Als er geld te verdienen valt zijn de Nederlanders erbij, ook met wapens. Zonder deze doorvoer en leveranties zou NL miljarden mislopen.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 04:14 schreef truepositive het volgende:
Wapenfabrikanten zouden we zowiezo tegen moeten zijn.
Je moet niets. Maar ik heb nog nooit ook maar één politieke partij er ophef over horen maken.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 04:45 schreef truepositive het volgende:
Maar moeten we er om die reden voor zijn?
Dit dus, wij Nederlanders zijn zo ongeveer de meest opportune klootzakken in de internationale zakenwereld, zegmaar het zwarte randje om onze VOC mentaliteit. We vermoorden hele stammen, betaalden anderen voor hun krijgsgevangenen die we vervolgens als slaven doorverkochten, hebben ons ook niet echt netjes gedragen in Indonesië, Shell en Heineken zitten ook in de meest obscure landen, en we verkopen dus wapens aan iedereen met geld.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 04:36 schreef popolon het volgende:
[..]
Als er geld te verdienen valt zijn de Nederlanders erbij, ook met wapens. Zonder deze doorvoer en leveranties zou NL miljarden mislopen.
Als je landen wilt gaan buitensluiten met een dubieuze regering en dubieuze mensenrechten dan ben je binnen de kortste keren zelf een Noord-Korea. Zo'n beetje ieder land buiten onze Westerse grenzen is twijfelachtig en zou volgens die mentaliteit niet mee gehandeld mogen en kunnen worden, dat is gewoon onmogelijk stupide en onzinnig.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 09:03 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Dit dus, wij Nederlanders zijn zo ongeveer de meest opportune klootzakken in de internationale zakenwereld, zegmaar het zwarte randje om onze VOC mentaliteit. We vermoorden hele stammen, betaalden anderen voor hun krijgsgevangenen die we vervolgens als slaven doorverkochten, hebben ons ook niet echt netjes gedragen in Indonesië, Shell en Heineken zitten ook in de meest obscure landen, en we verkopen dus wapens aan iedereen met geld.
Maar er is dus wel een andere keuze mogelijk.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 09:07 schreef Voorschrift het volgende:
want er is niet veel andere keus.
Ja, creperen in tekorten en armoede, maar dat mag jij lekker doen, dan verhuis ik wel naar een land die er niet al te moeilijk over doet.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 09:57 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Maar er is dus wel een andere keuze mogelijk.
Mooi.
Ik ben het wel eens met die VOC mentaliteit hoor, en ik ga zeker niet kinderachtig lopen piepen zoals Groen Links nu aan het doen is. Het gaat nou ook niet echt om chemische wapens ofzo, dit soort wapens en pantserwagens zie je ook wel in gebruik bij de ME-pelotons van zeg de Afghaanse "politie".quote:Op vrijdag 25 februari 2011 09:07 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Als je landen wilt gaan buitensluiten met een dubieuze regering en dubieuze mensenrechten dan ben je binnen de kortste keren zelf een Noord-Korea. Zo'n beetje ieder land buiten onze Westerse grenzen is twijfelachtig en zou volgens die mentaliteit niet mee gehandeld mogen en kunnen worden, dat is gewoon onmogelijk stupide en onzinnig.
Dat er zoals nu een keer een rel uitbreekt is dan jammer, maar je kan niet de hele wereld helpen door niet met ze te handelen. Ik vraag me ook af waar jij zou zijn zonder al die meuk uit China voor de laagste prijzen, maar daar hoor ik je ook niet over. Of zijn die mensen die daar in de gevangenis worden gemarteld wegens oppositie ineens niet belangrijk meer?
Ergo, landen als Nederland moeten wel veel van de schouders af laten glijden, want er is niet veel andere keus. Dat gejank dat we munitie hebben geleverd aan Libië snap ik dan ook niet.
Welvaart is belangrijk ja, en daar is vrijwel iedereen het impliciet mee eens.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 04:45 schreef truepositive het volgende:
Maar moeten we er om die reden voor zijn?
Die zijn in de basis relatief transparant natuurlijk, in ieder geval op het niveau van de productie van de wapens, dat zijn allemaal relatief bekende bedrijven onder controle van de overheden etc. Zeker als het om complexere wapens gaat zoals pantserwagens etc. Wat handelaren er verder mee doen is een ander verhaal, als die vallen onder andere regeringen die het niet zo nauw nemen met internationale verdragen, dan kunnen wij daar als NL weinig meer aan doen.quote:Op maandag 28 februari 2011 02:54 schreef truepositive het volgende:
Welvaart kan niet zonder wapenhandel?
Weten we uberhaupt wel wat er gebeurd met de geldstromen die daarmee te maken hebben?
Omdat men bereidt is weg te kijken als het onze welvaart en luxe niet aantast.quote:Op maandag 7 maart 2011 23:01 schreef HAKIM_1988 het volgende:
Ik begrijp nog steeds niet waarom Frans van Anraat (zit nog vast) toen veroordeeld is tot 17 jaar cel omdat hij grondstoffen voor gifgassen heeft geleverd aan Saddam Hussein, terwijl we daarna wapens hebben geleverd aan oa. Mubarak, Gaddafi, Mohammed VI etc.
Hij gebruikte dit argument bij de rechtbank ?Een fabrikant van munitie is ook niet verantwoordelijk als daar een moord mee wordt gepleegd?, aldus Van Anraat.
De koerden hebben het geweten.
Nu weet ik wel dat chemische wapens van een andere categorie zijn dan conventionele wapens, maar ik vind het toch wel apart dat NL wapenleveranciers gewoon zaken kunnen doen met dictators. Als je iets weet van dat soort landen is dat het volk uiteindelijk wel in opstand komt.
bereidtquote:Op maandag 7 maart 2011 23:05 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
[..]
Omdat men bereidt is weg te kijken als het onze welvaart en luxe niet aantast.
Dat is nu makkelijk praten maar weet je nooit helemaal zeker.quote:Op maandag 7 maart 2011 23:01 schreef HAKIM_1988 het volgende:
Ik begrijp nog steeds niet waarom Frans van Anraat (zit nog vast) toen veroordeeld is tot 17 jaar cel omdat hij grondstoffen voor gifgassen heeft geleverd aan Saddam Hussein, terwijl we daarna wapens hebben geleverd aan oa. Mubarak, Gaddafi, Mohammed VI etc.
Hij gebruikte dit argument bij de rechtbank ?Een fabrikant van munitie is ook niet verantwoordelijk als daar een moord mee wordt gepleegd?, aldus Van Anraat.
De koerden hebben het geweten.
Nu weet ik wel dat chemische wapens van een andere categorie zijn dan conventionele wapens, maar ik vind het toch wel apart dat NL wapenleveranciers gewoon zaken kunnen doen met dictators. Als je iets weet van dat soort landen is dat het volk uiteindelijk wel in opstand komt.
Als er iets is dat zeker is, is het wel dat men uiteindelijk in opstand zal komen als vrijheden maar genoeg worden ingeperkt.quote:Op maandag 7 maart 2011 23:38 schreef waht het volgende:
[..]
Dat is nu makkelijk praten maar weet je nooit helemaal zeker.
Ja oké maar je weet niet wanneer. Als Nederland 20 jaar geleden rupsvoertuigen aan Libië had verkocht hadden die nu tegen het volk kunnen worden gebruikt. Maar hebben wij die vooruitziende blik? Of doen we gewoon helemaal geen zaken meer met landen die niet minstens ons niveau van beschaving hebben?quote:Op maandag 7 maart 2011 23:49 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
[..]
Als er iets is dat zeker is, is het wel dat men uiteindelijk in opstand zal komen als vrijheden maar genoeg worden ingeperkt.
We zullen zien.quote:Iets wat veel mensen niet en sommige zelfs nooit zullen begrijpen, is dat iedereen gewoon voor zichzelf wil beslissen, zo simpel is het. De Westerse politiek heeft dit als 'ideaal', maar ons kabinet wijkt daar bijvoorbeeld al ver van.
Ik denk dat het ook niet ondenkelijk is dat enkele Arabische staten waar de revolutie tiert, zich over de tijd echt kan gaan meten met Westerse staten, misschien zelfs overtreffen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |