Ik heb hem nog steeds niet..quote:Op vrijdag 10 december 2010 22:19 schreef macca728 het volgende:
[..]
nou ik krijg hem gewoon een dag later, big deal
Maar bij Appie zetten de stakers niet door volgens mij, zo slecht gaat het niet volgens mij, zou een miljoenen verlies zijn in een maand waar ze altijd goed scoren en zeer druk is, dat vergeeft de directie hun nooit.quote:Op vrijdag 10 december 2010 22:20 schreef macca728 het volgende:
[..]
ja in de zomervakantie staken heeft geen zin....
Goede plannen kunnen altijd weer op tafel komenquote:Op vrijdag 10 december 2010 16:44 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
Respect voor iemand die voorstellen uit de prullenbak vist waar ze jaren geleden al in gedonderd zijn?
Oneens. Er zit niets meer in de kan? Als je dat gelooft ben je echt simpel.quote:Op vrijdag 10 december 2010 17:14 schreef Flounder het volgende:
[..]
Heb je hem erop aangesproken?
Ik vind het feit dat die lui blijven staken echt schandalig.
Er zit niets meer in de kan. Dit gestaak schaadt TNT. Onverantwoord!
Omdat ze mensen willen hebben die tegen een loon werken waardoor ze kunnen concurreren op de postmarkt.quote:Op vrijdag 10 december 2010 20:01 schreef macca728 het volgende:
[..]
nog meer ontslagen dan alle postbodes ? dat is knap.
Maar als je mensen wil ontslaan, waarom probeer je dan zo wanhopig mensen te werven ?
Daar geeft niemand hier antwoord op, moeten jullie toch weten.
Ja met concurrenten dei zich niet aan de CAO hoeven te houden.quote:Op zaterdag 11 december 2010 12:30 schreef Harlon het volgende:
[..]
Omdat ze mensen willen hebben die tegen een loon werken waardoor ze kunnen concurreren op de postmarkt.
Jij niet nee, dat is duidelijk. Simpelweg afwijzen van elk alternatief is ook waardeloos.quote:Op zaterdag 11 december 2010 05:20 schreef ultra_ivo het volgende:
Onacceptabele plannen op de onderhandelingstafel gooien noem ik geenonderhandelen.
Uiteraard, het bedrijf is nog niet voldoende om zeep geholpen.quote:
Wat een gejank. Het bedrijf is niet om zeep geholpen, TNT draait zelfs in crisistijd nog fors winst. Ook op het postgedeelte.quote:Op zaterdag 11 december 2010 14:03 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Uiteraard, het bedrijf is nog niet voldoende om zeep geholpen.
ja dat is vervelend, wel raar dat je zoveel vertraging hebt.quote:Op zaterdag 11 december 2010 18:38 schreef Vicky86 het volgende:
Heb er absoluut geen problemen mee als mensen staken onder slechte arbeidsomstandigheden en mijn normale post wat later in mijn brievenbus valt dan normaal.
Wat ik wel jammer vind is dat ik twee weken geleden concertkaartjes besteld had als kerstcadeautje via internet met een bezorgtijd van 4 werkdagen (ik kon niet anders, want ik zit op 7000km van Nederland voor 3 maanden, dus ik loop ook niet even naar een ticketcenter en koop ze zo). Ik dat bedrijf (ING) gevraagd had of ze het misschien met iets anders konden sturen dan TNT zodat het gewoon op tijd zou aankomen, aangezien ik wel verwachte dat er meerdere stakingen zouden volgen.
Concert was gister en kaartjes zijn nog steeds niet aangekomen.
Noem me dan maar egoistisch, maar 140 euro voor niks uitgeven, baal ik als een stekker van!
Dat duurt niet lang meer met deze stakingen. Loopt iedereen naar de concurrent, weg TNT en dus ook weg baan. Dan heb je wat je wilde toch?quote:Op zaterdag 11 december 2010 15:57 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
Wat een gejank. Het bedrijf is niet om zeep geholpen, TNT draait zelfs in crisistijd nog fors winst. Ook op het postgedeelte.
Nogmaals, als we niks doen is onze baan ook weg. We spreken over botte ontslagen, naturlijke afvloeing en vrijwillig vertrek. Samen moet dat 12000 vrije plekken opleveren voor de TNT directie. Linksom of rechtsom. En als het er uiteindelijk toe komt ga ik liever strijdend ten onder dan dat ik me als een mak schaap laat ontslaan. Nu is er nog een kleine kans tot overleven. Doen we niks is er geen kans.quote:Op zondag 12 december 2010 17:35 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Dat duurt niet lang meer met deze stakingen. Loopt iedereen naar de concurrent, weg TNT en dus ook weg baan. Dan heb je wat je wilde toch?
Dat begrijp ik volledig, maar ik mis het deel waarbij onschuldige burgers er iets aan kunnen doen? Ze worden nu wel betrokken in het conflict tenslotte.quote:Op zondag 12 december 2010 18:06 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
Nogmaals, als we niks doen is onze baan ook weg. We spreken over botte ontslagen, naturlijke afvloeing en vrijwillig vertrek. Samen moet dat 12000 vrije plekken opleveren voor de TNT directie. Linksom of rechtsom. En als het er uiteindelijk toe komt ga ik liever strijdend ten onder dan dat ik me als een mak schaap laat ontslaan. Nu is er nog een kleine kans tot overleven. Doen we niks is er geen kans.
Postbodes zijn ook onschuldige burgers.quote:Op zondag 12 december 2010 18:15 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Dat begrijp ik volledig, maar ik mis het deel waarbij onschuldige burgers er iets aan kunnen doen? Ze worden nu wel betrokken in het conflict tenslotte.
Klopt, maar die worden geen slachtoffer van de staking, die veroorzaken de stakingquote:Op zondag 12 december 2010 19:35 schreef xxiessiexx het volgende:
[..]
Postbodes zijn ook onschuldige burgers.
Vast wel, maar dat is nog steeds geen reden om deze ellende te veroorzaken. Een burger kiest uit persoonlijke overweging, niet omdat een postbode zijn werk niet doet.quote:Op zondag 12 december 2010 19:38 schreef ultra_ivo het volgende:
Wie heeft de ellende veroorzaakt? De partijen die kosten wat het kost wilden privatiseren. En wie heeft hen aan de macht geholpen? Jouw zogenaamd onschuldige burgers.
De oorzaak van de staking ligt niet bij de postbodesquote:Op zondag 12 december 2010 19:37 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Klopt, maar die worden geen slachtoffer van de staking, die veroorzaken de staking
Nee, maar ze kiezen er wel voor om deze manier te gebruiken, terwijl er andere manieren zijn.quote:Op zondag 12 december 2010 19:42 schreef xxiessiexx het volgende:
[..]
De oorzaak van de staking ligt niet bij de postbodes
Ach wat zielig voor je dat je niet meer van gestolen geld kunt leven en nu op een eerlijke manier je geld moet verdienenquote:Op zondag 12 december 2010 19:38 schreef ultra_ivo het volgende:
Wie heeft de ellende veroorzaakt? De partijen die kosten wat het kost wilden privatiseren. En wie heeft hen aan de macht geholpen? Jouw zogenaamd onschuldige burgers.
ja welke dan ?quote:Op zondag 12 december 2010 20:03 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Nee, maar ze kiezen er wel voor om deze manier te gebruiken, terwijl er andere manieren zijn.
Nou ik zeggen wees creatief zonder anderen het slachtoffer te makenquote:Op zondag 12 december 2010 20:23 schreef macca728 het volgende:
[..]
ja welke dan ?
brieven zonder porto te bezorgen ? dat mag dus niet
Bijna onmogelijk is niet geheel onmogelijk.quote:Op zondag 12 december 2010 20:38 schreef carboni het volgende:
Het is bijna onmogelijk om als actie gratis post te laten versturen. Ten eerste moet je dat waarschijnlijk bij de rechter verdedigen en daarna moet je nog een 100% actiebereidheid vinden bij de businessbalies die de grote partijen verwerken en in factuur brengen bij klanten plus de machines die postzegels controleren en strafportokaarten afdrukken.
Nee ik vraag alleen een beetje creativiteit en het ontzien van mensen die er weinig tot niets mee te maken hebben. Staken is wettig ja, maar dat wil niet zeggen dat ik er begrip voor hoef te hebbenquote:Op zondag 12 december 2010 20:55 schreef ultra_ivo het volgende:
Karr, jij vraagt dus postbodes als actiemiddel wetsovertredingen te hanteren (zonder betaling aannemen van partijen post is fraude) en een wettig actiemiddel niet toe te passen?
Is er uberhaupt wel over nagedacht dan of word er maar meteen gestaakt?quote:Op zondag 12 december 2010 20:59 schreef ultra_ivo het volgende:
Creativiteit en effectiviteit gaan niet altijd samen.
Als het aan de postbodes lag was er jaren geleden al gestaakt. De bonden zijn daar zeker niet meteen in meegegaan (tot woede van veel postbodes). Ik heb verder geen inzicht over het besluitsproces bij de bonden. Dus daar kan ik geen antwoord op geven.quote:Op zondag 12 december 2010 21:00 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Is er uberhaupt wel over nagedacht dan of word er maar meteen gestaakt?
Ik heb genoeg ervaringen met vakbonden om te weten dat ze over het algemeen alleen werken voor de oudere leden en er alles doen om verworven rechten in stand te houden en elke mogelijke afbraak tegengaan.quote:Op zondag 12 december 2010 21:03 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
Als het aan de postbodes lag was er jaren geleden al gestaakt. De bonden zijn daar zeker niet meteen in meegegaan (tot woede van veel postbodes). Ik heb verder geen inzicht over het besluitsproces bij de bonden. Dus daar kan ik geen antwoord op geven.
Daar heeft het kortzichtige volk geen flauw benul van. Die loopt lomp achter de massa aan, en heeft ook geen keuze uit angst voor de rest. Maar goed, dit basale gebrek aan inzicht zien we wel vaker.quote:Op vrijdag 10 december 2010 09:26 schreef Boze_Appel het volgende:
Wat wel hilarisch is dat er nu iets van 3000 uitmoeten, maar ondertussen verliest TNT bergen grote en kleine klanten, want ze gaan natuurlijk gewoon naar een concurrent die niet staakt. Dus straks moet er een stuk meer uit dan die 3000.
Precies, ze willen alleen mensen aannemen die onder het minimumloon willen werkenquote:Op zondag 12 december 2010 21:25 schreef Kernkraft het volgende:
btw als de postzegels met 2 cent omhoog gaan kunnen we die zogenaamde gedwongen ontslagen toch voorkomen?oprotten met die ongein... dat kutbedrijf wil koste wat kost die mensen eruit hebben.
haha ja dat laatste heb je zeker gelijk in...quote:Op zondag 12 december 2010 21:22 schreef waht het volgende:
[..]
Daar heeft het kortzichtige volk geen flauw benul van. Die loopt lomp achter de massa aan, en heeft ook geen keuze uit angst voor de rest. Maar goed, dit basale gebrek aan inzicht zien we wel vaker.
het niet lezen zie je hier ook veel. TNT wil alle fulltimers eruit gooien. Dat getal van 3100 gaat alleen maar over de harde ontslagen. De rest moet via andere methodes vertrekken.quote:Op zondag 12 december 2010 21:22 schreef waht het volgende:
[..]
Daar heeft het kortzichtige volk geen flauw benul van. Die loopt lomp achter de massa aan, en heeft ook geen keuze uit angst voor de rest. Maar goed, dit basale gebrek aan inzicht zien we wel vaker.
Dat zijn dus mensen die toch al zouden vertrekken, ongeacht wat er gebeurt?quote:Op zondag 12 december 2010 21:51 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
het niet lezen zie je hier ook veel. TNT wil alle fulltimers eruit gooien. Dat getal van 3100 gaat alleen maar over de harde ontslagen. De rest moet via andere methodes vertrekken.
Maar een deel ervan. Een deel gaat met pensioen. En dan is er een fors deel dat al wat anders aan het zoeken is, cq gaat zoeken. Door te dreigen met ontslag gaan er mensen banen accepteren die slechter zijn dan ze nu hebben. Alleen om niet in de WW terecht te komen. Ik ken er maar weinigen die weg zijn gegaan en er echt op vooruit zijn gegaan. Soms wel voor korte tijd qua salaris/werkomstandigheden maar niet qua contractvorm.quote:Op zondag 12 december 2010 21:54 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Dat zijn dus mensen die toch al zouden vertrekken, ongeacht wat er gebeurt?
waar ook gewoon een deel weggepest wordt cq ontslagen wordt voor kleine overtredingen die vroeger gewoon normaal warenquote:Op zondag 12 december 2010 22:00 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
Maar een deel ervan. Een deel gaat met pensioen. En dan is er een fors deel dat al wat anders aan het zoeken is, cq gaat zoeken. Door te dreigen met ontslag gaan er mensen banen accepteren die slechter zijn dan ze nu hebben. Alleen om niet in de WW terecht te komen. Ik ken er maar weinigen die weg zijn gegaan en er echt op vooruit zijn gegaan. Soms wel voor korte tijd qua salaris/werkomstandigheden maar niet qua contractvorm.
Kom je trouwens met wat creatievere manieren om tot een andere baan te komen, m.n. herscholing, loop je trouwens de kans dat je plan door je manager getorpedeerd wordt omdat het niet past binnen het systeem.
Wacht maar totdat ze gaan bezuinigen in jouw sector. Deze staking laat in ieder geval zien dat ook de Nederlandse werknemer voor zijn rechten kan opkomen.quote:Op zondag 12 december 2010 20:57 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Nee ik vraag alleen een beetje creativiteit en het ontzien van mensen die er weinig tot niets mee te maken hebben. Staken is wettig ja, maar dat wil niet zeggen dat ik er begrip voor hoef te hebben
In mijn sector word al volop bezuinigd, in de komende tijd moeten er 10.000 man uit. Geen idee hoe het gaat uitpakken, ik maak me er geen zorgen om.quote:Op maandag 13 december 2010 07:24 schreef schaal_9 het volgende:
[..]
Wacht maar totdat ze gaan bezuinigen in jouw sector. Deze staking laat in ieder geval zien dat ook de Nederlandse werknemer voor zijn rechten kan opkomen.
Ik ben het wel met je eens dat de vakbonden vooral op oudere werknemers gericht zijn (al is de echte profiteergeneratie wel vrijwel met pensioen). Jongeren gaan overal de rekening van betalen.
In hun plaats had ik waarschijnlijk wat meer geinvesteerd in onderwijs in plaats van lekker veel op vakantie gaan en verwachten dat de markt eeuwig hetzelfde blijftquote:Op maandag 13 december 2010 13:30 schreef Tamashii het volgende:
zou in hun situatie waarschijnlijk hetzelfde doen.
Domme reactie. Vroeger was postbode zijn een heel eerbaar beroep waar echt niet iedereen voor in aanmerking kwam. Dat ze momenteel zo makkelijk zijn zegt niks over het verleden.quote:Op maandag 13 december 2010 13:40 schreef beeer het volgende:
[..]
In hun plaats had ik waarschijnlijk wat meer geinvesteerd in onderwijs in plaats van lekker veel op vakantie gaan en verwachten dat de markt eeuwig hetzelfde blijft
Misschien ook een tip voor jezelf, na het lezen van deze zin.quote:Op maandag 13 december 2010 13:40 schreef beeer het volgende:
[..]
In hun plaats had ik waarschijnlijk wat meer geinvesteerd in onderwijs in plaats van lekker veel op vakantie gaan en verwachten dat de markt eeuwig hetzelfde blijft
Wel als jouw postbode maar de helft van de post mee krijgt omdat anderen wel staken en je net op die helft zou zitten te wachtenquote:Op zondag 12 december 2010 21:22 schreef Kernkraft het volgende:
de postbode hier zal wel weer niet staken, dus ik heb wederom geen probleem.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |