Het gaat ook om bestaande bonds, aangezien ze nu 73% van de nominale waarde kosten en tzt 100% uitkerenquote:Op donderdag 24 maart 2011 14:43 schreef de_ier het volgende:
Hypothetisch zouden Griekse bonds 14% opleveren, maar ze geven geen nieuwe bonds uit, dus het blijft hypothetisch. Er zijn geen Griekse bond auctions sinds ze gebruik maken van de noodfonds i.p.v. bonds.
quote:vr 25 mrt 2011, 08:18
Kredietbeoordeling Portugal opnieuw omlaag
NEW YORK (AFN) - Standard & Poor's (S&P) heeft zijn oordeel over de kredietwaardigheid van Portugal met twee stappenverlaagd in reactie op het vertrek van premier José Socrates. Afhankelijk van hoe het Europese noodfonds eruit gaat zien, kan S&P besluiten het oordeel verder te verlagen, aldus de kredietbeoordelaar vrijdag.
Donderdag verlaagde kredietbeoordelaar Fitch zijn oordeel al met twee stappen
quote:zo 27 mrt 2011, 16:00
'Tekort Ierse banken 20 miljard'
DUBLIN (AFN) - Uit de jongste stresstest van Ierlands vier grootste kredietverstrekkers zal blijken dat ze 20 miljard euro nodig hebben om hun kapitaalbuffers op peil te brengen. Dat schreef de Ierse krant Sunday Business Post zonder bronnen te vermelden.
De uitkomst van de test wordt op donderdag bekendgemaakt. Dan zal blijken hoe Bank of Ireland, Allied Irish Banks, Irish Life & Permanent en EBS Building Society er voor staan.
Onder de noodsteun van de Europese Unie en het Internationaal Monetair Fonds is er 35 miljard euro beschikbaar om de Ierse banksector op de been te houden.
nou dan vallen die failliete banken gratis aan de overheid toe, waarom moet de belastingbetaler miljarden Euro's staatsschuld naar die banken brengen, zodat de directie zichzelf bonussen van een miljoen kan geven, bovenop het salaris van een miljoenquote:Op maandag 28 maart 2011 08:27 schreef tjoptjop het volgende:
Omdat de continentaal Europese banken er ook dik inzitten. De Ierse bail-out is dan ook voornamelijk een bail-out voor falende continentale banken, op kosten van de (Ierse) belastingbetaler uiteraard.
Gewoon failliet laten gaan, mochten er dan banken in Nederland in de problemen komen dan moeten ze dan eens kijken gaan of we onze eigen banken gaan redden. Dan kunnen we ook eens wat eisen gaan stellen aan al die zelf benoemde toppers, die elk jaar recht denken te hebben op een leuke bonus ondanks dat ze eigenlijk weinig presteren.quote:Op maandag 28 maart 2011 13:59 schreef meth77 het volgende:
[..]
nou dan vallen die failliete banken gratis aan de overheid toe, waarom moet de belastingbetaler miljarden Euro's staatsschuld naar die banken brengen, zodat de directie zichzelf bonussen van een miljoen kan geven, bovenop het salaris van een miljoen
Wat loop je nou door te zaniken over die paar miljoenen aan salaris en bonussen, Die vallen in het niet bij de bedragen waar het om gaatquote:Op maandag 28 maart 2011 13:59 schreef meth77 het volgende:
[..]
nou dan vallen die failliete banken gratis aan de overheid toe, waarom moet de belastingbetaler miljarden Euro's staatsschuld naar die banken brengen, zodat de directie zichzelf bonussen van een miljoen kan geven, bovenop het salaris van een miljoen
Ja ik heb ook een woekerpolis, ik had het volste vertrouwen in de postbank, het saldo wordt steeds lager sinds 2003quote:Op maandag 28 maart 2011 21:24 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Wat loop je nou door te zaniken over die paar miljoenen aan salaris en bonussen, Die vallen in het niet bij de bedragen waar het om gaat
En hoe heeft dit met Ierland te maken?quote:Op maandag 28 maart 2011 22:59 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja ik heb ook een woekerpolis, ik had het volste vertrouwen in de postbank, het saldo wordt steeds lager sinds 2003
Ik vraag nu alle mutaties op
Ik ben ook gestopt met sparen op die rekening
Als je 100.000 van die klanten zoals ik heb dan krijg je wel een paar toffe bonussen bij elkaar
niet direct, ofwel met de draai die de banksector de laatste 30 jaar gemaakt heeft.quote:Op maandag 28 maart 2011 23:07 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
En hoe heeft dit met Ierland te maken?
Het heeft allemaal te maken met de vastgoedsector in de USA, Spanje en Ierland die gelinkt is aan de banksector.quote:Op maandag 28 maart 2011 23:26 schreef tjoptjop het volgende:
Landen die teveel schulden aangaan en (gedeeltelijk) defaulten zijn ook van alle tijden. Ik snap je punt dus niet echt. Of denk je dat landen pas de afgelopen 30 jaar problemen kennen?
Waar het nu om gaat is, moeten de zwakke EU landen in de EU blijven, cruciaal is de vraag zullen ze ooit, ooit wel economisch kunnen tippen aan het noordenquote:Op maandag 28 maart 2011 23:40 schreef tjoptjop het volgende:
Welk punt probeer je nu precies te maken, want je vliegt echt van de hak op de tak. Dan is weer de bonus de oorzaak, dan weer de leverage, dan heb je het weer over vastgoed, dan weer over woekerpolissen.
Financiële crisissen (crises?) zijn van alle tijden, evenals landen die defaulten. Japan en 1928 waren bijv ook asset-bubble crisissen edoch waren er toen nauwelijks 'graaiers' (lees: bonussen). Ik wil banken geenszins vrijpleiten voor de huidige crisis (in tegendeel bijna) maar om zij alleen hiervoor verantwoordelijk te houden is onzinnig.
quote:http://europa.eu/legislat(...)spects/l25007_nl.htm
In maart 1972 proberen de Zes de monetaire integratie weer vlot te krijgen door de "slang in de tunnel" te creëren: de valuta's zweven gemeenschappelijk (de "slang") binnen nauwe fluctuatiemarges ten opzichte van de dollar (de "tunnel").
Gedestabiliseerd door de achtereenvolgende oliecrises, de zwakheid van de dollar en de verschillen tussen het economisch beleid van de lidstaten, verliest de "slang" in minder dan twee jaar de meeste van zijn leden en wordt hij uiteindelijk teruggebracht tot een "markzone" waarvan Duitsland, de Benelux en Denemarken deel uitmaken.
Dus opheffen van de huidige EU en met een MINFIN, een MINBUZA en een MINDEF en een gekozen president.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 03:38 schreef truepositive het volgende:
Verenigd Nederland, Duitsland en Vlaanderen onder een 'Pleuro' of 'Neuro'. Geef er maar een naam aan. Dat zou nog eens een blok zijn, laat de rest van de wereld maar roepen, we zouden het prima doen in die vorm
Daar kunnen dan de Scandinavische landen prima bijquote:Op dinsdag 29 maart 2011 03:38 schreef truepositive het volgende:
Verenigd Nederland, Duitsland en Vlaanderen onder een 'Pleuro' of 'Neuro'. Geef er maar een naam aan. Dat zou nog eens een blok zijn, laat de rest van de wereld maar roepen, we zouden het prima doen in die vorm
Zoals Wallonië.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 09:50 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Daar kunnen dan de Scandinavische landen prima bij. Mijn zegen hebben ze, zolang we maar van die bananenrepublieken in het zuiden af zijn.
quote:di 29 mrt 2011, 17:01
Waardering Portugal en Griekenland verlaagd
PARIJS (AFN) - Kredietbeoordelaar S&P heeft dinsdag de kredietwaardigheid van Portugal en Griekenland lager beoordeeld. De waardering voor Griekenland werd met twee stappen verlaagd, die van Portugal met één.
S&P verklaarde dat het besluit de kredietwaardigheid te verlagen is ingegeven door bezorgdheid over de voorwaarden waarop landen een beroep kunnen doen op het Europese noodfonds. Die kunnen volgens de beoordelaar nadelig zijn voor crediteuren.
Herstructurering van de staatsschuld kan een van de voorwaarden zijn. Dat kan betekenen dat investeerders langer op hun geld moeten wachten of een deel van de lening die zij hebben verstrekt niet terugkrijgen.#
quote:In Kolonaki (een chique wijk in Athene) geeft van de 150 particuliere artsen, de artsen waar alle politici heen gaan, de helft een jaarinkomen op van minder dan ¤ 30.000 en een derde van die groep minder dan ¤ 10.000.
De wil om zelf de rekening te betalen voor de problemen was er niet, is er niet en zal er waarschijnlijk ook nooit komen.
Juist, dat mag Frankrijk hebbenquote:
ierlandquote:ma 28 mrt 2011, 18:00
De euro ten dode opgeschreven
AMSTERDAM - Het experiment met de euro lijkt een van de duurste uit de geschiedenis te worden. Het idee om met één munt alle Europese landen aan elkaar te smeden, blijkt, vanwege de grote verschillen, in de praktijk niet werkbaar. Ondanks dat verschillende deskundigen hier al voor hadden gewaarschuwd, ging de politiek door. Net als in het geval van de OV-chipkaart lijken individuele financiële belangen zwaarder te wegen dan het algemeen belang.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |