Ja, dat mag wettelijk geloof ik, zelfs zonder zwaailicht of sirene. Het is gek maar zo is het...quote:Op donderdag 12 december 2013 10:29 schreef Frank_NL het volgende:
Gisteren reed ik mee in zo'n auto.
[ afbeelding ]
Leuk, maar wat ik mij afvraag is of de politie te snel mag rijden en onder alle omstandigheden?
Hoewel een overschrijding met 20 kmh niet zo veel is, het is wettelijk toch een overtreding.
Dit is autodelen of carsharing. Liften gebeurt op straat, zonder gebruik van telecommunicatiemiddelen, eventueel wel met gebruik van CB radiofrequenties.quote:Ongeveer een jaar geleden was bij mij een vriendin die veel door Frankrijk en Duitsland liftte, daarbij gebruikmakend van websites waar je ritten kon zoeken.
Dan ben je niet de enige. Er zijn er meer. Maar jouw website wordt niet zomaar een succes.quote:In Frankrijk en Duitsland was dat redelijk populair. In NL kon ze zo'n website niet vinden en hebben we er eentje gemaakt.
Blabla en covoiturage zijn dezelfde. Ik gebruik ridesharewebsites om zelf ritten aan te bieden, of om treinreizen aan te bieden als samen een treinreis maken voordeliger is <vb Schoenes Wochenendticket, Quer durchs land ticket>, of als ik voor mijzelf of een ander een goedkoop Bahn-treinticket heb geboekt dat hij, zij of ik uiteindelijk niet gebruik <vb Europa Spezial>.quote:Heb jij wel eens gebruik gemaakt van carpool.com, blablacar, mitfahrtgelegenheit of covoiturage?
Niks mis mee, maar de praktijk is dat MFG, MFZ en de Franse Blabla bemiddelingskosten rekenen die oplopen tot 11% van de ritprijs. Daarnaast loop je als meerijder altijd de kans dat een afspraak niet door gaat. Ben je daar voldoende op voorbereid. Wat doe je dan? Alsnog een last minute treinticket a 250 euro kopen?quote:Je bent een ervaren lifter begrijp ik uit dit forum, en ik ben benieuwd naar je mening over dit soort websites.
Denk dat je een goede route kiest in ieder geval. Eerste stukje kan wel lastig zijn, om langs Arnhem op de A50 te komen. Je moet trouwens niet naar/via Enschede, maar via Hengelo! Binnendoor Nijmegen-Enschede kan ook, maar het is erg lastig om van de A35 op de A1 ri Duitsland te komen.quote:Op vrijdag 17 januari 2014 14:33 schreef JasonSub het volgende:
Hee,
heb met veel interesse dit topic gevolgd en dit heeft
mijn interesse gewekt om ook een lift trip te plannen.
Heb mijzelf goed proberen in te lezen maar zit nog steeds
met een aantal vragen.
De trip die ik wil maken is:
Nijmegen - Berlijn
Route:
Nijmegen - Enschede
Vervolgens naar de A1
De A1 loopt direct naar Berlijn. Dus
vanaf hier is het maar net kijken hoe
ver mensen je mee nemen.
Berlijn
Wat ik me vooral afvragen met liften. Je wordt
niet altijd op een ideale plek afgezet. Of mensen gaan niet helemaal
je route hoe pak je dit aan?
Bijvoorbeeld bij Enschede moet ik heel specifiek de A1 op richting Duitsland.
Want stel ik krijg een lift richting Enschede en ik word op de snelweg onder Enschede afgezet bij een tankstation
afgezet. Hoe kom je dan op de A1 terecht richting Duitsland. Want neem aan dat je niet altijd het geluk hebt dat mensen precies heen gaan waar je moet zijn.
Stel dat je ergens terecht komt wat van je route afwijkt en geen geschikte lift kan vinden. Wat kun je dan het beste doen?
Denk dat een hoop van mijn vragen vanzelf beantwoord worden als ik het uitprobeer maar deze
vragen vind ik wel belangrijk om te weten.
Alvast bedankt voor de info
Via couchsurfing bedoel je? Het beste wat je kan doen is wat heen en weer mailen en op de referenties afgaan. Het blijft toch altijd een beetje een risico. Net als Marktplaats bestaat Couchsurfing dankzij wederzijds vertrouwen.quote:Op dinsdag 11 maart 2014 16:07 schreef Bipsje het volgende:
Ik zou bang zijn om bij freaks terecht te komen. Hebben jullie eerst contact met degene waar je verblijft?
Als ik nog niet te laat ben: Neem de Falk-kaart van Duitsland (http://webwinkel.falk.nl/(...)rofessional/g9/p419/) , daar staat ook een deel van NL op en een klein stukje Polen.quote:Op woensdag 19 februari 2014 20:14 schreef Megara het volgende:
Hallo lieve reizigers, vanwege een wedstrijdje zoek ik een handige wegenkaart van Europa waarop tankstations langs de weg (en evt. van die grote parkeerplaatsen) aangegeven staan. Alleen West-Europa is ook goed, de eindbestemming ligt in Polen. Kent iemand er eentje?
Dank je! Dit zou op tijd geweest zijn, ware het niet dat ik het nu pas lees. Maar het is goed gekomen, we hebben zelfs gewonnen, mijn ouders hadden Duitsland nog liggen en en voor Polen heb ik een grote kaart bij de ANWB gevonden.quote:Op woensdag 12 maart 2014 12:33 schreef Novito12 het volgende:
[..]
Als ik nog niet te laat ben: Neem de Falk-kaart van Duitsland (http://webwinkel.falk.nl/(...)rofessional/g9/p419/) , daar staat ook een deel van NL op en een klein stukje Polen.
Ik zie dat ze ook die van Polen hebben (http://webwinkel.falk.nl/nl/autokaart-polen-classic/g20/p302/), dus prima.
Ik vind het persoonlijk relaxter twee iets meer gedetailleerde kaarten mee te nemen dan één onnauwkeurige.
Gaaf verhaal! Zit een beetje dit topic door te lezen, en het begint bij mij ook te kriebelen. Tijdens m'n ontgroening op een vereniging had ik al een klein stukje moeten liften, maar het lijkt me wel gaaf om eens naar het buitenland te gaan. Is een lang weekend (vr,za,zo) genoeg om als beginnende lifter naar Duitsland te liften?quote:Op zondag 4 mei 2014 00:25 schreef koekjestrommel1 het volgende:
Liftverslag van koekjes!
Vanaf dinsdag had ik tijd, en zin om wat te ondernemen. Dus na een vrij random blik op de kaart (waar ben ik nog niet geweest?), in combinatie met het weerbericht van Europa was mijn doel van de reis Bratislava geworden. Zo geschiedde het dat ik dinsdagmiddag een tentje, een slaapzak en wat kleren in mijn backpack stopte en besloot het avontuur aan te gaan.
Ik begon bij het grote tankstation in Hengelo om 2 uur 's middags. Het was een redelijke fout om zo laat te beginnen. Het was namelijk zo dat er een of andere liftwedstrijd aan de gang was en dat er dus een stuk of 7 lifters waren, die allemaal richting Berlijn wilden gaan. Dus na een beetje chillen met de andere lifters en hier en daar wat rondvragen kwam er een bijzonder gammele truck het tankstation binnen rijden met daarin een grote Nigeriaan. Ik zat een beetje te twijfelen of ik het wel aan hem zou vragen want het zag er allemaal niet zo heel betrouwbaar uit. Uiteindelijk toch maar gevraagd en hij ging naar Hamburg en kon me wel voor Osnabruck afzetten. Hij bleek oude Nederlandse vrachtwagens naar Nigeria te exporteren en was hardstikke aardig. Voordat hij me vlakbij Osnabruck afzette kocht hij zelfs nog een ijsje voor me.
Hier maakte ik ook de tweede fout van mijn reis. Namelijk niet rekening houden met de grote van een parkeerplaats aan de snelweg waar ik afgezet was. Er was maar weinig doorstroom qua auto's, en de auto's die kwamen gingen vooral naar Hamburg en niet mijn kant op. Na een uur ging ik sip op een bankje zitten en overdenken wat mijn plan was. Toen kwam een oud Marrokaans mannetje op me afgestapt en vroeg waar ik heen wou. Hij ging naar Berlijn, dus besloot ik mijn plan om naar het Zuiden te gaan aan te passen en dat ik met hem mee richting Berlijn zou gaan. Na warme thee en koekjes in zijn bestelbusje zette hij me af vlak voor Magdeburg.
Het was ondertussen al een uur of 8 en donker aan het worden dus ik had niet de hoop dat ik nog een lift zou vinden. Op dit tankstation was ook nog een andere lifter die ook mijn kant op moest besloten we samen te werken en binnen 5 minuten hadden we een lift van een Duitser richting Halle. Daar zijn we afgezet en heb ik ergens op een weilandje mijn tentje opgezet om na een ijskoude nacht er achter te komen dat hij toch niet zo subtiel stond als ik gedacht had. De volgende ochtend maakte ik een bordje met Nurnberg erop. Ik was bij het tankstation een beetje aan het navragen waar iedereen heen ging. Toen kwam ik bij twee Russen die twee dikke auto's hadden en naar Praag gingen. Dus besloot ik mijn plan weer om te gooien en met ze mee naar Praag te gaan in plaats van richting Nurnberg.
Op een gegeven moment begon er een alarmlampje te branden in de auto, en het uur daarop heb ik mogen genieten van boze telefoongesprekken in het Russisch. Hij was ook de eerste persoon ooit die een afrit van de snelweg afreed, om daarna te besluiten dat hij er toch niet afwilde en toen met een aanhanger en al in zijn achteruit weer de snelweg op reed. Eenmaal veilig in Praag heb ik na wat gegeten te hebben op de gok gezocht naar een nieuwe liftplek richting Brno. Na een uurtje of 2 zoeken en proberen had ik er wel genoeg van en besloot maar een hostel in Praag te pakken.
Na wat research had ik de volgende ochtend wel een goede plek gevonden en vanuit daar binnen 20 minuten een lift van een Tsjechisch koppel naar Brno. Daarna nog een uurtje vastgestaan bij een tankstation waarna ik van een Tsjechische 'reclameposter-in-snelwegwc's-vervanger' een lift kreeg tot de grens met Slowakije. Vanuit daar ook in een uur of wat een lift van een Portugees koppel naar Bratislava gekregen.
Twee nachten in Bratislava geweest en de stad een beetje bekeken, en bijgekomen van 3 dagen onderweg zijn. De zaterdag weer richting huis besloten te gaan.
Ik heb Bratislava - Praag met de bus gedaan omdat ik voor maandag thuis moest zijn en dus toch wel een beetje tempo moest maken. Dit stuk van 400km was ook maar 12 euro met de bus dus dat was nog goed te overzien. Om 8:45 heb ik de bus gepakt vanuit Bratislava, 13:30 was de bus in Praag, waarna in na het middageten om 15:00 op een goede liftplek was. Daar kreeg ik van de tweede auto die ik vroeg een lift in een dikke 3 liter BMW die met 200 km/h de snelweg overvloog van een Duits koppel helemaal tot Hanover. Vanuit Hanover ook bij de tweede auto die ik vroeg een lift gekregen van (letterlijk) een busje vol met Polen, die me om 21:30 braaf in Hengelo afzetten op de plek waar ik ook begonnen was.
Ik had niet verwacht dat ik om 3 uur 's middags vanuit Praag nog dezelfde dag in Nederland te komen, maar soms heb je dus wel echt mazzel.Met 6.5 uur is het ook nog eens een stuk sneller dan de goedkopere Duitse treinen.
In totaal 9 liften, van 7 verschillende nationaliteiten. Opvallend is wel dat begin- en eindland in deze 7 nationaliteiten ontbreken.
Ik weet niet waar je in Nederland woont, maar een lang weekend moet meer dan voldoende zijn om naar Duitsland heel en weer te liften. Steden als Hamburg zijn prima geschikt voor zo'n trip. Makkelijk te bereiken en toch nog redelijk dichtbij, en een overvloed aan hostels en bezienswaardigheden.quote:Op zondag 4 mei 2014 21:33 schreef H0D3NPYL het volgende:
[..]
Gaaf verhaal! Zit een beetje dit topic door te lezen, en het begint bij mij ook te kriebelen. Tijdens m'n ontgroening op een vereniging had ik al een klein stukje moeten liften, maar het lijkt me wel gaaf om eens naar het buitenland te gaan. Is een lang weekend (vr,za,zo) genoeg om als beginnende lifter naar Duitsland te liften?
Zeker! Weet jij toevallig nog leuke filmpjes van lifters? Ben nu aan het zoeken naar Hitchtanbul, is alleen nergens te vinden...quote:Op zondag 4 mei 2014 21:55 schreef koekjestrommel1 het volgende:
[..]
Ik weet niet waar je in Nederland woont, maar een lang weekend moet meer dan voldoende zijn om naar Duitsland heel en weer te liften. Steden als Hamburg zijn prima geschikt voor zo'n trip. Makkelijk te bereiken en toch nog redelijk dichtbij, en een overvloed aan hostels en bezienswaardigheden.
Ik moet eerlijk zeggen dat ik er voor deze trip toch wel een beetje tegenop zag om zo'n eind weer puur op geluk te gaan doen, maar eenmaal onderweg in de eerste auto en al helemaal achteraf vond ik het toch maar weer supervet. Als je gewoon minimale verwachtingen hebt, in je hoofd houdt dat er altijd wel een trein/busstation in de buurt is, en niet achter iedere boom een beer ziet, is het al een stuk rustiger in je hoofd.
Heb schijt en ga het avontuur gewoon aan!
Ken je The Trip van MTV al? Was een programma van een jaar of 10 geleden, de afleveringen staan nu op youtube. 2 duo's die door Europa moeten reizen, het ene duo van de Noordkaap naar Gibraltar en het andere duo de andere kant op.quote:Op zondag 4 mei 2014 22:08 schreef H0D3NPYL het volgende:
[..]
Zeker! Weet jij toevallig nog leuke filmpjes van lifters? Ben nu aan het zoeken naar Hitchtanbul, is alleen nergens te vinden...
Top, bedankt Niek!quote:Op maandag 5 mei 2014 10:32 schreef Niek. het volgende:
En hier zijn nog wat meer films te vinden:
http://hitchwiki.org/en/Hitchhiking_in_movies
Camera en een pasje van MTV, ook dat pasje zal veeel deuren openen (en zou je makkelijk zelf kunnen maken...)quote:Op maandag 5 mei 2014 22:09 schreef H0D3NPYL het volgende:
MTV The Trip aan het kijken. Valt me wel op dat je met een camera veel gratis eten & onderdak kunt regelen.
Geen slecht idee..quote:Op maandag 5 mei 2014 23:55 schreef Niek. het volgende:
[..]
Camera en een pasje van MTV, ook dat pasje zal veeel deuren openen (en zou je makkelijk zelf kunnen maken...)
Je lift echt mega veel! Is dat vooral als korte vakanties/sightseeing?quote:Op zondag 15 juni 2014 09:54 schreef Frank_NL het volgende:
De afgelopen vier weken:
Maastricht-Varazdin (HR)-Posedarje (HR) 1500 km, nieuwe topsnelheid 240 kmh in Audi Quattro tussen Frankfurt en Nurnberg
Sibenik (HR)-Warszawa (PL) via Zagreb-Maribor-Brno-Graz-Wien-Praha-Berlin-Garbsen-Berlin-Poznan 2500 km non-stop, stevig nieuw 24u PR, ongeveer 1600 km.
Warszawa-Augustow-Bialystok-Miedzyrzec Podlaski-Warszawa 600 km
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |