Dat is waarom hij zo populair is, hij luistert naar zijn volk. Wist je ook dat hij nog steeds zijn oorspronkelijk beroep uitoefent? Oogartsquote:Op donderdag 24 maart 2011 22:48 schreef Mr_Memory het volgende:
@CLF
Als iedereen in Syrie zo blij is met Assad, en een "handvol" demostranten in een onbelangrijk "dorp" daar anders over denken, waarom is Assad dan nu opeens bereid om staatshervormingen door tevoeren?
Dat is dan toch helemaal niet nodig.
Ik beweer nergens dat er geen onvrede is. Wel is het zo dat de meerderheid van de bevolking Bashar Al-Assad als leider wilt behouden. En dat zal zich in de loop van deze dagen/weken wel bewijzen, aangezien de protesten tot een minimum zullen blijven.quote:Op donderdag 24 maart 2011 23:00 schreef abdalfawaz het volgende:
Hoe je het ook wendt of keert CLF, ook onder de Syrische bevolking heerst onvrede, net zoals in andere samenlevingen het geval is. Dit wordt nu zeker aangewakkerd door de gebeurtenissen in de andere landen in het Midden Oosten en door de media, dus ben ik wel benieuwd hoe al-Assad daarmee omgaat. Het ligt niet zo makkelijk als dat jij het aangeeft en het is ook niet zo makkelijk weer voorbij denk ik.
Dat zeker niet.quote:Maar ik herhaal mijn standpunt, ik weet niet of Syri beter af is zonder al-Assad.
Dat waren terroristen. Check AJE. Daar zie je beelden van een moskee waar wapens, handgranaten en veel geld is gevonden.quote:Op donderdag 24 maart 2011 23:01 schreef Mr_Memory het volgende:
Luisteren is volgens mij wat anders dan doodschieten, 25 doden is niet niets.![]()
En met een goede reden. Tip: lees wat over de relatie tussen Israel en Syriequote:En uhmm die noodwet is er al zins 1963!
Wat een droevig antwoord.quote:Op donderdag 24 maart 2011 22:22 schreef ChristianLebaneseFront het volgende:
[..]
Fijn? Zo'n superioriteitsgevoel?
"zij zijn tevreden omdat ze onwetend zijn"!
Outcast, sell-out, gedeprimeerd omdat Christenen in Libanon hun (leidende) positie moesten afstaan aan de Shi'ieten van Hizbullah. Omdat Syrie een van de Arabische landen is waar Arabische Christenen het onder Assad (zeer) goed hebben en ook over het algemeen tot de welgestelden horen (zoals in libanon zij ooit aan de touwtjes trokken). etc etc. Toch CLF?quote:Op vrijdag 25 maart 2011 08:27 schreef en_door_slecht het volgende:
Waarom ben jij zo pro-Assad? Religie? Opvoeding?
Angst, Als christen ben je nu nog aardig vrij in Syrie onder Assad, elk ander leidersproces zal meer in de voorkeur voor moslims komen.quote:Op vrijdag 25 maart 2011 08:27 schreef en_door_slecht het volgende:
[..]
Wat een droevig antwoord.
En nog treuriger dat je jezelf steeds tegenspreekt. Eerst is het volk vrij en zijn er alleen een paar moslimextremisten die slechte dingen willen, om vervolgens aan te geven dat Assad het volk meer politieke vrijheid geeft omdat hij naar zijn volk luisterd. Dan waren ze dus EN niet vrij EN die 'moslimextremisten' riepen helemaal niet op tot onwenselijke dingen.
Waarom ben jij zo pro-Assad? Religie? Opvoeding?
Itt tot CLB zeg ik niet dat of Bashir of zijn voorganger Hafez goeie jongens zijn hoor, het stikt van de militairen in centrum damascus, mobiele gesprekken over een afstand van meer dan een kilometer zijn nog steeds verboden geloof ik.quote:Op vrijdag 25 maart 2011 10:14 schreef ellevehC86 het volgende:
[..]
Angst, Als christen ben je nu nog aardig vrij in Syrie onder Assad, elk ander leidersproces zal meer in de voorkeur voor moslims komen.
Waarom ben jij zo pro-Assad? Religie? Opvoeding?quote:[b]Op vrijdag 25 maart 2011 08:27 schreef en_door_slecht het volgende:
quote:Syri is volgens de grondwet van 1973 een volksdemocratische en socialistisch georinteerde eenheidsstaat. De Arabische Republiek Syri maakt deel uit van de Federatie van Arabische Republieken en van het "Arabisch Vaderland". Weliswaar zijn vrijheid van meningsuiting, godsdienst en persoonlijke vrijheid in de grondwet gegarandeerd, maar in de praktijk is Syri een dictatuur. De Syrische geheime dienst (Mukhabarat) wordt alom gevreesd. Men heeft in de grondwet achteraf een clausule ingevoerd die bepaalt dat de president een moslim moet zijn, waarbij een imam moest verklaren dat een alawiet een moslim is. Hafez al-Assad was immers een alawiet.
De belangrijkste politieke partij van Syri is de Ba'ath-partij ('Partij van de Arabische Herrijzenis'). De president van de republiek is tevens secretaris-generaal van de Ba'ath-partij. De Ba'ath-partij is een seculiere partij, die zich beroept op de Arabische tradities (islamitische, joodse en christelijke) en de Arabische eenheid. Voorheen streefde de Ba'ath-partij naar een socialistische maatschappij-opbouw.
De Ba'ath-partij, de Arabische Socialistische Partij en andere nationalistische en sociaaldemocratische partijen maken deel uit van een alliantie, het Nationaal Progressief Front (NPF). Het NPF zou de massa verenigen en het Arabische ideaal, een Arabisch vaderland, dichterbij proberen te brengen. De Syrische Communistische Partij, die vroeger ook deel uitmaakte van het NPF, is thans verboden. De alliantie wordt gedomineerd door de Ba'ath-partij.
De Volksvergadering, het parlement (Majlis), wordt om de vier jaar gekozen door alle volwassen Syrirs. Twee derde van de zetels gaat automatisch naar de Ba'ath-partij. De andere kandidaten moeten vooraf goedgekeurd worden door de autoriteiten. De volksvergadering telt 250 leden.
Het staatshoofd van Syri is de president. Sedert 2000 is dit Bashar al-Assad. De president wordt om de zeven jaar gekozen en kan telkens herkozen worden. Bij het enige referendum over de huidige president en de vijf referenda over de vorige president, vader Hafez al-Assad, waren er geen tegenkandidaten. De president heeft voor een groot deel de uitvoerende macht in handen. Het kabinet wordt voorgezeten door een minister-president (Muhammad Naji al-Otari)
Verschillende politici die tegen het regime van Assad in opstand kwamen, zitten om politieke redenen gevangen.
Ben je nou voor of tegen het Ba'ath regime? Want vrije verkiezingen zijn er daar echt nietquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |