Ik speel niet zo maar doktertje natuurlijk, maar na zowat negen jaar van het kastje van de muur gestuurd te zijn en allerlei specialisten gezien te hebben, ben ik er aardig klaar mee.quote:Op maandag 6 december 2010 16:56 schreef AlfredKwak het volgende:
Tja het kan van alles zijn. Maar ga vooral niet zelf voor dokter spelen! Als je over allerlei symptomen gaat lezen dan ga je die vanzelf krijgen. Klikt stom maar het is echt zo.
Ik heb al allerlei energiebevorderende middeltjes, drankjes, pillen en poeders geprobeerd en ik geloof er gewoon niet meer in.quote:Probeer iig eens je weerstand te verhogen. Koop eens egina forte bij de drogist. Het is een natuurlijk middel en je kan er geen kwaad mee doen. Ik heb daar iig baat bij gehad.
Poeh, dat klinkt heftig. Ik ben blij dat je je (naar omstandigheden natuurlijk) zo goed lijkt te redden!quote:Op maandag 6 december 2010 17:00 schreef gothic-blackie het volgende:
ja hierzo, ook eentje,
mijn ervaringen, vooral dat huisartsen er totaal geen verstand van hebbenheeft bij mij een paar jaar geduurt voordat ik naar het ziekenhuis mocht. Ben zelf in de testfase behandeld in het CVS centrum in Nijmegen maar eigenlijk is er geen genezing. ben nu op dit moment zo ver dat ik 24 uur in de week kan werken, maar lig vaak na het werk nog even een uurtje te slapen en op mijn vrije dagen word dat uurtje een paar uur.
het is bij mij nu bijna 11 jaar geconstateerd en heb er vooral mee leren leven, iets anders is er helaas niet (hoe hopeloos dat ook klinkt). Nu ben ik wel heel eerlijk, bij elke persoon verloopt het ziektepatroon anders, de een kan zoals ik nog wel werken, maar dan part-time. de ander is bedlegerig. Ook helpt bij de ene persoon een bepaald dieet, of sporten om meer conditie te kweken en bij de ander ook niet. En ik merk zelf vooral dat doordat het niet 'zichtbaar' is het veel zwaarder is voor de omgeving om ermee om te gaan.
Mocht je nog verdere vragen hebben kan je die altijd per PM stellen
Ik eet ontzettend gezond, bijna alles uit de eigen tuin van mijn ouders, dus verser krijg je het bijna nietquote:Op maandag 6 december 2010 18:53 schreef L-ascorbinezuur het volgende:
Eet je verder wel gezond? Was de hoeveelheid Vitamine B12 goed tijdens het bloedprikken?
Ik heb ook wel eens gehoord dat iemand met een vitamine D deficiëntie precies dezelfde klachten had. Na het slikken van extra Vitamine D waren de klachten nagenoeg verdwenen. Misschien iets om te overleggen met je huisarts. Zelfde geldt voor allergieën die niet bekend zijn.
Succes en sterkte!![]()
en nog bericht gehad van de huisarts?quote:Op donderdag 9 december 2010 21:09 schreef Muck het volgende:
Sorry voor de late reactie, ik heb de laatste twee echt even gemist
[..]
Ik eet ontzettend gezond, bijna alles uit de eigen tuin van mijn ouders, dus verser krijg je het bijna niet
Naar de hoeveelheid vitamine B12 is nog nooit gekeken volgens mij en ik heb er ook niet aan gedacht moet ik zeggen!
Morgen word ik gebeld door mijn huisarts en krijg ik meer te horen. Mocht daar nou niets uitkomen, kan ik natuurlijk vragen of ze daar eens naar willen kijken, dank je!
Was het maar waarquote:Op vrijdag 10 december 2010 20:50 schreef gothic-blackie het volgende:
[..]
en nog bericht gehad van de huisarts?
Laat ECHT je B12 prikken!quote:Op donderdag 9 december 2010 21:09 schreef Muck het volgende:
Sorry voor de late reactie, ik heb de laatste twee echt even gemist
[..]
Ik eet ontzettend gezond, bijna alles uit de eigen tuin van mijn ouders, dus verser krijg je het bijna niet
Naar de hoeveelheid vitamine B12 is nog nooit gekeken volgens mij en ik heb er ook niet aan gedacht moet ik zeggen!
Morgen word ik gebeld door mijn huisarts en krijg ik meer te horen. Mocht daar nou niets uitkomen, kan ik natuurlijk vragen of ze daar eens naar willen kijken, dank je!
Ik kan zelf als CVS'er dit alleen maar beamen. Ben het ook wel eens met de mening van mijn man, CVS zijn meerdere ziektes die nog niet bekend zijn/geconstateerd zijn en verschillende oorzaken kunnen hebben. Mede daardoor heb je ook zo'n verschillend ziektebeeld. De een kan niet meer uit bed komen en leeft in bed, de ander werkt nog maar dan part-time. Sommige mensen krijgen last van gewrichten, andere weer van de spieren. Oftewel het is een samengeraapt zooitje waarvan niet bekend is wie wat heeft.quote:Op vrijdag 10 december 2010 22:23 schreef vanBinsberge het volgende:
Wat de meeste cvs'ers niet weten is dat er altijd een lichamelijke oorzaak is, maar als dokters dat niet snel kunnen vinden wordt de diagnose al snel cvs.
Check of je HPU hebt.quote:Op zaterdag 11 december 2010 16:00 schreef Yoewie het volgende:
Als je die antidepressivia nou eens laat liggen (is rommel)
Ik zal het aankaarten als ik de huisarts spreekquote:Op vrijdag 10 december 2010 21:12 schreef verregentmeisje het volgende:
[..]
Laat ECHT je B12 prikken!
Het CVS mag pas gediagnosticeerd worden als een B12 tekort uitgesloten is. En dit kan zo al je klachten verklaren..
Het is in de loop van de jaren ook veel erger geworden. Kon ik tot een jaartje geleden nog gewoon een opleiding volgen, met daarnaast een baan van 16 uur, nu kan ik amper het huishouden doen.quote:Op vrijdag 10 december 2010 22:23 schreef vanBinsberge het volgende:
Wat de meeste cvs'ers niet weten is dat er altijd een lichamelijke oorzaak is, maar als dokters dat niet snel kunnen vinden wordt de diagnose al snel cvs.
Jouw klachten lijken zeer op die van lyme en ook b12 tekort (Alhoewel als je die klachten al zo lang hebt zou het nu veeel erger moeten zijn geworden en klachten, of is het dat ook?)
en b12 en lyme zijn 2 ziektes die door artsen vaak over het hoofd wordt gezien. zo worden er mensen naar huis gestuurd met een b12 niveau van heb ik jou daar.
ik zou zeggen lees je in op het stichting b12 tekort forum en het forum van lymenet.nl . en laat je eventueel testen bij pro health als je denkt overtuigd te zijn...
als ik jou was zou ik wel veel googlen en verbanden leggen met je eigen situatie... een dokter kan er nooit zoveel tijd in steken als,jezelf!
Dat viel mij ook al op ja... De ene persoon werkt gewoon en de ander kan amper iets doen. Het lijkt inderdaad op een samenraapsel van verschillende, lastig te verklaren ziekten.quote:Op zaterdag 11 december 2010 14:27 schreef gothic-blackie het volgende:
[..]
Ik kan zelf als CVS'er dit alleen maar beamen. Ben het ook wel eens met de mening van mijn man, CVS zijn meerdere ziektes die nog niet bekend zijn/geconstateerd zijn en verschillende oorzaken kunnen hebben. Mede daardoor heb je ook zo'n verschillend ziektebeeld. De een kan niet meer uit bed komen en leeft in bed, de ander werkt nog maar dan part-time. Sommige mensen krijgen last van gewrichten, andere weer van de spieren. Oftewel het is een samengeraapt zooitje waarvan niet bekend is wie wat heeft.
Het is misschien niet helemaal duidelijk uit de OP, maar die antidepressiva heb ik al lang geleden overboord gegooid, juist omdat het zo'n troep is.quote:Op zaterdag 11 december 2010 16:00 schreef Yoewie het volgende:
Als je die antidepressivia nou eens laat liggen (is rommel) en eens naar de neuroloog (voor je hoofdpijn) en reumatoloog (voor je spierpijn) stapt.
Succes!
Ik probeer het ook, maar op het moment is het echt heel erg weinig wat ik nog kan. Als ik bijvoorbeeld de ramen gezeemd heb in huis, of het huis gestofzuigd heb, is de energie voor dat dagdeel aardig op. Dan probeer ik me de rest van de dag een beetje rustiger te houden, zodat ik de volgende dag weer iets kan doen.quote:Op zondag 12 december 2010 13:20 schreef Surf_Bunny het volgende:
Wat trouwens ook erg belangerijk is, is dat je niet alles op gaat geven. Je moet je eigen grenzen respecteren maar er niet onder gaan zitten want dan ga je alleen maar meer inleveren.
Je zult voor jezelf uit moeten zoeken wat jouw lichaam wel en niet aankan.
Ik kan bijvoorbeeld nog "behoorlijke" stukken lopen met mijn hond, maar fietsen is funest. Probeer iig een beetje in beweging te blijven(binnen de grenzen) en van de buitenlucht ga je je meestal ook wel ietsjes beter voelen.
Ik heb je lijstje gebruikt om aan te geven welke verschijnselen ik ook heb, en helaas treden deze steeds sneller op. Het is net of mijn lichaam nu een punt bereikt heeft dat het niet verder kan ofzo.quote:Probeer voor je zelf ook te ontdekken wat de eerste tekenen zijn dat je rust móet nemen. Over het algemeen zijn dat:
+hoofdpijn
+zware armen/benen
+last van licht/geluid/drukte
gebalde vuisten
tintelende handen of voeten
gevoelloze plekken
+duizelingen
+moeite krijgen om tijdens een gesprek naar iemand te blijven luisteren
+geïrriteerd worden
+pijn in de borstkast
+tragere bewegingen (stappen, ...)
+piekeren
+piepende oren
+onwel worden (gelukkig niet al te vaak)
zicht dat onscherp/wazig wordt
extra fouten schrijven (dyslectie) als je typt
Daar heb ik gelukkig geen last vanquote:En laatst hoorde ik ook van iemand dat zij ongemerkt haar adem inhoudt als ze echt te moe is, en sindsdien merk ik dat ik dat zelf ook af en toe heb.
Ik ben heel blij om te horen dat het inmiddels beter gaat!quote:Op zondag 12 december 2010 13:22 schreef molleymijsje het volgende:
Hey ik heb/had dat ook.
(Ik vind het altijd lastig te zeggen of ik het nou heb of had.)
Mijn mening is ook dat CVS/ME veel ziektes zijn, waar ze nog te weinig van weten. Daarom kunnen ze geen goede diagnose stellen. CVS zelf kun je niet zo veel mee, het is een beschrijving van symptomen, maar noemt geen oorzaak. Het kan bij iedereen dus anders zijn, en dat blijkt ook we.
Zelf is het bij mij heel vroeg begonnen, en het gaat nu veel beter. Ik heb ongeveer een jaar bijna niks gekund. En nu doe ik alles. Ik moet alleen wel op mijn eigen manier leven, dan gaat alles prima.
Wat ik wel kan aanraden (en wat volgens mij voor iedereen goed is) in een ritme leven. Op zelfde tijden gaan slapen etc.
Hmm, al een paar jaar last van mijn darmen, heeft dat er iets mee te maken dan?quote:Op zondag 12 december 2010 13:28 schreef Surf_Bunny het volgende:
Heb je ook last met eten en/of alcohol?
Hmm, er waren wel wat dingen die overeenkomen, maar die waren zo algemeen dat ze overal op kunnen duiden. Ik denk persoonlijk niet dat dit het is dusquote:Op zondag 12 december 2010 13:48 schreef Pantoef het volgende:
[..]
Check of je HPU hebt.
http://www.hputest.nl/klachtenpatroon.htm
De volgende link is een vragenlijst die je kunt invullen om te zien of je genoeg reden hebt om verder onderzoek te laten doen.
http://www.hputest.nl/vragenlijst.htm
Het is omstreden, geen 'officiele' ziekte, maar heej, lyme, MS, migraine en CVS zijn ook lang ontkend en als lastige vrouwenkwaaltjes bestempeld.
Als jouw huisarts die oh-nee-daar-heb-je-haar-weer-blik in de ogen heeft, moet je soms zelf achter dingen aan gaan.
Sterkte
Neequote:Op maandag 13 december 2010 13:26 schreef molleymijsje het volgende:
heb je vandaag al iets van de huisarts gehoord?
En verder ben ik benieuwd of iemand uit dit topic (of jij zelf) wel 's alternatieve behandelingen heeft gehad.... Wat vonden jullie er van...? (ik wel)
zal wel eens fijn zijn!quote:Op donderdag 16 december 2010 16:02 schreef Muck het volgende:
Vanmiddag heb ik mijn huisarts aan de telefoon gehad en morgenochtend moet ik bloed laten prikken, onder andere mijn vitamine B12-gehalte.
Ik hoop dat er snel meer duidelijkheid is!
Wat was de uitslag van B12, heb je daar specifiek naar gevraagd? Want de symptomen die je hierboven aangeeft, die klinken me allemaal heel bekend in de oren. Zelf een 'laag-normaal' waarde (tussen 150 en 350 pmol/l) kan deze klachten geven. Laat je B12 een aantal keer controleren, dat geeft meer zicht op het geheel. Het eenmalig meten van een laag/normale B12-waarde is dus niet voldoende om een functioneel B12-tekort uit te sluiten. Het is dan goed om nog een aantal keren te meten b.v. om de 2 of 3 maanden. Als een dalende trend waarneembaar is, duidt dit op een (aankomend) B12-tekort terwijl de gemeten waarde dit niet zou doen vermoeden. Dus een enkele meting, vooral in het lage gebied, is niet voldoende om een tekort uit te sluiten.quote:Op donderdag 30 december 2010 11:42 schreef Muck het volgende:
De uitslag van de huisarts is inmiddels beoordeeld en binnen en behalve een iets verlaagd vitamine D-gehalte, was er niets bijzonders te vinden. Ik ben dus weer doorgestuurd naar de internist.
Daar heb ik inderdaad specifiek naar gevraagd, die was 187 pmol/l en moet over drie maanden nogmaals bepaald wordenquote:Op donderdag 30 december 2010 11:50 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Wat was de uitslag van B12, heb je daar specifiek naar gevraagd? Want de symptomen die je hierboven aangeeft, die klinken me allemaal heel bekend in de oren. Zelf een 'laag-normaal' waarde (tussen 150 en 350 pmol/l) kan deze klachten geven. Laat je B12 een aantal keer controleren, dat geeft meer zicht op het geheel. Het eenmalig meten van een laag/normale B12-waarde is dus niet voldoende om een functioneel B12-tekort uit te sluiten. Het is dan goed om nog een aantal keren te meten b.v. om de 2 of 3 maanden. Als een dalende trend waarneembaar is, duidt dit op een (aankomend) B12-tekort terwijl de gemeten waarde dit niet zou doen vermoeden. Dus een enkele meting, vooral in het lage gebied, is niet voldoende om een tekort uit te sluiten.
Hey Muck en anderen. Sorry voor de topic-kick maar ik ben benieuwd of iemand hier al wat verder gekomen is.quote:Op woensdag 5 januari 2011 00:21 schreef Muck het volgende:
Aankomende maandag heb ik een afspraak met de internist, hopelijk worden we iets wijzer!
Een kwestie van zaken uitsluiten. Maar daar ben ik gelukkig al tijden mee bezig, dus in feite zou hij de diagnose kunnen stellen....of hij stuurt me maar door naar iemand die het wel kan (lees: durft).quote:Op woensdag 21 september 2011 12:26 schreef Toekito het volgende:
Het is gewoon lastig om een diagnose te krijgen dat je ME hebt. Erg frustrerend
Doe eens uitleggen waarom antidepressiva zo`n rommel is als je wilt ? Dit wordt zo vaak geroepen, maar meestal door mensen die er geen ervaring mee hebben, laat staan weten wat deze medicijnen precies doen. Zo`n troep is het namelijk helemaal niet. (Wil niet zeggen dat ik ervoor ben dat iedereen met een dipje die medicijnen voorgeschreven krijgt, maar dat is een ander verhaal)quote:Op zaterdag 11 december 2010 16:00 schreef Yoewie het volgende:
Als je die antidepressivia nou eens laat liggen (is rommel) en eens naar de neuroloog (voor je hoofdpijn) en reumatoloog (voor je spierpijn) stapt.
Succes!
Een rotverhaal inderdaad....echter wel erg herkenbaar. Vergeet alleen niet dat CVS (ME) een verzamelwoord voor een gemene deler van klachten is en geen ziekte op zichzelf.quote:Op woensdag 21 september 2011 21:07 schreef kvd het volgende:
Ik mag me hier geloof ik ook komen melden. In het kort mijn verhaal:
mijn huisarts heeft vorig jaar (na 1 gesprekje en een bloedonderzoek) CVS bij mij vastgesteld op een lullige manier. Daar was mijn bedrijfsarts het niet mee eens, verder onderzoek gehad in ziekenhuis, bij psychologe geweest (of eigenlijk nog steeds) en fysiotherapeute (ook nog steeds). Een jaartje verder is er hypermobiliteitssyndroom vastgesteld en prikkelbaar darmsyndroom. Nogmaals naar huisarts, waarbij de vervanger zei dat op dit moment alles was onderzocht wat te onderzoeken viel en er voor mijn klachten op dit moment geen andere verklaringen zijn. Dus CVS blijft als beschijvende diagnose staan, naast HMS en PDS.
Lekker jaartje dus
Ik wel. Vooral met eten heb ik vaker gemerkt dat na een maaltijd de hele santekraam instort. Is dit een bekend symptoom?quote:Op zondag 12 december 2010 13:28 schreef Surf_Bunny het volgende:
Heb je ook last met eten en/of alcohol?
onzin.quote:Op donderdag 22 september 2011 09:08 schreef Like-a-Bunny het volgende:
[..]
Vergeet alleen niet dat CVS (ME) een verzamelwoord voor een gemene deler van klachten is en geen ziekte op zichzelf.
Maar lieve jongen/meid toch...lees je in.quote:Op dinsdag 27 september 2011 10:54 schreef Yoewie het volgende:
[..]
onzin.
ME (CVS mogen ze het niet meer noemen), wordt door het WHO erkend als ziekte.
Het is geen ziekte het is een syndroom. Met wellicht een scala van verschillende oorzaken.quote:Op dinsdag 27 september 2011 10:54 schreef Yoewie het volgende:
[..]
onzin.
ME (CVS mogen ze het niet meer noemen), wordt door het WHO erkend als ziekte.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |