Klopt, vooral naar huis rijden was een drama, een stuk waar normaal 20 minuten over gereden moet worden kostte 2 uur....quote:Op vrijdag 31 december 2010 12:09 schreef Infection het volgende:
Niet weer... ditzelfde gebeurde ook al 2 jaar(?) geleden. Er was geen hand voor ogen te zien, en vuurwerk al helemaal niet. En je moest oppassen waar je liep want voor je het weet stond je midden in de vuurlinie van iemand...
Natuurlijk eerst een geweldige winter met veel schaats/sneeuw/storm plezier, daarna prachtige lente om vervolgens in de zomer de 1ste rang onweer te krijgenquote:Op vrijdag 31 december 2010 12:15 schreef Jor_Dii het volgende:
Mag ik alvast van de gelegenheid gebruik maken om een ieder van de DASOO een heel goede en veilige jaarwisseling te wensen. Hopelijk brengt 2011 ons een extreem weerjaar
Hear hear! Ook een een gelukkig Nieuwjaar voor jou en alle andere DASOO klanten.quote:Op vrijdag 31 december 2010 12:15 schreef Jor_Dii het volgende:
Mag ik alvast van de gelegenheid gebruik maken om een ieder van de DASOO een heel goede en veilige jaarwisseling te wensen. Hopelijk brengt 2011 ons een extreem weerjaar
Nu trekt de mist opeens weer weg...quote:Op vrijdag 31 december 2010 13:37 schreef tralalala het volgende:
De mist wordt in Ede ook elke minuut erger.
met name de pijlenquote:Op vrijdag 31 december 2010 16:00 schreef Fredo55 het volgende:
Hier in Zeeland zit het potdicht, daar gaan mijn pijlen en potten.
Ja idd... ik zal ff een vuurpijl naar je schietenquote:Op vrijdag 31 december 2010 14:52 schreef MaLo het volgende:
Iedereen alvast een fijne jaarwisseling en veel geluk, gezondheid en (on-)weer-pret in 2011!
Hier in Oldenzaal ook al vrij mistig. Wij haalden net ook al herinneringen om aan drie jaar geleden, wat een mist was dat. Ik heb toen voor de auto uit gelopen omdat we de weg niet meer zagen, en met het nieuwjaar wensen om 0:00 op straat was het telkens weer een enorme verrassing wie er opeens naast je stond
.
Nu kun je slecht zien waar de mist ophoudt en de sneeuw die er nog ligt, begint
In het jaaroverzicht staan genoeg extremen dit jaarquote:Op vrijdag 31 december 2010 12:15 schreef Jor_Dii het volgende:
Mag ik alvast van de gelegenheid gebruik maken om een ieder van de DASOO een heel goede en veilige jaarwisseling te wensen. Hopelijk brengt 2011 ons een extreem weerjaar
Was ook mijn gedachte, maar dat snapt bijna niemand denk ikquote:Op vrijdag 31 december 2010 18:05 schreef JDude het volgende:
Die mist was vast niet zo dicht als men het vuurwerk tot 0:00 zou bewaren ipv heel de dag die kansloze knaltroep af te steken.
Ik kijk traditiegetrouw wel weer even naar wat de buren afsteken.quote:Op vrijdag 31 december 2010 18:19 schreef QBay het volgende:
Groningen-stad zit helemaal dicht. Zicht minder dan 45 meter, zit je dan met al je vuurwerk (ik gelukkig niet).
Ik mag het hopen, dit is erg triest weer inderdaad. Zicht in Arnhem is denk ik +- 100m, vrij dicht..quote:Op vrijdag 31 december 2010 19:14 schreef INViCTuS het volgende:
Stuur dat dan maar snel hierheen. Echt, als er iets kut, saai en knake weer is dan is het mist wel. Helemaal met oud en nieuw. Overigens lijkt het bij knmi actueel al wel zichtbaar dat de wind aan het toenemen is en de mist deels minder wordt in delen van het land.
Je mag de mist van hier wel hebben? waardeloze rotzooi..quote:Op vrijdag 31 december 2010 20:18 schreef Schuifpui het volgende:
Jammer, mist heeft wel wat. Ik wil die 2 m zicht ook weleens meemaken, 3 jaar geleden was ik niet in Nederland met die mist.
En van mij net zo, prettige jaarwisseling dames en heren! Ik ga pilsen!quote:Op vrijdag 31 december 2010 20:25 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Je mag de mist van hier wel hebben? waardeloze rotzooi..achjaaa....ie dut er nix an! Het zicht wordt overigens al wel beter volgens knmi actueel. We zaten hier begin van de avond onder de 100m zicht en dat loopt overal een beetje op richting 150-200, das voldoende voor pijlen
vuurwerk zal het wel weer erger maken maar strax is er wel iets meer wind.
Mensen, tabee en op naar 2011. Ik wens jullie een mooi uiteinde van 2010, voorzichtig met drank en vuurwerk en tot volgend jaar. Dat het maar een mooi, goed, gezond en qua weer een spectaculair jaar met uitersten mag worden.
Dit is mijn laatste bericht van 2010......toedeledoki...
ja, dat vind ik nou ook...quote:Op zaterdag 1 januari 2011 06:54 schreef horned_reaper het volgende:
Zoeindelijk thuis! .... nu tijd om te gaan slapen
Eens.quote:Op zaterdag 1 januari 2011 11:16 schreef appelsientje het volgende:
En dat was oud en nieuw.. op naar de zomer
Gelukkig nieuw jaar allemaal!quote:Op zaterdag 1 januari 2011 11:16 schreef appelsientje het volgende:
En dat was oud en nieuw.. op naar de zomer
Regen gehad hier dus de sneeuw is ontzettend snel aan het smeltenquote:Op zaterdag 1 januari 2011 17:17 schreef lezzer het volgende:
Happy new year!
Hoe is het daar? Ik kom morgen terug van een weekje zon, en ik dacht me maar eens voor te gaan bereiden op sneeuw enzo
quote:Op zaterdag 1 januari 2011 20:03 schreef De_Groentenboer het volgende:
Weerbericht had het over serieuze dooi eind deze week
Ik hoef ook niet continu dooi te hebben hoor, 't is immers winter. Maar ik woon in het oosten van 't land en het ligt hier vol met ijs/sneeuwblubber.. die rotzooi mag smelten en daarna mag het wmb gewoon koud worden. Warm weer is voor de lente/zomerquote:
Nope we zijn net thuis, onbewolkt en heel koud, het was op sommige plekken glibberen onderweg.quote:Op zaterdag 1 januari 2011 22:32 schreef horned_reaper het volgende:
Sneeuwt het al in de stad Groningen?
Ik heb net onderweg vanuit ZO Drenthe gewoon de grote Beer gezien...? Zal Buienradar ff aanslingeren maar er valt hier echt niets momenteel...quote:Op zaterdag 1 januari 2011 22:48 schreef SpeedyGJ het volgende:
Hier gewoon matige sneeuwval!! Kahaarin, hoe durf je valse melding te geven, alles wordt hier gewoon wit!!!
Ik geloof er niets van. Februari is meestal een ijskoude maand.quote:Op zondag 2 januari 2011 10:49 schreef Revolution-NL het volgende:
Zal het nu dan gedaan zijn met de kou
Laten we het hopenquote:Op zondag 2 januari 2011 10:49 schreef Revolution-NL het volgende:
Zal het nu dan gedaan zijn met de kou
en gezien wat we al gehad hebben,,. die koude komt nog wel terug denk ik ook.quote:Op zondag 2 januari 2011 11:50 schreef mazaru het volgende:
[..]
Ik geloof er niets van. Februari is meestal een ijskoude maand.
Eerst wel even, want volgens de verwachting trekt de kou zich eind van de week zowat tot in Scandinavië en Rusland terug.quote:Op zondag 2 januari 2011 10:49 schreef Revolution-NL het volgende:
Zal het nu dan gedaan zijn met de kou
Vorig jaar had februari een dag waarop het 13.3 graden was meen ikquote:Op zondag 2 januari 2011 13:25 schreef pinine het volgende:
hopelijk blijven januari en februari mild ter compensatie van de koude december, prachtig zou het zijn alweer sneeuwklokjes en crocussen in februari en niet pas in maart , lente
Weet niet waar jij dit ziet, maar de meest recente pluim die ik kan vinden gaat voor kwakkelweer?quote:Op zondag 2 januari 2011 19:00 schreef aloa het volgende:
Koude run van GFS. Volgens de nieuwe kaarten keert de winter op lange termijn weer terug.
De pluim is niet GFS.quote:Op zondag 2 januari 2011 19:11 schreef De_Groentenboer het volgende:
[..]
Weet niet waar jij dit ziet, maar de meest recente pluim die ik kan vinden gaat voor kwakkelweer?
Dat is bijna 2 weken ver wegquote:Op zondag 2 januari 2011 19:14 schreef Igen het volgende:
Ik neem aan dat het gaat om de GFS-kaarten die bijvoorbeeld op wetterzentrale.de staan. Volgens die zou het dan vanaf volgende week vrijdag weer kouder worden.
Maar ik neem aan dat de onzekerheid daarvan wel erg groot is.
Dat is waar ja. Het zou mooi zijn als het steeds weer zou terugkeren in de kaarten. Dan wordt de kans ook groter dat het daadwerkelijk uitkomt.quote:Op zondag 2 januari 2011 19:17 schreef kepler het volgende:
[..]
Dat is bijna 2 weken ver wegVorige week hadden ze al moeite met 2 dagen vooruit
Ja dat zeker, maar 1 koude run (ook nog eens over twee weken) zegt helemaal niks natuurlijk. Pas als de modellen een aantal dagen met een koude oplossing komen begin ik langzaam te ontdooienquote:Op zondag 2 januari 2011 19:23 schreef aloa het volgende:
[..]
Dat is waar ja. Het zou mooi zijn als het steeds weer zou terugkeren in de kaarten. Dan wordt de kans ook groter dat het daadwerkelijk uitkomt.
@trouwquote:ANWB: mogelijk gladde ochtendspits
DEN HAAG (ANP) De ANWB waarschuwt automobilisten die maandag de weg op gaan voor gladde wegen. In het hele land kan het plaatselijk verraderlijk glad zijn door bevriezing.
Volgens een zegsman van de verkeersdienst zal de gladheid pas maandag in de loop van de dag verdwijnen.
Maandag is voor veel mensen de kerstvakantie voorbij. Ook zondagavond is er in het hele land al kans op gladheid.
Ze kunnen het volgens mij beter melden als het een keer NIET glad is in de ochtendspitsquote:
Morgen issie weer weg hoorquote:Op zondag 2 januari 2011 21:38 schreef horned_reaper het volgende:
De oper en control gaan alvast voor voorjaar het komende weekend!![]()
[ afbeelding ]
Met deze oper kun je niets...quote:Op zondag 2 januari 2011 21:38 schreef horned_reaper het volgende:
De oper en control gaan alvast voor voorjaar het komende weekend!![]()
[ afbeelding ]
Omdat hij aan de warme kant zit, met control een stuk of 10 andere lijntjes? Als het koud is met evenveel lijntjes en oper en control is iedereen blij. 11 dagen geleden:quote:
Die oper is overdreven warm, vooral de donderdag, vrijdag en zaterdag.quote:Op zondag 2 januari 2011 22:21 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Omdat hij aan de warme kant zit, met control een stuk of 10 andere lijntjes? Als het koud is met evenveel lijntjes en oper en control is iedereen blij. 11 dagen geleden:![]()
[ [url=
http://i299.photobucket.c(...)06260.png]afbeelding[/url] ]
In Lewenborg (Groningen NO) was niks maar in de Held (Groningen W) ligt een dun laagje, grappig, was dan toch vrij plaatselijk.quote:Op zondag 2 januari 2011 22:05 schreef horned_reaper het volgende:
Flinke sneeuwbui gehad net.... alles is weer wit buiten!
Ik verwacht op zich ook temps rond de 5 graden en geen 10, maar toch is het wel grappig om te zien dat sommigen staan te springen als de oper en een paar lijntjes naar beneden duiken, terwijl als ze omhoog gaan geen waarde hebben.quote:Op zondag 2 januari 2011 22:24 schreef aloa het volgende:
[..]
Die oper is overdreven warm, vooral de donderdag, vrijdag en zaterdag.
Jep dat is zeker frappantquote:Op zondag 2 januari 2011 23:12 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Ik verwacht op zich ook temps rond de 5 graden en geen 10, maar toch is het wel grappig om te zien dat sommigen staan te springen als de oper en een paar lijntjes naar beneden duiken, terwijl als ze omhoog gaan geen waarde hebben.![]()
Niet specifiek jij overigens hoor. Ik houd niet zo bij wie wat post.
Ik zie juist veel warmte op de GFS kaarten nu. Met van donderdag tm maandag 5+ graden, met zelfs max van 9 tot 10 graden.quote:Op zondag 2 januari 2011 19:00 schreef aloa het volgende:
Koude run van GFS. Volgens de nieuwe kaarten keert de winter op lange termijn weer terug.
Hier ook. Echt zo'n dun laagje mist boven je en daardoor heen kan je wel al de blauwe lucht zienquote:Op maandag 3 januari 2011 08:17 schreef lezzer het volgende:
Het is me hier toch mistig! Lijkt wel of het ook net pas binnengetrokken is. Maar dat lijkt me onlogisch
Prima!quote:Op maandag 3 januari 2011 10:41 schreef Schuifpui het volgende:
De rest van de winter wordt volgens mij gewoon weer een typische '00s winter. 5 tot 10 graden en grijs. Niets van winterweer meer te bekennen in vrijwel alle modellen. Zo'n west circulatie is er ook niet zomaar uit.
http://binnenland.nieuws.nl/624114/voorlopig_geen_vorst_overdagquote:Voorlopig geen vorst overdag
(Novum) - De temperatuur blijft de komende week overdag boven het vriespunt. Vanaf het midden van de week vriest het ook 's nachts niet meer. De kans op regen is vanaf woensdag groot, blijkt uit verwachtingen van het KNMI. In het weekeinde duikt het kwik mogelijk weer onder het nulpunt.
Maandag is het wisselend bewolkt met een enkele bui. 's Ochtend ligt de temperatuur op veel plaatsen nog op of iets onder het vriespunt waardoor het nog steeds verraderlijk glad kan zijn. Daarnaast komt er lokaal dichte mist voor. In de middag loopt de temperatuur op naar 1 graad in het zuiden van Limburg en 5 graden langs de westkust.
Volgende week wordt het wisselvallig weer met normale temperaturen voor de tijd van het jaar, tussen de 0 en 5 graden.
Krijg paulusma toch gelijk met zijn november voorspelling?quote:
Nee.... die 2m betekent gewoon 2 meter boven de grondquote:Op maandag 3 januari 2011 18:49 schreef Igen het volgende:
Begrijp ik het trouwens goed dat die "2m Temperatur" de temperatuur op 2 meter boven zeeniveau betekent? De kou van hoge gebergtes met eeuwige sneeuw zie je op die kaartjes immers niet of nauwelijks terug?
Ah okee. Ik heb zonet, na heel lang googlen, ook deze site met uitleg gevonden:quote:Op maandag 3 januari 2011 19:07 schreef horned_reaper het volgende:
[..]
Nee.... die 2m betekent gewoon 2 meter boven de grond
Ah okee. Dat had ik niet verwacht, maar goed, ik ben dan ook nog nooit in de Alpen geweest.quote:Het is ook maar rond het vriespunt de komende dagen als Tmax in de bergen in Zwitserland en Oostenrijk.
Zo koud is het daar helemaal niet hoor..... in de nachten koelt het al snel af naar -20 daar in de bergen.... maar op bovenstaande kaartjes zie je de echte temperaturen 2 meter boven de grond (ongeacht welke hoogte het daar ook is).
Ik kom zelf vaak in oostenrijk in de hoogste bergen tot boven de 3000 meter.
Hier ligt gewoon ERG veel sneeuw... maar zo koud is het er niet hoor ^^
Eh, maar tussen de 2 en de 5 cm hoor.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 12:43 schreef kahaarin het volgende:
Whut?! Tussen de 10 en 25 cm...? Dat hoeft nou ook weer niet zo nodig.
Volgens het kaartje van aloa is het in Groningen toch echt lichtgrijs....quote:
Nee hoor, dat is een optische illusie. De kaart is zwart terwijl de legenda op een witte achtergrond staat, daardoor lijken de tinten anders.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 12:47 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Volgens het kaartje van aloa is het in Groningen toch echt lichtgrijs....
Ah okay, naja, hoe dan ook, er komt weer sneeuw, hoeft niet perse van mij.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 12:49 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee hoor, dat is een optische illusie. De kaart is zwart terwijl de legenda op een witte achtergrond staat, daardoor lijken de tinten anders.
Ik heb het met een fotobewerkingsprogramma gecontroleerd, en dat wat jij lichtgrijs noemt is in werkelijkheid de kleur van 2 tot 5 cm.
Ja zeg, wat is het nu?quote:Op dinsdag 4 januari 2011 12:52 schreef Frutsel het volgende:
Als ik de randen van dat "lichtgrijze gebied" bekijk zou ik toch voor 5-10 gaan![]()
2-5 is het niet, 10-25 ook niet
Kweet het nietquote:
Hoeft niet hoor, mag best overwaaien.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 13:02 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Kweet het niet![]()
als je idd de kleurtjes telt kom je op 2-5 , maar het lijkt me gewoon niet goed![]()
maarja, boeiuh..sneeuw dus
Ik denk het net niet...maar je weet maar nooit. In den haag is het dan een graad of 3, dus denk eerder natte sneeuw/regen.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 13:46 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Krijgen we hier in Den Haag ook toevallig sneeuw? Ik vraag dit omdat ik weer die vreemde hoofdpijn heb die ik altijd krijg vlak voordat het gaat sneeuwen....
Ehm, tja, als het dan toch moet, liever meer dan 10 cm, zet het iig zoden a/d dijk.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 13:12 schreef aloa het volgende:
We maken er gewoon 13 cm van
[ afbeelding ]
Niks daarvan!quote:Op dinsdag 4 januari 2011 16:55 schreef RiKe het volgende:
Ben het nu wel weer zat, tijd voor de lente!
Morgen avond verwachten ze pas een bult sneeuwquote:Op dinsdag 4 januari 2011 17:15 schreef Burnie88 het volgende:
Ik zie trouwens nog weinig sneeuw op de radar
Dit is de kaart ervoor.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 17:36 schreef INViCTuS het volgende:
Volgens mij komt alleen gfs met sneeuw aanzetten of niet?! Weerplaza zegt dat het hier in oost ook zal gaan sneeuwen maar 3/4 andere bronnen geven voor mijn woonplaats gewoon een bak regen. Liever sneeuw maar eigenlijk heb je er ook geen drol aan. Donderdag t/m zondag zal het dik boven nul zijn met regelmatig neerslag in de vorm van regen dus aan sneeuw heb je toch nix.
wetteronline :
[ afbeelding ]
quote:(natte) sneeuw (1 a 2 cm), mogelijk IJZEL, geleidelijk overgaand in regen.
De melding is aangepast naar:quote:Op dinsdag 4 januari 2011 19:58 schreef aloa het volgende:
waarschuwing van het knmi voor morgenavond en donderdagnacht.
[..]
[ afbeelding ]
Wordt al afgezwakt dus.quote:Kans op gladheid door (natte) sneeuw, en mogelijk ijzel.
quote:Op dinsdag 4 januari 2011 12:43 schreef kahaarin het volgende:
Whut?! Tussen de 10 en 25 cm...? Dat hoeft nou ook weer niet zo nodig.
quote:
quote:Op dinsdag 4 januari 2011 12:47 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Volgens het kaartje van aloa is het in Groningen toch echt lichtgrijs....Het zal zo'n vaart niet lopen waarschijnlijk maar ik heb wel even genoeg sneeuw gezien, een mooie vorstperiode waarna er fatsoenlijk geschaatst kan worden vind ik ook wel leuk.
quote:Op dinsdag 4 januari 2011 12:49 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee hoor, dat is een optische illusie. De kaart is zwart terwijl de legenda op een witte achtergrond staat, daardoor lijken de tinten anders.
Ik heb het met een fotobewerkingsprogramma gecontroleerd, en dat wat jij lichtgrijs noemt is in werkelijkheid de kleur van 2 tot 5 cm.
quote:Op dinsdag 4 januari 2011 12:52 schreef Frutsel het volgende:
Als ik de randen van dat "lichtgrijze gebied" bekijk zou ik toch voor 5-10 gaan![]()
2-5 is het niet, 10-25 ook niet
Ik noem het gewoon Lente, hopelijk wil moeder natuur naar mij luisterenquote:Op dinsdag 4 januari 2011 21:18 schreef INViCTuS het volgende:
Ik denk dat het -2cm gaat wordenprima dat dat ijs even weg gaat dooien maar daarna wordt het eerder herfst dan winter :s
Ik kan je nou al vertellen dat die bitch toch niet luistertquote:Op dinsdag 4 januari 2011 21:20 schreef Drassss het volgende:
[..]
Ik noem het gewoon Lente, hopelijk wil moeder natuur naar mij luisteren
En toen werd jij wakker uit een droom door de regenquote:Op dinsdag 4 januari 2011 22:30 schreef SpeedyGJ het volgende:
En toen was het vrijdag en kwam de winter ineens invallen met 1 meter sneeuw
En onweer en stormquote:Op dinsdag 4 januari 2011 22:51 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
En toen werd jij wakker uit een droom door de regen
Yup, dit is het 'vertrouwde' beeld van de afgelopen jaren... zucht moet ik weer mijn regenpak te voorschijn halen.quote:
Niet alleen de stoepen, ook onze straat is nog een prachtige ijsbaanquote:Op woensdag 5 januari 2011 10:22 schreef VacaLoca het volgende:
Mja het mag wel even, in het oosten zijn de stoepen nog steeds bedekt met een dikke laag opgevroren sneeuw. Ik wil wel weer eens een keer normaal kunnen lopen. Als het dan toch niet sterk gaat vriezen, en we een elfstedentocht toch kunnen vergeten, doe dan maar even echt sterke dooi in heel NL zodat alle troep overal weg is.
Eindhoven idem (wat betreft weer en ijsbanenquote:Op woensdag 5 januari 2011 10:41 schreef MaLo het volgende:
[..]
Niet alleen de stoepen, ook onze straat is nog een prachtige ijsbaan.
Overigens lekker weer hier nu, fris, weinig wind en zonnig.
quote:Op dinsdag 4 januari 2011 21:15 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Hier het antwoord
[ afbeelding ]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |