dan moet je ipv liggen janken over je zogenaamde handicap en het feit dat je een fopstudie volgt gewoon aan de bak met wat je wél in handen hebt: doe alsnog die IT vakken en ga een echte baan nemen.quote:Op zondag 23 januari 2011 19:16 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Ik probeer zo juist te voorkomen dat ik een uitkering moet gaan trekken.
Ik was er vroeger nog op tegen, maar nu vind ik dit wel noodzakelijker geworden. Je moet als universiteit vakmensen afleveren...quote:Op zondag 23 januari 2011 19:15 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Dat ook, maar ik zou zelf ook gewoon de meest voor de hand liggende maatregel doorvoeren: verhoog de ingangseisen voor WO-opleidingen. Laat universiteiten meer zelf bepalen wie zij willen toelaten voor specifieke studies en wie niet. Dat men enkel met specifieke profielen, minimale cijfers voor een vak en een specifiek diploma (VWO dus in dit geval) wordt toegelaten. Intakegesprekken erbij enzovoort.![]()
Er mogen best eisen gesteld worden, maar door de uni te laten betalen wordt de uni ook uitgekleed. Ben het wel met je eens op het punt van 'jaartje werken.'quote:Op zondag 23 januari 2011 17:48 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Of omdat ze het gezeik van "ik heb recht op dit", "ik heb recht op dat" en ondertussen niets presteren gewoon zat zijn en de afkalving van het het onderwijs nu eens een halt willen toeroepen?
Straks loopt iedereen met een universitaire bul rond en kunnen ze nog niets.
Dat is nu juist het vooroordeel,.quote:Op zondag 23 januari 2011 17:48 schreef vogeltjesdans het volgende:
Als student hoor je toch te studeren en niet te zuipen?
Wellicht heb ik zijn baan al afgepakt als hij nog de poging moet ondernemen, ik heb thuis een pallet aan IT-boeken liggen...quote:Op zondag 23 januari 2011 19:19 schreef dr.dunno het volgende:
[..]
dan moet je ipv liggen janken over je zogenaamde handicap en het feit dat je een fopstudie volgt gewoon aan de bak met wat je wél in handen hebt: doe alsnog die IT vakken en ga een echte baan nemen.
dat gebeurt al jaren bij geneeskunde en is dus op zich geen probleem, maar ik kan je wel vertellen dat het hele cohorten vol met inspiratieloze artsen oplevert i.t.t. vroeger, alleen maar werken/studeren/etc. en nooit iets van de wereld meegemaakt.quote:Op zondag 23 januari 2011 19:19 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Ik was er vroeger nog op tegen, maar nu vind ik dit wel noodzakelijker geworden. Je moet als universiteit vakmensen afleveren...
Wat ik in mijn handen heb, hoge cijfers en goede contacten binnen de universiteit. Ik hoop dat dat genoeg is. Anders moet ik inderdaad het bedrijfsleven in.quote:Op zondag 23 januari 2011 19:19 schreef dr.dunno het volgende:
[..]
dan moet je ipv liggen janken over je zogenaamde handicap en het feit dat je een fopstudie volgt gewoon aan de bak met wat je wél in handen hebt: doe alsnog die IT vakken en ga een echte baan nemen.
Als overgangsregel kan je het mischien doen, maar dan zie je de `lummels` alsnog via allerlei cursussen hun examencijfer opkrikken en alsnog de universiteit binnen wandelen.quote:Op zondag 23 januari 2011 19:19 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Ik was er vroeger nog op tegen, maar nu vind ik dit wel noodzakelijker geworden. Je moet als universiteit vakmensen afleveren...
Ik zie Technische Universiteiten dat nog steeds aanbieden, eeuwig zonde...quote:Op zondag 23 januari 2011 19:28 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Als overgangsregel kan je het mischien doen, maar dan zie je de `lummels` alsnog via allerlei cursussen hun examencijfer opkrikken en alsnog de universiteit binnen wandelen.
Als een lummel van alles doet om zijn cijfers op te krikken, is het dan nog wel een lummel?quote:Op zondag 23 januari 2011 19:28 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Als overgangsregel kan je het mischien doen, maar dan zie je de `lummels` alsnog via allerlei cursussen hun examencijfer opkrikken en alsnog de universiteit binnen wandelen.
Op zich is daar niets mis mee, maar mijn ervaring is dat het figuren zijn die het hele jaar geen flikker uitvoeren, en dan alleen voor de toelating tot een studie eventjes hun cijfer m.b.v. anderen willen opkrikken.quote:Op zondag 23 januari 2011 19:37 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Als een lummel van alles doet om zijn cijfers op te krikken, is het dan nog wel een lummel?
Een cursusje weegt heus niet op tegen een jaar je best doen.quote:Op zondag 23 januari 2011 19:40 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Op zich is daar niets mis mee, maar mijn ervaring is dat het figuren zijn die het hele jaar geen flikker uitvoeren, en dan alleen voor de toelating tot een studie eventjes hun cijfer m.b.v. anderen willen opkrikken.
Het heeft me verbaasd dat sommigen hun VWO examen met goede cijfers hebben weten te behalen, ondanks dat ze het hele jaar minimaal weinig gedaan hebben.quote:Op zondag 23 januari 2011 19:43 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Een cursusje weegt heus niet op tegen een jaar je best doen.
Wel als diezelfde lummel het niveau van de opleiding omlaag haalt...quote:Op zondag 23 januari 2011 19:37 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Als een lummel van alles doet om zijn cijfers op te krikken, is het dan nog wel een lummel?
Als iemand met 3 weekjes blokken een 8 haalt lijkt het me stug dat hij de opleiding omlaag zal halen.quote:Op zondag 23 januari 2011 20:22 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Wel als diezelfde lummel het niveau van de opleiding omlaag haalt...
Laten we eerst eens kijken naar waarom het bedrijfsleven zoveel hoger opgeleiden vraagt. Is het aantal gevraagde hoger opgeleiden groter omdat het werk zoveel "hoger" is dan vroeger, of moet het bedrijfsleven steeds hogere eisen stellen omdat het opleidingsniveau in Nederland steeds lager wordt? Dat laatste is geen geheim en het heeft er dan ook alle schijn van dat dat het geval is in plaats van andersom, denk je niet?quote:Op zondag 23 januari 2011 17:41 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Het is je vast nog nooit opgevallen dat de arbeidsmarkt tegenwoordig meer hoger opgeleiden vraagt dan vroeger. Dat dat nog geen reden is om de eisen aan een diploma x naar beneden bij te stellen klopt, maar je moet toch op één of andere manier aan de extra vraag voldoen.
Je mag graag een voorstel doen hoe je hieraan tegemoet wilt komen.
Even een terzijde hoenderhokknuppel: 1 + 1 is ook 3. Neem een geluidsbron, voeg daar een identieke geluidsbron aan toe en het resultaat is 10*log(n), waarin n het aantal geluidsbronnen is en 3 de toename in decibels. 1 + 1 is in dat geval 3. De kritische denker zal uit dit voorbeeld afleiden dat een vraagstuk vanuit verschillende invalshoeken benaderd kan worden.quote:Op zondag 23 januari 2011 18:13 schreef von_Preussen het volgende:
Leren ze dat 1+1 = 3, dan zullen ze dat altijd volgen i.p.v. zelf eens na te denken.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op vrijdag 14 mei 2021 @ 23:33 schreef Joopklepzeiker: Zonder twijfel is @vogeltjesdans de grootste smaakmaker en intelligentste persoon van heel KLB.
Laat ik vooropstellen dat je zeker een punt hebt dat het niveau van een diploma in de laatste jaren sterk achteruit is gegaan, en dit in (beperkte) mate zijn invloed op de eisen van het bedrijfsleven heeft gehad.quote:Op zondag 23 januari 2011 21:15 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Laten we eerst eens kijken naar waarom het bedrijfsleven zoveel hoger opgeleiden vraagt. Is het aantal gevraagde hoger opgeleiden groter omdat het werk zoveel "hoger" is dan vroeger, of moet het bedrijfsleven steeds hogere eisen stellen omdat het opleidingsniveau in Nederland steeds lager wordt? Dat laatste is geen geheim en het heeft er dan ook alle schijn van dat dat het geval is in plaats van andersom, denk je niet?
quote:Op zondag 23 januari 2011 21:28 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Even een terzijde hoenderhokknuppel: 1 + 1 is ook 3. Neem een geluidsbron, voeg daar een identieke geluidsbron aan toe en het resultaat is 10*log(n), waarin n het aantal geluidsbronnen is en 3 de toename in decibels. 1 + 1 is in dat geval 3. De kritische denker zal uit dit voorbeeld afleiden dat een vraagstuk vanuit verschillende invalshoeken benaderd kan worden.Maar goed, we zijn het erover eens dat het hoger onderwijs het "kritisch denken" niet stimuleert, en er alleen "kale" kennisoverdracht plaats heeft gevonden.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Kennis leer je pas in de praktijk. Ik heb ook heel lang geloofd dat ik met mijn diploma en theoretische kennis alles beter wist dan de praktijklui, tot ik een probleem moest oplossen. Kwaliteit van het onderwijs zit wat dat betreft ook in de aansluiting daarvan op het bedrijfsleven.quote:Op zondag 23 januari 2011 17:46 schreef Ofyles2 het volgende:
Ik vind het anders compleet van de gekken dat het onderwijs alleen maar meningsloze robots aflevert aan de arbeidsmarkt.
Momenteel ben ik bezig met een serie projecten, en ik acht niets meer nodig te hebben dan kennis uit boeken die ik zelf heb gekocht. Ik ben liever een autodidact met praktijkervaring dan een overgekwalificeerde marionet...
Ook ik geef net als jij af op het Nederlandse onderwijs, maar ik wil mensen duidelijk maken dat je meerdere omwegen kunt berijden voor hetzelfde of een beter resultaat...
Dat is slechts een Pyrrhusoverwinning...quote:Op zondag 23 januari 2011 20:26 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Als iemand met 3 weekjes blokken een 8 haalt lijkt het me stug dat hij de opleiding omlaag zal halen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |