Het zijn ook geen bosbessen maar blauwe bessen die je koopt.quote:Op vrijdag 9 december 2011 13:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Cactusvrucht, die ik altijd op de markt in Blaak haal, wel handschoenen ervoor gebruiken.
En verder bosbessen voor de smaak, als ingredient en omdat ze zo gezond zijn. Nadeel is dat je geen goede het hele jaar door hebt en dat ze zo verschrikkelijk duur zijn soms.
Jep, zijn bijna altijd melig. Sowieso is hier het meeste fruit vrijwel nooit rijp, of het nu mangos, annanassen, perzikken of peren zijn.quote:Op zaterdag 10 december 2011 00:15 schreef FigureBirdStars het volgende:
Vijgen zijn mijn favoriet, maar gek genoeg heb ik hier in Nederland nooit echt lekkere gehad.
Blijkbaar is de consument hier tevreden met prachtig uitziend fruit, Piet. Dat het nergens naar smaakt doet er niet toe, want smaak is overrated. Idem voor veel groente.quote:Op zaterdag 10 december 2011 09:32 schreef Pietverdriet het volgende:
Jep, zijn bijna altijd melig. Sowieso is hier het meeste fruit vrijwel nooit rijp, of het nu mangos, annanassen, perzikken of peren zijn.
Die kwamen altijd op mn werk aan samen met ramboetan. damn die krengen zijn lekker. Ook al is het maar een kleine zending, het hele vrachtruim van een vliegtuig kan er naar ruiken binnen een kwartier.quote:Op zondag 2 januari 2011 13:14 schreef RobinOok het volgende:
[ link | afbeelding ]
Longan
Zusje van de lychee, maar dan lekkerder. Zoet, zacht, met een kruidig bijsmaakje.
Lekkerst!
Jep, we gaan de VS hard achterna.quote:Op zaterdag 10 december 2011 10:33 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Blijkbaar is de consument hier tevreden met prachtig uitziend fruit, Piet. Dat het nergens naar smaakt doet er niet toe, want smaak is overrated. Idem voor veel groente.
Als fruit zou narijpen, jep, maar veel fruit rijpt niet na, bananen wel, maar perzikken weer nietquote:Op zaterdag 10 december 2011 14:34 schreef Sunnythesun het volgende:
Volgens mij is het eerder zo dat ze het spul onrijp moeten vervoeren omdat het anders al bedorven is voor het aan komt. Dus komt het nog niet helemaal rijp aan, alleen vergeten sommige mensen voor het gemak dat het thuis ook nog ff moet liggen. Maar de meeste mensen doen dat toch wel?? Ja toch??
het is lang geleden dat ik een fatsoenlijke perzik heb gehad. Ik herinner me vooral keiharde, smakeloze ballenquote:Op zaterdag 10 december 2011 14:39 schreef Pietverdriet het volgende:
Als fruit zou narijpen, jep, maar veel fruit rijpt niet na, bananen wel, maar perzikken weer niet
Tja, mijn laatste echt lekkere was een peche blanche in Fecamp, ik kan me het nog zo voor de geest halen.quote:Op zaterdag 10 december 2011 14:43 schreef Isabeau het volgende:
[..]
het is lang geleden dat ik een fatsoenlijke perzik heb gehad. Ik herinner me vooral keiharde, smakeloze ballen
Das een hele mooie rijpequote:Op zaterdag 10 december 2011 16:32 schreef 1lluminati het volgende:
Op nummer 1: granaatappel.
[ afbeelding ]
Gepureerd, met wat suiker en dan in de sorbetierequote:Op zaterdag 10 december 2011 15:09 schreef -Trinity- het volgende:
[ afbeelding ]
*zucht* Combineert geweldig met van alles: chocoladefondue, in een salade, met een blokje kaas aan een satéprikker, als garnering van je cocktail of dessert of gewoon zo, eventueel met wat suiker.
In Fecamp kun je uitstekend schaaldieren eten en cider en calvados drinken..leuke plek.quote:Op zaterdag 10 december 2011 14:47 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Tja, mijn laatste echt lekkere was een peche blanche in Fecamp, ik kan me het nog zo voor de geest halen.
Ik heb daar nog nooit het vruchtvlees van kunnen eten, alleen kunnen persen tot sap. Wel lekker en erg gezondquote:Op zaterdag 10 december 2011 16:32 schreef 1lluminati het volgende:
Op nummer 1: granaatappel.
[ afbeelding ]
Als je een goed rijpe hebt kun je die pitjes zo door de salade heen doen. heerlijk.quote:Op zaterdag 10 december 2011 21:43 schreef -Trinity- het volgende:
[..]
Ik heb daar nog nooit het vruchtvlees van kunnen eten, alleen kunnen persen tot sap. Wel lekker en erg gezond.
quote:
Als je zelf op de groente- en fruitafdeling werkt van de Albert Heijn, krijg je ook de kans om de beste te kopen.quote:
quote:Op zondag 11 december 2011 14:16 schreef Isabeau het volgende:
Het moeten er altijd minder dan 3 zijn als je fruit eet?
Pluk geen laaghangende in het wild. Bestaat het gevaar van een vossenlintworminfectie.quote:Op zondag 11 december 2011 12:48 schreef Lyriella het volgende:
Oh ik vergat.. bramen! maar dan wel zelf geplukt, niet die fake dingen uit de supermarkt
Heb ze deze herfst in kroatie op de markt gekocht, van mensen die een paar bomen hebben, limonadesiroop van gemaakt, vreselijk lekker.quote:Op zondag 11 december 2011 11:33 schreef 1lluminati het volgende:
[..]
Als je zelf op de groente- en fruitafdeling werkt van de Albert Heijn, krijg je ook de kans om de beste te kopen.
Gewoon stiekem één tussen de appels verstoppen. Zo had ik gisteren zo één van de foto gekocht. Dieprood, glanzend, geen beschadigingen en heel zwaar (veel pitjes :p).
Ik heb ze ook wel eens gehaald bij de Turk hier, maar daar zaten vaak verrotte pitjes tussen.
Het probleem is vaak dan ook dat mensen onrijpe of verrotte granaatappels kopen. Eigenlijk moet je ze de dag kopen nadat ze in de winkel zijn gelegd.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |