
[..]
Ik heb zo'n bundel voor natuurkunde van de Universiteit Leiden, moet zeggen dat ik er tot nu toe bar weinig aan heb gehad. Er staan examenvragen in, en vragen die door hun zijn bedacht. Vooral die bedachte vragen gaan verder dan het eindexamen, en heb je dus eigenlijk weinig aan.
Je kan beter gewoon oefenen met een examenbundel imo.
Een examenbundel gebruikt toch enkel vragen uit vorige examens? Weet het eigenlijk niet meer, tijdje geleden dat ik er voor het laatst eentje heb gebruikt.quote:Op maandag 1 april 2013 20:53 schreef dramatic het volgende:
[..]
Wat op zich op hetzelfde neerkomt, alleen heb je nu 3 dagen lang de tijd vragen te stellen tot je het snapt. De examenbundels gaan ook ruimschoots over het examenniveau heen.
De helft van het boekje staat op onderwerp met vragen die zo nu en dan uit examens komen, maar meestal niet. Dat zijn de echte onmogelijke (bij wisB dan)quote:Op maandag 1 april 2013 20:55 schreef Rezania het volgende:
[..]
Een examenbundel gebruikt toch enkel vragen uit vorige examens? Weet het eigenlijk niet meer, tijdje geleden dat ik er voor het laatst eentje heb gebruikt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |