Die is echt vet!quote:Op woensdag 2 februari 2011 10:37 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
die amano bakken vind ik ook prachtig, maar ik heb het wel eens geprobeerd en ik kan het niet. ben niet creatief/artistiek genoeg of zo. bovendien is het op die foto's natuurlijk zo dat dat een momentopname is, voor en na de foto ziet de bak er vast anders uit. verlichting, filtering, verwarming, etc. maar het zijn idd wel ontzettend mooie bakken.
ben van plan om zoiets een keer te proberen:
[ afbeelding ]
en dan garnalen erin. heb al een mooi stukje hout ervoor en javamos is ook geen probleem.
Houd ons op de hoogte, altijd erg leuk om te zien!quote:Op woensdag 2 februari 2011 14:09 schreef stoeltafel het volgende:
Verven gaat aan de buitenkant he dus het zou kunnen maar qua tijd lukt het niet. Ga nu eerst alles schoonmaken dat gaat al heel wat tijd in beslag nemen. Merk nu al dat ik erg de tijd hiervoor moet nemen maar komt goed. Ga nu even naar de praxis om pvc te halen
Als je de mogelijkheid hebt ga dan naar wildkamp of cranenbroek, die hebben beter en goedkoper pvc spulquote:Op woensdag 2 februari 2011 14:09 schreef stoeltafel het volgende:
Verven gaat aan de buitenkant he dus het zou kunnen maar qua tijd lukt het niet. Ga nu eerst alles schoonmaken dat gaat al heel wat tijd in beslag nemen. Merk nu al dat ik erg de tijd hiervoor moet nemen maar komt goed. Ga nu even naar de praxis om pvc te halen
Heel vet!quote:Op maandag 7 februari 2011 18:11 schreef stoeltafel het volgende:
Ben al weer wat verder. Het armatuur heb ik opgehangen ivm de warmte. De verwarming ligt onderin de sump, beter voor het zicht en het water wordt dan ook warm. Afgelopen weekend zout toegevoegd en net 2e hands levend steen opgehaald. Morgen komt er echt vers steen uit Indonesie en dan kan het aqua scapen beginnen. Heb lijm besteld om alles vast te maken en een zuil van Rif keramiek om wat hoogte te creëren.
[ afbeelding ]
Zout
[ afbeelding ]
Totaal plaatje
[ afbeelding ]
Levend steen
Ja, 18.000 stroming per uur, lijkt heel veel maar valt reuze mee. Alleen hčt geluid van de overloop en ingang van de sump is nog irritant hard.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 09:28 schreef Byte_Me het volgende:
18k liter per wat? per uur neem ik aan?
Ah okay, dat wist ik niet.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 10:34 schreef stoeltafel het volgende:
Het levend zand komt na 2/3 maanden erin, eerst moet je door de algfase dus nog even geduld hebben.
Nee. De gemiddelde vloer kan tussen de 175 en 200kg m2 belast worden. Een betonnen vloer op de begane grond met fundering kan uiteraard veel meer dragen.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 11:06 schreef stoeltafel het volgende:
Iedere vloer kan toch wel met 500kg worden belast?
Uit ervaring weet ik dat het prima kan, zo lang je het maar voorzichtig (zachtjes) en stevig (tegen schuiven) neer legt.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 10:39 schreef Samzz het volgende:
Ben je trouwens niet bang dat het steen de glasplaat beschadigd?
Volgens mijn papa (awww, lief he, ze zei papa!) kan de gemiddelde vloer veel meer dragen. Vroeger, toen huizen nog allemaal houten vloeren hadden lag dat wel anders.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 11:08 schreef Kreator het volgende:
[..]
Nee. De gemiddelde vloer kan tussen de 175 en 200kg m2 belast worden. Een betonnen vloer op de begane grond met fundering kan uiteraard veel meer dragen.
Ik woon in een normaal vrijstaand huis, maar de benedenverdieping is een bedrijf, dus ik zit op de 1e en 2e.
Volgens mij, de constructeur, de eigenaar van het pand en vele anderen niet. Ik heb het dan ook over de theoretische draagkracht van een vloer, zoals dit op de bouwtekening van een huis staat. Dat de vloer in de praktijk niet meteen doormidden krakt snap ik ook, maar omdat de eigenaar van het pand het niet ziet zitten moet ik wel met overtuigende cijfers komen.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 13:01 schreef Messina het volgende:
Volgens mijn papa (awww, lief he, ze zei papa!) kan de gemiddelde vloer veel meer dragen.
Er zijn natuurlijk niet voor niks constructietekeningenquote:Op dinsdag 8 februari 2011 13:01 schreef Messina het volgende:
[..]
Volgens mijn papa (awww, lief he, ze zei papa!) kan de gemiddelde vloer veel meer dragen. Vroeger, toen huizen nog allemaal houten vloeren hadden lag dat wel anders.
Ook kan een vloer bij een muur veel meer hebben dan midden in de kamer (en wie zet zijn aquarium midden in de kamer?). Maar natuurlijk is het altijd slim om het even uit te zoeken.
Oke. Lijkt me altijd spannend met steen.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 12:53 schreef Messina het volgende:
[..]
Uit ervaring weet ik dat het prima kan, zo lang je het maar voorzichtig (zachtjes) en stevig (tegen schuiven) neer legt.
Levend steen is koraal wat is los gegaan door stormen. Koraal is in verhouding veel lichter dan echte stenen zoals bij een Malawi aquarium vandaar dat bijna niemand templex platen gebruikt of iets anders. Bekijk het zeewaterforum maar, niemand doet het en heb ook nog geen ongeluk gezien met levend steen maar het is altijd oppassen.quote:Op dinsdag 8 februari 2011 13:51 schreef Samzz het volgende:
[..]
Er zijn natuurlijk niet voor niks constructietekeningenEen mens kan ook veel dragen, betekent niet dat hij er beter op wordt, natuurlijk.
[..]
Oke. Lijkt me altijd spannend met steen.
1 korreltje zand op een verkeerd plekje kan een hoop gedonder geven kan ik uit ervaring zeggenquote:Op dinsdag 8 februari 2011 15:14 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Levend steen is koraal wat is los gegaan door stormen. Koraal is in verhouding veel lichter dan echte stenen zoals bij een Malawi aquarium vandaar dat bijna niemand templex platen gebruikt of iets anders. Bekijk het zeewaterforum maar, niemand doet het en heb ook nog geen ongeluk gezien met levend steen maar het is altijd oppassen.
Het is jou zwembad, niet de mijnequote:Op dinsdag 8 februari 2011 15:49 schreef stoeltafel het volgende:
Blijf erbij dat levend steen anders is dan normaal steen en ik neem gewoon over wat er in de boeken staat en wat er op de forums wordt beschreven, komt helemaal goed. Het verse levend steen kan nu ieder moment komen
Dat duurt nog even. Net gebeld, ze komen om 17 uur, grr maar dit is de volgorde ongeveerquote:Op dinsdag 8 februari 2011 15:51 schreef rene90 het volgende:
In afwachting van je foto's..., ga je het gelijk helemaal inrichten? En komt er dan gelijk van dat levende koraal op, waar die anamoon visjes doorheen zwemmen?
Maar ja, gewoon geduld hebben en zeker niet zoals ik bij zoetwater deed, na 3 dagen al vissen erin:( Net een zakje gekocht om in de avond/nacht te kijken naar levend. Bij levend steen kunnen al veel dieren mee komen zoals borstelwormen, krabben, mantis enzquote:"Als in of op de levende steen echter iets is afgestorven( misschien tijdens het vervoer tussen winkel en aquarium ), zullen grote hoeveelheden ammoniak ( en vervolgens nitriet ) worden gevormd. Pas als de gehalten tot nul zijn afgenomen kan het aquarium worden bevolkt. Dit gebeurt gewoonlijk binnen enkele dagen.
Zolang de testen in deze fase nog positief zijn, herhaalt u ze iedere dag totdat de ammoniak- en nitrietgehalten tot nul zijn afgenomen en minstens drie dagen op deze waarde zijn gebleven. Daarna kunt u de bak gaan bevolken."
Ze zijn echt PIEP klein hequote:Op woensdag 9 februari 2011 10:49 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Die echte hele kleine schat ik op +- een halve week tot een week.
Die met kleur zal +- 3 weken zijn
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |