Veel succes me je eerste sessie. En het zal mischien best zwaar zijn, maar denk maar dat je er altijd beter uit zult komen als een sterkere persoon dan bent..quote:Op dinsdag 26 april 2011 20:55 schreef Spacekitten het volgende:
@gewoonmezelf87, je kunt denk ik heel weinig doen, hij moet er zelf doorheen. Maar laten blijken dat je er voor hem bent en altijd klaar zult staan kun je in ieder geval doen. Ik kan helaas weinig tips geven, omdat ik er zelf nu midden in zit. Maar ik weet wel dat ik het fijn vind dat mijn vriend gewoon af en toe luistert, of gewoon een knuffel geeft, veel sterkte!
Morgen heb ik mijn eerste emdr sessie. Ben er wel een beetje angstig voor, maar ook heel blij dat het eindelijk zo ver is. Gelukkig heb ik de hele dag vrij van werk, dus dat scheelt alweer een hoop stress.
Ik heb inmiddels door ervaring geleerd dat ik het soms ook gewoon los moet durven laten en als hij alleen maar over koetjes en kalfjes wil praten, Prima, En als hij de zwaardere onderwerpen wil aansnijden dan ben ik er ook, maar dwingen tot een goed gesprek gaat inderdaad niet werken! En achteraf had ik dat zelf kunnen bedenken want ik zou namelijk net zo reageren!quote:Op woensdag 27 april 2011 00:10 schreef cafpow het volgende:
[..]
@gewoonmezelf87:
Ik herken de situatie deels wel, maar dan vanuit het andere perspectief. Ik denk dat het enige wat je echt kan doen is gewoon je vriend steunen, voor hem klaarstaan.
Luisteren naar waar hij mee zit. En, gewoon praten over de dingen.
Communicatie zal moeizaam verlopen maar als het misgaat gewoon elkaar de ruimte geven om even terug te trekken en er daarna proberen over te praten.
Wat ik je vooral als tip wil geven wat ik zelf altijd heel vervelend vond, is als de andere persoon mij begon te duwen om erover te praten. Je moet vooral je vriend niet gaan forceren, want dat gaat alleen maar averechts werken.. en dat gaat alleen de relatie negatief beinvloeden.
Precies te veel en te diep contact ozken is soms onmogelijk als je in een "slechte periode" zit, je wilt niks en kan niks. En zoals je zegt bij je vriend lost het meestal wel weer op, en indien niet moet je gewoon aftasten tot hoever je kan gaan.quote:Op woensdag 27 april 2011 14:07 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
[..]
Ik heb inmiddels door ervaring geleerd dat ik het soms ook gewoon los moet durven laten en als hij alleen maar over koetjes en kalfjes wil praten, Prima, En als hij de zwaardere onderwerpen wil aansnijden dan ben ik er ook, maar dwingen tot een goed gesprek gaat inderdaad niet werken! En achteraf had ik dat zelf kunnen bedenken want ik zou namelijk net zo reageren!
Hier ben ik het dus ook mee eensquote:Op zaterdag 30 april 2011 21:28 schreef Spacekitten het volgende:
Dag mr. liberty, ik denk dat je gewoon rouwt om je konijn. Ook al lijkt het maar een dier, je kan je er goed aan hechten. Ik denk niet dat je een depressie hebt, dat duurt meestal wel langer dan een week. Kijk het eerst nog even aan en als je je konijn mist, kun je misschien iets van een cermonie houden om afscheid te nemen, dat wil soms wel helpen.
het is gewoon rouwen. En rouwen kan lang duren, zolang je het maar toelaat dat is het belangerijkste.quote:Op maandag 2 mei 2011 09:46 schreef Mr.Liberty het volgende:
@Spacekitten, cafpow. Dank jullie wel, dan ben ik gerust gesteld. Het ging gister ook al allemaal goed, ben gezellig met vrienden weg geweest, alleen in de avond voelde ik me weer rot. Maar inderdaad ik denk continu aan me konijn. Is kijken of het vandaag nog goed blijft gaan
Ik weet natuurlijk niet hoe oud je bent, maar je zou toch gewoon kunnen aangeven dat je meer vrijheid nodig hebt?quote:Op maandag 2 mei 2011 15:43 schreef cafpow het volgende:
[..]
het is gewoon rouwen. En rouwen kan lang duren, zolang je het maar toelaat dat is het belangerijkste.
Hier lopen de irritaties best op, weer het gewoonlijk verhaal aan moeten horen over mijn ma die ruzie heeft met iemand en ik dus 1x per weer het stomme klaagverhaal aan horen.
En iedere keer dat ik dat moet aanhoren worden de irritaties alleen maar hoger en krijg ik er meer hoofdpijn vanEn kost het me meer moeite om het uit mijn hoofd te zetten.
En ik zou gewoon zo graag op mezelf willen nu...dan hoef niemand aan te horen..en kan ik dingen doen zoals ik ze wil...zonder dat ik iedere keer op mijn vingers getikt word
ik ben 24, maar de situatie is gewoon heel lastig, ik zit met depressie thuis de hele dag heb geen werk kunnen vinden tot nu toe En als ik ergens wat van zeg is het altijd weer ruzie en ik kom er gewoon niet door of bovenuitquote:Op maandag 2 mei 2011 19:30 schreef DeZoektocht het volgende:
[..]
Ik weet natuurlijk niet hoe oud je bent, maar je zou toch gewoon kunnen aangeven dat je meer vrijheid nodig hebt?
BIj iemand intrekken is het niet mogelijk.quote:Op dinsdag 3 mei 2011 09:16 schreef Spacekitten het volgende:
Is het niet mogelijk een tijdje bij iemand anders in te trekken?
En die woede aanvallen, ik ga altijd een stuk hard rennen of met een knuffel of kussen heel hard gooien. Maar tis lastig als je het niet fatsoenlijk kwijt kan inderdaad..
Weet je moeder dat je het vervelend vind om het steeds aan te horen?
Hier is het weer af en aan, slaap slecht en onrustig en ik vergeet mijn huiswerk voor de psycholoog continue. Gelukkig wel wat leuke dingen op de planning en gisteren een heel lief telefoontje gehad van mijn schoonzusje, geheel onverwacht dat ze belde.
Lijkt mij handig om het aan te kaarten. het klinkt niet prettig.quote:Op woensdag 4 mei 2011 11:05 schreef Spacekitten het volgende:
Vandaag een slechte dag, ik merk ieder pijntje, plekje, enz op bij mijn lichaam, daarbij ontdekte ik nieuwe rode plek op mijn benen. Nu zitten mijn onderbenen onder de schilfers, niet normaal meer gewoon. Ik wordt er echt gek van!
Daarbij vanochtend al een inzinking gehad, wilde echt niet gaan werken, zag het niet meer zitten. Uiteindelijk na een flinke huilbui bij mn lief toch naar mijn werk gegaan.
Volgende week denk ik maar eens aankaarten bij de psycholoog dat ik zo met mijn werk zit..
mischien hadig om vacature sites door te lopen en evt. beroepskeuzetesten doen?quote:Op woensdag 4 mei 2011 13:40 schreef Spacekitten het volgende:
Ik vind mijn werk niet echt leuk nee, ik kan alleen niet zomaar iets opzeggen, mijn lief studeerd nog en we wonen wel al samen in een best duur huisje. En daarbij zou ik niet goed weten wat ik wel zou willen.
Op mezelf wonen heeft voor mij ook wonderen gedaan.quote:Op maandag 2 mei 2011 15:43 schreef cafpow het volgende:
[..]
Hier lopen de irritaties best op, weer het gewoonlijk verhaal aan moeten horen over mijn ma die ruzie heeft met iemand en ik dus 1x per weer het stomme klaagverhaal aan horen.
En iedere keer dat ik dat moet aanhoren worden de irritaties alleen maar hoger en krijg ik er meer hoofdpijn vanEn kost het me meer moeite om het uit mijn hoofd te zetten.
En ik zou gewoon zo graag op mezelf willen nu...dan hoef niemand aan te horen..en kan ik dingen doen zoals ik ze wil...zonder dat ik iedere keer op mijn vingers getikt word
hoi, en welkom.quote:Op donderdag 5 mei 2011 09:48 schreef tass het volgende:
even een tvp
Ben nog niet helemaal wakker, en heb net dit topic ontdekt!![]()
Allemaal sterkte vandaag en probeer van het zonnetje te genieten.
Ik moet ook zeggen dat het zonnetje zeer veel wonderen verricht.quote:Op maandag 9 mei 2011 11:20 schreef Spacekitten het volgende:
hoe is het met iedereen nu?
Langzaam aan gaat het weer iets beter, een heerlijk weekend achter de rug met veel zon en buiten bezig zijn.
tja, gewoon proberen gevoel uit te schakelen en eraan te werken en het opschool het aangeven bij docenten/mentor.quote:Op maandag 9 mei 2011 11:34 schreef applecherry het volgende:
Als je in een depressie zit, en je moet heel veel dingen goed afkrijgen voor school op korte termijn, hoe doe je dat dan?
Ik kan niet slapen, ik eet niet meer gezond, ik voel me lusteloos.
bij mij gaat dat ook heel veel veranderen, maar ik moet nog even tot augustus afwachten..want dan pas komt er een definitief besluit over wat ik ga doen, kwa studiequote:Op maandag 9 mei 2011 11:37 schreef Riddler86 het volgende:
[..]
Op mezelf wonen heeft voor mij ook wonderen gedaan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |