Gefeliciteerdquote:Op donderdag 4 november 2010 16:58 schreef Danielle_ het volgende:
Niet gepland, maar ik mag me hier toch melden.
Vroeg, maar ik doe het toch![]()
8,5 week volgens de eerste echo, dus 14 juni.
10 weken en 2 dagenquote:
Grin, ik voel ook helemaal onderin een verdikking, beetje ribbelig. Er boven is het idd ook lucht en dammen, het wisselt ook per dag hoe mijn buik eruit ziet.quote:Op vrijdag 5 november 2010 09:56 schreef mefke79 het volgende:
hier zit er lucht bovenaan, maar verder naar beneden is het echt al 'hard' zeg maar. Had ik vorige keer ook. Heeft misschien nog met de ligging te maken, mijn baarmoeder ligt naar achteren.
Bij mij ging het deze keer ook heel snel qua te strak zitten van kleding... daar is sowieso geen peil op te trekken.quote:Op vrijdag 5 november 2010 09:54 schreef Juud79 het volgende:
[..]
10 weken en 2 dagen![]()
Mja, volgens mij heb ik gewoon al een buikje, van de week maar eens een foto maken. Ik hoop niet dat het zo enorm zal blijven groeien, maar ik geloof dat je darmen op een gegeven moment weer wat hun plek vinden en dat het dan weer even iets minder is. En een strakke broekrand onderaan mijn buik, vind ik eng en zit niet fijn.
ooo twentemeisje 19 weken.... 1ste kindje???quote:Op vrijdag 5 november 2010 09:50 schreef twentemeisje het volgende:
Thanks meiden!Ga zo naar d'r toe, even een dikke knuffel geven. Gelukkig wonen mijn beide zusjes hier heul erg dichtbij, het zijn namelijk ook mijn beste vriendinnen.
Ik kan hier met 19 weken nog al mijn kleren aan overigens.
Is dat niet alleen bij vacuumverpakte vis? Tonijnsalade is meestal met tonijn uit blik, dat mag je met mate wel eten omdat het jonge tonijn is en dus nog relatief kwikarm.quote:Op vrijdag 5 november 2010 10:27 schreef Leandra het volgende:
Vissalades zouden een probleem zijn wegens de kans op Listeriose, zeker als het geen verse salade is.
Beenham mag je gewoon, maar ik vind dat weer niet zo safe om ergens buiten de deur te eten.quote:Op vrijdag 5 november 2010 10:27 schreef mefke79 het volgende:
rosbief niet en zalm is discutabel (weet niet precies, lust ik niet), maar beenham??? Of mis ik weer wat?
quote:Doordat Listeria monocytogenes ook bij lage temperatuur (vanaf 3°C) groeit, is het bewaren van langdurig gekoelde consumptieartikelen risicovol. Infecties ontstaan vooral via het eten van voedsel dat besmet is met Listeria. Voorbeelden van risicoproducten zijn: zachte kazen zoals Brie en Camembert die met ongepasteuriseerde melk zijn bereid, paté en andere vleeswaren, gerookte of gemarineerde vis, gerookte mosselen, ongepasteuriseerde melk, kant-en-klare pannenkoeken en softijs.
Ja... Sushiquote:Op vrijdag 5 november 2010 10:34 schreef Juud79 het volgende:
Na de bevalling dus een broodjes brie en 's avonds een bokbiertje en vers gehaald sushi.
Fijn een nieuwe auto! Wij moeten ook in t voorjaar een andere auto, ik heb een klein barrel waarmee ik alleen binnen de plaats rij, buiten de plaats neem ik de auto van man's werk mee. In de mijne past straks de kinderwagen niet in en het is een 3-deurs. Dus een iets veiligere en grotere auto zou fijn zijn.quote:Op vrijdag 5 november 2010 10:42 schreef The_Tankgirl het volgende:
Goedemorgen
Vanavond gaan mijn vriend en ik naar Londen voor een weekend
En gisteren de nieuwe auto opgehaald (nou ja nieuw, 10 jaar jonger dan onze vorige auto's in ieder geval) ; t'is een hyundai getz geworden. Misschien niet de meest handige keuze qua achterbak, maar daar zullen we dan maar de kinderwagen aan aan moeten passen
Vanmorgen gespuugd en vannacht kuitkramp dus dat gaat goed
Bedankt voor het verhaaltje over alcohol in gerechten, ik drink niet, maar heb wel soms een klein beetje wijn in een gerecht gedaan (en dan 2 uur in de oven gezet of gestoofd voor een paar uur). Dat zal ik nu dus ook niet meer doen.
Veel plezier!quote:Op vrijdag 5 november 2010 10:42 schreef The_Tankgirl het volgende:
Goedemorgen
Vanavond gaan mijn vriend en ik naar Londen voor een weekend
En gisteren de nieuwe auto opgehaald (nou ja nieuw, 10 jaar jonger dan onze vorige auto's in ieder geval) ; t'is een hyundai getz geworden. Misschien niet de meest handige keuze qua achterbak, maar daar zullen we dan maar de kinderwagen aan aan moeten passen
Vanmorgen gespuugd en vannacht kuitkramp dus dat gaat goed
Bedankt voor het verhaaltje over alcohol in gerechten, ik drink niet, maar heb wel soms een klein beetje wijn in een gerecht gedaan (en dan 2 uur in de oven gezet of gestoofd voor een paar uur). Dat zal ik nu dus ook niet meer doen.
Waar, waar, waar???? En vooral: Wat??quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:14 schreef Vicky het volgende:
Waar zijn al die LLM??
Van Suus heb ik al iets gezien
Feestboekquote:Op vrijdag 5 november 2010 12:16 schreef Leandra het volgende:
[..]
Waar, waar, waar???? En vooral: Wat??
En hoe zit het met Hobbesje??
Dat is een van mijn ergste nachtmerries. Wat vreselijk voor je zusje! Bah.quote:Op vrijdag 5 november 2010 09:18 schreef twentemeisje het volgende:
Verdomme, mijn zwangere zusje belt en die heeft vannacht een inbreker betrapt, die het raam boven haar tuindeur al open had. Ze is altijd al zo bang hiervoor geweest en nu gebeurt het. Ik kan wel janken want nu is haar veiligheidsgevoel helemaal weg. Klootzak![]()
![]()
Is alles goed met Suzanna en de kleine?quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:16 schreef Vicky het volgende:
[..]
Feestboeken wat zeg ik lekker niet
Ik ben het er niet mee eens. Vroeger werd er ook tijdens zwangerschappen gerookt en gedronken, maar inmiddels weten we beter.quote:Op vrijdag 5 november 2010 11:58 schreef Ienemini het volgende:
djmo, bel ik wel met je eens, vroeger werd er ook niet zo op gelet als nu.
Dan ben ik wel benieuwd wat jij dan bijv wel eet en wat je absoluut laat staan?quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:37 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik ben het er niet mee eens. Vroeger werd er ook tijdens zwangerschappen gerookt en gedronken, maar inmiddels weten we beter.
Ik ben het ermee eens dat het moeilijk is om achter de zin en onzin van voedsellijstjes te komen, maar dat vind ik geen excuus om laconiek te zijn. Ik heb me er één keer in verdiept en houd me nu aan dat lijstje. Zo heel veel moeite kost dat heus niet. Wie twijfelt over voedingswaren: vraag het hier gewoon!
Dat vind ik dus ook vaag, hoe kom je dan aan sushi die vers is, hoe weet je dat die vis vers is...quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:41 schreef Claudia_x het volgende:
For the record: vacuumverpakte vis wordt afgeraden (tenzij verwarmd). Je kunt gerookte zalm bijvoorbeeld maar beter vermijden, want ook in lunchrooms en broodjeszaken wordt meestal vacuumverpakt spul gebruikt. Ik vraag er altijd naar en ik heb nog geen één keer meegemaakt dat de gerookte zalm niet uit een vacuumverpakking kwam. In dure restaurants zou ik mischien de uitzondering op de regel verwachten.
En sushi mag wel (mits vers, maar ik weet niet goed wat 'vers' tegenwoordig nog betekent als het om vis gaat).
Zo vertelde mijn moeder (gerookt tijdens de zwangerschap, eigen schuld dikke bult dat ze een dochter kreeg die op vrouwen valt) laatst nog hoe de gynaecoloog bij haar afspraken altijd gewoon zat te roken en de verloskundige na haar bevalling uitriep: "zo, nu effe samen een sigaretje roken".quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:37 schreef Claudia_x het volgende:
Ik ben het er niet mee eens. Vroeger werd er ook tijdens zwangerschappen gerookt en gedronken, maar inmiddels weten we beter.
Ik heb twee lijstjes, namelijk een lijstje 'absoluut niet doen' en een lijstje 'mate houden'. Ik probeer ze te reconstrueren (ik zal vast iets vergeten, maar dan hoor ik wel een aanvulling):quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:40 schreef Juud79 het volgende:
[..]
Dan ben ik wel benieuwd wat jij dan bijv wel eet en wat je absoluut laat staan?
Ik ben nogal van voorkomen is beter dan genezen, dus durf bijna niets te eten van verboden lijstjes.
Ik heb me hier tijdens de vorige zwangerschap in geprobeerd te verdiepen en ik ben er niet uitgekomen. Ik weet gewoon niet wat de definitie van 'vers' is in visland. Ik heb begrepen dat veel vis gevangen en meteen ingevroren wordt, dus tja. En dan moet je inderdaad ook nog maar vertrouwen op de visboer die je garandeert dat de vis vers is. Om die reden vermijd ik sushi maar gewoon. Het valt voor mij in dezelfde categorie als filet american buiten de zwangerschap om: thuis vind ik het geen punt, maar bij de broodjeszaken laat ik het lekker liggen. Maar ik kan me prima voorstellen dat iemand met meer vertrouwen of meer kennis van zaken een andere keuze maakt.quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:45 schreef Juud79 het volgende:
Dat vind ik dus ook vaag, hoe kom je dan aan sushi die vers is, hoe weet je dat die vis vers is...
Wij hebben hier een Sakura om de hoek, die maakt de lekkerste Sushi en van goede kwaliteit, voor zover ik kan proeven is t altijd enorm vers, maar ja dat durf ik dan niet zomaar te halen, dan denk ik toch, ik wacht wel...
Wat betreft de rauwmelkse kazen nog een aanvulling: het gaat dan met name om de zachte rauwmelkse kazen, zoals brie de meaux. Harde rauwmelkse kazen mogen wel. Ik vond het toch wel eng, en heb maar een enkele keer wat harde rauwmelkse gegeten, maar dat was vanuit mijn gevoel, feitelijk onnodig dus.quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:47 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik heb twee lijstjes, namelijk een lijstje 'absoluut niet doen' en een lijstje 'mate houden'. Ik probeer ze te reconstrueren (ik zal vast iets vergeten, maar dan hoor ik wel een aanvulling):
Niet doen:
- vacuumverpakte vis (bijv. gerookte zalm)
- rauw vlees (fricandeau en achterham vallen hier meestal niet onder en eet ik dus gewoon)
- softijs (ik besef dat de risico's niet groot zijn, maar ze zijn er wel)
- alcohol (staat bij sommige mensen in het lijstje 'mate mee houden')
- rauwmelkse kazen (zoals mefke al zei zijn de zachte kazen in Nederland zelden rauwmelks, maar ik vraag er wel altijd naar)
Mate houden:
- producten met kinine (zoals tonic)
- producten waar vitamine a in zit (paté bijvoorbeeld)
- cafeïne (koffie, thee, chocolade)
Dikke kans dat ik deze posting nog edit.
Ohh, nu ben ik ook razendnieuwsgierig!quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:33 schreef Leandra het volgende:
[..]
Is alles goed met Suzanna en de kleine?
Dan wacht ik gewoon braaf af tot ze het hier zelf komt melden
Dat was mijn vermoeden al, maar fijn om bevestigd te krijgen.quote:Op vrijdag 5 november 2010 13:04 schreef miss_sly het volgende:
Dat van die eieren heb ik eens naagevraagd toen, en de gyn en/of de vk zei(den) dat het met betrekking tot die salmonella-vergiftiging eigenlijk geen invloed heeft op de baby idd, maar dat het voroal vervelend is voor jezelf. Dus zwanger of niet, uitkijken met salmonella, maar het kan geen kwaad voor de baby.
Dat dus vooral, en hoeveel moeite is het nou helemaal... het is niet alsof het ineens verschrikkelijk afzien is.quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:40 schreef Juud79 het volgende:
Ik ben nogal van voorkomen is beter dan genezen, dus durf bijna niets te eten van verboden lijstjes.
Van de pannenkoeken wist ik ook niet, maar ik denk dat als je die goed verwarmt, het ook weer geen kwaad kan. Nu bak ik sowieso pannenkoeken altijd zelf, maar daarnaast hou ik niet van koude pannenkoeken, dus dan is het risico vrijwel verdwenen, lijkt me.quote:Op vrijdag 5 november 2010 13:06 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat was mijn vermoeden al, maar fijn om bevestigd te krijgen.
Dat van de kant-en-klare pannenkoeken wist ik trouwens niet! (Daar staat iets over in het stukje van Leandra afkomstig van het RIVM). Maar goed, die eet ik sowieso niet.
Nou, als je echt met elk lijstje dat hier of daar op internet te vinden is rekening moet houden, dan wordt het volgens mij best nog afzien. Maar meestal kun je met goed googelen ook wel wat nuance aanbrengen, zoals dus het eerder genoemde dat alleen zachte rauwmelkse kaas off limits is maar harde rauwmelkse en zachte gepasteuriseerde allebei geen probleem opleveren.quote:Op vrijdag 5 november 2010 13:07 schreef Leandra het volgende:
Dat dus vooral, en hoeveel moeite is het nou helemaal... het is niet alsof het ineens verschrikkelijk afzien is.
Het grappige was dat N. die kant-en-klare pannenkoeken als "lekker makkelijk" tip op een papa worden site tegenkwam...quote:Op vrijdag 5 november 2010 13:06 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat was mijn vermoeden al, maar fijn om bevestigd te krijgen.
Dat van de kant-en-klare pannenkoeken wist ik trouwens niet! (Daar staat iets over in het stukje van Leandra afkomstig van het RIVM). Maar goed, die eet ik sowieso niet.
Goed verhitten in de magnetron of koekenpan maakt ze ook neit meer gevaarlijk, natuurlijk. Die bacterie is niet bestand tegen hoge temperaturen.quote:Op vrijdag 5 november 2010 13:13 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het grappige was dat N. die kant-en-klare pannenkoeken als "lekker makkelijk" tip op een papa worden site tegenkwam...
Ik was waarschijnlijk ook een stuk laconieker geweest als ik ergens in de 20 of 30 zou zijn geweest, maar ik ben 44.... en dat brengt sowieso al meer dan genoeg risico met zich mee, dus ik hou wel gewoon rekening met de zaken die bekend zijn, zeker met een bron als het RIVM.quote:Op vrijdag 5 november 2010 13:11 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Nou, als je echt met elk lijstje dat hier of daar op internet te vinden is rekening moet houden, dan wordt het volgens mij best nog afzien. Maar meestal kun je met goed googelen ook wel wat nuance aanbrengen, zoals dus het eerder genoemde dat alleen zachte rauwmelkse kaas off limits is maar harde rauwmelkse en zachte gepasteuriseerde allebei geen probleem opleveren.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |