abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 1 maart 2011 @ 14:17:06 #1
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_93489246
In een aantal topics is hier eerder over gediscussieerd, maar ik dacht dat het aardig was hier een centraal topic te hebben. Veel mensen hebben vertraging, veel komen in aanmerking, maar weinig proberen geld terug te krijgen en nog veel minder krijgen daadwerkelijk geld terug. En dat is eigenlijk heel erg jammer. Vooral omdat je merkt dat (sommige) airlines ernaar gaan handelen, gaan vertragen en gaan zeuren, net zolang tot mensen opgeven. En dat was natuurlijk precies de bedoeling.

Hoe zat het ook alweer?
Bij een aankomstvertraging van meer dan drie uur is er sprake van een lange vertraging. U heeft dan mogelijk recht op een financiële vergoeding.

Indien uw vlucht is vertraagd met de hieronder genoemde tijden heeft u mogelijk recht op een vergoeding:
• 2 uur voor vluchten tot 1500 km;
• 3 uur voor vluchten over 1500 km binnen Europa en voor alle andere vluchten tussen 1500 km en 3500 km;
• 4 uur voor alle vluchten welke niet binnen de twee bovenstaande categorieën vallen.

Daarnaast kun je vergoedingen krijgen voor annulering, omboeking, overboeking of plaatsing in een lagere klasse.

Hoe zat het bij mij?
In mei 2010 ben ik met Air Europa teruggevlogen van Havana naar Madrid. De vlucht had meer dan 7 uur vertraging. Daarvoor kun je normaal gesproken een vergoeding van 600 euro per persoon. Wij kregen waardeloze voedselbonnen en een niet-langer geldig Air Europa voucher. Jawel. :')
Bij terugkomst heb ik www.refunddesk.nl ingeschakeld (kosten: 15 euro). Best behulpzame mensen, maar mij konden ze niet heel veel verder helpen. Ik kreeg wel een standaard PDF om op te sturen. Deze aangetekend verstuurd naar Air Europa. Nooit wat op gehoord.
Daarna heb ik kopiën van alle documentatie opgestuurd naar de Nederlandse Inspectiedienst Verkeer en Waterstaat. Daarvan kreeg ik na enige weken bevestiging dat ze mijn spullen hadden doorgestuurd naar de Spaanse Inspectiedienst, aangezien mijn vlucht/airline daar vandaan kwamen. Deze instantie stuurde me een poosje daarna een bevestiging dat ze mijn zaak in behandeling zouden nemen.
Gisteren heb ik een brief ontvangen van Air Europa. Ze hebben contact gehad met de Spaanse inspectie en bieden mij een voucher voor twee personen "voor de heule wereld" (net of ik ooit nog met hen vlieg :') ) óf: "economic compensation". Doet u dat laatste maar!
Ik ben er dus nog niet 100% uit (eerst zien dan geloven), maar er zit welzeker schot in de zaak.

Wat is het idee van dit topic?
Elkaar een beetje op weg helpen, zodat hopelijk meer mensen gaan krijgen waar ze recht op hebben en meer luchtvaartmaatschappijen a flying rat's ass gaan geven om hun klanten.
Dus: deel je eigen ervaringen met hoe jij (geen) compensatie terugkreeg, houd ons op de hoogte van je vorderingen en/of stel je vragen!

:)
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  dinsdag 1 maart 2011 @ 14:30:56 #2
199256 kwiwi
de enige echte.
pi_93489818
quote:
Elkaar een beetje op weg helpen, zodat hopelijk meer mensen gaan krijgen waar ze recht op hebben en meer luchtvaartmaatschappijen a flying rat's ass gaan geven om hun klanten.
Dat geloof je toch zeker zelf niet he? Overigens geven luchtvaartmaatschappijen wel degelijk om klanten, mits dit klanten zijn die er toe doen. Die toerist die maar een minimale winst oplevert omdat ie eens in de zoveel jaar eens met hun vliegt en dan ook nog 600 euro terug wil, daar zullen ze nooit wat om geven.
En financieel gezien terecht natuurlijk. Beetje dwarszitten en wachten tot iemand opgeeft kost hun minder dan 600 euro betalen. Zelfs als je de gederfde winst zou meetellen omdat die persoon nooit meer gebruik maakt van de betreffende maatschappij.
  dinsdag 1 maart 2011 @ 16:10:26 #3
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_93493864
Jammer alleen dat ik naast een toerist óók een veelvliegende business reiziger ben. Maar dat terzijde.

Natuurlijk zijn er luchtvaartmaatschappijen die om hun klanten geven. Ik heb ook wel eens wat gehad met KLM en dat wordt zonder meer keurig opgelost. Waar het om gaat zijn dat er ook, helaas, veel maatschappijen zijn die maar wat doen. Ikzelf denk trouwens dat het op die manier met je klanten omgaan overigens niet alleen onaardig is, maar ook getuigd van een enorme korte termijn visie.

Overigens gaat dit topic daar verder niet over. Mijn bedoeling is om wat ervaringen uit te wisselen. Niet om een discussie te hebben over of het al dan niet winstgevend zijn van klantontduiking ;)
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  dinsdag 1 maart 2011 @ 16:39:19 #4
49641 Individual
Meet John Doe...
pi_93495242
Afgelopen zomer werd mijn vlucht van London Gatwick naar Duesseldorf gecancelled. De volgende vlucht ging 4 uur later. Met 4 uur extra om te vervelen en een smartphone heb ik de details van de regulatie opgezocht en mijn mede-passagiers ingelicht. Bij vertraging moeten ze voedselbonnen en gratis telefoongesprek geven en belangrijker een flyer met alle informatie en contactnummers. Doen ze dat niet dan kunnen ze een boete van enkele duizenden krijgen per passagier.

Het afhandelingsprocess zal niet makkelijk zijn, maar als je doorzet kom je ergens. In het eerste mailtje verwierp FLYBE mijn claim. Dat mailtje heb ik doorgestuurd aan de betreffende organisaties (ATC ed) en belangrijker aan mijn EU-representative (en CC FLYBE) die snel antwoordde dat ze het zouden regelen. In het antwoord naar FLYBE heb ik een aantal rechtszaken gequote met wat rechtstermen. (ik heb rechten gestudeerd als onderdeel van mjin diploma)

Met flink mokken (en de claim anders te noemen) heb ik uiteindelijk een cheque voor 150 euro gekregen. Ze sprongen onverantwoord met mijn gegevens om en daar had ik ook voor kunnen claimen (data protection act), maar dat heb ik laten zitten.

Ik denk dat mijn klacht direct naar de EU toe het meeste heeft geholpen.
reset
  dinsdag 1 maart 2011 @ 16:42:22 #5
199256 kwiwi
de enige echte.
pi_93495398
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 maart 2011 16:10 schreef Hik het volgende:

Overigens gaat dit topic daar verder niet over.
Oke, ik dacht dat dit topic er wel (deels) over ging omdat je dat zelf aangaf.

En verder; zelf al vaak vertraging gehad maar dat werd altijd op overmacht gegooid.
  dinsdag 1 maart 2011 @ 16:47:31 #6
49641 Individual
Meet John Doe...
pi_93495643
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 maart 2011 16:42 schreef kwiwi het volgende:

[..]

Oke, ik dacht dat dit topic er wel (deels) over ging omdat je dat zelf aangaf.

En verder; zelf al vaak vertraging gehad maar dat werd altijd op overmacht gegooid.
Technische problemen zijn geen overmacht en dat weten ze maar al te goed. Overmacht is een 'Act of God', dus een sneeuwstorm of een uitbarstende vulkaan.

De volgende keer zal ik ze ook nog aanklagen voor 'misrepresentation' en 'breach of EU regulation'. Sorry, ik ken de NL termen niet.. De EU moet deze regulatie bewaken, dus als er iets misgaat kan je hen op de zaak zetten.
reset
  dinsdag 1 maart 2011 @ 16:51:31 #7
199256 kwiwi
de enige echte.
pi_93495851
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 maart 2011 16:47 schreef Individual het volgende:

[..]

Technische problemen zijn geen overmacht en dat weten ze maar al te goed. Overmacht is een 'Act of God', dus een sneeuwstorm of een uitbarstende vulkaan.

De volgende keer zal ik ze ook nog aanklagen voor 'misrepresentation' en 'breach of EU regulation'. Sorry, ik ken de NL termen niet.. De EU moet deze regulatie bewaken, dus als er iets misgaat kan je hen op de zaak zetten.
In mijn gevallen was het echt overmacht (stakingen, slecht weer e.d.). In één geval echter niet zo duidelijk. Toen hadden we eerst al vertraging wegens technische problemen, en later bleek ook het weer nog eens een probleem. Maar goed, ga dan maar eens uitvogelen welk deel van de vertraging welke oorzaak heeft. Geen zin om er zoveel tijd in te steken voor die paar honderd dollar (mocht het al om 2+ uur gaan wegens technische problemen).
  donderdag 3 maart 2011 @ 08:24:53 #8
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_93580301
Mwa... Ik wil er best een beetje tijd in steken voor 1200 euro. :)
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  donderdag 3 maart 2011 @ 12:00:38 #9
14616 bluesparkle
Wat Suwannaphumaham
pi_93585945
Volgens mij valt dit buiten de EU regelgeving:

Wij hadden in 2010 twee keer vertraging met Air Asia.
Op de heenweg van Kuala Lumpur naar Vientiane 2 uur en op de terugweg nogmaals 4 uur vertraging.

Als compensatie kregen we voor deze vertraging Coupons.
Helaas waren die maar 1 jaar geldig en moesten binnen 3 maanden worden aangewend voor een boeking.

Nu weet je een jaar van tevoren nog niet of en wanneer je weer gebruik van de maatschappij maakt.
Ik heb ze destijds aangegeven de coupons een leuke gesture te vinden, maar dat ze beter een compensatie in de vorm van ¤ of $ kunnen geven aan passagiers die uit een ander continent komen.

Dit jaar weer met AirAsia gevlogen.
VTE-KUL, KUL-LGK, LGK-PEN, PEN-BKK
Bijna alle vluchten stipt op tijd, slechts 1 met 30 minuten vertraging wat ik acceptabel vindt.
Al met al een prima 2e indruk!

Tegenwoordig kun je een insurance pakket bijboeken, daarin zit de compensatie opgenomen bij vertraging. Helaas nog steeds in de vorm van coupons.
We hebben deze insurance dus niet bijgeboekt.
Explore the World
  donderdag 3 maart 2011 @ 12:19:14 #10
49641 Individual
Meet John Doe...
pi_93586631
quote:
1s.gif Op donderdag 3 maart 2011 08:24 schreef Hik het volgende:
Mwa... Ik wil er best een beetje tijd in steken voor 1200 euro. :)
De volgende EU bobo die ik tegenkom zal ik eens lastigvallen over deze regulatie. Als je bijna een jaar later nog bezig bent moeten er amendments komen. Ik vond drie maanden en teveel gezeur al belachelijk en ineffectief. Teveel mensen geven het op omdat het teveel tijd kost en teveel moeite.

Jij hebt aardig wat ervaring met reizen, maar wat als Henk en Ingrid 8 uur worden vertraagd in Spanje?

Ik heb na een maand ook mijn beklag gedaan over de regulatie, niet zozeer de vertraging zelf. Ik had ook geluk dat mijn EU-representative me serieus nam en meteen hielp.
reset
  maandag 7 maart 2011 @ 16:36:55 #11
62913 Blik
The one and Only!
pi_93774781
Hoe zit het met vertraging wegens dreiging van een terroristische aanslag? Is dat overmacht?

Afgelopen mei ruim 5 uur vertraging gehad wegens een bommelding, kregen niet eens iets te eten en drinken ter compensatie
  maandag 7 maart 2011 @ 16:41:20 #12
199256 kwiwi
de enige echte.
pi_93774979
quote:
1s.gif Op maandag 7 maart 2011 16:36 schreef Blik het volgende:
Hoe zit het met vertraging wegens dreiging van een terroristische aanslag? Is dat overmacht?

Afgelopen mei ruim 5 uur vertraging gehad wegens een bommelding, kregen niet eens iets te eten en drinken ter compensatie
Ja, want de maatschappij kan er in principe niks aan doen. Wel een beetje jammer dat ze geen vouchers voor eten en drinken hebben gegeven trouwens :{
  dinsdag 28 juni 2011 @ 22:19:21 #13
49641 Individual
Meet John Doe...
pi_98794252
Even een link met tips: http://www.moneysavingexpert.com/travel/flight-delays

Iets recents over vulkanen hoewel ik dach dat dat een 'act of God' was en niet gedekt: http://www.thisismoney.co(...)ght-delay-costs.html

Hoe gaat het met de andere mensen die hier geclaimed hebben?
reset
pi_98796304
Afgelopen jaar zijn wij met Transavia vanaf Rotterdam naar Dalaman gevlogen, en natuurlijk ook weer terug. De terugreis stond gepland voor 10:55. Doordat het vliegtuig defect was is dit uiteindelijk 22:00 geworden. Na belachelijk lang te hebben moeten wachten zijn we voor ongeveer 1,5 uur naar een hotel gebracht om wat te eten. Toen we uiteindelijk aan het vliegen waren werd er medegedeeld dat er niet meer op Rotterdam Airport geland kon worden en dat we uit zouden wijken naar Schiphol. Vanaf daar zijn we met bussen naar Rotterdam gebracht.

Wij zouden dus recht hebben op een vergoeding van ¤ 400,- per persoon. Transavia wil echter van niks weten.Ondertussen hebben we ARAG ingeschakeld, maar ook daar lijkt er maar weinig van te komen. Onze claim is in ieder geval wel in behandeling genomen. Heeft iemand ervaring met ARAG of tips wat ik verder nog kan doen?
  dinsdag 28 juni 2011 @ 22:53:01 #15
49641 Individual
Meet John Doe...
pi_98796671
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 22:47 schreef Feyenoordlife het volgende:
Afgelopen jaar zijn wij met Transavia vanaf Rotterdam naar Dalaman gevlogen, en natuurlijk ook weer terug. De terugreis stond gepland voor 10:55. Doordat het vliegtuig defect was is dit uiteindelijk 22:00 geworden. Na belachelijk lang te hebben moeten wachten zijn we voor ongeveer 1,5 uur naar een hotel gebracht om wat te eten. Toen we uiteindelijk aan het vliegen waren werd er medegedeeld dat er niet meer op Rotterdam Airport geland kon worden en dat we uit zouden wijken naar Schiphol. Vanaf daar zijn we met bussen naar Rotterdam gebracht.

Wij zouden dus recht hebben op een vergoeding van ¤ 400,- per persoon. Transavia wil echter van niks weten.Ondertussen hebben we ARAG ingeschakeld, maar ook daar lijkt er maar weinig van te komen. Onze claim is in ieder geval wel in behandeling genomen. Heeft iemand ervaring met ARAG of tips wat ik verder nog kan doen?
Zoek uit wie je lokale EU-vertegenwoordiger is en bel hem/haar op. Een email erachteraan met de details en vragen over de legitimiteit van 261/2004 heeft mij geholpen. :)

Kopieer al je ARAG, Transavia en andere contacten erin ook. Als dan nog moeilijk ook kranten en reisblogs. Niet dreigen, maar vragen waarom de wet niet wordt nageleeft. Vriendelijke druk. :)
reset
pi_98800070
Ik ben al een tijd 'bezig':

Grote vertraging vlucht - claim bij easyJet

EUclaim heeft nu een klacht ingediend bij de toezichthouder, maar daar verwacht ik eigenlijk helemaal niets van. Ik zal eens een mail sturen naar de EU-man/vrouw. Hoe kom ik erachter wie ik moet hebben?
pi_98807057
Wij wachten al bijna 2 jaar op 650 euro voor een vertraging van meer dan 25 uur met KLM. Volgens mij is op 29 augustus de gerechtelijke uitspraak.
  woensdag 29 juni 2011 @ 09:51:13 #18
78918 SeLang
Black swans matter
pi_98808496
Bizar dat je dat soort bedragen kunt claimen. Dat is ongeveer evenveel als de kosten van de ticket :')
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  Moderator woensdag 29 juni 2011 @ 09:53:23 #19
45833 crew  Fogel
pi_98808550
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juni 2011 09:51 schreef SeLang het volgende:
Bizar dat je dat soort bedragen kunt claimen. Dat is ongeveer evenveel als de kosten van de ticket :')
Ryanair probeert als sinds de invoering om een soort van compensatie naar betalingsrato er doorheen te krijgen (ticket kost 1¤, dan ook max 1 ¤ compensatie bijvoorbeeld), maar krijgen daar geen gehoor voor.
I'm surrounded by morons!
TRV plannen/geboekt 2025:Zuid-Amerika, Nederland, Chicago, Washington, Nederland, Kroatië, Slovenië, roadtrip Europa, Seoul
TRV 2024:Nederland, UK, Nederland, Denemarken, UK, Nederland, Noord-Noorwegen, Nederland, Atlanta
TRV 2023: Bangkok, Los Angeles, Nederland/Belgie, Denemarken, Noord-Noorwegen, Londen, Thailand, Nederland, Gdansk, Nederland, Japan
pi_98809938
Zo te lezen ben ik een hoop geld misgelopen toen mijn vlucht zodanig vertraagd was dat we op 10 minuten onze aansluitende vlucht misten en toen 24 uur moesten wachten.
Door veel zeuren kregen we een hotelovernachting aangeboden maar ontbijt moesten we zelf betalen. Waren we op dat moment al blij mee, maar achteraf hadden ze ons wel meer kunnen compenseren. Diner en een voucher erbij was netjes geweest (eer we het hotel kregen was het al 23.00 uur -vlucht zou om 18.00 uur vertrekken- en hadden we nog niet gegeten). Voor de grote bedragen ga ik niet, maar het is wel fijn er een beetje comfortabel bij te kunnen zitten als zoiets gebeurt.
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
pi_98810722
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juni 2011 09:53 schreef Fogel het volgende:

[..]

Ryanair probeert als sinds de invoering om een soort van compensatie naar betalingsrato er doorheen te krijgen (ticket kost 1¤, dan ook max 1 ¤ compensatie bijvoorbeeld), maar krijgen daar geen gehoor voor.
Ze laten nu wel iedereen standaard ¤2 per oneway betalen als 'compensatiekosten' voor vergoedingen.

EU261 heffing: 2,00 EUR

Krijg je nu te zien in de kostenbreakdown in de boekingsmodule.

Ik ben ook voor compensatie naar rato btw ;)
2015: <span class="s">MLA - JFK - PMI</span>
pi_98821810
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juni 2011 10:46 schreef Cat22 het volgende:
Zo te lezen ben ik een hoop geld misgelopen toen mijn vlucht zodanig vertraagd was dat we op 10 minuten onze aansluitende vlucht misten en toen 24 uur moesten wachten.
Door veel zeuren kregen we een hotelovernachting aangeboden maar ontbijt moesten we zelf betalen. Waren we op dat moment al blij mee, maar achteraf hadden ze ons wel meer kunnen compenseren. Diner en een voucher erbij was netjes geweest (eer we het hotel kregen was het al 23.00 uur -vlucht zou om 18.00 uur vertrekken- en hadden we nog niet gegeten). Voor de grote bedragen ga ik niet, maar het is wel fijn er een beetje comfortabel bij te kunnen zitten als zoiets gebeurt.
Je kan de procedure volgens mij nog tot twee jaar na de vlucht starten. Dus ik weet niet wanneer je die vertraging had, maar je kunt het dus misschien nog proberen.
pi_98821896
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juni 2011 15:42 schreef Feyenoordlife het volgende:

[..]

Je kan de procedure volgens mij nog tot twee jaar na de vlucht starten. Dus ik weet niet wanneer je die vertraging had, maar je kunt het dus misschien nog proberen.
Nee, dit is zeker 4 jaar geleden. Maar bedankt voor de tip. ^O^
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
  woensdag 29 juni 2011 @ 20:19:29 #24
49641 Individual
Meet John Doe...
pi_98834751
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juni 2011 11:11 schreef Thetallguy het volgende:

[..]

Ze laten nu wel iedereen standaard ¤2 per oneway betalen als 'compensatiekosten' voor vergoedingen.

EU261 heffing: 2,00 EUR

Krijg je nu te zien in de kostenbreakdown in de boekingsmodule.

Ik ben ook voor compensatie naar rato btw ;)
Wat een klootzakken zijn het ook. ¤2 per passagier keren ze nimmer nooit uit. Ze proberen het zo moeilijk mogelijk te maken (terwijl het wet is) en de volgende EU-bobo die ik tegenkom zal ik dat voorleggen. Zie dit topic om te zien hoe moeilijk het is.

Die ¤2 per keer betaal ik graag als dat betekent dat ze die ook inderdaad uitkeren en voor een stijging in efficientie! Ik heb zo'n enorm lage opinie van airlines.

Mijn vergoeding was ongeveer 5x mijn ticketprijs (enkeltje), maar het is een boete voor het moeilijk doen, liegen en voor hun inefficientie. Ik betaal graag meer voor wat grotere competentie waar zo veel airlines het zo enorm moeilijk mee hebben.

Ik heb nu gelukkig een nieuwe favoriete airline waar de groten een voorbeeld aan kunnen nemen. VLM was super totdat ze werden overgenomen door een grote en dat is nu kapot.
reset
  woensdag 29 juni 2011 @ 20:21:09 #25
49641 Individual
Meet John Doe...
pi_98834833
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 23:46 schreef Sloggi het volgende:
Ik zal eens een mail sturen naar de EU-man/vrouw. Hoe kom ik erachter wie ik moet hebben?
De/een EU vertegenwoordiger van je land/regio. Hoeft niets met vliegen te maken. Ik heb de mijne via Google gevonden.
reset
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')