Dat valt wel mee, het is bijv nog niet gelukt om de EU frameworkonderhandelingen rond te krijgen, vanwege te grote verschillen op bijv het gebied van mensenrechten.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:08 schreef Ryan3 het volgende:
Probleem is dus dat sinds Gadaffi uit de diplomatieke ban werd gehaald, hij dikke vriendjes is met de EU. 10% van onze olie komt er vandaan... Hij breekt brood met de regeringsleiders van alle grote EU-landen... aldus AJE.
Ja en de helft is zand. Waarom zou je militairen zand willen laten bewaken in een oorlog ofzo?quote:
Omdat er in het zuiden ook veel olie in de grond zit bijvoorbeeld? Zie ook het artikel van Der Spiegel.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:14 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Ja en de helft is zand. Waarom zou je militairen zand willen laten bewaken in een oorlog ofzo?
Dat zou pas nieuws zijn!quote:Op zondag 20 februari 2011 17:16 schreef Bartholomaeus het volgende:
ChangeInLibya
More and more reports of a major commandos and army uprising/coup within the libyan army.. I CANNOT confirm this right now #libya #feb17
Hoezo? Precies hetzelfde als Tunesië en Egypte.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:18 schreef HetwasietsmeteenF het volgende:
[..]
Dat zou pas nieuws zijn!
Praatje met iemand vanuit Ryaad op het moment.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:20 schreef remlof het volgende:
thespyglass Anna Machell
Man in #Libya phones @AJEnglish on a landline to report that anti-Gaddafi protesters have captured tanks from the army.
21 minutes ago
Ik ga ook maar eens AJE kijken.
Great, nu zijn dus beide kampen zwaar bewapend. Als je dacht dat het niet bloederiger kon worden dan het al was, moet je nu opletten.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:20 schreef remlof het volgende:
thespyglass Anna Machell
Man in #Libya phones @AJEnglish on a landline to report that anti-Gaddafi protesters have captured tanks from the army.
21 minutes ago
Ik ga ook maar eens AJE kijken.
Okee.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:11 schreef HetwasietsmeteenF het volgende:
[..]
Dat valt wel mee, het is bijv nog niet gelukt om de EU frameworkonderhandelingen rond te krijgen, vanwege te grote verschillen op bijv het gebied van mensenrechten.
Wel is het zo dat bepaalde landen meer banden hebben: italie aan top en ook het verenigd koninkrijk. NL heeft er bijvoorbeeld een stuk minder belangen.
NO! He must suffer bad and long.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:27 schreef Ryan3 het volgende:
Zijn jullie trouwens voor de doodstraf, voor het soort misdadigers als Gadaffi?
Dat is de schuld van Ghadverdaffie. Had ie maar op moeten stappen. nu schieten ze hem weg.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:25 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Great, nu zijn dus beide kampen zwaar bewapend. Als je dacht dat het niet bloederiger kon worden dan het al was, moet je nu opletten.
Nee. Voor mij is de doodstraf in geen elk geval een acceptabele straf. Zelfs niet als de veroordeelde Adolf Hitler, Saddam Hoessein of Moammar al-Kaddafi heet.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:27 schreef Ryan3 het volgende:
Zijn jullie trouwens voor de doodstraf, voor het soort misdadigers als Gadaffi?
Ik wel, ik vind dat de enige echte uitzondering voor de doodstraf dit soort misdadigers, oorlogsmisdadigers, schenders van de mensenrechten...
Komt vooral door het gebrek aan journalisten in Libië.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:54 schreef Breekfast het volgende:
Jammer dat hier niet zo'n uitgebreid verslag van is zoals in Egypte het geval was.
Maakt de kans van slagen van een eventuele revolutie een stuk kleiner.quote:Op zondag 20 februari 2011 17:56 schreef bokaal het volgende:
[..]
