Ja. in de spits is het vaak echt heel vol daar. Midden overdag en 's avonds laat heb ik het inderdaad ook wel vaker meegemaakt dat ik een prive-coupé had ofzoquote:Op vrijdag 18 maart 2011 15:38 schreef Bitlord het volgende:
[..]
Ik zit vrijwel nooit in de IJssellijn, en als ik er in zit heb deel ik de wagon met zo'n drie anderen. Rijd ik op rare tijdstippen en zitten de treinen normaal wel behoorlijk vol?
Dat idd. En een vriend opzoeken, en nog wat bordjes knallen. Hopelijk zit t weer een beetje meequote:Op vrijdag 18 maart 2011 16:15 schreef Socios het volgende:
[..]
Ga je `gewoon´ een dagje heen en weer met Thalys of wat is het plan?
Kun je dan ff checken of de waslijn op spoor 1 er hangt, hoef ik er niet naar toequote:Op vrijdag 18 maart 2011 16:09 schreef Dr_Flash het volgende:
Klausewetter vandaag ja. Ik moet nog steeds een keer naar Baarn voor een gratis kop koffieMaandag laatste kans. Eers morgen naar Paris
Dat kan ik zo ook wel vertellen: Ja die hangt erquote:Op vrijdag 18 maart 2011 18:01 schreef bork het volgende:
[..]
Kun je dan ff checken of de waslijn op spoor 1 er hangt, hoef ik er niet naar toe.
Ik vergeet steeds op het werk de officiële tekeningen op te zoeken.quote:Op vrijdag 18 maart 2011 18:07 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Dat kan ik zo ook wel vertellen: Ja die hangt er
FYP:quote:Op vrijdag 18 maart 2011 18:25 schreef Dr_Flash het volgende:
Zo dan? Is van 8 maart jongstleden![]()
[ afbeelding ]
Bingo.quote:Op vrijdag 18 maart 2011 18:47 schreef Dr_Flash het volgende:
Volgens mij welEr is een link met de rijdraad op 2
Is dat nou gewoon een goedkope manier om spanning op de draad van spoor 1 te krijgen?quote:
Länderticket is regio gebonden, dus bijvoorbeeld alleen bij het NRW. Wel in het overige OV zoals bus, tram, metro e.d. En alleen in het RE&RB, niet IC(E) et ceteraquote:Op vrijdag 18 maart 2011 19:56 schreef dennistd het volgende:
Wat is nou eigenlijk het verschil tussen een Schönes Wochenende Ticket en een Quer Durchs Land Ticket? Zit even te kijken welke van de twee ik nou morgen nodig heb, maar die eerste schijnt niet overal geldig te zijn. Waar precies niet kan ik alleen niet duidelijk vinden, er staat alleen een onduidelijk pdf'je met verkehrsverbunden op de site van de DB. Ik zou alleen niet weten waar die precies liggen op de kaart. Heeft iemand daar iets duidelijkers voor?
Niet helemaal: belangrijk verschil is nog dat het SWT ook in metro, tram en bus geldt, maar het Quer-Durchs-Land niet.quote:Op vrijdag 18 maart 2011 20:21 schreef greavy het volgende:
Oja, SWT is weer iets anders als dat Länderticket.
SWT is in het weekend is voor heel Duitsland voor 5 personen geldig in RE,RB,bus,tram,metro.
Quer Durchs Landticket is alleen maandag t/m vrijdag geldig in RE,RB,bus,tram,metro
Klopt. Veel draden zijn met elkaar verbonden door deze "U-draden". Zo worden groepen gemaakt van meerdere sporen. Je kan dus vaak niet per spoor schakelen, maar vaak alleen meerdere sporen tegelijk.quote:Op vrijdag 18 maart 2011 19:57 schreef dennistd het volgende:
[..]
Is dat nou gewoon een goedkope manier om spanning op de draad van spoor 1 te krijgen?
Och, in Duitsland ging ik regelmatig met het treintje Wanne-Eickel - Bochum. Ze rijden daar al sinds een eeuwigheid met diesels, ondanks dat er gewoon een werkende elektrificatie hangt.quote:Op vrijdag 18 maart 2011 20:26 schreef Dr_Flash het volgende:
Hee maar ziggy is dat nou echt zo wat ik zei?Dat is toch niet erg logisch? Of boeit het gewoon niet om ergens spanning op te zetten? (want zolang er geen stroom verbruikt wordt kost het toch niks of zo)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |