Kennedy wilde helemaal geen einde maken aan de Fed, integendeel juist, Kennedy's track record laat zien dat hij de Fed zelfs meer bevoegdheden verleende:quote:Op maandag 1 november 2010 00:40 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Kennedy is waarschijnlijk vermoord omdat hij een einde wilde maken aan de centrale bank van de VS (federal reserve) welke in handen is van private bankiers. Waarom?
Myth #1: The Federal Reserve Act of 1913 was crafted by Wall Street bankers and a few senators in a secret meeting.quote:Op maandag 1 november 2010 19:33 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het samenzweerderige is de manier waarop de FED tot stand is gekomen. Het is een onconsitutionele bedoeling daar. Illegaal, onwettelijk. Op kerstavond is men sneaky gaan stemmen, omdat er toen niemand aanwezig was om tegen te stemmen (congressmannen waren naar huis om kerstmis te vieren). Enkele banken zijn samengekomen, hebben misleidende naam bedacht voor hun nieuwe private bank, gewacht op het juiste moment en vervolgens tegen de wet in die bank opgezet. Het is illegaal snap je, tegen de wet. Natuurlijk is dit een samenzwering.
Het is een schijntje, bedoel je?quote:Op maandag 1 november 2010 22:57 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
En daar hebben ze het over 34 amerikaanse biljoenen, voor ons miljarden. Laat me niet lachen.
http://www.washingtonpost(...)AR2010011103892.htmlquote:The Fed, unlike most government agencies, funds itself from its own operations and returns its profits to the Treasury.
Je gebruikte een historisch argument ("het is in die landen met zo'n systeem in het verleden al veel vaker fout gegaan"). Als ik je dan om voorbeelden vraag, maak je er opeens een heel ander argument van.quote:Op maandag 1 november 2010 22:44 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Kijk naar de staatsschuld. Kwestie van tijd voordat dat terugslaat.
quote:Dit conflicteert inderdaad met mijn bronnen. Dat ga ik even nachecken. Volgens mij bron (oa die docu waarnaar ik de link geplaatst heb) waren er minder mensen aanwezig, en waren ze allemaal voor (in de senaat dus).
Waar staat dat precies in de grondwet? En dat het congres een wet aanneemt die in jouw ogen onconstitutioneel is, maakt zo'n wet natuurlijk nog niet onwettig (leuke contradicito in terminis).quote:Het feit is dat de Fed onconsitutioneel is. Volgens de VS grondwet dient de geldpers in handen van congress te liggen, en niet in handen van prive bankiers. Er is dus een onwettelijk systeem.
Ik ben benieuwd waar je dat op baseertquote:De samenzwering is dat landen geplunderd worden, dat er artificiele crises gemaakt worden, dat het in wezen om criminele activiteit gaat. Het gewone volk lijdt daar onder.Verschillende banken en families werken daarbij in coordinatie. Als dat geen samenzwering is weet ik het ook niet meer.
quote:De moord op JFK heb ik me inderdaad niet heel erg in verdiept. Ik heb ook geschreven 'waarschijnlijk', omdat ik het niet weet. Heb het even nagezocht en het lijkt er inderdaad op dat dit niet de reden was. Hier tekst en uitleg http://www.freedomforcein(...)m?fuseaction=jfkmythOp maandag 1 november 2010 23:10 schreef Terecht het volgende:
[..]
Kennedy wilde helemaal geen einde maken aan de Fed, integendeel juist, Kennedy's track record laat zien dat hij de Fed zelfs meer bevoegdheden verleende:
Myth #9: President Kennedy was assassinated because he tried to usurp the Federal Reserve's power. Executive Order 11,110 proves it.
quote:Ik heb niet gezegd dat de bill nooit door congress is gekomen. Alleen dat hij onconstitutioneel is omdat volgens de consitutie congress de macht van geldprinten heeft.
quote:http://www.usconstitution.net/xconst_A1Sec8.htmlThe Congress shall have Power ...
To coin Money, regulate the Value thereof, and of foreign Coin, and fix the Standard of Weights and Measures;
quote:die is al 400 jaar geleden ontmaskerd! Oorlogen zijn er om gevoerd, mensen om verbrand, schepen vergaan, toen de kwade genius ontmaskerd werd voor wie hij werkelijk is, antichrist.De kwade genius...
quote:Dan heb ik je vraag verkeerd begrepen. Ik heb toch Rome, Groot Brittannie en nu de VS genoemd? Wat moet ik daar verder aan toevoegen.Op maandag 1 november 2010 23:17 schreef Gaspedaal het volgende:
[..]
Je gebruikte een historisch argument ("het is in die landen met zo'n systeem in het verleden al veel vaker fout gegaan"). Als ik je dan om voorbeelden vraag, maak je er opeens een heel ander argument van.
quote:Je mag mij uitleggen hoe een wet tegen de grondwet die wet grondwettelijk geldig maakt. Je begrijpt toch dat de grondwet de basis is?Waar staat dat precies in de grondwet? En dat het congres een wet aanneemt die in jouw ogen uonconstitutioneel is, maakt zo'n wet natuurlijk nog niet onwettig (leuke contradicito in terminis).
quote:Dat mag je zelf uitzoeken want het is me iets teveel werk om jou dat allemaal precies uit te leggen. Ik heb al een docu geplaatst, neem de tijd om die eens te bekijken (en te testen natuurlijk).En nu de echte samenzweringstheorie:
[..]
Ik ben benieuwd waar je dat op baseert
A Beautiful Mind al gezien? Geweldige film over zijn leven.quote:Op zondag 31 oktober 2010 23:13 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Leuke cartoon.
Ken je John Nash (non-cooperative game theory)?. Nash was een brilliant wiskundige en begon te geloven in complottheorieen (of werd schizofreen). Zijn biograaf vroeg hem hoe een intelligent mens als hij in deze onzin kon geloven. Hij antwoorde dat beide (brillante ideeen & complottheorieen) dezelfde bron hadden.
Een mooie (geromantiseerde) film. Nash leeft nog en je kunt interviews van hem vinden op YouTube.quote:Op dinsdag 2 november 2010 20:13 schreef TimMer1981 het volgende:
[..]
A Beautiful Mind al gezien? Geweldige film over zijn leven.
Ik denk dat een psycholoog hier vooral een beeld kan vormen over de geest van de betreffende conspiracy theorist. Voor mij is het een onsamenhangend verhaal bestaande uit moeilijk te controleren beweringen ("Do you think that drugs running out of Columbia, with a country that has a concordat with Rome, is not controlled by Rome?" en "the Jesuits had brought in all of their top Nazi SS soldiers into the CIA because the Jesuits were using the SS to kill the Jews in Europe") en ronduit waanzinnige beweringen ("Mao Zedong was completely controlled by the Jesuits", "their new technology, their anti-gravity machines, their men who they’re trying to make like the "million-dollar man".")quote:Op dinsdag 2 november 2010 13:50 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Hier een leuk stukje van een interview over de moord op Kennedy. Ik wil hier niets mee bewijzen of wat dan ook, het is slechts een kijk van een conspiracy theorist die denk ik wel interessant is en een andere kijk op zaken geeft. Maar heb hier zelf dus niets over nagezocht.
Ook dit ligt veel genuanceerder:quote:Op maandag 1 november 2010 23:57 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
De moord op JFK heb ik me inderdaad niet heel erg in verdiept. Ik heb ook geschreven 'waarschijnlijk', omdat ik het niet weet. Heb het even nagezocht en het lijkt er inderdaad op dat dit niet de reden was. Hier tekst en uitleg http://www.freedomforcein(...)m?fuseaction=jfkmyth
[..]
Ik heb niet gezegd dat de bill nooit door congress is gekomen. Alleen dat hij onconstitutioneel is omdat volgens de consitutie congress de macht van geldprinten heeft.
[..]
http://www.usconstitution.net/xconst_A1Sec8.html
Ik kan hier eerlijk gezegd niet zo veel mee, al wil ik wel een kanttekening plaatsen bij die zogenaamde diepere betekenis die achter die handgebaren schuil zou moeten gaan. Dat is ook typisch iets waar complotdenkers zich in verliezen, door allerlei boosaardige motieven toe te schrijven aan kleine onschuldige handelingen. Zo is het bij veel mensen een natuurlijke reflex dat de wijsvinger en de pink gestrekter blijven t.o.v. de ring- en middelvinger als ze hun vingers naar hun handpalm brengen. Als je dan op het juiste moment een foto neemt lijkt het net alsof je een duivelsteken gebaart.quote:[..]
die is al 400 jaar geleden ontmaskerd! Oorlogen zijn er om gevoerd, mensen om verbrand, schepen vergaan, toen de kwade genius ontmaskerd werd voor wie hij werkelijk is, antichrist.
Maar hij heeft zijn troon verloren en probeert die al 400 jaar terug te krijgen.
[ afbeelding ]
Interessante handgebaren...
[ afbeelding ]
Een beter foto van de kwade genius had ik niet kunnen nemen.
[ afbeelding ]
Een wolf in schaapskleren.
"It is my opinion that if the liberties of this country, the United States of America are destroyed, it will be by the subtlety of the Roman Catholic Jesuit priests, for they are the most crafty, dangerous enemies to civil and religious liberty. They have instigated MOST of the wars of Europe." Marquis de LaFayette (1757-1834; French statesman and general who served in under the command of General George Washington during the American Revolutionary War
Ook een mooie, gelijksoortige film: Proofquote:Op dinsdag 2 november 2010 20:55 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Een mooie (geromantiseerde) film. Nash leeft nog en je kunt interviews van hem vinden op YouTube.
Er bestaat jurisprudentie van uitspraken van de Supreme Court, daterend van voor de oprichting van de Fed, waarbij het Congres het recht toegekend wordt een Centrale bank op te richten, als een middel om haar grondwettelijke bevoegdheden op een effectieve manier te kunnen uitoefenen:quote:Op dinsdag 2 november 2010 12:25 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Je mag mij uitleggen hoe een wet tegen de grondwet die wet grondwettelijk geldig maakt. Je begrijpt toch dat de grondwet de basis is?
Uitspraak van Supreme Court:quote:When George Washington asked Alexander Hamilton to defend the constitutionality of the First Bank of the United States against the protests[1] of Thomas Jefferson, James Madison, and Attorney General Edmund Randolph, Hamilton produced what has now become the classic statement for implied powers.[2] Hamilton argued that the sovereign duties of a government implied the right to use means adequate to its ends. Although the United States government was sovereign only as to certain objects, it was impossible to define all the means which it should use, because it was impossible for the founders to anticipate all future exigencies. Hamilton noted that the "general welfare clause" and the "necessary and proper clause" gave elasticity to the constitution. Hamilton won the argument with Washington, who signed his Bank Bill into law.
Later, directly borrowing from Hamilton, Chief Justice John Marshall invoked the implied powers of government in the court decision of McCulloch v. Maryland. This was used to justify the denial of the right of a state to tax a bank, the Second Bank of the United States, using the idea to argue the constitutionality of the United States Congress creating it in 1816.
In the case of the United States government, implied powers are the powers exercised by Congress which are not explicitly given by the constitution itself but necessary and proper to execute the powers which are.
http://en.wikipedia.org/wiki/Implied_powers
quote:And although the term "bank" is not listed in the Constitution, Congress enjoys express powers in the Taxing and Spending Clause, thus giving Congress the implied power to create the bank so as to better implement this express power.
http://en.wikipedia.org/wiki/McCulloch_v._Maryland
En voor de geïnteresseerden hier een overzicht van alle mythen betreffende de Fed bij elkaar:quote:Op maandag 1 november 2010 23:10 schreef Terecht het volgende:
[..]
Ik heb er een aantal voor mij meest in de oog springende zaken uitgelicht om te laten zien hoe slecht je bent ingelicht.
Zal het eens doornemen.quote:Op dinsdag 2 november 2010 22:44 schreef Terecht het volgende:
[..]
Ook dit ligt veel genuanceerder:
http://www.publiceye.org/conspire/flaherty/flaherty3.html
Nee nee nee, deze 2 handgebaren zijn beide significant. Maar goed ik wil daar niet teveel aandacht aan besteden eigenlijk, het is geen bnw topic. Verder is het natuurlijk maar een kleine eigenaardigheid, voor werkelijk bewijs dien je het hele roomse systeem uit te pluizen. Dan kom je wel interessante dingen tegen.quote:Ik kan hier eerlijk gezegd niet zo veel mee, al wil ik wel een kanttekening plaatsen bij die zogenaamde diepere betekenis die achter die handgebaren schuil zou moeten gaan. Dat is ook typisch iets waar complotdenkers zich in verliezen, door allerlei boosaardige motieven toe te schrijven aan kleine onschuldige handelingen. Zo is het bij veel mensen een natuurlijke reflex dat de wijsvinger en de pink gestrekter blijven t.o.v. de ring- en middelvinger als ze hun vingers naar hun handpalm brengen. Als je dan op het juiste moment een foto neemt lijkt het net alsof je een duivelsteken gebaart.
Daar kunnen meerdere redenen voor zijn. Het feit dat hij het doet en het zo overduidelijk is (voor degenen die er iets van afweten), wil niet zeggen dat het niets betekent.quote:Daarnaast snap ik de hele ratio achter het strooien van broodkruimels die panklaar door zolderkamerdeskundigen opgepikt kunnen worden niet. Waarom zou een kwade genius dit doen? Het lijkt mij meer een verlangen van de complotdenker om puzzels op te lossen, "connecting the dots" zoals zij dat zelf vaak zeggen.
Volgens mij zit de samenzweringstheorie er meer in dat de paus nu al de wereld bestuurt, al is het heimelijk. Dat dacht men al in de VS toen Kennedy, katholiek, tot president verkozen werd; hun land zou geregeerd worden vanuit Rome.quote:Op woensdag 3 november 2010 13:21 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Zal het eens doornemen.
[..]
Nee nee nee, deze 2 handgebaren zijn beide significant. Maar goed ik wil daar niet teveel aandacht aan besteden eigenlijk, het is geen bnw topic. Verder is het natuurlijk maar een kleine eigenaardigheid, voor werkelijk bewijs dien je het hele roomse systeem uit te pluizen. Dan kom je wel interessante dingen tegen.
Maar eigenlijk zou de paus als kwade genius niet zo heel veel verbazing moeten doen wekken (toch?). Iedereen kent de geschiedenis van het vaticaan, de meedogenloosheid waarmee deze in het verleden gehandeld heeft en koningen aan zichzelf onderwierp. Protestantisme (lees: de bijbel) maakte daar een eind aan. Waarom zou dit instituut, wat de paus als koning van de wereld beschouwt, ooit ophouden om die macht terug te krijgen? Is machtsstrijd in de wereld geen feit? Is oorlog geen feit? Is landjepik geen feit? Of zijn we dat allemaal overstegen? Wat zou het streven naar globalisme (lees: centralisatie van macht) dan zijn? Het kan twee kanten op, een goedbedoelde beweging, of opnieuw het streven naar wereldoverheersing. Daar is allemaal niets samenzweerderigs aan, behalve het feit dat ons niet exact verteld wordt waar men mee bezig is, wat natuurlijk volstrekt logisch zou zijn. Zoals je zelf al aangaf: de kwade genius gaat niet vertellen wat zijn snode plannen zijn. Die heeft het over naastenliefde, gelijke verdeling van rijkdommen, wereldvrede, een schone leefomgeving, en tolerantie. Tolerantie zolang je hem gehoorzaamt natuurlijk.
Nu ik dit schrijf denk ik ook niet echt dat het om een volslagen onmogelijke samenzwering gaat, aangezien het streven naar wereldmacht iets is wat zovaak plaats heeft gevonden in de wereld, de geschiedenis is er een van machtsstrijd en oorlogen. Het idee van wereldvrede en samenwerken is er eentje van de laatste 50 jaar, maar op de een of andere manier heeft onze generatie geen flauw idee dat dat ook wel eens om iets anders kan gaan dan ons welzijn. Ik vind dat eigenlijk heel opmerkelijk, het naieve vertrouwen in autoriteiten. Dat is wat mij betreft een veel interessanter onderwerp om te analyseren, omdat er veel meer bewijs voor de rechtvaardiging van het wantrouwen van autoriteiten is, dan er tegen is. 'Democratie' is dan het antwoord, alsof dat integriteit garandeert. Terwijl internationale connecties ondertussen een erg grote rol spelen. Kijk voor de grap naar dat Europese referendum waarvan de uitslag compleet genegeerd werd. Dat zegt toch iets over de houding van onze 'leiders'. Die doen waar ze zin in hebben, want ze weten het beter dan ons boeren.
Ja, dat klopt.quote:Op woensdag 3 november 2010 14:07 schreef Terecht het volgende:
[..]
Volgens mij zit de samenzweringstheorie er meer in dat de paus nu al de wereld bestuurt, al is het heimelijk.
Daar weet ik dan weer niets van. Het zegt ook niet zoveel eigenlijk, het zou niets af doen aan het feit of die samenzwering er is of niet.quote:Dat dacht men al in de VS toen Kennedy, katholiek, tot president verkozen werd; hun land zou geregeerd worden vanuit Rome.
In de realiteit geloven de meeste mensen nog in een min of meer naturalistisch verloop van gebeurtenissen. Dus ze zien niet aankomen dat er uiteindelijk een soort wereld coup d'etat plaats zal vinden. Men zal door de grote immoraliteit, economische crisis, wereldoorlog etc. (die het vaticaan zelf veroorzaakt heeft met haar agents) snakken naar vrede en moraliteit. En dat is waar dan het vaticaan op zou staan en dat zou brengen voor de mensen. Dat zou dan gepaard gaan met (artificiele) wonderlijke gebeurtenissen om de hele 'vrede' beweging credibiliteit te geven, om te doen geloven dat God met de hele movement is (de NWO zal ook religieus zijn) en alle landen, volkeren, religies, iedereen zich thuis te laten voelen in de nieuwe wereldorde en de paus (of iemand die zijn plaats inneemt) accepteren als leider.quote:Mijn ervaring met samenzweringstheorieen die gebaseerd zijn op wereldlijke macht door de NWO, Illuminatie, de Paus of wie dan ook, is dat men de controle die men nu al heeft graag ook publiekelijk kenbaar wil maken, en dat daarvoor een omvangrijke propagandamachine is opgezet die door middel van manipulatie van de media, de politiek, de economie en terreur onder valse vlag de mensheid klaar wil stomen voor een nieuwe wereldorde waar de elites zich niet meer hoeven te verschuilen maar openlijk hun macht kunnen uitoefenen en dat het volk dan onderhand al zo gehersenspoeld is dat ze daar nog mee in zal stemmen ook! Er wordt dus eigenlijk al verondersteld dat de gewone man niets meer te zeggen heeft, dat zij dienen als pionnen voor de minne machtsspelletjes van de elites onderling.
Maar die samenzweerders hebben dan wel buiten de waard van de vrijmetselaars gerekend, want die hebben dat natuurlijk al heel lang geleden zien aankomen, ze zijn wel slim genoeg om het te doen voorkomen alsof de jezuïeten hier ook wat te zeggen hebben, maar dat is voor de insiders natuurlijk een duidelijke zaak van contraspionage, zodat als de samenzweerders hun doel denken te bereiken ze nog wel eens zullen zien wie ze voor zich hebben, want die hebben wel eens vaker met dat bijltje gehakt, kijk maar eens in de loge van Parijs.quote:Op woensdag 3 november 2010 20:57 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ja, dat klopt.
Het vaticaan zou achter fronts werken door middel van de geheime genootschappen en banken die nu openbaar gemaakt worden en als schuldigen aangewezen. Zo wordt de vinger gewezen naar de illuminati, de vrijmetselarij, zionisten, de bankiers, etc. terwijl het vaticaan min of meer met rust gelaten wordt. Dit is echter met opzet, zodat het vaticaan uiteindelijk uit alle chaos kan komen met de oplossingen voor de huidige wereldproblematiek. Maar die problematiek hebben ze zelf veroorzaakt, met name via de orde van Jezuieten welke alle andere ordes en geheime genootschappen onder controle heeft, dus de ridders van malta, columbus, etc. maar ook de illuminati en de vrijmetselarij.
Die priester- en ridderordes en genootschappen werken weer op dezelfde manier: ze doneren een boel geld aan liefdadigheid en zetten grote hulpcampagnes voor de derde wereld op om buiten schot te blijven. Het is de beste bescherming.
Het vaticaan is in wezen al in controle maar idd nog heimelijk. Dat is de samenzwering.
Achter zo'n beetje alle belangrijke revoluties en ioorlogen van de laatste 400 jaar zaten jezuieten, is wat men steeds noemt. De wereld is door hen in 2 grote blokken verdeeld, om die uiteindelijk tegen elkaar te laten botsen en te fuseren tot een nieuw wereldysteem wat in essentie de rooms katholieke hemel op aarde is.
[..]
Daar weet ik dan weer niets van. Het zegt ook niet zoveel eigenlijk, het zou niets af doen aan het feit of die samenzwering er is of niet.
[..]
In de realiteit geloven de meeste mensen nog in een min of meer naturalistisch verloop van gebeurtenissen. Dus ze zien niet aankomen dat er uiteindelijk een soort wereld coup d'etat plaats zal vinden. Men zal door de grote immoraliteit, economische crisis, wereldoorlog etc. (die het vaticaan zelf veroorzaakt heeft met haar agents) snakken naar vrede en moraliteit. En dat is waar dan het vaticaan op zou staan en dat zou brengen voor de mensen. Dat zou dan gepaard gaan met (artificiele) wonderlijke gebeurtenissen om de hele 'vrede' beweging credibiliteit te geven, om te doen geloven dat God met de hele movement is (de NWO zal ook religieus zijn) en alle landen, volkeren, religies, iedereen zich thuis te laten voelen in de nieuwe wereldorde en de paus (of iemand die zijn plaats inneemt) accepteren als leider.
Ik denk dat het voor complotdenkers op sociaal vlak makkelijker is eruit te stappen dan voor mensen die zich in een Christelijk milieu bevinden, maar dat op intellectueel vlak het voor complotdenkers juist moeilijker is afstand te doen van hun overtuigingen dan Christenen.quote:Op woensdag 3 november 2010 13:19 schreef Haushofer het volgende:
Wat ik me wel es afvraag: kunnen mensen die zich zo diep in die complotten hebben gegraafd ook nog terug? Wat is er voor nodig om ze van standpunt te laten veranderen? Ik ken persoonlijk wel een paar ex-Christenen bijvoorbeeld die behoorlijk fanatiek waren, maar verhalen over ex-complotdenkers zijn me niet bekend.
Hemel, ik zou het dan toch moeilijk moeten hebben als gelover in zowel God als samenzweringen. Ik geloof dat de samenzwering tegen God en Gods Zoon is, dat de duivel erachter zit, en mensen slechts pionnen zijn in dit alles, grotendeels misleid.quote:Op donderdag 4 november 2010 15:00 schreef Terecht het volgende:
[..]
Ik denk dat het voor complotdenkers op sociaal vlak makkelijker is eruit te stappen dan voor mensen die zich in een Christelijk milieu bevinden, maar dat op intellectueel vlak het voor complotdenkers juist moeilijker is afstand te doen van hun overtuigingen dan Christenen.
Mijn gevoel zegt dat in de sociale omgeving van samenzweringsaanhangers over het algemeen meer mensen vertoeven die er andere opvattingen op nahouden mbt samenzweringstheorieen dan dit bij Christenen het geval is mbt hun geloof. Daaruit volgt dat de sociale omgeving van de complotdenker eerder geneigd zal zijn hem of haar te overtuigen afstand te doen van zijn of haar geloof en dat dit voor afvallige Christenen juist andersom zal gelden.
Op intellectueel gebied zijn complottheorieen imo beter vol te houden dan het geloof in God. God wordt verondersteld algoed te zijn en het feit dat er op deze aardkloot zoveel kwaad en leed geschied gaat op een gegeven moment toch wringen denk ik, en ik vermoed dat dit één van de voornaamste redenen is dat mensen van hun geloof vallen.
Complottheorieen daarentegen worden juist gevoed door het kwade. Het stelt de complotdenker in de rol van slachtoffer van allesmanipulerende elites waarbij verzet in wezen een zinloze, te riskante zaak is. Zo scheldt de complotdenker iedere verantwoordelijkheid voor zijn eigen situatie en iedere verantwoordelijkheid te handelen nav zijn explosieve kennis kwijt, maar is hij wél intellectueel én moreel superieur aan het gros van het schaapachtige, slapende volk. Dat is een erg krachtige en aantrekkelijke positie, je verheven voelen boven anderen die niet zulke verlichte heldere denkers zijn als jij omdat zij niet zien wat jij voor vanzelfsprekend houdt, en dat daar geen enkele consequenties aan verbonden zijn in termen van verantwoordelijkheid of verantwoording.
Het sporadische verzet dat af en toe gepleegd wordt, naast natuurlijk het internet overspoelen met zelfophemelende berichtjes, komt veelal niet verder dan kwajongensachtige streken als deze:
'Aluhoedjessite bekladt verkiezingsborden'
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |