abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_90238002
Vorig deel: De kunst van het loslaten van je ex #130

De 5 fasen van liefdesverdriet
Iedereen krijgt er wel een keer mee te maken. Misschien maar één keer, misschien wat vaker. De één verwerkt het anders dan de ander, maar we weten allemaal dat het niet leuk is: liefdesverdriet!

Ineens alleen
Samen zijn jullie erachter gekomen dat jullie niet zo’n fantastisch koppel zijn als jullie dachten. Als er een einde komt aan je relatie is dit erg vervelend. Degene met wie je altijd alles deelde is ineens weg. Je bent je beste maatje kwijt. Bij veel mensen resulteert dit besef in liefdesverdriet.

In eerste instantie zal je denken en voornamelijk hopen dat het allemaal wel goed komt. Jullie waren toch zo’n fantastisch koppel? De ontkenningsfase is de eerste fase die liefdeverdriet kent. Je bent er bijna helemaal zeker van dat jullie in de toekomst toch weer samen komen.

Uit je dak gaan
Na een tijdje ga je inzien dat jullie toch niet samen komen. Je komt dan in de fase waarin je erg boos kan worden. Bij mannen gaat dit ook vaak gepaard met veel agressie. In deze fase worden de meeste mensen ook erg losbollig, gaan veel stappen en sjansen met anderen. Voornamelijk om het zelfvertrouwen op te krikken.

Tot inkeer komen
Na dit gedrag kom je snel weer tot jezelf. Zoveel zelfvertrouwen geven die one night stands je echt niet, als je erachter komt dat het toch allemaal maar voor één nachtje is. Je gaat je eenzaam voelen. Je krijgt het gevoel alsof niemand je meer wil, je voelt je lelijk en alleen. Waarschijnlijk zal je zelfs gaan denken dat je voor altijd een hopeloze single blijft!

Achter de wolken schijnt de zon!
Gelukkig ga je langzamerhand realistisch worden. Dit is de vierde fase van je liefdesverdriet. Je gaat merken dat je leven echt niet alleen maar draait om de liefde. Je gaat je oude liefde loslaten en je eigen leven leven. Natuurlijk heb je het nog af en toe moeilijk, maar het komt allemaal wel goed. Veel vrouwen gaan in deze fase zichzelf helemaal opknappen. Ze nemen een nieuw verfje in hun haren, gaan flink shoppen met vriendinnen en besteden veel aandacht aan hun uiterlijk. Mannen gaan veel met vrienden ondernemen en leuke dingen doen.

Jezelf en de situatie accepteren
In de laatste fase ga je accepteren dat je liefde met je ex-lover echt helemaal over is. Je gaat inzien dat een leven als single helemaal niet zo slecht is. Het heeft natuurlijk ook zo zijn voordelen. Geen vieze haren in het doucheputje, geen gore sokken, lekker stappen en sjansen met mooie andere mensen, noem maar op!

Natuurlijk verwerkt iedereen op zijn eigen manier zijn liefdesverdriet. Soms doorloop je alle fasen en soms maar een paar en sla je er eentje over. In ieder geval weten we één ding zeker: Het komt allemaal goed!




[ Bericht 0% gewijzigd door Wanderingwhy op 21-12-2010 16:47:29 ]
Als de wereld een groot vraagteken voor je is ?
Strek je eens uit !
pi_90238280
....en we (sneeuw-)ploegen rustig verder....;)

met de woorden van Icecreamm uit draadje #132:

Precies! Aan de ene kant wil ik er boven staan, maar toch ben ik heel erg nieuwsgierig. Ik heb immers toch niks meer te verliezen :)
Als de wereld een groot vraagteken voor je is ?
Strek je eens uit !
pi_90238744
Zo heb mezelf een nieuwe haar stijl aan laten meten, voelt super. En vanmiddag gezellig gebabbeld met een zus van een ex. Whoohoo.
pi_90238865
De een praat met...een zus van een ex...

De ander praat met...een vriendin van een ex...

Wat is er allemaal aan het gebeuren? ;)
Als de wereld een groot vraagteken voor je is ?
Strek je eens uit !
  dinsdag 21 december 2010 @ 16:08:55 #5
327748 ennudan
Challenge Everything
pi_90238961
is het de tijd van het jaar???
If you don't like me, remember that it's mind over matter. I don't mind, and you don't matter.
pi_90239131
Ach gewoon eens je msn lijst bekijken en eens iemand aanspreken. Gewoon om wat gezellig te babbelen ter afleiding.
  dinsdag 21 december 2010 @ 16:12:23 #7
327748 ennudan
Challenge Everything
pi_90239170
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 16:11 schreef HarryDePizzaBakker1 het volgende:
Ach gewoon eens je msn lijst bekijken en eens iemand aanspreken. Gewoon om wat gezellig te babbelen ter afleiding.
Zoveel mensen heb ik dar niet instaan :)
If you don't like me, remember that it's mind over matter. I don't mind, and you don't matter.
pi_90239374
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 16:12 schreef ennudan het volgende:

[..]

Zoveel mensen heb ik dar niet instaan :)
Ik ook niet heel veel, tenminste ik heb wel een grote lijst, maar er zitten ook veel mensen waar ik ooit mee gamede bij enzo.
  dinsdag 21 december 2010 @ 16:17:29 #9
327748 ennudan
Challenge Everything
pi_90239414
en ik ben officieel natuurlijk nog aan het werk :)

Zolang je maar afleiding kunt vinden is het prima!
If you don't like me, remember that it's mind over matter. I don't mind, and you don't matter.
pi_90239901
@Icecreamm: Misschien is het beter het lekker te laten rusten. Mogelijk spreek je binnenkort die vriendin van je ex en krijg je het vanzelf op je bord.

Of het waar is weet ik niet, maar ik heb al meerdere keren opgevangen dat over het algemeen vrouwen na een breuk en schijnbaar makkelijker mee omgaan de eerste tijd maar er langer mee blijven lopen, en mannen meer emotie in het begin hebben maar er uiteindelijk wel weer sneller vanaf zijn.
Als de wereld een groot vraagteken voor je is ?
Strek je eens uit !
  dinsdag 21 december 2010 @ 16:32:24 #11
301168 goofy_goober
knucklehead mcspazatron
pi_90240136
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 15:32 schreef IceCreamm het volgende:
*Meldt zich weer voor het eerst in een hele lange tijd*

De afgelopen tijd heb ik bijna niet meer bij mijn ex stilgestaan. Hoewel ik haar nog vrij vaak zie is het inmiddels alweer een half jaar geleden. We zijn allebei een andere weg ingeslagen, en heel wat meiden verder heb ik nu al een maandje of 2 een vaste scharrel, waarin ik potentieel relatiemateriaal zie.

Eigenlijk heb ik geen reden om bij mijn ex stil te staan. Zo nu en dan heb ik wel eens een kort inhoudsloos gesprekje met haar. Je zou kunnen zeggen dat ik het al een flinke tijd helemaal heb losgelaten. Nu was het gister echter zo dat ik met een leuke meid aan te praat raakte. Nadat het gesprek een beetje los kwam onder het genot van wat alcoholische drankjes bleek het een goede vriendin van mijn ex te zijn. Ze kon het bijna niet geloven dat ze me had ontmoet omdat ze (recentelijk) zoveel dingen over me hoorde.

Dit verbaasde mij uiteraard waardoor ik door ging vragen. Het kwam er op neer dat ze alles compleet anders zag dan ik en er waren zowel positieve dingen als negatieve dingen die ik absoluut niet zag aankomen. Het feit dat ze nog steeds over me praat en aan me denkt vond ik het meest verrassend, aangezien ze nooit toenadering zoekt of iets dergelijks. De betreffende vriendin smste na afloop dat ze me een leuke jongen vond en me compleet anders had ingebeeld na alle verhalen van me ex. Ze wilde graag nog het één en ander aan me ex vragen als het me interesseerde. Hier heb ik maar mee ingestemd.

Door dit alles ben ik tot de conclusie gekomen dat ze dus nog steeds aan me denkt, hoewel zij degene was die er een einde aan maakte en het contact afkapte. Daardoor liet ik haar min of meer met rust. Nu zegt ze onder andere dat ik haar toen liet vallen, haar in de steek liet etc. Allemaal niet leuk om te horen, juist omdat ze altijd zo redelijk is. Daarom zou ik graag wel een keer het een en ander willen goedpraten. Ik kan dat nu meteen doen of ik kan wachten wat die vriendin van haar nog meer te vertellen heeft zodra ze elkaar weer spreken. Hoe zouden jullie dit aanpakken, en wat is verstandig?
Ik persoonlijk zou helemaal niks aanpakken. Wat heb je er aan om die ouwe koeien uit de sloot te halen? Het zal ongetwijfeld erg flatterend voor je zijn dat ze het één zei maar het ander dacht, maar wat wil je met dat gesprek bereiken? Ga lekker verder met die scharrel van je en laat je ex voor wat ze is, want dit is vragen om problemen.
why didn't the kid see the pirate movie? because it was rated Aarrh!
pi_90240340
@Icecreamm:

Mmh: 'Een goede vriendin van je ex".....paranoia gaat wat tever, maar houd er ook eens rekening mee dat het 'toeval' misschien eens geen 'toeval' geweest hoeft te zijn?

(een goede vriendin van je ex en dan zeker nog noooooooit foto's van jullie samen gezien? ;) )
Als de wereld een groot vraagteken voor je is ?
Strek je eens uit !
  dinsdag 21 december 2010 @ 16:39:10 #14
301168 goofy_goober
knucklehead mcspazatron
pi_90240475
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 15:49 schreef Wanderingwhy het volgende:
Vorig deel: De kunst van het loslaten van je ex #130
Het vorige deel was toch #132, of kan ik niet tellen?
why didn't the kid see the pirate movie? because it was rated Aarrh!
  dinsdag 21 december 2010 @ 16:44:32 #15
189961 ex
aperture science
pi_90240738
* ex komt ook weer mee doen.
The cake is a lie!
pi_90240741
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 16:36 schreef Wanderingwhy het volgende:
@Icecreamm:

Mmh: 'Een goede vriendin van je ex".....paranoia gaat wat tever, maar houd er ook eens rekening mee dat het 'toeval' misschien eens geen 'toeval' geweest hoeft te zijn?

(een goede vriendin van je ex en dan zeker nog noooooooit foto's van jullie samen gezien? ;) )
Haha kans lijkt me klein dat het geen toeval is, we kwamen elkaar via via tegen toen ik met wat vrienden ergens wat aan het drinken was en aan haar reactie merkte ik dat ze echt geen flauw idee had wie ik was.

Die vriendin begon ze overigens pas goed mee om te gaan toen het al uit was, vandaar dat ik haar ook niet kende.

@Goofy: Het is eigenlijk puur uit nieuwsgierigheid, verder zoek ik er totaal niks achter. Dat weet mijn huidige scharrel ook wel en dat is niet iemand die daar een punt van gaat maken. Ik heb echt helemaal niks te verliezen zoals ik al eerder zei en als me ex er negatief op reageert dan zal dat me verder ook aan me reet roesten want er staat verder niks op het spel.
pi_90240937
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 16:39 schreef goofy_goober het volgende:

[..]

Het vorige deel was toch #132, of kan ik niet tellen?
Jajajajajaja ;)
Als de wereld een groot vraagteken voor je is ?
Strek je eens uit !
pi_90241776
Vandaag enkele uren met de hond gewandeld. Camera en statief mee (want hobby) en lekker wat plaatjes geschoten in de Duitse Tevener Heide. Lekker eventjes stoom afblazen van de laatste dagen.
Merkte wel dat ik de hele tijd onbewust aan haar dacht en hoe ze nu waarschijnlijk heel gezellig in Groningen met die gast rondloopt.

Ik heb geen contact meer gezocht. Eigenlijk wou ik haar vandaag toch bellen (dat wilde ik gisteravond, toen ik voor het eerst kwam met dat telefoongesprek), maar ik merk wel dat ze me echt vies heeft benaderd en dat ik nu even geen energie meer in haar ga steken.
Ben benieuwd of ik nog kerstwensen krijg met kerst of dat ze uberhaupt nog wat van zich laat horen... ik hoop het ergens wel, maar ga nergens van uit.

Morgen weer lekker werken, flink verkopen zo voor de kerst, zodat ik wederom lekker iets anders kan gaan doen dan aan haar te denken.
Cuz I'm Mr. Brightside
  dinsdag 21 december 2010 @ 17:04:26 #19
189961 ex
aperture science
pi_90241847
Ik heb eigenlijk geen zin om vanavond alleen thuis te zitten. Jammer dat het zo glad is enzo. :)
The cake is a lie!
pi_90242421
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 17:04 schreef ex het volgende:
Ik heb eigenlijk geen zin om vanavond alleen thuis te zitten. Jammer dat het zo glad is enzo. :)
Is behoorlijk irritant he? Ik wilde gister met een maat ook wat gaan doen eigenlijk, maar was toch beetje veel gladheid.
  dinsdag 21 december 2010 @ 17:26:46 #21
301168 goofy_goober
knucklehead mcspazatron
pi_90242951
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 17:03 schreef Neo-Mullen het volgende:
Ik heb geen contact meer gezocht.
Maar goed ook, want anders belt ze de politie. En niet boos worden als ze niks van zich laat horen met kerst of oud & nieuw. Ze heeft geen behoefte aan contact met jou.

quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 17:03 schreef Neo-Mullen het volgende:
maar ik merk wel dat ze me echt vies heeft benaderd
Volgens mij had je het toch grotendeels echt aan jezelf te wijten dat ze zo uit dr slof schoot.
why didn't the kid see the pirate movie? because it was rated Aarrh!
pi_90243295
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 17:26 schreef goofy_goober het volgende:

[..]

Maar goed ook, want anders belt ze de politie. En niet boos worden als ze niks van zich laat horen met kerst of oud & nieuw. Ze heeft geen behoefte aan contact met jou.

[..]

Volgens mij had je het toch grotendeels echt aan jezelf te wijten dat ze zo uit dr slof schoot.
Neem nog een pilletje joh, je leeft in een andere realiteit. Ga ergens anders trollen met je kutopmerkingen.
Cuz I'm Mr. Brightside
pi_90243311
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 17:03 schreef Neo-Mullen het volgende:
Vandaag enkele uren met de hond gewandeld. Camera en statief mee (want hobby) en lekker wat plaatjes geschoten in de Duitse Tevener Heide. Lekker eventjes stoom afblazen van de laatste dagen.
Merkte wel dat ik de hele tijd onbewust aan haar dacht en hoe ze nu waarschijnlijk heel gezellig in Groningen met die gast rondloopt.
Ik heb geen contact meer gezocht. Eigenlijk wou ik haar vandaag toch bellen (dat wilde ik gisteravond, toen ik voor het eerst kwam met dat telefoongesprek), maar ik merk wel dat ze me echt vies heeft benaderd en dat ik nu even geen energie meer in haar ga steken.
Ben benieuwd of ik nog kerstwensen krijg met kerst of dat ze uberhaupt nog wat van zich laat horen... ik hoop het ergens wel, maar ga nergens van uit.
Morgen weer lekker werken, flink verkopen zo voor de kerst, zodat ik wederom lekker iets anders kan gaan doen dan aan haar te denken.
@Neo-Mullen: De vetgedrukte woorden moet je dus zoveel als mogelijk gaan proberen uit te bannen. Ze beheerst nog heel erg je gedachten.

Hoe ging het verder tijdens het wel actief zijn? Dat lopen met de hond, fotograferen e.d.?
(en anders laat je de hond toch ontsnappen? dan weet je zeker dat je even heel andere dingen aan je hoofd gaat krijgen ;) )
Als de wereld een groot vraagteken voor je is ?
Strek je eens uit !
pi_90243464
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 december 2010 17:35 schreef Wanderingwhy het volgende:

[..]

@Neo-Mullen: De vetgedrukte woorden moet je dus zoveel als mogelijk gaan proberen uit te bannen. Ze beheerst nog heel erg je gedachten.

Hoe ging het verder tijdens het wel actief zijn? Dat lopen met de hond, fotograferen e.d.?
(en anders laat je de hond toch ontsnappen? dan weet je zeker dat je even heel andere dingen aan je hoofd gaat krijgen ;) )
Ach, zoiets gaat niet in een dag over. Ik gun mezelf daar wat tijd voor. Ik merk wel dat ik steeds een stap verder kom. 2 weken geleden was ik een stuk emotioneler dan nu.

Nogmaals, een verwerking kan soms maanden duren en ik zit vandaag precies op 1 maand. Dat ze nog regelmatig in m'n hoofd zit, neem ik maar voor lief, maar ik weet wel dat ik daar aan moet gaan werken :)
Cuz I'm Mr. Brightside
pi_90243804
@Neo-Mullen: Goed gezegd!

Je bent inderdaad "het meest piep" qua uit zijn van de relatie. Logisch dat dan bij jou de emotie's ook nog het hoogst zitten.

Soms willen anderen op dit draadje nogal eens hard naar je zijn, maar begrijp dat dat geen kwade opzet is. Over een aantal maanden denk jij er net zo over en lees je met een rood hoofd je posts van nu terug ;)

Eet smakelijk voor straks!
Als de wereld een groot vraagteken voor je is ?
Strek je eens uit !
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')