Ik had de edit-link nog in mijn browserhistory staan, en daar krijg ik nog steeds mijn post te zien. Hij is er dus nog wel, alleen unlinked van het oorspronkelijke topic.
Deze tekst had ik aldaar gepost:
---------- ----------
quote:
Wilde gok: vooraf te weinig luisteren naar de input van het eigen personeel en de reizigers, en een gladjakker van Bombardier die een mooi financieel plaatje tevoorschijn toverde waar NS wel oren naar had. Ergens in de politieke keten een gevoel van "NS zou dat niet doen" en NS bestelt gewoon die treinen.
Vervolgens zijn ze er, rijden ze rond, en is er alsnog stront aan de knikker... want die vervelende reizigersverenigingen constateren dat hun bezwaren genegeerd zijn, en gaan de media opzoeken. PR-ramp gecreëerd, NS en politiek proberen een kromme beslissing recht te praten (kosten, onderhoud, gemiddeld zeer korte reistijd, je kent het wel) en de discussie blijft lekker aanmodderen.
Ondertussen gooit (ik meen) het VVMC ook nog olie op het vuur met verhalen over machinisten die noodgedwongen in een fles moeten plassen nadat ze met hun SLT gestrand zijn achter een defecte goederentrein en ze huilende passagiers (ouderen, kinderen, mensen met blaasproblemen) moeten vertellen dat ze toch echt nergens kunnen plassen en de publieke opinie verergert.
De Tweede Kamer begint te morren, moties vliegen over en weer en ondertussen vallen de SLTs bij bosjes uit tijdens de winter, wordt het plaatje nog groter uitvergroot en is de publieke opinie eigenlijk dat die nieuwe Sprinter maar enorme bagger is en dat het oude Mat '64 geweldig is.
Overigens ben ik het eens met de eerdere posters: NS heeft treinen zonder toiletten besteld en dat is een bedrijfsrisico dat NS genomen heeft. En als de Tweede Kamer z'n zin krijgt voor de Hoofdrailnetconcessie 2015 (en dat gaat wel gebeuren denk ik zo) gaat dit NS hoe dan ook geld kosten. Óf ze kunnen alle SLT's per 2015 aan de kant gooien (want anders levert het een boete op), óf ze moeten investeren om te zorgen dat tegen 2015 iedere SLT weer voldoet aan het Programma van Eisen voor het HRN.
In het ergste geval (als NS te lang treuzelt of Nee zegt) raken ze de onderhandse gunning ook nog eens kwijt en volgt er een openbare aanbesteding. Een lose-lose-situatie voor NS dus.
Volgens mij heb ik het zo wel enigszins treffend beschreven?