Elsevierquote:De Nederlandse burger wil een stabiele regering
maandag 29 november 2010 10:41
De euro is van ons allemaal. Dat was de leuze van de Nederlandse staat bij invoering van de euro.
Dat is precies het probleem. De euro is van ons allemaal! Wie zijn wij? Ieren, Grieken, Portugezen, Spanjaarden, enzovoort. De crisis van de financiële markt slaat langzamerhand over naar de statelijke sfeer.
De Ieren en de Grieken zijn nu geholpen. Maar wie zijn de volgende landen? Volgens sommige economen gaat deze crisis niet gauw voorbij. Wellicht zitten we ook de komende vijf jaren nog in een economische crisis. Ervan uitgaande dat de Westerse landen in staat zijn om de komende vijf jaar de staatsfinanciën onder controle te krijgen. Anders kan de crisis nog langer duren.
Dollar
Hoe meer landen in problemen komen, des te moeilijker wordt het voor de gemeenschappelijke munt. De euro zal daaronder lijden. Hetzelfde geldt voor de dollar. De Amerikanen drukken steeds meer dollars bij. En daardoor daalt de waarde van de dollar.
Bij de invoering van de euro zijn grote fouten gemaakt. Een monetaire eenheid kan niet bestaan zonder een federale staat, zonder een politieke eenheid. Maar hiervoor is geen draagvlak in Europa.
In tegenstelling tot de Verenigde Staten van Amerika bestaat Europa uit verschillende talen en culturen. Een gemeenschappelijke taal is de belangrijkste voorwaarde voor een politieke eenheid.
Riskante affaire
Een munt zonder politieke eenheid is een buitengewoon riskante affaire. Een historisch unicum. Wellicht is dit ook de meest onlogische affaire. Maar de ontwikkeling van Europa is niet gebaseerd op een duidelijke logica. Dus, wat onlogisch lijkt, kan desondanks werken.
We moeten niet wanhopen. Maar we moeten wel beseffen dat meer daadkracht en wijsheid wordt verwacht van politici.
Een beter en effectiever toezicht op banken en de financiële markt lijkt de volgende onontkoombare stap. De Europese instituten moeten de mogelijkheid krijgen om situaties zoals die in Ierland te voorkomen.
Anders dan de Grieken hoefden de Ieren niet in deze situatie terecht te komen, als de Ierse banken en overheid de toename van goedkoop lenen in de woningmarkt hadden voorkomen. Dat hebben ze niet gedaan. En niemand in Europa heeft de Unie gewaarschuwd voor de gevolgen van dat Ierse wanbeleid.
Stagneren
Als meer landen in Europa in de problemen komen, zal de economische groei in de Eurozone stagneren. En als de reële economie ook in een totale crisis terechtkomt, hebben we een heel groot probleem. De toename van werkloosheid leidt tot meer druk op staatsfinanciën. Maar de overheden hebben geen geld meer.
De verzorgingsstaat zal in een totale economische crisis onbetaalbaar worden. Nu al hebben de meeste Europese landen moeite met de verzorgingsstaat.
Al decennia lang is gewaarschuwd voor de onbetaalbaarheid van deze vorm van verzorgingsstaat. Maar de (links-)populistische groeperingen wijzen deze analyse af met een beroep op hun onbetaalbare idealen. Dus, voordat de crisis verder de overheidsfinanciën aantast, moeten de overheden de verzorgingsstaat hervormen en goedkoper maken.
Crises
De economische crises brengen de naties in problemen als er tegelijkertijd sprake is van politieke crises. Dit laatste moeten we hoe dan ook zien te voorkomen. De Belgische toestand is een nachtmerrie waarin Europa niet terecht moet komen. Er moet worden geregeerd. Wij hebben wel een regering. Die moeten we gaan koesteren.
Precies daarom zakt Wilders niet dramatisch in de peilingen. De burgers zijn niet gek. Niemand zit te wachten op nieuwe verkiezingen. Er is te lang niet geregeerd. Jammer voor de PvdA, de SP en Uitgesproken VARA! De burgers zijn geen naïevelingen. De burgers zullen Wilders steunen zolang hij een stabiele regering in stand houdt.
Straks in maart zullen vele burgers met dit bewustzijn deelnemen aan de verkiezingen.
Wankelen
Wilders wil ook onder geen beding een stabiele regering aan het wankelen brengen. Deze argumentatie geldt ook voor de fractieleden van het CDA. Ook zij mogen en kunnen niet een stabiele regering ten val brengen in tijden van economische crisis en onzekerheid.
Gelukkig gaat de burgerlijke wijsheid verder dan hyperige media. De burgers willen een stabiele regering, omdat ze ook naar een stabiele portemonnee verlangen.
Dat vooral inderdaad, die man is al lang en breed afgeschreven als gezaghebbende opiniemaker.quote:
Dit ja. Die man is zo'n kinderachtige drol, het is ongelofelijk dat hij een baan heeft kunnen krijgen bij Elsevier.quote:
quote:Op dinsdag 30 november 2010 18:37 schreef OllieA het volgende:
Als ik het goed begrijp waren er in Ierland en Griekenland Belgische toestanden en moeten we die niet in Europa hebben en daarom moet dit kabinet blijven zitten.
En daar zorgt Geert voor omdat de burgers geen naïevelingen zijn.
Ok, kuttopic.quote:Op dinsdag 30 november 2010 18:20 schreef Friek_ het volgende:
En anders reageert er ook even iemand na 50 views.
De Nederlander kijkt idd als eerste naar zijn eigen portemonnee....de rest is allemaal bijzaak.quote:De burgers willen een stabiele regering, omdat ze ook naar een stabiele portemonnee verlangen.
Inderdaad, Alaska, Texas, Hawaii, Florida, California en New York zijn zowat niet uit elkaar te houden qua cultuur.quote:In tegenstelling tot de Verenigde Staten van Amerika bestaat Europa uit verschillende talen en culturen.
quote:
Is dit voor- of nadat ze de Indianen hebben uitgemoord en verjaagd?quote:Op dinsdag 30 november 2010 19:12 schreef DarkSkywise het volgende:
[..]
Inderdaad, Alaska, Texas, Hawaii, Florida, California en New York zijn zowat niet uit elkaar te houden qua cultuur.
Check.quote:Op dinsdag 30 november 2010 18:24 schreef Boze_Appel het volgende:
Paging Monidique, paging Monidique. Monidique to topic 1567497 please.
Dit uit een column een weekje geleden;quote:Het rare is dat de man af en toe zeker goede analyses heeft en sterk uit de hoek kan komen, maar hoe hij bij zulke opmerkingen komt heb ik geen flauw benul.
Dit is iemand die colleges geeft aan een universiteit.quote:Maar Brinkman wil toch de PVV democratiseren? Een democraat legt zich neer bij een beslissing van meerderheid.
Precies.quote:
Als niet-linkse Nederlander maakt het me geen zak uit waar hij vandaan komt, maar zijn logica is niet de mijne. Iemand die meent namens mij te kunnen spreken onder de noemer "de burger wil" neem ik per definitie niet serieus.quote:Volgens mij hebben de linksen wat tegen Ellian omdat hij slim is, geen uitkering trekt en een niet-westerse allochtoon is. Dat ondermijnt het kiezerspotentieel maar.
Bronquote:Is Amerika na WikiLeaks nog een supermacht?
wo 1 dec. 10.34u
Meer dan 250.000 geheime documenten moeten nog door WikiLeaks openbaar worden gemaakt. Ik heb ze nog niet gezien. Een klein deel daarvan is al wel openbaar. Minister Hillary Clinton spreekt van een gevaar voor de diplomatieke wereld.
Levert de openbaarmaking van alle documenten echt een gevaar op voor de diplomatieke betrekkingen in deze wereld?
Teheran
Dertig jaar geleden bezette een aantal fundamentalistische studenten de Amerikaanse ambassade in Teheran. Het was de eerste keer in de geschiedenis dat een diplomatieke post met goedkeuring van een regering werd bezet. Daarna onderhandelden het islamitische Iran en de Verenigde Staten over de vrijlating van de Amerikaanse diplomaten.
De bezetters van de Amerikaanse ambassade maakten duizenden hoog gekwalificeerde documenten openbaar. Uit die documenten blijkt hoe bezorgd de Amerikanen waren over de ontwikkelingen in Iran.
De documenten bevatten nergens de namen van geheime CIA-agenten. Wat we wel aantroffen, is de manier waarop de Amerikanen daadwerkelijk, dus niet diplomatiek, naar de politieke situatie van Iran en Afghanistan keken.
Ontevreden
Na 30 jaar is het weer raak. Dit keer heeft WikiLeaks datgene gedaan wat ze 30 jaar geleden in Iran met geweld ook deden.
Hier rijst de vraag hoe zij aan deze informatie komen. Het is niet makkelijk om in te breken in de geheime berichtgeving van de Amerikaanse diplomatieke hiërarchie. Dit kunnen zelfs de grote landen niet. Hoe heeft dit kunnen gebeuren? Is dit het werk van een ontevreden en boze Amerikaan?
Inbreken
Dit kan nooit het werk zijn van één persoon. Want de berichten betreffen niet slechts één gebied maar verschillende landen en gebieden.
Waarom kan WikiLeaks niet inbreken in de diplomatieke berichtgeving van Nederland, Engeland of Duitsland? Zouden ze ook inbreken in China, Rusland en Japan?
Voor mij is niet de inhoud, maar WikiLeaks zelf een verbijsterende zaak. Want als de Amerikanen niet in staat zijn om hun documenten te beveiligen, dan rijst de vraag of andere landen vrijelijk met de Amerikaanse diplomaten kunnen praten. Nu denken veel landen dat wat ze tegen de Amerikanen zeggen, over een tijdje in de media zal komen. Bovendien is de vraag waarom de Amerikanen niet hebben geprobeerd om die documenten bij WikiLeaks te vernietigen.
CIA
WikiLeaks had al een paar weken geleden de publicatie van de documenten aangekondigd. Waarom was CIA niet in staat om deze geheime documenten, voordat ze gepubliceerd zouden worden, te vernietigen? Deze vragen worden zelden gesteld. Terwijl het de kernvraag zou moeten zijn.
Sommige documenten kunnen de wereldvrede in gevaar brengen. Denk daarbij aan de betrekking tussen China en Noord-Korea. Uit die documenten blijkt dat de Chinezen niet langer achter Noord-Korea willen staan. Nu denken de Noord-Koreanen dat ze alleen op hun eigen militaire macht kunnen rekenen.
Genieten
Natuurlijk genieten wij van deze documenten. Een aantal documenten bevestigt zelfs wat ik over Iran heb geschreven: Khamenei zou doodziek zijn en de Arabische landen willen dat Amerika of Israël Iran bombardeert.
Maar toch: je vraagt je wel af wat de laatste supermacht op aarde nog voorstelt als die de eigen bezittingen (geheime documenten) niet kan veilig stellen. Een enge vraag!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |