wut? die zijn gek!!!quote:Op vrijdag 4 februari 2011 17:17 schreef Crapbag het volgende:
Nou ik heb ook wat moois staan in een boek voor mijn studie (Rechten, socialezekerheid): blablabla.. lijdt aan PPD-NOS, dat is een vorm van ADHD, blablabla...
Check je bronnen ofzo
sterktequote:Op vrijdag 4 februari 2011 17:15 schreef useraccount het volgende:
Ik eet niet meer, ik slaap niet meer, en ik voel me kut. Zoloft is op het moment geen pretje.
Ik voel me zielig. Steun mij.
Is geen universele regel voor helaas.quote:Op vrijdag 4 februari 2011 18:58 schreef Wickyleaks het volgende:
pfff.... denk niet dat die penicilline & dextro lekker werkt samen.... ben echt moe of is dat normaal bij dextro....?
Nja ik ben zo duf als een knijntje.. maar misschien kan ik beter wachten met slikken tot ik weer van de penicilline af ben en van de pijn in me strot... werkt waarschijnlijk ook niet voorquote:Op vrijdag 4 februari 2011 19:02 schreef useraccount het volgende:
[..]
Is geen universele regel voor helaas.Ik word er in ieder geval niet slaperig van. Waar ik met Ritalin als een klein meisje in slaap viel heb ik met Dextro juist moeite om in slaap te komen.
Mja, of ff paar dagen geen dex en kijken hoe je je dan voelt?quote:Op vrijdag 4 februari 2011 19:07 schreef Wickyleaks het volgende:
[..]
Nja ik ben zo duf als een knijntje.. maar misschien kan ik beter wachten met slikken tot ik weer van de penicilline af ben en van de pijn in me strot... werkt waarschijnlijk ook niet voor
mijn energievoorziening
Die ben ik vergeten in te nemen rond 5 uurquote:
Heb je SOA ofzo?quote:Op vrijdag 4 februari 2011 22:22 schreef Wickyleaks het volgende:
en penicilline ook bijna uitgewerkt... zo innemen
Niet dat ik weetquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik herken he hier behoorlijk in, ik heb wel een officiële diagnose ADHD. Uiteindelijk verschilt de manier waarop het zich uit denk ik heel erg per persoon.quote:Op zaterdag 5 februari 2011 12:27 schreef frame-saw het volgende:
@yup.yup is de enige reden dat je het misschien niet heb omdat je als kind niet zo was?
Ik heb ook nog geen officiële diagnose, maar bij mij kwamen de verschijnselen ook pas op de middelbare school, en op de hogeschool werd het steeds erger.
Als kind was ik gewoon heel intelligent, nog steeds, maar ik heb er zo lang niks mee gedaan dat ik nu gewoon HBO-denkniveau heb en niet denk dat ik WO aankam. Maar ik liep altijd voor met lezen, rekenen, alles. Ik vond het ook echt leuk, maar op de middelbare school heb ik nooit echt goed geleerd voor een toets of examen, dus uiteindelijk mijn HAVO-diploma gehaald. En niet omdat ik niet wilde, ik vergat dat gewoon.
Ik was trouwens wel een dromerig en verlegen kind, schreef ook vaak hele verzonnen verhalen en zat meer in mijn hoofd dan daarbuiten (nog steeds eigenlijk).
Voor zover ik het begrijp gaat het om een eliminatiedieet. Dus je begint met heel weinig voedingsmiddelen, en voegt dan steeds iets toe. Als je weer symptomen krijgt na het toevoegen van een voedingsmiddel(bijv. aardbeien) dan weet je dat het daarom gaat.quote:Op vrijdag 4 februari 2011 14:05 schreef djdg het volgende:
http://www.ru.nl/actueel/(...)@797678/adhd-sterke/
ADHD: sterke verbetering na RED-dieet
Maar geldt het ook voor volwassenen? En weet iemand al wat je dan niet mag eten?
Ik las vandaag in de krant(nrc of volkskrant, welke weet ik niet meer) dat er procentueel meer patiënten reageren op het dieet dan op medicatie. (80% tegen 70-75%) Dan ga ik toch maar voor het dieet lijkt mequote:Op vrijdag 4 februari 2011 18:34 schreef useraccount het volgende:
Een AD(H)D dieet.HMeel simpel: 'professionals' overdiagnosticeren de aandoening AD(H)D. Het blijkt ook dat één op de vijf mensen geen baat hebben bij zo'n dieet. Rara, hoe kan dat.
Qua oorzaak weten ze trouwens nog steeds niet wat het nou precies is.quote:Lijkt me een zeer interessante ontwikkeling. Ipv symptoombestrijding met ritalin gewoon de oorzaak aanpakken, en zo te zien is het zeer effectief
Ik ook. Niettemin is mijn punt dat het label AD(H)D te snel wordt gegeven, en dat een goed dieet (ik ben benieuwd naar het onderzoek, placebo-effect is goed mogelijk) derhalve niet veel zegt over het succes hiervan.quote:Op zaterdag 5 februari 2011 17:20 schreef tarantism het volgende:
[..]
Ik las vandaag in de krant(nrc of volkskrant, welke weet ik niet meer) dat er procentueel meer patiënten reageren op het dieet dan op medicatie. (80% tegen 70-75%) Dan ga ik toch maar voor het dieet lijkt me
Inderdaad. Een neurochemisch dopamine/norepinephrine tekort los je niet op met een gezond dieet.quote:Op zaterdag 5 februari 2011 18:47 schreef jw-ole-ole het volgende:
[..]
Qua oorzaak weten ze trouwens nog steeds niet wat het nou precies is.
Het dieet liet alleen aan afname zien in het (hyperactieve) probleem gedrag. Of de mate van concentratie (Attention) ook verbeterde is niet onderzocht.
En laat AD(H)D medicatie nou juist daarvoor bedoeld zijn.
Zolang er nog geen controle onderzoek is geweest blijf ik uiterst kritisch. Sowieso zijn veel officiële publicaties biased, ook met de hantering van sommige controle maatregelen.quote:Op zaterdag 5 februari 2011 19:22 schreef tarantism het volgende:
voor jw-ole-ole en useraccount:
dit is de link naar het artikel: adhd en voeding
Het artikel is gepubliceerd in The Lancet, het belangrijkste en beste medische tijdschrift. Dat het onderzoek een simpele placebo meting heeft gedaan is (vrijwel) uitgesloten als het in de Lancet wordt gepubliceerd.
Zoals je kunt lezen wordt de ADHD gescoord m.b.v de abbreviated Conners' scale (ACS) en de ADHD rating scale(ARS). Dit zijn dezelfde scales die altijd! worden gebruikt bij onderzoeken naar het effect van de medicatie.
Dus de meting van de mate van ADHD is op dezelfde manier gedaan als met de medicatie-effect studies!
Toen ik Citalopram nam werd ik gek van de dromen... voornamelijk de ruzies die ik maakte in mijn dromen putte me uit..... Nu ik efexor slik heb ik er een stuk minder last vanquote:Op zaterdag 5 februari 2011 15:01 schreef useraccount het volgende:
Iemand hier ervaring met SSRI's en 'vivid dreams'? De laatste paar dagen zijn mijn dromen eng realistisch. Als ik wakker word duurt het soms een paar minuten voordat ik realiseer dat het een droom was, en geen realiteit. Soms is dat aardig beangstigend. Het grappige is dat ik hiervoor, voor de SSRI, haast niet droomde, of in ieder geval herinnerde ik mij niets meer van deze (eventuele) dromen.
Overweldigend.
ff mijn visie op jouw vragen (een eenduidig antwoord is er niet op te geven, is allemaal subjectief)quote:Op zondag 6 februari 2011 02:24 schreef john-x het volgende:
Hoi![]()
Bij mij is als kind al ADD vast gesteld, waar ik m'n moeder erg dankbaar voor ben. Ze wou me geen stempel op plakken ofzo (zoals veel ouders wel doen) maar me helpen. Weten waarom d'r kind op bepaalde gebieden heel snel leerde (zoals praten en lezen) en op bepaalde gebieden soms de meest simpele dingen (op tijd zijn, afspraken nakomen) niet kon onthouden of herhalen.
Als uit het onderzoek iets anders kwam maakte dat d'r niets uit, als er maar wat aan m'n problemen gedaan kon worden. Want het leverde mij veel frustratie op, en ik werd er soms zelf aggresief van als iets makkelijks me wederom niet lukte.
Daarna heb ik een tijd medicatie gehad tot de brugklas, maar ik werd daar heel moe van. Na een jaartje zijn we daar mee gestopt, de dokter vond dat ik het echt niet nodig had en het teveel nadelen had.
Is nu alweer zo 10 jaar geleden, daarna heb ik met veel vallen en opstaan m'n weggetje wel gevonden en hoop ik volgend jaar af te studeren op het Hbo (eerst alle vertragingen wegwerken). Toch heb ik er soms nog best last van. Vaak moe, op het randje gaan zitten qua afspraken, altijd geldproblemen, stemmingswisselingen, geen overzicht over grote projecten etc. voor m'n studie (wat nou af moet enzo) Afijn, iedereen kent het wel hier denk ik
Toch valt dit veel mensen niet echt op, ik word als gewoon chaotisch gezien en zelfs m'n beste vrienden hebben me nooit gevraagd of er iets mis is. Dat vind ik opvallend, heb ik een milde vorm van de stoornis of verberg ik het voor de buitenwereld?
Nu vroeg ik me enkele dingetjes af:
- Wat zou mediciatie kunnen betekenen voor deze klachten die ik hierboven beschrijf?
- Zit je daar dan normaal gesproken als het aanslaat je hele leven aan vast of kun je op den duur (weer) stoppen?
- Hebben jullie hier een rijbewijs? Hoe gaat rijden? (met of zonder meds)
- Hoe 'normaal' kun je je leven krijgen als ADD'er? Ik heb altijd wel een beetje het gevoel dat m'n leven best een rommeltje is en kan me niet voorstellen dat ik ooit echt 'volwassen' word. Kan mezelf niet altijd serieus nemen door m'n onhandigheid/rommeligheid (heb nogal wat zelfspot) en ik zie dat niet veranderen.
Bedankt alvast-
Ja! leuk dat je het onthouden hebt... pff was ff zweten, maar uiteindelijk viel de pijn reuze mee.. ben er blij mee en het was geen impulsieve beslissingquote:
ik vroeg het me ook al af ja.quote:Op zondag 6 februari 2011 10:22 schreef beatrijs het volgende:
[..]
Ja! leuk dat je het onthouden hebt... pff was ff zweten, maar uiteindelijk viel de pijn reuze mee.. ben er blij mee en het was geen impulsieve beslissing
Psychiaterquote:Op zondag 6 februari 2011 16:12 schreef Daniane het volgende:
Ha iedereen!
Ik heb de laatste tijd nogal wat concentratieproblemen enzo, kan me ook helemaal nergens toe zetten (leren) enzo, dus ik dacht aan motivatieproblemen en dus had ik besloten om te gaan praten met mn mentor. Heb het altijd wel gehad, maar toen ik op VMBO zat ondervond ik hier geen last van, want ik haalde het toch wel. Nu op HAVO dalen mn cijfers n beetje.. Maar goed, zij allemaal vragen stellen, en toen kwam ze erbij dat het wel eens n concentratiestoornis zou kunnen zijn. Ben gaan googlen en kwam toen uit op ADD, en kwam erachter dat ik echt veel kenmerken ervan heb. Ik ga geen diagnose voor mezelf stellen maar vind het wel apart. Maar hoe kan ik dit testen?
xxx
Wat Beatrijs zegt.quote:Op zondag 6 februari 2011 16:12 schreef Daniane het volgende:
Ha iedereen!
Ik heb de laatste tijd nogal wat concentratieproblemen enzo, kan me ook helemaal nergens toe zetten (leren) enzo, dus ik dacht aan motivatieproblemen en dus had ik besloten om te gaan praten met mn mentor. Heb het altijd wel gehad, maar toen ik op VMBO zat ondervond ik hier geen last van, want ik haalde het toch wel. Nu op HAVO dalen mn cijfers n beetje.. Maar goed, zij allemaal vragen stellen, en toen kwam ze erbij dat het wel eens n concentratiestoornis zou kunnen zijn. Ben gaan googlen en kwam toen uit op ADD, en kwam erachter dat ik echt veel kenmerken ervan heb. Ik ga geen diagnose voor mezelf stellen maar vind het wel apart. Maar hoe kan ik dit testen?
xxx
Wat zijn je bezwaren tegen medicatie?quote:Op zondag 6 februari 2011 19:23 schreef Tinkepink het volgende:
Bij mijn dochter (8) is kortgeleden ADD gediagnosticeerd. Het was bij haar wel overduidelijk moet ik zeggen. Zelfs zonder uitgebreide testen kan je er eigenlijk niet om heen. Wat dat betreft verandert er dus niets.
De grote vraag is nu: hoe helpen wij haar verder op weg? Medicatie is niet het eerste waar we aan denken. Wel eventueel aan aanpassing van het dagritme. Mijn man gaat minder werken zodat er iedere middag iemand thuis is en haar kan helpen met haar huiswerk (we wonen in Duitsland, waar kinderen vanaf hun 6e huiswerk hebben). We proberen duidelijkheid en structuur te bieden (lastig, want we zijn zelf ook chaoten) en er gewoon voor haar te zijn.
Maar hoe help ik haar het beste bij zo iets simpels als 's morgens op tijd op school komen? Aankleden en harenkammen? Wat kan ik doen om haar zelfvertrouwen te vergroten? Hoe vermijden we dat ze gepest wordt (wat helaas het geval is) omdat ze net iets anders reageert dan de rest van de klas? Zo veel vragen...
Ik vind medicatie (nog) niet nodig. Ze is nog steeds de beste van de klas (concentreren lukt wel als ze een test moet doen), maar heeft alleen bizar veel tijd nodig voor haar huiswerk en ze droomt heel veel weg tijdens de les. Ook thuis gaat niet alles zo snel als zou kunnen.quote:Op zondag 6 februari 2011 19:37 schreef Wickyleaks het volgende:
[..]
Wat zijn je bezwaren tegen medicatie?
Gepest worden kan je misschien niet vermijden maar ga in ieder geval met de schoolleiding praten over de situatie van ADD/gepest worden.
Ik gebruik regelmatig spacecake, maar als ik het neem dan zorg ik ervoor dat ik die dag geen medicatie heb ingenomen.quote:Op zondag 6 februari 2011 19:05 schreef gr4v1ty het volgende:
Gisteravond in een kroeg een hash joint gedeeld met een oude bekende. Voor het eerst in weken heb ik geslapen!
kort geslapen omdat de telefoon ging , 4 uurtjes, maar zo vast geslapen dat ik me prima voel eigenlijk.
Daar maar eens een 1x per maand ritueel van maken voorlopig :p
vanwege de prachtige eigenschap om snel in te haken op "verslavingen" maar even goed opletten dat het echt 1x per maand is in de kroeg met 1 biertje ( vanwege medicijnen drink ik dus enkel met uitzondering en maximaal 1 glas )
meer mensen goede ervaring met wat blowen en adhd/concerta?
kinderpsycholoog kan je het beste verder helpen. Verder kan ik alleen aanraden om zoveel mogelijk structuur te bieden. (Kijk eens in het autisme topic) AD(H)D en autisme zijn wat dat betreft erg gelijk.quote:Op zondag 6 februari 2011 19:23 schreef Tinkepink het volgende:
Bij mijn dochter (8) is kortgeleden ADD gediagnosticeerd. Het was bij haar wel overduidelijk moet ik zeggen. Zelfs zonder uitgebreide testen kan je er eigenlijk niet om heen. Wat dat betreft verandert er dus niets.
De grote vraag is nu: hoe helpen wij haar verder op weg? Medicatie is niet het eerste waar we aan denken. Wel eventueel aan aanpassing van het dagritme. Mijn man gaat minder werken zodat er iedere middag iemand thuis is en haar kan helpen met haar huiswerk (we wonen in Duitsland, waar kinderen vanaf hun 6e huiswerk hebben). We proberen duidelijkheid en structuur te bieden (lastig, want we zijn zelf ook chaoten) en er gewoon voor haar te zijn.
Maar hoe help ik haar het beste bij zo iets simpels als 's morgens op tijd op school komen? Aankleden en harenkammen? Wat kan ik doen om haar zelfvertrouwen te vergroten? Hoe vermijden we dat ze gepest wordt (wat helaas het geval is) omdat ze net iets anders reageert dan de rest van de klas? Zo veel vragen...
Ik ga ook onrustig dromen als het te warm is. Optie om voor het slapen gaan ff raam open te zetten?quote:Op maandag 7 februari 2011 05:11 schreef beatrijs het volgende:
kutzooi.
Ik was zooo moe dat ik rond 20:30 ging slapen. Toch werd ik rond 03:00 weer wakker wegens een nachtmerrie.
Dit gebeurd de afgelopen tijd wel erg vaak... denk dat ik te warm lig maar toch
Hoe krijg ik ooit een normaal ritme![]()
Een weerbaarheidscursus voor kinderen wil best wel eens helpen en ze zijn in ieder geval in nederland ook erg leuk.quote:Op zondag 6 februari 2011 19:41 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Ik vind medicatie (nog) niet nodig. Ze is nog steeds de beste van de klas (concentreren lukt wel als ze een test moet doen), maar heeft alleen bizar veel tijd nodig voor haar huiswerk en ze droomt heel veel weg tijdens de les. Ook thuis gaat niet alles zo snel als zou kunnen.
Maar zo hebben we allemaal wel wat. Van mij mag ze zijn zoals ze is.
Als ze er echt last van krijgt en andere aanpassingen werken niet (meer), dan valt medicatie misschien wel te overwegen. Maar nu niet.
Praten met de schoolleiding hebben we natuurlijk al gedaan voordat ze 'een labeltje opgeplakt' kreeg. En dat zullen we zeker vaker doen. Maar dat bedoel ik eigenlijk niet. Ik zou haar graag willen helpen om pesten te voorkomen. Met de tips die ik haar geef (adrem weerwoord geven, haar vriendinnen erbij halen) kan ze niet veel.
Wat zorgt er precies voor dat ze zo lang doet over haar huiswerk? Dat kan namelijk verschillende oorzaken hebben. Ik geef zelf les en wil best meedenken over een oplossing, stuur gerust een berichtjequote:Op zondag 6 februari 2011 20:04 schreef Tinkepink het volgende:
Kinderpsycholoog hebben we al. Die heeft de diagnose gesteld. Ik zal eens een kijkje nemen in het autismetopic. Dank je.
Pffff. Ik heb precies het tegenovergestelde.quote:Op maandag 7 februari 2011 15:17 schreef Crapbag het volgende:
Ik en mijn ADHD worden heel blij van dit weer, ben weer een stuk productiever (afwas gedaan, opgeruimd, vuilnis weggebracht, boodschappen gedaan en al 2 uur gestudeerd). Heb ook het idee dat mijn meds beter werken dan met dat koude, donkere winterweer
dat dusquote:Op maandag 7 februari 2011 16:39 schreef useraccount het volgende:
[..]
Pffff. Ik heb precies het tegenovergestelde.
Tips?quote:Op vrijdag 4 februari 2011 15:35 schreef Carmw het volgende:
Ach ja, wel mijn hele kamer opgeruimd vandaagEn eindelijk begin ik een beetje te leren hoe ik het beste kan plannen
Wat een productieve dag vandaag!
quote:Op dinsdag 8 februari 2011 11:37 schreef Swiffer het volgende:
@DuracellPower
meteen DOEN, niks uitstellen..
Klinkt makkelijk toch?
Herkenbaar, dan weet ik niet waar ik moet beginnen en doe ik maar helemaal niets, of de puinhoop erger maken....quote:Op dinsdag 8 februari 2011 11:52 schreef Swiffer het volgende:
Soms lukt het, en dan ben ik niet te stoppen, meestal is wijzen naar de puinhoop al een enorme demotivatie
en naast de dingen die zeesushi zegt, ook zorgen dat ze thuis voldoende waardering krijgt. Dat je haar als ouders serieus neemt en voor vol aanziet. Zodat ze een zo stevig mogelijke basis heeft. Maar ik geloof dat je dat al doet.quote:Op zondag 6 februari 2011 19:41 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Ik vind medicatie (nog) niet nodig. Ze is nog steeds de beste van de klas (concentreren lukt wel als ze een test moet doen), maar heeft alleen bizar veel tijd nodig voor haar huiswerk en ze droomt heel veel weg tijdens de les. Ook thuis gaat niet alles zo snel als zou kunnen.
Maar zo hebben we allemaal wel wat. Van mij mag ze zijn zoals ze is.
Als ze er echt last van krijgt en andere aanpassingen werken niet (meer), dan valt medicatie misschien wel te overwegen. Maar nu niet.
Praten met de schoolleiding hebben we natuurlijk al gedaan voordat ze 'een labeltje opgeplakt' kreeg. En dat zullen we zeker vaker doen. Maar dat bedoel ik eigenlijk niet. Ik zou haar graag willen helpen om pesten te voorkomen. Met de tips die ik haar geef (adrem weerwoord geven, haar vriendinnen erbij halen) kan ze niet veel.
quote:Op dinsdag 8 februari 2011 12:19 schreef Swiffer het volgende:
Maar wel chaos in je hoofd om dat al die gedachtes als een razende over elkaar heenvallen.. moet opruimen, nee geen zin, jamaar moet opruimen anders wordt het erger neee geeen ziiihiinn enz
en lekkere verse boterham gaat er bij mij wel in hoor!quote:Op dinsdag 8 februari 2011 13:41 schreef McGilles het volgende:
Heerlijk weer een vrije dag en dan van alles en nogwat bakken en klaarmaken in de keuken
Dat is echt mijn ontspanning
Wie heeft er zin in zelfgemaakt brood en gemberkoekjes?![]()
kan je het niet komen brengen? met een lekker warm soepje erbijquote:
De tweede batch koekjes zit er nu in en een 3e en 4e zit te wachten op het aanrechtquote:Op dinsdag 8 februari 2011 13:49 schreef Murmeli het volgende:
[..]
kan je het niet komen brengen? met een lekker warm soepje erbij
* Murmeli is ziek (en lui)
dank!quote:Op dinsdag 8 februari 2011 13:51 schreef McGilles het volgende:
[..]
De tweede batch koekjes zit er nu in en een 3e en 4e zit te wachten op het aanrecht
Ik maak wel wat foto's om jullie lekker te maken
Beterschap trouwens
jij woont heul niet op de route!!!quote:Op dinsdag 8 februari 2011 13:52 schreef Swiffer het volgende:
[..]
Das te ver! Maar als je toch langs Murmeli gaat .... (A)
dat is kut zeg!quote:Op dinsdag 8 februari 2011 13:53 schreef useraccount het volgende:
Bah, eten. Ik ben al 7kg kwijt door de Zoloft.
Nice McGilles. You've got some skills.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 13:58 schreef Murmeli het volgende:
[..]
dat is kut zeg!
ben je nu te dun? of kon je ze missen?
tip: eerst wat eten smorgens, dan de zoloft erin, kan soms helpen![]()
ik heb trouwens gisteren en vandaag mijn concerta niet genomen. oja gisteravond wel en straks neem ik hem ook weer (om 4 uur) maar overdag maar even niet. ik heb eigenlijk geen idee of ik me anders voel dan anders ofzo
Waar woont mijn huis dan??quote:Op dinsdag 8 februari 2011 13:56 schreef Murmeli het volgende:
[..]
jij woont heul niet op de route!!!
ik wil tomatensoep met ballen!
ga zo kijken of ze dat toevallig verkopen bij de groenteboeren dan ga ik daarna maar douchen want ik vermoed maar zo dat ik buiten zweetaanvallen ga krijgen van hier tot tokio
Hrmzzz indd hopen dat t snel klaar is met afvallen jaquote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:02 schreef useraccount het volgende:
Niet echt.![]()
Als het goed is stabiliseert het op een zeker moment. Hopelijk is dat snel.
[..]
Nice McGilles. You've got some skills.
ehm ik zag iets over breda in je fobo dus ging er voor t gemak maar vanuit dat je iig ergens in brabant woontquote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:10 schreef Swiffer het volgende:
[..]
Waar woont mijn huis dan??
Ik heb overigens vanavond heerlijke broccoli-room soep met zalm! PUH!
Heerlijk ja, broccolisoepquote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:10 schreef Swiffer het volgende:
[..]
Waar woont mijn huis dan??
Ik heb overigens vanavond heerlijke broccoli-room soep met zalm! PUH!
dat brood he, dat ga jij dus echt ff bij mij langsbrengen!quote:
over eten?quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:13 schreef Swiffer het volgende:
oei ik denk dat we een apart topic hiervoor gaan maken
nee, maar pyamabroek en buiten slecht plan isquote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:18 schreef Swiffer het volgende:
oh was je naakt dan? (rotwoord, naakt) Bloot?
ieeh
Idd ontopic maar weer, mag geen slow-chat worden..
Ritalin even uitproberen? Het is geen paracetamolletje oid.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:25 schreef Je_moeder1 het volgende:
Ik heb een vraagje tussen het brood eten door..
Ik heb denk ik een vorm van ADD, alle testen die ik invul op alle mogelijke sites geven dit aan. Ik kan me ook echt totaal nergens op concentreren en ik ben altijd in gedachten. Daarnaast ben ik super rustig en droom ik altijd weg in colleges enzo.
Nu is het geval dat ik in April een zware toets heb die ik MOET halen. Nu wil ik graag eens ritalin oid uitproberen, maar ik vroeg mij af, hoe snel kun je daar aan komen? Hoelang duurt gemiddeld het proces: docter > Psych > Apotheek? Of is er een snellere manier om eraan te komen?
Thanx en eetsmakelijk
quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:12 schreef Murmeli het volgende:
[..]
dat brood he, dat ga jij dus echt ff bij mij langsbrengen!
en ik heb zin om kokosmakronen te gaan halen bij de bakker.
maar mag niet want ik was aan de lijn, more or less.
Tegenwoordig wel. Iemand anders in dit topic kreeg al Concerta mee, van de huisarts.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:31 schreef McGilles het volgende:
[..]
Ritalin even uitproberen? Het is geen paracetamolletje oid.
Je moet het maar willen...quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:35 schreef useraccount het volgende:
[..]
Tegenwoordig wel. Iemand anders in dit topic kreeg al Concerta mee, van de huisarts.Belachelijk natuurlijk, echter is dit geen uitzondering meer.
Ligt dan aan de persoon. Ik zou het liefst helemaal niks gebruiken. Neem ook zelden tot nooit een paracetamol of welk medicijn dan ook, liefst alles zonder medicatie.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:45 schreef Je_moeder1 het volgende:
[..]
Dat lijkt mij dus ook wel wat, waarom zou ik het niet willen? Extreme bijwerkingen bedoel je?
Dit. Er zijn meer dan genoeg cases waar Ritalin, of een andere stimulantia, voor een hartstilstand zorgt. Ik neem aan dat je daar niet op zit te wachten? (niet spontaan, maar aangeboren defecten aan het lichaam komen vaak naar boven als het gestrest wordt, door bijvoorbeeld een middel als Ritalin.)quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:48 schreef McGilles het volgende:
[..]
Extreme bijwerkingen lijkt mij zwaar overdreven, maar beetje zelfmedicatie bepalen lijkt mij nooit verstandig.
Dat is niet juist. In ieder geval niet met de kwantiteit die een gemiddelde (medische-) gebruiker slikt. Een avondje dronken zijn doet meer schade aan het lichaam.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:48 schreef Swiffer het volgende:
Als je geen adhd hebt dan werkt het als speed, en is schadelijk voor je omdat je dan een teveel aan stoffen ineens krijgt.
Ik kreeg van de psychiater de meds pas toen mijn tentamenweek voorbij was, juist omdat je er heel erg aan moet wennen dat je een lichaamsvreemde stof binnenkrijgt en de eerste maanden heb ik me niet bepaald lekker gevoeld (gelukkig was het toen net zomervakantie toen ik er mee begon).quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:25 schreef Je_moeder1 het volgende:
Ik heb een vraagje tussen het brood eten door..
Ik heb denk ik een vorm van ADD, alle testen die ik invul op alle mogelijke sites geven dit aan. Ik kan me ook echt totaal nergens op concentreren en ik ben altijd in gedachten. Daarnaast ben ik super rustig en droom ik altijd weg in colleges enzo.
Nu is het geval dat ik in April een zware toets heb die ik MOET halen. Nu wil ik graag eens ritalin oid uitproberen, maar ik vroeg mij af, hoe snel kun je daar aan komen? Hoelang duurt gemiddeld het proces: docter > Psych > Apotheek? Of is er een snellere manier om eraan te komen?
Thanx en eetsmakelijk
quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:57 schreef Swiffer het volgende:
Het werkt wel degelijk als speed, omdat mensen die er geen medische baat bij hebben veel langer wakker blijven. en je er een bad-trip aan kan overhouden.
Ik bedoel dus niet dat je ineens korter leeft ofzo.. Het kan schade toebrengen aan je eigen stofwisseling. maar dat is ook met alcohol inderdaad. Maar dat ga je dan ook niet ineens liters drinken om een tentamen te halen.
Het brengt geen fysieke schade toe, behalve als de medische dosering meerderen malen qua kwantiteit wordt overschredenquote:Op dinsdag 8 februari 2011 15:05 schreef useraccount het volgende:
In welke zin brengt het dan schade toe aan de stofwisseling?
Methylfenidaat (Ritalin, Concerta) stimuleert (indirect) de dopamine en norepinephrine receptoren. Speed, een amphetamine, stimuleert daarnaast ook nog de sertonine receptoren. Beide middelen zijn relatief veilig, mits deze worden gebruikt in kleine (medische-) kwantiteiten.
Het brengt geen fysieke schade toe, behalve als de medische dosering meerderen malen qua kwantiteit wordt overschreden Het enige wat er feitelijk gebeurd is meer opname van de (in dit geval) dopamine, norepinephrine neurotransmitters (let op: meer == niet té veel). Derhalve beschadigt dit in geen enkele zin de receptoren, synapse, brein.
Wat wel kan gebeuren is dat men een tolerantie opbouwt voor het middel, maar dit is niet afhankelijk van initiële neurotransmitter-levels/opname.
[..]
jawel jawel, ik wist het nog! thermometer kopen (kon het snoepgoed bij de etos niet weerstaan), brood bij de bakker, en nog wat schapjes bij appie h. oh en nog kijken bij de kruidvat voor potjes/flesjes voor mn lush-zooi.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:22 schreef Swiffer het volgende:
Kijk,das ontopic
Je ging naar buiten (waarom weet geen mens) en als je ons niet meer verteld kunnen we je er ook niet aan herinneren
ja hoor! voor een kwart doe ik het ook, dan heb jij ook nog watquote:Op dinsdag 8 februari 2011 14:31 schreef McGilles het volgende:
[..]Wil je een half brood dan, want er zijn al wat sneetjes van op!
Die koekjes gaan ook hard, dus maar even wegleggen anders heb ik niks meer voor morgen
zo alles op, appeltje erachteraan, en nu snoepjesquote:Op dinsdag 8 februari 2011 15:37 schreef Murmeli het volgende:
[..]
ja hoor! voor een kwart doe ik het ook, dan heb jij ook nog wat
ik ga hier in huis op strooptochtik vond nog wat lekkere salade van de groenteboer en heb net soep gehaald en heb nog 2 bammetjes, dus die gaat straks allemaal murmeli's buikje in
Erg vrolijkquote:Op dinsdag 8 februari 2011 15:34 schreef Murmeli het volgende:
[..]
jawel jawel, ik wist het nog! thermometer kopen (kon het snoepgoed bij de etos niet weerstaan), brood bij de bakker, en nog wat schapjes bij appie h. oh en nog kijken bij de kruidvat voor potjes/flesjes voor mn lush-zooi.![]()
ik wist het nog
![]()
tralalalalala
![]()
en ik heb maar 37,6 dus zo ziek ben ik niettralalalala
Zo wil ik ook ziek zijn!quote:Op dinsdag 8 februari 2011 15:34 schreef Murmeli het volgende:
[..]
jawel jawel, ik wist het nog! thermometer kopen (kon het snoepgoed bij de etos niet weerstaan), brood bij de bakker, en nog wat schapjes bij appie h. oh en nog kijken bij de kruidvat voor potjes/flesjes voor mn lush-zooi.![]()
ik wist het nog
![]()
tralalalalala
![]()
en ik heb maar 37,6 dus zo ziek ben ik niettralalalala
je mag het hebben hoorquote:
Wat is dan het voordeel van ziek zijn, ik meld mezelf alleen ziek als ik echt volledig verrot ben. Laatst ook nog 39,7 graden koorts en gewoon naar werk toe, haat namelijk om thuis te zitten dan.quote:
Same here.quote:Op woensdag 9 februari 2011 09:15 schreef Swiffer het volgende:
Mogge.. Aardig duf uit bed gekomen, slaap slecht op de Wellbutrin.. Elk uur wel een keer wakker, totaal gedesoriënteerd ook..
Verder gaat het wel, aardig aan het flipperen, maar wel heel erg moe.
Goed om te horen! Ze waren trouwens verrukkelijk! Ik hoop alleen dat ik nu niet een soort van swing krijg en mezelf ga volproppen.quote:Op woensdag 9 februari 2011 02:47 schreef frame-saw het volgende:
Ik ben ook blij dat mijn eetlust eindelijk weer normaal is. Dat klooien met zuiveldrink met fruit en fruitsapjes en alles wat ik maar op kon eten (bijna niets dus).. Irritant. Nu kan ik eindelijk weer koken met de gedachte: dit gaat op. En ik ben ook weer wat aangekomen geloof ik!
Ander probleem nu: ik heb constant zin om lekker te gaan koken, zoals op dit momentik wil ook pannenkoeken met kaas!
Gister heel mn tong verrot gemaakt aan van die frisse / zure flesjes... Dat suiker schuurt gewoon heel mn mond verrot (ik weet ook dat ik niet dat hele zakje achter elkaar op moet eten..)quote:Op dinsdag 8 februari 2011 17:20 schreef Murmeli het volgende:
[..]
zo alles op, appeltje erachteraan, en nu snoepjes
Ik weet dat het een vrij zwaar dieet is waarbij je in het begin vrijwel niks mag eten. Alle voedingsmiddelen die een mogelijke allergische reactie op kunnen wekken (bijv. gluten, lactose, pinda, enz) worden weggelaten en dan een voor een opnieuw aan het eetpatroon toegevoegd om de reactie daarop te testen. Het is hetzelfde proces als bij voedselallergiën wordt gebruikt. Voor zover ik weet is dit vooral onderzocht bij kinderen met ADHD en nog niet bij volwassenen. Literatuur e.d kan ik je niet geven, maar er is vast wel wat over te vinden als je even zoekt?quote:Op woensdag 9 februari 2011 11:19 schreef djdg het volgende:
Wie heeft er zelf ervaring met het Restricted Elimination Diet?
Ik lees overal hoopgevende berichten, maar nergens wordt er verdiepende inhoud meegegeven. Iemand die me literatuur kan aanraden? Of personen/instellingen waar ik info kan krijgen?
Maar geen zwijnenstal ofzo?quote:Op woensdag 9 februari 2011 18:15 schreef Dropkogel het volgende:
ik.
hoe dat gaat, wel goed alleen stel je soms noodzakelijke dingen uit.
of er blijven rekeningen te lang liggen.
1x per week komt er iemand kijken hoe het gaat en me helpen met structuur en met mijn agenda.
ik woonde alleen, eerst 8 jaar op kamers, daarna 10 jaar op mezelf. nu woon ik samenquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |