Jacky: Omdat er nog genoeg mensen zijn die niet weten dat je over de laatste 5 jaren (7 jaren)nog geld kan terugkrijgen na een definitieve aanslag met gemiste aftrekposten. Leek me wel aan te sluiten bij de vraag hierboven over hoeveel voorgaande jaren er nog belastingteruggave mogelijk is.quote:Motto: Wij zijn op de wereld om elkaar om elkaar om elkaar om elkaar te
helpen nietwaar - Pierre Kartner
Persoonlijk zie ik dit als aanvulling (en tip) op het antwoord van Mendientje. Er zijn nu eenmaal mensen die dus niet weten dat je tot vijf jaar terug aangifte kunt doen.quote:Op zaterdag 22 januari 2011 22:11 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Even voor mijn beeldvorming, Belfis: Op welke vraag is dit stuk nou het antwoord, want ik zie nergens een vraag over ambsthalve herzieningen staan, geloof ik?
Als je je aangifte gewoon goed hebt ingevuld, zie ik niet waarom er nu opeens nog een voordeeltje te halen zou moeten zijn. Daarnaast vind ik het behoorlijk stom om na zeven jaar nog te gaan kijken of je toch ergens niet een foutje hebt gemaakt.quote:Op zaterdag 22 januari 2011 23:14 schreef Uw_ergste_nachtmerrie het volgende:
Overigens is dat van verruimde herzieningstermijn mij hierdoor ook net pas bekend geworden, eens kijken of ik daar zowel privé als zakelijk nog een voordeeltje uit kan halen
deze vraag staat nog open, iemand die hier iets meer van weet?quote:Op zondag 16 januari 2011 11:41 schreef komrad het volgende:
En een vraag: De afgelopen jaren waar de vrienden van de belastingdienst altijd buitengewoon snel met het versturen van een voorlopige aanslag i.v.m. box3 vermogen. Ik heb deze voor 2010 nog niet ontvangen, is het regime veranderd (bv tgv nieuwe regeling voor het berekenen van de rente) of zijn ze gewoon minder snel geworden
Een voorlopige aanslag voor 2010 heb je begin 2010 (januari) als het goed is al ontvangen. Heb je geen voorlopige aanslag van 2010 gehad, heeft de fiscus op basis van je vorige aangiften gemeend dat een voorlopige aanslag niet nodig was. Heb je er zelf ook niet om gevraagd, dan zul ga je nu door middel van je aangifte 2010 vragen om een aanslag die in de loop van het 2e kwartaal 2011 op de mat zal vallen.quote:Op zondag 23 januari 2011 11:23 schreef komrad het volgende:
[..]
deze vraag staat nog open, iemand die hier iets meer van weet?
Dat is er zo vreemd aanquote:Op zondag 23 januari 2011 11:29 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Een voorlopige aanslag voor 2010 heb je begin 2010 (januari) als het goed is al ontvangen. Heb je geen voorlopige aanslag van 2010 gehad, heeft de fiscus op basis van je vorige aangiften gemeend dat een voorlopige aanslag niet nodig was. Heb je er zelf ook niet om gevraagd, dan zul ga je nu door middel van je aangifte 2010 vragen om een aanslag die in de loop van het 2e kwartaal 2011 op de mat zal vallen.
Ik heb mijn aanslagen gewoon gehad. En ook die van 2011 ligt vandaag of morgen in mijn brievenbus.quote:Op zondag 23 januari 2011 11:40 schreef komrad het volgende:
[..]
Dat is er zo vreemd aanIk heb de afgelopen jaren altijd een voorlopige aanslag gehad en het is niet zo dat er nu aanleiding is om te denken dat ik niet meer hoef te betalen
Daarom vind ik het ook zo vreemd. Nou ja, bij mijn aangifte zal wel blijken hoe het er voor staat
Als ik je goed begrijp is er iig niets bekend van een algemeen probleem met het versturen van voorlopige aanslagen.
Waarom zou je nu de VA van 2010 al moeten ontvangen? Heb je de aangifte al ingediend? Dan heb je grote kans dat je de aanslag pas in de loop van het 2e kwartaal 2011 ontvangt.quote:Op zondag 23 januari 2011 11:58 schreef komrad het volgende:
Oh ik zie nu het misverstand. Het gaat om een voorlopige aanslag over het jaar 2010, die ik begin deze maand (2011) had moeten ontvangen. Als ik je goed begrijp was ik iets te gretig en krijg ik die wss binnenkort nog.
jaartallen
je kan altijd even kijken in het programma of er nog iets van toepassing is.. Maar wat ik zo van je lees lijkt dit inderdaad kloppend.quote:Op zondag 23 januari 2011 12:38 schreef taxibabe het volgende:
Ik heb altijd netjes de aangiftes ingevuld, ik kwam altijd rond de 0 euro uit. Ben alleenstaand, huurhuis, geen kinderen. Inkomen was te laag om iets mee te kunnen.
Maar nu de aangifte over 2010. Volgens mij kan ik alleen maar mijn inkomen invullen en verder niks.
Het enige waar ik mee zit is dat ik 1 maand een overlapping had van 2 contracten bij hetzelfde bedrijf maar de uitbetaling lag bij 2 verschillende payrollinstanties. Snappen jullie het nog?
Ik heb dus volgens mij voor 1 maand 2 x loonheffing betaald. Wordt dit automatisch verrekend? Als ik netjes mijn jaaropgaves invul krijg ik wel 78 euro terug. Behalve mijn loon is er in mijn situatie niks veranderd. Of kan ik nog meer dingen invullen waardoor ik toch nog wat meer terug kan krijgen?
Jammer, ik had gehoopt dat ik na 5 jaar op 0 euro uit te komen, dit jaar toch een keer een mazzeltje oid te hebben.quote:Op zondag 23 januari 2011 13:04 schreef Nizno het volgende:
[..]
je kan altijd even kijken in het programma of er nog iets van toepassing is.. Maar wat ik zo van je lees lijkt dit inderdaad kloppend.
Niets mee doenquote:Op zondag 23 januari 2011 19:19 schreef Moogwai10 het volgende:
Kort vraagje:
Hoe ga je bij de aangifte 2010 om met:
- ontvangen zorgtoeslag
Niets mee doenquote:- betaalde premie basisverzekering
Niets mee doenquote:- betaalde premie aanvullende verzekering
Niets mee doenquote:- inkomensafhankelijke bijdrage via loon
O, deze was ik vergeten. Ook niet aftrekbaar.quote:Hoeft allemaal niet ingevuld te worden toch?
En hoe zit het met eigen risico? Stel je had voor ¤ 655,- ER gekozen en je maakte ¤ 600,- kosten
Daar komt het wel op neer ja.quote:Op zondag 23 januari 2011 19:55 schreef Moogwai10 het volgende:
Ah, oke, dat dacht ik al.
Weet je dat laatste overigens wel zeker: hoge kosten bij hoog eigen risico niet aftrekbaar?
Begrijp ik het goed dat je in principe dus alleen de bijzondere kosten die niet vergoed worden via verzekeringen kan opvoeren? En dan ook nog eens alleen wanneer ze boven je eigen risico uitkomen?
Om toch te reageren en iets te verduidelijken over mijn situatie.. Ik zit pas ruim een jaar in het vak, dus heb niets te maken gehad met oudere aangiften (hooguit verzoek tot herziening uit 2007 en 2008 die goed zijn uitgevallen).quote:Op zondag 23 januari 2011 11:17 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Als je je aangifte gewoon goed hebt ingevuld, zie ik niet waarom er nu opeens nog een voordeeltje te halen zou moeten zijn. Daarnaast vind ik het behoorlijk stom om na zeven jaar nog te gaan kijken of je toch ergens niet een foutje hebt gemaakt.
Zowel zakelijk als privé had je dit na een jaar toch wel moeten zien. In ieder geval bij de aangifte van het volgend jaar.
Pas als er wezenlijk iets is veranderd qua standpunt van de fiscus of een post door middel van een rechtelijke uitspraak je aangifte beïnvloedt, kan ik me voorstellen dat je een ambtshalve wijzing vraagt. (Wat nog niet wil zeggen dat de inspecteur met het verzoek zal instemmen. Je had immer ook bezwaar kunnen maken tot er bijv. een uitspraak van de rechter is.)
Einde offtopic discussie van mijn zijde.
Eigen risico was in 2009 al niet meer aftrekbaar.quote:Op zondag 23 januari 2011 20:25 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Daar komt het wel op neer ja.
Voor zover ik weet is een eigen risico nu nooit aftrekbaar, ook niet het verhoogde. Uit m'n hoofd was het in 2009 anders.
edit: ik las overigens je voorbeeld andersom. Maak je kosten die boven je eigen risico komen en die niet worden vergoed, dan zijn deze aftrekbaar.
Ik had het over het verhoogde eigen risico, en ten aanzien van die aftrekpost verschilde men nog van mening over de aftrekbaarheid ervan.quote:Op zondag 23 januari 2011 20:42 schreef Uw_ergste_nachtmerrie het volgende:
[..]
Eigen risico was in 2009 al niet meer aftrekbaar.
En ik doelde over aangiftejaar 2009 (dus aangifte gedaan in 2010). Excuses voor de verwarringquote:Op zondag 23 januari 2011 21:11 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Ik had het over het verhoogde eigen risico, en ten aanzien van die aftrekpost verschilde men nog van mening over de aftrekbaarheid ervan.
Ik zei alleen al dat ik 't uit m'n hoofd deed. In de wet van 2010* staat het vrijwillige eigen risico inderdaad ook al aangemerkt als niet aftrekbaar.
edit: nu breng je me in de war. Ik bedoelde aangiftejaar 2009, dus over periode 2008. Voor zover ik weet was het toen aftrekbaar. In aangiftejaar 2010, dus over periode 2009 was het niet meer aftrekbaar nee.
Normaal gesproken krijg je voor 1 juli bericht en is binnen 5 dagen na dagtekening van de aanslag het geld gestort.quote:Op maandag 24 januari 2011 12:37 schreef misz--kelliej het volgende:
Ik heb een week of 2 geleden aangifte gedaan, heb het geld niet nu al nodig ofzo, maar toch ben ik benieuwd of er iemand is die weet wanneer dit geld dan ongeveer gestort zou worden..?
Is dit de eerste keer dit jaar dat deze vraag gesteld wordt?quote:Op maandag 24 januari 2011 12:37 schreef misz--kelliej het volgende:
Ik heb een week of 2 geleden aangifte gedaan, heb het geld niet nu al nodig ofzo, maar toch ben ik benieuwd of er iemand is die weet wanneer dit geld dan ongeveer gestort zou worden..?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |