Snappen politici nu echt niet wat die jongeren bezig houdt? Vlug veel geld verdienen. Dat gebeurt niet met school en hard werken, deze jongeren zijn kansloos en dienen gewoon als volwassenen te worden berecht.quote:DEN HAAG (ANP) - Jongeren die herhaaldelijk zijn veroordeeld moeten naast hun celstraf verplicht naar school. Ze komen pas weer vrij als ze een diploma hebben gehaald. Deze zogeheten 'Ter beschikkingstelling aan het onderwijs', naar voorbeeld van de tbs, kan jonge draaideurcriminelen op het rechte pad brengen.
Dat heeft PvdA-Kamerlid Ahmed Marcouch woensdag voorgesteld bij de bespreking in de Tweede Kamer van de begroting van het ministerie van Veiligheid en Justitie. Bestaande straffen blijken niet toereikend om jongeren met te weinig opleiding uit de criminaliteit te houden.
Daarom moet er ook wetgeving komen die het ze dwingt. Niet alleen school is belangrijk voor deze gasten, maar ik denk ook een dagelijks bezoekje aan een psychiater. Hoewel er van een opleiding toch ook een soort genezende en geestverruimende werking uit gaat, zijn deze gastjes zo in de war en ziek (ADHD, schizofrenie, onder gemiddeld IQ, onder gemiddeld EQ, sociaal gestoorde, getraumatiseerd, extreem gewelddadig, zwakke cognitieve vaardigheden, etc.) dat alleen school ze niet kan helpen, zeker normale docenten niet, die niet zijn opgeleid om met dit soort gevallen om te gaan.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:30 schreef BasEnAad het volgende:
Je kunt ze toch niet dwingen naar school te gaan.
Ja, en als ze niet naar school gaan en zich dus niet aan de wet houden, dan worden ze dus weer gestraft. Waarmee dan?quote:Op woensdag 24 november 2010 13:31 schreef Arglist het volgende:
[..]
Daarom moet er ook wetgeving komen die het ze dwingt. Niet alleen school is belangrijk voor deze gasten, maar ik denk ook een dagelijks bezoekje aan een psychiater. Hoewel er van een opleiding toch ook een soort genezende en geestverruimende werking uit gaat, zijn deze gastjes zo in de war en ziek (ADHD, schizofrenie, onder gemiddeld IQ, onder gemiddeld EQ, sociaal gestoorde, zwakke cognitieve vaardigheden, etc.) dat alleen school ze niet kan helpen, zeker geen normale docenten die niet zijn opgeleid om met dit soort gevallen om te gaan.
Geen idee, ik neem aan de ze onder begeleiding komen en dat dit dan daarmee onmogelijk moet worden gemaakt.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:35 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Ja, en als ze niet naar school gaan en zich dus niet aan de wet houden, dan worden ze dus weer gestraft. Waarmee dan?
Ja, dat zou kunnen werken. Maar dat is wel erg intensief en duur.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:36 schreef Arglist het volgende:
[..]
Geen idee, ik naam aan de ze onder begeleiding komen en dat dit dan daarmee onmogelijk moet worden gemaakt.
Grote kans. Maar het is ook een groot probleem. Die jongens wil je niet tegenkomen. Ze maken zich schuldig aan een veelvoud aan gewelds- en vermogensdelicten en schuwen het ook niet om de nodige zedendelicten, als recreatie, ontspanning is immers ook belangrijk, te plegen.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:37 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Ja, dat zou kunnen werken. Maar dat is wel erg intensief en duur.
Misschien is het dan belangrijker de maatschappij te beschermen dan hen te helpen.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:38 schreef Arglist het volgende:
[..]
Grote kans. Maar het is ook een groot probleem. Die jongens wil je niet tegenkomen. Ze maken zich schuldig aan een veelvoud aan gewelds- en vermogensdelicten en schuwen het ook niet om de nodige zedendelicten, als recreatie, ontspanning is immers ook belangrijk, te plegen.
Dat lijkt me ook de bedoeling van deze maatregel. Vaak vallen dit soort gasten onder het jeugdstrafrecht en dan ben je gebonden aan strafmaxima. Als ze vrij komen is er ook vaak niets opgelost en vervallen ze in oude gebruiken.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:41 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Misschien is het dan belangrijker de maatschappij te beschermen dan hen te helpen.
Het is al onderzocht en er was al media aandacht voor, dit voorstel komt niet ineens uit de lucht vallen. Echter staat er in het onderzoek, en was voorheen al bekend, dat de daders vaak psychische problemen hebben, als schizofrenie of andere afwijkingen als ADHD, wat vaak door de ouders niet herkend of erkend wordt, en ze begeleiding van psychiaters nodig hebben. Deze aanpak moet denk ik worden gezien als the next best thing.quote:Op woensdag 24 november 2010 14:09 schreef Zolcon het volgende:
Het klinkt als een plan dat zou kunnen werken. Het is in ieder geval de moeite waard om onderzoek te doen naar eventuele gevolgen hiervan
Ik ben het eens met je statement dat ze alleen geven om snel geld verdienen. Echter is de Nederlandse aanpak een van rehabilitatie en ga je ze niet het rechte pad op krijgen door ze een paar jaar in de criminele universiteit te gooien, de bajes.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:22 schreef betyar het volgende:
[..]
Snappen politici nu echt niet wat die jongeren bezig houdt? Vlug veel geld verdienen. Dat gebeurt niet met school en hard werken, deze jongeren zijn kansloos en dienen gewoon als volwassenen te worden berecht.
Ik ben van mening dat je de problemen bij de bron moet aanpakken en dat is bij de opvoeding, de scholen van tegenwoordig durven de jongeren niet meer te corrigeren want dan staan papa en mama meteen op de stoep. En juist deze vaders en moeders moeten ze aanpakken, kijk eens wat voor ouders die kinderen hebben, jongeren die bij de behandelinstituten lopen hebben toch over het algemeen wel ouders die behoren tot de "tokkies" van Nederland, mijn vooroordeel werd in ieder geval bevestigd toen ik daar een paar maanden geleden ben wezen kijken bij een open dag waar de probleem kinderen de ouders alles lieten zien, terwijl papa met bijbehorende bierbuik en een dikke sigaret in zijn mond ongeïnteresseerd wanhopig zoekt naar bier, en mama met haar "Nel Veerkamp" look probeert de mannelijke begeleider te versieren.quote:Op woensdag 24 november 2010 14:24 schreef Hamilcar het volgende:
[..]
Ik ben het eens met je statement dat ze alleen geven om snel geld verdienen. Echter is de Nederlandse aanpak een van rehabilitatie en ga je ze niet het rechte pad op krijgen door ze een paar jaar in de criminele universiteit te gooien, de bajes.
Waarna ze verder weinig kansen op de arbeidsmarkt hebben en steeds weer terug vallen in uitkeringssituaties (in het beste geval) of criminaliteit.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:22 schreef betyar het volgende:
[..]
Snappen politici nu echt niet wat die jongeren bezig houdt? Vlug veel geld verdienen. Dat gebeurt niet met school en hard werken, deze jongeren zijn kansloos en dienen gewoon als volwassenen te worden berecht.
Dat vermoeden heb ik dus ook.quote:Op woensdag 24 november 2010 16:36 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Waarna ze verder weinig kansen op de arbeidsmarkt hebben en steeds weer terug vallen in uitkeringssituaties (in het beste geval) of criminaliteit.
Nog niet zo heel lang geleden werd de ADHD er gewoon uitgemept, tegenwoordig krijgen een pilletje, omdat papa en mama hun kind niet meer op kunnen voeden.quote:Bovendien zijn veel van die bontkraagjes nog best te redden met wat stevig corrigeerwerk
Dan wel op speciale scholen met getrainde leerkrachten voor deze gasten. De gewone leerling hoeft hier niet de dupe van te worden.quote:Op woensdag 24 november 2010 16:36 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Waarna ze verder weinig kansen op de arbeidsmarkt hebben en steeds weer terug vallen in uitkeringssituaties (in het beste geval) of criminaliteit.
Wil je echt dat iemand n leven betert dan moet hij ook de mogelijkheden hebben. En dat kan er best ingeramd worden bij sommigen.
Bovendien zijn veel van die bontkraagjes nog best te redden met wat stevig corrigeerwerk
Een tuigschool:quote:Op woensdag 24 november 2010 17:34 schreef Big-Ern het volgende:
[..]
Dan wel op speciale scholen met getrainde leerkrachten voor deze gasten. De gewone leerling hoeft hier niet de dupe van te worden.
Dion Graus voor biologie. Lucassen en Hernandez geven sexuele voorlichting?quote:Op woensdag 24 november 2010 17:38 schreef betyar het volgende:
[..]
Een tuigschool:
Directeur
Richard de Mos
Leerkrachten:
Dion Graus
Eric Lucassen
Marcial Hernandez
![]()
![]()
Geld verdienen gebeurt dan ook na school, en onderzoeken wijzen uit dat men met diploma minder snel fout in gaanquote:Op woensdag 24 november 2010 13:22 schreef betyar het volgende:
[..]
Snappen politici nu echt niet wat die jongeren bezig houdt? Vlug veel geld verdienen. Dat gebeurt niet met school en hard werken, deze jongeren zijn kansloos en dienen gewoon als volwassenen te worden berecht.
Pool is afgestudeerd erin.quote:Op woensdag 24 november 2010 17:52 schreef TomLievense het volgende:
Ik vind dit een goed idee, als die jongeren dan een diploma halen is dat voor iedereen beter. Ik snap niet dat sommigen het berechten met het volwassenrecht als een serieuze optie zien. Jeugdmisdaad is niet echt vergelijkbaar met dat van volwassenen. Jongeren groeien op en verleren slecht gedrag, daarom moet je ze niet jarenlang willen opsluiten.
Whiskers2009 studeert toch rechten? Even wachten dus wat zij ervan vind.
Oh, tof.quote:
Is dit een quiz vraag?quote:Wie studeert criminologie?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |