Ned.1...........20.30 BRON DE TV GIDS.
20:30 NOS Nederland kiest: Verkiezingsdebat
23.00 P&W dacht met Sonja Barend.
Ned.2................
Opium met onder andere Clairy polak over de film, gooise vrouwen.
23.00 bron tv gids.
AVRO Close up: The day before - Jean-Paul Gaultier
Documentaire
De Franse regisseur Loïc Prigent maakte een serie waarin hij ontwerpers volgt in de hectische aanloop naar een belangrijke modeshow.
Vandaag in AVRO Close-up:
Jean-Paul Gaultier is één van de bekendste modeontwerpers van de afgelopen dertig jaar. Niet alleen vanwege zijn spectaculaire mode (strak gesneden, fantasievol, sexy en provocerend), maar ook door het charisma van de man zelf. De Franse regisseur Loïc Prigent maakte een documentaire over Jean-Paul Gaultier in zijn serie 'The Day Before', waarin hij ontwerpers volgt in de hectische aanloop naar een belangrijke modeshow.
Uniek
Met zijn vrolijke blonde hoofd en geestige uitspraken is Gaultier altijd goed voor een pakkende quote. Gaultier is één van de weinige ontwerpers die nog een haute couture collectie - bestaande uit exclusieve, met de hand gemaakte kleding - brengt. Ook uniek is dat Gaultier vrijwel zijn hele productie in eigen hand heeft: alles, van knoopjes tot schoenen tot haute couture jurken, wordt gemaakt in zijn eigen monumentale pand in Parijs.
Filmgodinnen
In 'The Day Before: Jean Paul Gaultier' zien we hoe Gaultier en zijn werknemers tot het uiterste gaan in de voorbereidingen voor haute couture show herfst/winter 2009-2010. Het thema voor de collectie is cinema, en Gaultier laat zich dit keer voor zijn creaties inspireren door beroemde filmgodinnen als Greta Garbo, Marilyn Monroe, en Brigitte Bardot. Te midden van alle last-minute stress maken we kennis met de mensen met wie Gaultier werkt, zoals zijn wat muizige maar onmisbare rechterhand Mireille, de oogverblindende en luidruchtige Texaanse mannequin Michelle, en Claudia, de vrouw die ontelbare stukjes krokodillenleer aan elkaar haakt tot een echte diva-jurk.
RTL 4 voor marrije Soury en andere die hotel volgen
20:30 Hotel de toekomst
21:30 Bouwval gezocht
22:30 Gordon Ramsay: Oorlog in de keuken!
RTL 5
Glee 20.30
21:30 Modern family
RTL 7
22.35
Geschiedenis met een knipoog
History of the World: Part I maakt samen met Young Frankenstein en Blazing Saddles deel uit van wat wel de 'Unholy Trinity' van Mel Brooks wordt genoemd. De toon wordt meteen gezet met een parodie op Kubrick's 2001: A Space Odyssey. De serene beginsequentie van die film wordt door Brooks opgeleukt met een voice-over van Orson Welles en met masturberende apen.
Quasi-historisch epos
Brooks laat een waslijst aan beroemde personen opdraven in zijn quasi-historische epos en eindigt met een preview van part II (dat natuurlijk nooit kwam), waarin Star Wars gepersifleerd wordt met 'Jews in Space'. Is deze geschiedenis grappig? Daarover lopen de meningen wijd uiteen.