abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 23 maart 2011 @ 09:59:16 #51
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
  woensdag 23 maart 2011 @ 10:08:26 #52
134738 HaerdenC
Allround Kluskabouter
pi_94501531
Arm Nepal geeft voedselhulp aan Japan
quote:
Na de aardbeving en de tsunami zijn de problemen in Japan zo groot, dat het land voedselhulp krijgt van Nepal, een van de armste landen in Azië. Nepal wil onder meer gedroogd eten naar Japan sturen. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in het Himalayaland laten weten aan het Japanse persbureau Kyodo.
"We hebben van de Japanse ambassade hier gehoord over voedseltekorten'', verklaarde een woordvoerder van het Nepalese ministerie. Daarnaast wil Nepal dekens aan Japan geven. Japan is een van de rijkste landen ter wereld.

De aardbeving en tsunami van 11 maart hebben geleid tot problemen bij een kerncentrale. Vanwege een verhoogde hoeveelheid radioactieve deeltjes raden de autoriteiten af onder meer spinazie en broccoli te eten. Uit het rampgebied zijn berichten binnengekomen over plunderingen, een zeldzaamheid in Japan. (anp/adb)
Belgische weerman Frank Deboosere stelt ons gerust: "Scheet gaat ook wereld rond"
quote:
Weerman Frank Deboosere heeft op Stubru zeer plastische taal gebruikt om ons gerust te stellen in verband met de radioactieve wolk die vanuit Japan op de rest van de mensheid afkomt. "Als er iemand in Parijs een scheet laat, gaat die ook de wereld rond. Maar de concentratie daarvan is vrij laag."
"Ook als je op reis gaat, is er geen probleem", ging hij verder. "Zolang je niet echt in Fukushima of Tokio gaat, heb je geen jodiumpillen nodig, eerder imodium", grapte de rijmende weerman.

Hij had ook een serieuzer argument in petto. Na de ongeveer vierhonderd atmosferische atoomproeven in de jaren 50 en 60, werden er in ons land veel hogere radioactieve waarden genoteerd dan nu. "En ook dat hebben we toch grotendeels overleefd."

Clijsters hamstert jodium voor Jada
Het gesprek kwam er naar aanleiding van de berichten dat Kim Clijsters in Miami de biowinkel leegkocht om voeding te hamsteren waarin natuurlijk jodium zit. Dat mengt de tennisster dan in de yoghurt van dochtertje Jada om haar te beschermen. Zo bang is Kim van de radioactieve wolk. Onterecht dus, volgens zowat alle experts.

Clijsters zegde overigens nu al af voor de tornooien in Tokio (eind september) en in Peking (begin oktober). Dat laatste is nochtans een verplicht nummertje voor de top tien. Kim riskeert dan ook een boete. (jv)
Toyota stelt introductie nieuwe modellen uit
quote:
Toyota, 's werelds grootste autoproducent, heeft de introductie van twee nieuwe varianten van de populaire Prius in Japan uitgesteld. De productie is stil komen te liggen door de zware aardbeving eerder deze maand, maakte het Japanse concern vandaag bekend.

Toyota zou eind april een stationwagen en een minivan op basis van de Prius in Japan op de markt brengen. Maar het concern heeft de productie bij al zijn twaalf fabrieken in het land moeten opschorten tot minimaal 26 maart. Het productieverlies komt daarmee uit op 140.000 auto's.

Toyota is een van de tientallen, zo niet honderden, Japanse fabrikanten die de productie hebben moeten opschorten of stilleggen door de ramp. (anp/adb)


[ Bericht 14% gewijzigd door HaerdenC op 23-03-2011 10:19:36 ]
Minds are like parachutes, they work best when open!
pi_94502898
Men wat ziet die reactor 3 er uit :{
pi_94503285
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 09:24 schreef Perrin het volgende:

[..]

Zolang er nog hete splijtstof aanwezig is, heb je niks aan cement.. Misschien om er een grote dijk omheen te metselen en 't daarna te vullen met water zodat het één enorm grote 'spent fuel pool' wordt..

..maar zonder koeling brandt de splijtstof overal doorheen en kun je het nog niet afdekken zoals bij Chernobyl.
Ik zag in een documentaire over Chernobyl dat ze daar veel geluk hebben gehad omdat de nucliare brandstof dat uit de reactor lekte zich mengde met grote hoeveelheden zand die zich rond de reactor bevond. Daardoor onstond er een soort radoactief mengsel dat leek op Lava. Misschien moeten ze hier ook dan maar in het ergste geval veel zand dumpen?? (ik ben maar een leek op dit gebied overigens)
pi_94503463
zand is denk ik nog een ergere optie dan beton, aangezien zand isoloeert. dus dan kan de warmte niet weg waardoor die enkel nog meer oploopt

/my 2 cents voor de ochtend
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
  woensdag 23 maart 2011 @ 11:25:33 #56
134738 HaerdenC
Allround Kluskabouter
pi_94503928
11u02:
quote:
Weer een aardbeving in Japan. De schok was niet zo zwaar deze keer: 4,7. Er is geen gevaar voor een tsunami. De aardbeving trof wel het gebied rond de kerncentrale.
10u10:
quote:
Naar aanleiding van de rook boven reactor 3 zijn werknemers en brandweerlui weer even geëvacueerd. Er werd dit keer echter geen verhoogde radioactiviteit gemeten. Reactor 3 baart de autoriteiten de meeste zorgen, omdat daar de zeer gevaarlijke stoffen plutonium en uranium zijn opgeslagen. Een brand heeft mogelijk het beschermende omhulsel, dat straling en radioactieve stoffen moet tegenhouden, beschadigd.
10u25:
quote:
Het aantal doden en vermisten blijft nog dagelijks stijgen in Japan. Er werden al 9.500 doden geteld en het aantal vermisten is opgelopen naar 15.000 (tegenover 12.000 gisteren). Meer dan de helft van de doden viel in de prefectuur Miyagi, dicht bij het epicentrum van de aardbeving.
10u36:
quote:
De angst voor radioactieve straling heeft 25 landen doen besluiten om hun ambassade in Tokio te sluiten. Enkele ambassades namen tijdelijk hun intrek op een locatie buiten de Japanse hoofdstad. Zo zitten de Zwitsers momenteel in Osaka. Onder andere Duitsland, Finland en Kroatië hebben hun ambassade gesloten.
10u42:
quote:
De Japanse regering roept de burgers van Tokio op om niet in paniek water te gaan inslaan. Ze moeten niet meer water in flessen dan gebruikelijk kopen, zei regeringswoordvoerder Yukio Edano. Water is in het rampgebied nog steeds schaars en Tokio heeft geen reden om te gaan hamsteren. Eerder op de dag werd aangekondigd dat er in het kraantjeswater van Tokio te veel radioactieve deeltjes zouden zitten en dat dit niveau ongezond zou zijn voor baby's.


[ Bericht 17% gewijzigd door HaerdenC op 23-03-2011 11:48:00 ]
Minds are like parachutes, they work best when open!
pi_94504697
Is deze kaart van het RIVM altijd al zo nietszeggend geweest of zijn pas sinds vanochtend alle stralingsmeters uitgeschakeld/uitgevallen
http://www.rivm.nl/milieu(...)tiviteit/resultaten/
pi_94504819
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 11:13 schreef simmu het volgende:
zand is denk ik nog een ergere optie dan beton, aangezien zand isoloeert. dus dan kan de warmte niet weg waardoor die enkel nog meer oploopt

/my 2 cents voor de ochtend
Blijkbaar is dat dus niet het geval (zie chernobyl). Blijkbaar reageert het zand met de radioactieve brandstof tot een soort lava dat een stuk koeler is dan de brandstof zelf.
Wat ik heb opgemaakt uit de documentaire is dat de situatie veel erger had kunnen zijn als dat zand er niet was geweest.
  woensdag 23 maart 2011 @ 11:51:27 #59
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94504861
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 11:47 schreef User8021 het volgende:
Is deze kaart van het RIVM altijd al zo nietszeggend geweest of zijn pas sinds vanochtend alle stralingsmeters uitgeschakeld/uitgevallen
http://www.rivm.nl/milieu(...)tiviteit/resultaten/
Ik zie veel groene stipjes..
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_94504869
En na bijna twee uur geen data te hebben is nu ineens een update van 11:00 uur waarbij alles helemaal in orde is. H,,. raar verhaal..
http://www.rivm.nl/milieu(...)tiviteit/resultaten/
pi_94504902
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 11:51 schreef Perrin het volgende:

[..]

Ik zie veel groene stipjes..
Tot op 3 minuten geleden was alles grijs (geen data) op een meetpunt in brabant na.
  woensdag 23 maart 2011 @ 12:00:15 #62
134738 HaerdenC
Allround Kluskabouter
pi_94505226
11u50:
quote:
In Japan wordt nog veel gerookt - het mag daar nog in bars, veel restaurants en zelfs sommige kantoren - en een pak mensen moeten in het noordoosten van het land nu verplicht afkicken, want er is geen toevoer meer. Reporters van Reuters stelden vast dat het één van de frustraties is die vaak geopperd worden door de getroffenen.
Minds are like parachutes, they work best when open!
  woensdag 23 maart 2011 @ 12:18:40 #63
134738 HaerdenC
Allround Kluskabouter
pi_94505873
hier voor de astrologen onder ons :')



hahahaha

mooi overzichtsplaatje



OVERZICHTJE REACTORS
R1
Een ontploffing in reactor 1 beschadigde zaterdag het dak en de buitenkant van het reactorgebouw. Er wordt gevreesd voor een gedeeltelijke kernsmelting. 70% van het binnenste gedeelte van de reactor zou beschadigd zijn.


R2
Dit gebouw is langs de buitenkant slechts licht beschadigd - vooral door de ontploffing van de nabijgelegen reactor 3. Toch is 33% van het binnenste gedeelte beschadigd door een gedeeltelijke kernsmelting.


R3
Het gebouw is zwaar beschadigd door een waterstofontploffing maandag. Er is ook een hoog stralingsniveau vastgesteld. Woensdag wordt hevige rook waargenomen.


R4
Het gebouw is beschadigd, ondanks dat de reactor tijdens de beving uitgeschakeld was voor onderhoud. Dinsdag en woensdag brak brand uit in een bassin met bestraalde splijtstof.


R5
De reactor was tijdens de beving uitgeschakeld voor onderhoud. Het gebouw is niet beschadigd. Maar er is bezorgdheid dat verbruikte splijtstof in het gebouw kan worden blootgesteld aan lucht


R6
De reactor was tijdens de beving uitgeschakeld voor onderhoud. Het gebouw is niet beschadigd. Maar er is bezorgdheid dat verbruikte splijtstof in het gebouw kan worden blootgesteld aan lucht.


12u14:
quote:
Hongkong heeft beslist om de import van melk en voedsel uit vijf Japanse prefecturen te verbieden.


[ Bericht 2% gewijzigd door HaerdenC op 23-03-2011 12:26:20 ]
Minds are like parachutes, they work best when open!
pi_94507634
Dank je HaerdenC voor de duidelijke updates. ^O^
  woensdag 23 maart 2011 @ 13:29:31 #65
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94508383
quote:
Schatting van de hoeveelheden vrijgekomen radioactieve stoffen van het Central Institute for Meteorology and Geodynamics (Wenen) in de eerste vier dagen van het ongeluk

Regarding Iodine-131, the picture is relatively homogeneous. A source term of 1017 Bq per day would explain the measurements in Takasaki as well as Sacramento. The total 4-day emission of 4 * 1017 Bq is on the order of 20% of the total emissions of Iodine-131 that occurred during the Chernobyl accident.

Regarding Cesium-137, the situation is a bit different. In the cloud eventually propagating to the United States, the ratio of Iodine-131 to Cesium-137 was about 30. This is similar to the Chernobyl accident.

In Takasaki, however, this ratio was four. This would indicate a much larger Cesium-137 release in the second two-day period after the accident. Taking this together, the source terms would be about 3*1015Bq during the first two days, and during the second two-day period. In sum, this could amount to about 50% of the Chernobyl source term of Cesium-137.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  woensdag 23 maart 2011 @ 13:41:27 #66
134738 HaerdenC
Allround Kluskabouter
pi_94508822
13u05:
quote:
De Japanse autoriteiten hebben nog meer bladgroenten en water ontdekt die radioactief besmet zijn. Premier Naoto Kan raadt de bevolking af om groenten uit de omgeving van Fukushima te eten. Het gaat om broccoli, bloemkool en spinazie.
Minds are like parachutes, they work best when open!
  woensdag 23 maart 2011 @ 13:47:00 #67
334240 Denettemeneer
Ik ben een nette modelburger.
pi_94509006
And so it entered the foodchain...

Als ze die reactoren niet onder controle krijgen, en het komt in andere landen ook met hogere waardes in fruit en groenten, is het feestje compleet. De voedselprijzen zijn al enorm gestegen en 1 van de hoofdoorzaken van de onrust in het middenoosten (op libye na dan, niemand weet waarom ze daar begonnen zijn met rellen)
  woensdag 23 maart 2011 @ 13:52:58 #68
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94509210
(kan nu niet kijken, maar zou recente video-opname van de centrale moeten zijn)

And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_94509386
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 13:52 schreef Perrin het volgende:
(kan nu niet kijken, maar zou recente video-opname van de centrale moeten zijn)

Dat blussen met die lange kraan inderdaad, thanks ervoor. Op het eind nog wat verwarde brandweerlieden, daar snap ik niks van..
  woensdag 23 maart 2011 @ 13:58:07 #70
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94509400
Breaking News bij Reuters:
quote:
Radiation level at Fukushima reactor at highest level recorded so far: Japan nuclear agency
http://www.reuters.com/places/japan
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  woensdag 23 maart 2011 @ 14:04:16 #71
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_94509648
paniekvogels hier weer
quote:
http://www.volkskrant.nl/(...)n-in-Nederland.dhtml
AMSTERDAM - Op de website van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is de Nederlandse kaart gevuld met gifgroene bolletjes: de straling is op alle meetpunten veilig onder de 200 nanosievert en er is geen toename in radioactieve straling gemeten. Toch kopen Nederlanders, in reactie op de ramp in Japan, massaal stralingsmeters en noodpakketten.
Bij apothekers zijn 'her en der' al vragen over jodiumpillen binnengekomen, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering van Pharmacie. Jodiumpillen worden in Nederland alleen op recept geleverd. Via internet zijn ze zonder recept verkrijgbaar, zoals op de net verschenen site jodiumpillen.nl. De pillen hebben daar inmiddels een langere levertijd.

Via de site van Conrad Electronic zijn in maart vijf keer meer stralingsmeters, ook wel geigertellers genoemd, verkocht dan in heel 2010. Vanuit heel Europa probeert men geigertellers te kopen, zegt een woordvoerder van het bedrijf. De geigertellers - 300 euro per stuk - zijn pas vanaf 15 april weer leverbaar. Duizenden staan al op een wachtlijst.

Totaal zinloos, noemt Ronald Smetsers van het RIVM de aanschaf. Volgens hem komen de stralingsdeeltjes uit Japan morgen of overmorgen in Nederland aan. 'De lucht heeft dan over de Stille Zuidzee en Amerika gereisd en is ontzettend verdund. Als de straling zelfs met onze geavanceerde technologie bijna niet te meten is, dan kun je het met die handgeigertellers vergeten.' Ook als de straling in Japan verergert, is de afstand volgens Smetsers te groot en de oostelijke windrichting te ongunstig om Nederland te bedreigen.
  woensdag 23 maart 2011 @ 14:09:49 #72
134738 HaerdenC
Allround Kluskabouter
pi_94509898
13u37:
quote:
Volgens Reuters onderhandelt het Japanse energiebedrijf Tepco met de banken om een lening van 25 miljard dollar te verkrijgen.
13u59:
quote:
Volgens een expert van het Oostenrijkse Centrum voor Meteorologie bereikten twee types van radioactieve deeltjes die hij onderzocht in de eerste 3-4 dagen na de nucleaire crisis in Fukushima ongeveer 20 tot 50 procent van de hoeveelheden in Tsjernobyl in tien dagen.
Minds are like parachutes, they work best when open!
  woensdag 23 maart 2011 @ 14:21:49 #73
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94510434


Incredible image of the interior of the control room at the No. 3 and No. 4 reactors at the Fukushima plant taken yesterday. REUTERS/TEPCO

http://live.reuters.com/Event/Japan_earthquake2

(linkje naar hi-res versie)

[ Bericht 13% gewijzigd door Perrin op 23-03-2011 15:43:05 ]
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  woensdag 23 maart 2011 @ 14:26:50 #74
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94510637
quote:
Highest radiation level so far at No.2 nuclear unit:Japan agency

(Reuters) - Radiation at the crippled Fukushima No.2 nuclear reactor was recorded at the highest level since the start of the crisis, Japan's nuclear safety agency said on Wednesday.

An agency spokesman said 500 millisieverts per hour of radiation was measured at the No.2 unit on Wednesday.

Engineers have been trying to fix the plant's cooling system after restoring lighting on Tuesday.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_94510696
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 14:04 schreef Rubber_Johnny het volgende:
paniekvogels hier weer

[..]

ja, maar da's o.a. mijn schoonvader. da's nogal een hypochonder. ik overweeg een nieuwsbericht te faken waarin staat dat er in drenthe juist wel wat radioactieve straling is opgedoken.
*)
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
  woensdag 23 maart 2011 @ 14:31:47 #76
134738 HaerdenC
Allround Kluskabouter
pi_94510821
14u24:
quote:
Op twee kilometer van de kust is in het noordoosten van Japan een gestrande walvis aangetroffen. Het betreft een bruinvis die door de tsunami was meegevoerd. Een fietser zag het dier in een rijstveld, waarna de bruinvis na een moeilijke reddingsoperatie in zee werd vrijgelaten.
Minds are like parachutes, they work best when open!
  woensdag 23 maart 2011 @ 14:49:56 #77
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94511511
quote:
Extremely high radiation found in soil

Japanese authorities have detected a concentration of a radioactive substance 1,600 times higher than normal in soil at a village, 40 kilometers away from the troubled nuclear power plant in Fukushima Prefecture.

The disaster task force in Fukushima composed of the central and local governments surveyed radioactive substances in soil about 5 centimeters below the surface at 6 locations around the plant from last Friday through Tuesday.

The results announced on Wednesday show that 163,000 becquerels of radioactive cesium-137 per kilogram of soil has been detected in Iitate Village, about 40 kilometers northwest of the plant.

Gakushuin University Professor Yasuyuki Muramatsu, an expert on radiation in the environment, says that normal levels of radioactive cesium-137 in soil are around 100 becquerels at most. The professor says he was surprised at the extremely high reading, which is 1,630 times higher than normal levels.

He warns that since radioactive cesium remains in the environment for about 30 years it could affect agricultural products for a long time. He is calling on the government to collect detailed data and come up with ways to deal with the situation.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  woensdag 23 maart 2011 @ 14:50:04 #78
134738 HaerdenC
Allround Kluskabouter
pi_94511518
14u40:
quote:
De straling is ook buiten de evacuatiezone rond de kerncentrale van Fukushima sterk toegenomen. Dat bevestigt de Japanse regering. Op sommige plekken, die meer dan 30 kilometer van de kerncentrale liggen, heeft de straling tijdelijk mogelijk meer dan 100 millisievert per uur bedragen, aldus regeringswoordvoerder Yukio Edano. De natuurlijke achtergrondstraling ligt rond de 2 millisievert per jaar. Voorlopig ziet de overheid echter geen reden om de evacuatiezonde uit te breiden. Ongeruste inwoners moeten hun ramen en deuren gesloten houden. De straling verandert ook voortdurend met de wind.
Minds are like parachutes, they work best when open!
  woensdag 23 maart 2011 @ 14:55:43 #79
8898 Darklight
The Truth Will Set You Free
pi_94511714
Ik zou toch gaan verhuizen als ik daar in de buurt zou wonen
  woensdag 23 maart 2011 @ 15:05:48 #80
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94512045
Laatste webcamshot van TEPCO voor 't donker werd (het is nacht daar nu):



Bron: http://live.reuters.com/Event/Japan_earthquake2

Wat een rook :(
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  woensdag 23 maart 2011 @ 15:12:03 #81
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_94512274
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 14:31 schreef HaerdenC het volgende:
14u24:

Op twee kilometer van de kust is in het noordoosten van Japan een gestrande walvis aangetroffen. Het betreft een bruinvis die door de tsunami was meegevoerd. Een fietser zag het dier in een rijstveld, waarna de bruinvis na een moeilijke reddingsoperatie in zee werd vrijgelaten.



http://www.abc.net.au/news/stories/2011/03/23/3172015.htm
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_94512344
quote:
Na het zien deze foto krijg ik toch een ander gevoel dan ik eerst had bij het lezen van
quote:
Op twee kilometer van de kust is in het noordoosten van Japan een gestrande walvis aangetroffen. Het betreft een bruinvis die door de tsunami was meegevoerd. Een fietser zag het dier in een rijstveld, waarna de bruinvis na een moeilijke reddingsoperatie in zee werd vrijgelaten.
;)
pi_94512431
Radioactieve deeltjes boven ons land

Bron
quote:
DE BILT - Minuscule hoeveelheden van radioactieve deeltjes uit de Japanse rampreactor Fukushima I hebben ons land bereikt. Het RIVM waarschuwt voor onnodige paniek: de hoeveelheid radioactiviteit is zo klein dat het amper te meten is.

Dat heeft een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gezegd op Radio 1.
Het meetapparatuur op het dak van het instituut in De Bilt is hypergevoelig en is onderdeel van een speciaal veiligheidssysteem van de Verenigde Naties. Zie het als een enorme stofzuiger die heel veel lucht door een filter naar binnen haalt. Het is geen simpele geigerteller. Het RIVM verwacht op zijn vroegst zaterdag de eerste resultaten van het onderzoek. Gevaar voor de volksgezondheid is er in ieder geval niet.
Vorige week hadden Amerikaanse diensten al gemeld dat ze radioactieve deeltjes uit Japan hadden aangetroffen. Ook de hoeveelheden die in Alaska en Canada zijn gemeten, zijn geen bedreiging voor de gezondheid, meldde de Verenigde Naties
.
  woensdag 23 maart 2011 @ 15:58:04 #85
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_94514218
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 15:16 schreef Co_OL het volgende:
Radioactieve deeltjes boven ons land

Bron
Dat deeltjes (door de luchtstromingen) de westkust van de VS zouden bereiken, had ik wel verwacht.... maar Nederland?

Goed, het is miniscuul en niet gevaarlijk. Maar het geeft wel even aan hoe gevaarlijk de ramp is in Japan zelf.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
  woensdag 23 maart 2011 @ 15:59:57 #86
194833 Hanoying
vereert Zeus, zoals het hoort.
pi_94514289
quote:
Op sommige plekken, die meer dan 30 kilometer van de kerncentrale liggen, heeft de straling tijdelijk mogelijk meer dan 100 millisievert per uur bedragen, aldus regeringswoordvoerder Yukio Edano
Afhankelijk van de definitie van "tijdelijk" is dat ernstig zeg :o
Laat ons Δωδεκάθεον's lied'ren zingen!
pi_94514425
quote:
Op woensdag 23 maart 2011 15:58 schreef maartena het volgende:

[..]

Dat deeltjes (door de luchtstromingen) de westkust van de VS zouden bereiken, had ik wel verwacht.... maar Nederland?

Goed, het is miniscuul en niet gevaarlijk. Maar het geeft wel even aan hoe gevaarlijk de ramp is in Japan zelf.
Ik denk dat het eerder aangeeft hoe gevoelig de meetapparatuur is...
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
  woensdag 23 maart 2011 @ 16:32:14 #88
134847 fokthesystem
WIJ zijn 'HET'.
pi_94515608
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 16:03 schreef DDDDDaaf het volgende:

Ik denk dat het eerder aangeeft hoe gevoelig de meetapparatuur is...
Zolang het de waarheid dient kan het niet gevoelig genoeg zijn.
Beter zo, dan 50% te weinig aangeven.
Stel je voor dat dat zo zou gaan met liters benzine bij de pomp....
http://www.paltalk.com , niet typen maar miepen
Al bemoei jij je niet met politiek, deze bemoeit zich wel met jouw leven en geld, van de wieg tot het graf en zelfs daarna!
  woensdag 23 maart 2011 @ 16:53:21 #89
334240 Denettemeneer
Ik ben een nette modelburger.
pi_94516474
Ik kom ook weer rondhangen en paniekzaaien hoor, want het is weer kritiek lees ik/zie ik.

Ikzeg : WAAR ROOK IS, IS VUUR
pi_94516789
Een kampvuurtje met uraniumstaven ipv houtblokken, is ook weer eens wat anders :P .

Maar goed, hopen dat het dus niet de brandstofstaven zijn die liggen te verdampen.
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:10:12 #91
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_94517156
Is er iemand die weet wat nu precies de situatie is in nr 1, 2, 3 en 4 ? Ik ga er maar vanuit dat er in nr. 5 en 6 niks veranderd is dus die geven geen problemen meer. :)

Oeps niet goed gelezen : er staat hierboven al het een en ander zie ik nu :@
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:19:09 #92
134847 fokthesystem
WIJ zijn 'HET'.
pi_94517502
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:10 schreef deedeetee het volgende:
Is er iemand die weet wat nu precies de situatie is in nr 1, 2, 3 en 4 ? Ik ga er maar vanuit dat er in nr. 5 en 6 niks veranderd is dus die geven geen problemen meer. :)
Deze in de gaten houden, nagenoeg realtime info:
http://www.demorgen.be/dm(...)panners-liegen.dhtml
http://www.paltalk.com , niet typen maar miepen
Al bemoei jij je niet met politiek, deze bemoeit zich wel met jouw leven en geld, van de wieg tot het graf en zelfs daarna!
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:21:23 #93
134847 fokthesystem
WIJ zijn 'HET'.
pi_94517594
ff schrikken: KNMI doet mee met de japanse regering:

17u: Volgens het KMI komt de radioactieve wolk die boven IJsland werd gesignaleeerd niet over ons land. De wind zit in een andere richting.

pAK GOOGLE MAPS ER BIJ, KNMI, WINDRICHTING, KOMT HIER RECHTOVERHEEN....


Edit het gaat zo snel, zo veel updates, dat ging over gisteren.
Afijn, VER komt het wel...
http://www.paltalk.com , niet typen maar miepen
Al bemoei jij je niet met politiek, deze bemoeit zich wel met jouw leven en geld, van de wieg tot het graf en zelfs daarna!
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:27:29 #94
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_94517865
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:19 schreef fokthesystem het volgende:

[..]

Deze in de gaten houden, nagenoeg realtime info:
http://www.demorgen.be/dm(...)panners-liegen.dhtml
Die heb ik al open staan :D
Maar eleusis maakte vaker die mooie, duidelijk overzichtelijke updates. Dat mis ik hier nu en beetje :@

quote:
Statusoverzicht centrales van Japanse nucleaire waakhond (geüpdatet ma 11:00)
Dit is ook niet meer ge-updated in de OP
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
pi_94517926
HaerdenC heeft ook mooie updates :)
La derecha oprime, la izquierda libera
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:21:43 #96
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_94519968
Dat kan ik zelf ook wel. :)

quote:
17u25: Tot het einde van deze week zou weinig of niets van de radioactiviteit uit Japan naar ons land overwaaien. De wolk is aan de Amerikaanse oostkust al flink verdund en dat proces zet zich verder boven de Atlantische Oceaan. Volgens de berekeningen van het FANC zal het radioactiviteitniveau, wanneer het onze regionen zou bereiken, zo zwak zijn dat het slecht meetbaar is via gesofisticeerde technieken. Een eventuele wolk zal geen effect hebben op onze gezondheid, de bodem of de voedselketen in ons gebied. Er is bijgevolg ook geen reden om jodiumtabletten te nemen.

17u17: De straling die een kind van één jaar buiten de evacuatiezone opgevangen heeft, kan sinds de explosie in de kerncentrale van Fukushima meer dan 100 millisieverts geweest zijn. Dat blijkt uit een computersimulatie van de Japanse overheid. Voor volwassenen zal die dosis waarschijnlijk lager gelegen hebben. Vanaf 100 millisieverts moet kaliumjodide genomen worden. Een jaarlijkse dosis van dat niveau verhoogt het risico op kanker, meldt Kyodo.

16u58: Volgens het IAEA zegt Japan dat de straling rond de kerncentrale Fukushima aan het dalen is. Zelf blijft het agentschap de situatie als zeer ernstig omschrijven.
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:34:44 #97
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_94523262
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 11:51 schreef User8021 het volgende:
En na bijna twee uur geen data te hebben is nu ineens een update van 11:00 uur waarbij alles helemaal in orde is. H,,. raar verhaal..
http://www.rivm.nl/milieu(...)tiviteit/resultaten/
had alex jones al voorspelt :D
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:37:05 #98
334240 Denettemeneer
Ik ben een nette modelburger.
pi_94523358
ssst, straks noemen ze je een alu hoedje
pi_94527533
Nou, de eerste voorziening staat al klaar :P Als het uit de hand loopt laten ze die 'robotische blusarm' (lees: betonpomp) gewoon in plaats van water beton spuiten :+



vs.

  woensdag 23 maart 2011 @ 21:02:46 #100
334494 Dance99Vv
Praise Bastet
pi_94528077
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:34 schreef THEFXR het volgende:

[..]

had alex jones al voorspelt :D
aluhoedje.. :{w
There is only one religion
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')