Komt vooral door het gebrek aan journalisten in Libië.
http://www.enduringameric(...)asts-heightened.htmlquote:1705 GMT: CNN, quoting eyewitnesses, says rotesters have crashed a car bomb into the wall of military camp in Benghazi, trying to breach the facility.
Gratis onderwijs, gratis health care. Werkloosheid ligt inmiddels rond de 10%.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:47 schreef Ryan3 het volgende:
Op AJE in de ondertiteling stond dat Libie een unemployment rate heeft van 30%...
Hoe rijmt dit met de berichten dat Libie een betrekkelijk hoge welvaart kent? Ik bedoel krijgen die werklozen ook een uitkering oid? Lijkt me stug.
Ben nog aan het bijlezen maar hier ben ik het inderdaad wel mee eens. Ik lees vanaf het begin al mee met Libië, er is alleen minder informatie beschikbaar dan van Egypte. Ik probeer alle ontwikkelingen in alle landen te volgen, wat nu wel makkelijker te doen is omdat de topics minder hard lopen. Toch loop ik regelmatig erg vaak heen en weer om nog eens te kijken wat er gebeurd.quote:Op zondag 20 februari 2011 15:45 schreef Insane- het volgende:
Jammer dat andere landen niet zo veel aandacht als Egypte krijgen.
En nu zijn er meerder revoluties tegelijkertijd aan de gang, dus moet je de aandacht wel verdelen.quote:Op zondag 20 februari 2011 18:58 schreef Pannenkoekenmix het volgende:
[..]
Ben nog aan het bijlezen maar hier ben ik het inderdaad wel mee eens. Ik lees vanaf het begin al mee met Libië, er is alleen minder informatie beschikbaar dan van Egypte.
Yep, maar er is zo weinig nieuws dat je in principe alles makkelijk bij kunt houden. Ben een dagje weg geweest maar dit topic is de enige die hard is gelopen (zoals te verwachten was).quote:Op zondag 20 februari 2011 19:05 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En nu zijn er meerder revoluties tegelijkertijd aan de gang, dus moet je de aandacht wel verdelen.
LibyanBentBladi Asma Magariafquote:
24 jaar oud en dan afgeslacht worden als huurling in de woestijn... Vraag me af of de familie het nog te weten komt (van hem waarschijnlijk wel, maar anderen?).quote:Op zondag 20 februari 2011 20:04 schreef -jos- het volgende:
ibnkafka RT @From_Gaza Photos of Guinean mercenary ID in #Benghazi | http://bit.ly/eHxtxm | http://bit.ly/g9Xann | http://bit.ly/fl6NBJ #Libya
Mja, ik denk dat het inderdaad niet zo duidelijk is.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:14 schreef Roomsnoes het volgende:
Is dat niet meer een reisvisum, gezien de tekst op de voorkant? Van Guinea naar Tripoli, Libië. En de datum is 8/6/2010. Vraag me dus sterk af of dit wel direct van een huursoldaat is... Of zie ik spoken?
Hij is in ieder geval niet net ingevlogen.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:17 schreef Monidique het volgende:
[..]
Mja, ik denk dat het inderdaad niet zo duidelijk is.
Ze zouden ook kunnen ante-dateren...quote:Op zondag 20 februari 2011 20:14 schreef Roomsnoes het volgende:
Is dat niet meer een reisvisum, gezien de tekst op de voorkant? Van Guinea naar Tripoli, Libië. En de datum is 8/6/2010. Vraag me dus sterk af of dit wel direct van een huursoldaat is... Of zie ik spoken?
Olie en vriendjes in Westerse regeringen. Burgers van Westerse landen moeten verantwoordelijkheid erkennen voor de dictaturen in MO.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:40 schreef Drifter__ het volgende:
Dat die Khadafi snel mag oprotten
Heb nooit begrepen, hoe zo een idioot een heel land kan runnen...
Tuurlijk, alles kan, maar het lijkt me hier iets geloofwaardiger dat er een willekeurig reisvisum wordt gebruikt om de boel op te hitsen, eigenlijk.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:30 schreef BeSimple het volgende:
[..]
Ze zouden ook kunnen ante-dateren...
http://news.yahoo.com/s/nm/20110220/ts_nm/us_libya_protestsquote:Members of a Libyan army unit told Benghazi residents on Sunday they had defected and "liberated" the city from forces supporting veteran leader Muammar Gaddafi, two residents said.
Habib al-Obaidi, who heads the intensive care unit at the main Al-Jalae hospital, and lawyer Mohamed Al-Mana, told Reuters members of the "Thunderbolt" squad had arrived at the hospital with soldiers wounded in clashes with Gaddafi's personal guard.
"They are now saying that they have overpowered the Praetorian Guard and that they have joined the people's revolt," Mohamed said by telephone. It was not possible to independently verify the report.
Meerdere bronnen melden dat de stad Benghazi nu in handen is van de demonstranten. Sinds de Al Saika 236 zich heeft aangesloten bij de demonstranten. Ook zouden er sms'jes worden verzonden uit de Barka Barrakken dat demonstranten wapens moeten halen. Er zouden tanks, atillery en allerlei wapentuig buit zijn gemaakt.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:49 schreef raistlin6 het volgende:
Feedback zoals altijd meer dan welkom.
Libië: Veel doden bij chaos demonstraties
De demonstraties in Libië lopen met de dag erger uit de hand. Zondag zouden alleen al in de stad Benghazi honderden doden en meer dan duizend gewonden zijn gevallen, toen het leger het vuur opende op demonstranten en met machinegeweren gericht op burgers schoot.
Het is niet duidelijk hoe de situatie op dit moment in Benghazi is, maar het lijkt zo te zijn dat een deel van het leger zich af heeft gesplitst van de rest en zich met wapens en legervoertuigen bij de demonstranten heeft aangesloten.
Demonstranten in de buurt van de hoofdstad Tripoli zouden op weg zijn naar het huis van de Gids van de Revolutie kolonel Muammar Ghadaffi om dit in brand te steken. De protesten in het land zijn gericht op hervormingen en meer democratie, maar vooral tegen Ghadaffi die het land al 42 jaar regeert.
Mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch zegt dat er sowieso 173 mensen zijn overleden, en zegt er tegelijkertijd bij dat dit een zeer 'conservatieve schatting' is.
Onafhankelijke media in Libië zijn verboden en het internet en de mobiele telefonie in het land zijn afgesloten. Via YouTube komen wel veel schokkende filmpjes naar buiten.
Regeringsleiders in Europa veroordelen het geweld tegen de demonstranten. Zo zijn de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk en Duitsland verontwaardigd. Zij noemen het geweld 'onacceptabel en buiten alle proporties'. De Britse minister van Buitenlandse Zaken William Hague heeft aangekondigd dat Libië hoog op de agenda komt te staan bij de komende vergadering van de EU in Brussel. Catherine Ashton van Buitenlandse Zaken van de EU heeft het geweld ook veroordeeld en maakt zich naar eigen zeggen ernstig zorgen.
Thanks, maar dan laat ik die passage over Benghazi in het bericht even hoe die is, omdat het daar al om geruchten gaat. Ik heb daarbij Al Jazeera als bron gebruikt, en ook die baseren zich op ooggetuigen, maar is toch net iets betrouwbaarder.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:59 schreef BeSimple het volgende:
[..]
Meerdere bronnen melden dat de stad Benghazi nu in handen is van de demonstranten. Sinds de Al Saika 236 zich heeft aangesloten bij de demonstranten. Ook zouden er sms'jes worden verzonden uit de Barka Barrakken dat demonstranten wapens moeten halen. Er zouden tanks, atillery en allerlei wapentuig buit zijn gemaakt.
Bron:
http://twitter.com/ShababLibya
http://www.facebook.com/p(...)ment/133738650025293
Nee dat is een paspoort afgegeven door de ambassade van Guneya in de stad Tripoli op 8/6/2010.quote:Op zondag 20 februari 2011 20:14 schreef Roomsnoes het volgende:
Is dat niet meer een reisvisum, gezien de tekst op de voorkant? Van Guinea naar Tripoli, Libië. En de datum is 8/6/2010. Vraag me dus sterk af of dit wel direct van een huursoldaat is... Of zie ik spoken?
Er wordt inmiddels stevig met tanks op menigtes geschoten in Tripoli, aldus mijn schoonouders die daar een paar uur geleden zijn vertrokken daar. Ze hadden een parabolantenne dus ze konden al die tijd het Noorse nieuws volgen ('t zijn Noren trouwens), en wat er in de officiele berichten hier en in NL komt, komt niet eens ind e richting van wat er echt gaande is...
Brr
Maargoed, zij zijn gelukkig veilig in Amsterdam nu.
Paspoort of reisvisum, whatever, maar ik zie in dit document geen reden om deze man als huursoldaat te zien, bedoelde ik te zeggenquote:Op zondag 20 februari 2011 21:03 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee dat is een paspoort afgegeven door de ambassade van Guneya in de stad Tripoli.
Volgens dat paspoort is de man schilder.
Ik ook niet.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:08 schreef Roomsnoes het volgende:
[..]
Paspoort of reisvisum, whatever, maar ik zie in dit document geen reden om deze man als huursoldaat te zien, bedoelde ik te zeggen
Een stam bemoeit zich met de gang van zaken in Tripoli. Zullen wel wapens hebben gok ik.quote:BREAKING CONFIRMED: Tripoli is out! Werfalla Tribe out in Tripoli! FREE FREE LIBYA! #feb17 #libya #gaddaficrimesj
Soort lokale VN.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:09 schreef raistlin6 het volgende:
Al Jazeera: Delegated person for Libya for the Arab Council (?) has resigned.
Bekend is dat veel midden-oosten landen een soort van stammen cultuur hebben of hadden. In Libie is 1 van de vele (nadruk op vele) stammen de Werfalla stam. Deze stam heeft nu een stad genaamd "Bani Walid". Weinig is bekend over deze stam. Niet dat het uitmaakt, het zijn dus inwoners van de stad Bani Walid.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Een stam bemoeit zich met de gang van zaken in Tripoli. Zullen wel wapens hebben gok ik.
Het is nog steeds bevolking tegen regime, maar stukjes leger lijken over te lopen, en mensen kunnen zelf wapens hebben geregeld.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:22 schreef Onverlaatje het volgende:
Begrijp ik goed dat er nu burgeroorlog is in Libie? Ik lees berichten op CNN van een ooggetuigeverslag van een aanval van tanks op een pro-Khadaffi kazerne.
Nee, het zou nu wel helpen als de US wat precisiebombardementen uitvoerde. Maar dat doen ze vast niet.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:28 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Muamar geeft het niet zomaar op.
Berlusconi denkt alleen aan zichzelf. Next.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:27 schreef raistlin6 het volgende:
Waar de EU het geweld in Libië veroordeelt, doet de Italiaanse premier Berlusconi dat niet. Berlusconi heeft gezegd Gadhaffi momenteel 'niet te willen storen' en heeft nog niet gebeld met de Libische leider. Italië heeft een goede band met Libië en heeft voor Gadhaffi meerdere keren de rode loper uit gelegd bij staatsbezoeken.
Die zou ook eens moeten verdwijnen.quote:Op zondag 20 februari 2011 21:27 schreef raistlin6 het volgende:
[Upd] Libië: Veel doden bij chaos demonstraties
Waar de EU het geweld in Libië veroordeelt, doet de Italiaanse premier Berlusconi dat niet. Berlusconi heeft gezegd Gadhaffi momenteel 'niet te willen storen' en heeft nog niet gebeld met de Libische leider. Italië heeft een goede band met Libië en heeft voor Gadhaffi meerdere keren de rode loper uit gelegd bij staatsbezoeken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |