Dat zou echt heerlijk zijn.quote:Op woensdag 1 december 2010 11:25 schreef TargaFlorio het volgende:
Is hij een goede ruiter of moet hij het hebben van zijn (of in dit geval begrijp ik: van zijn stiefmoeder's) geld? Het paard is belangrijk maar de ruiter natuurlijk ook. Zou toch een afgang zijn als men straks op de OS maar b.v. 5e of zo wordt.
quote:
Dat ik hoop dat hij faalt heeft helemaal niets te maken met dat 'ie een Duitser is, nogal beledigend dat je dat suggereert mocht het ook over mij gaan.quote:Op woensdag 1 december 2010 16:51 schreef Ericr het volgende:
Wat een Duitser-haat toch weer. Laat die jongen het proberen en als het misgaat is dat alleen maar beter voor de Nederlandse ploeg.
Vond het niet topicwaardig, maar kon het hier Paardensport: Dressuur niet postenquote:Nieuw paard voor Van Grunsven
Anky van Grunsven heeft een potentieel toppaard tot haar beschikking gekregen. Het is de 10-jarige KWPN-hengst IPS Upido, die in Spanje is opgeleid door Carlos Terrell. Een consortium van sponsor Jan Kelders, hengstenstation Van Uytert en Equestrian International BV heeft het dier teruggehaald naar Nederland.
Met de komst van de getalenteerde, maar internationaal nog onervaren Upido ziet Van Grunsven na de verkoop van Painted Black plotseling weer een nieuw doel in haar rijke carrière. Maarten van der Heijden, technisch directeur van de hippische sportfederatie KNHS, durfde woensdag al verder vooruit te kijken. „Ik denk dat dit nieuwe paard Anky extra zal motiveren zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Londen.”
quote:Het wedstrijddebuut voor Matthias Alexander Rath met Totilas (v. Gribaldi) heeft goed uitgepakt. De ruiter reed Totilas vandaag naar de overwinning in de Grand Prix tijdens de CDI3* wedstrijd in het Duitse München. De combinatie wist een percentage van 76,79 % neer te zetten en hield daarmee de concurrentie op afstand.
Al de podiumplaatsen werden ingenomen door Duitse deelnemers, met als aanvoerder van het klassement Rath met Totilas. Op de tweede plaats eindigde Carola Koppelmann, de amazone verscheen in de ring met Le Bo en reed de ruin naar een percentage van 69,23 %. De derde plaats was voor Nadine Capellmann die met Gribaldi nakomeling Girasol 68,77 % behaalde.
Marcel Schoenmakers eindigde met Glock’s Flirt de Lully op plaats tien met een percentage van 65,62 %
De score waarmee hij gewonnen heeft is niet echt indrukwekkend, 76,79%. Adelinde Cornelissen won vorige maand de wereldbeker met iets van 84%.quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:43 schreef bloodymary het volgende:
Dit is geen internationale wedstrijd, stelt nog niet zoveel voor. En van wat ik gelezen heb (weet niet of het waar is, heb het niet gezien) was het wel goed, maar voor Totilas ver onder zijn kunnen. Blijft echt zonde van het paard.
Hebben jullie gelijk in.quote:Op donderdag 2 juni 2011 16:47 schreef sportfreak het volgende:
[..]
De score waarmee hij gewonnen heeft is niet echt indrukwekkend, 76,79%. Adelinde Cornelissen won vorige maand de wereldbeker met iets van 84%.
Gal werd vorig jaar wereldkampioen met 85% en zette het wereldrecord op boven de 86%.
quote:Op zaterdag 18 juni 2011 15:04 schreef sportfreak het volgende:
Eerste titel voor Rath op Totilas
Daar begint de ellende...
quote:Rath kopieert Gal
Van onze Telesportredactie
BALVE - Er is grote consternatie uitgebroken na de kür op muziek van winnaar Matthias Rath met zijn nieuwe superpaard Totilas op het Duits kampioenschap. De vrije oefening bleek puur plagiaat, want het optreden was bijna identiek aan de proef waarmee de Nederlander Edward Gal en Totilas het wereldkampioenschap vorig jaar in Kentucky wonnen. Het enige verschil was dat Rath de oefeningen gespiegeld uitvoerde.
Bij een groot deel van de traditionele dressuurwereld ligt de verkoop van Totilas naar Duitsland extreem gevoelig. Het schendt het thema van de sport, dat ruiter en paard samen tot één combinatie uitgroeien. Totilas wordt gezien als het paard van Edward Gal, die hem vier jaar lang opleidde. Nu Rath ook nog eens de kür op muziek van zijn voorganger kopieert, krijgt hij de hoon helemaal over zich heen.
Overigens draaide Rath er na het Duits kampioenschap in Balve niet omheen. Hij gaf toe dat hij de proef had afgekeken van Gal, omdat hij zich niet in staat achtte een nieuwe kür met Totilas te maken in het half jaar dat hij op het paard zit. Alleen rammelt dat argument aan alle kanten. De 11-jarige hengst verstaat immers elke oefening en Rath nam nota bene wel de moeite om DJ Paul van Dyk een totaal nieuw muziekstuk te laten componeren voor de kür.
Hetze
Er dreigt nu een ware hetze tegen Rath – ook vanuit zijn thuisland is er veel woede over diens gebrek aan originaliteit met het wonderpaard – maar de Duitse bondscoach Holger Schmezer blijft achter Rath staan. Ook hij was op de hoogte van Raths kür. Opvallend was tevens dat de juryleden zich niets aantrokken van de bizarre situatie – gecombineerd met een veel mindere uitstraling van Totilas – en de combinatie hoge punten gaf. Rath kwam uit op een buitenproportioneel resultaat van 85,55 procent. Overigens is dat nog steeds tussen de vier en zeven procent lager dan de scores die Totilas met Gal behaalde. De voormalige Nederlandse ruiter van Totilas wenst zich afzijdig te houden in de nu ontstane discussie.
Zo werkt dat nu eenmaal in de paardensport. Ik heb daar ook geen problemen mee maar dan moeten die Rath en consorten wel normaal doen door zelf een kuhr in elkaar te zetten en gewoon bij de prijsuitreiking te verschijnen.quote:Op zondag 17 juli 2011 19:49 schreef TheVulture het volgende:
Ik vind het echt nog steeds walgelijk dat zo'n paard wordt verkocht en iemand anders er met het harde werk van Edward Gal vandoor gaat...
Ik heb wel begrepen dat een dergelijke transfer ook binnen de dressuurwereld een beetje not done is.. je gaat niet aan de haal met andermans werk...quote:Op zondag 17 juli 2011 21:30 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Zo werkt dat nu eenmaal in de paardensport. Ik heb daar ook geen problemen mee maar dan moeten die Rath en consorten wel normaal doen door zelf een kuhr in elkaar te zetten en gewoon bij de prijsuitreiking te verschijnen.
Er zijn idd ruiters die er zo over denken en die Totilas ook hebben geweigerd.quote:Op zondag 17 juli 2011 21:31 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Ik heb wel begrepen dat een dergelijke transfer ook binnen de dressuurwereld een beetje not done is.. je gaat niet aan de haal met andermans werk...
En weer een concurrent die erop gaat rijdenquote:Dubbeldams paard Simon verkocht
Toegevoegd: dinsdag 8 nov 2011, 13:50
Springruiter Jeroen Dubbeldam moet afscheid nemen van zijn toppaard Simon. Het dier is door de eigenaren, de broers Van Grunsven uit Erp, verkocht aan de Amerikaanse familie Wexner.
Hoogstwaarschijnlijk zal de Amerikaanse Beezie Madden, tweevoudig olympisch kampioen en dit jaar winnares van de GP Rotterdam, op het paard gaan rijden.
Dubbeldam, olympisch kampioen 2000 met De Sjiem, stond met Simon op de eerste plaats van de wereldranglijst en gold als kanshebber voor een medaille op de OS van 2012 in Londen. "Dit is heel, heel vervelend", stelt Dubbeldam. "Als ruiter weet je echter dat dit kan gebeuren."
NOS
Dan zou Nederland de helft van de medailles in de paardensport pakkenquote:Op dinsdag 8 november 2011 15:06 schreef rubbereend het volgende:
Gewoon dat het paard ook uit het land van de ruiter moet komen. Een paard is feitelijk ook een deelnemer en moet dan feitelijk uit et land komen waar hij vandaan komt.
volgens mij verliezen we dan ook wel wat, de stallen van Melchior liggen volgens mij in Belgiëquote:Op dinsdag 8 november 2011 15:07 schreef TheArt het volgende:
[..]
Dan zou Nederland de helft van de medailles in de paardensport pakken
Minimaal iddquote:Op dinsdag 8 november 2011 15:07 schreef TheArt het volgende:
[..]
Dan zou Nederland de helft van de medailles in de paardensport pakken
Ja, maar het zijn nagenoeg allemaal KWPN paardenquote:Op dinsdag 8 november 2011 15:09 schreef rubbereend het volgende:
[..]
volgens mij verliezen we dan ook wel wat, de stallen van Melchior liggen volgens mij in België
Handig zo'n vlak voor de OSquote:Van der Vleuten en Utascha uit elkaar
NOS
Toegevoegd: vrijdag 14 okt 2011, 10:13
Springruiter Eric van der Vleuten zal afstand moeten doen van zijn toppaard Utascha.
Het springpaardenfonds Nederland (SFN), de eigenaar van het dier, heeft besloten dat er een andere ruiter moet worden gevonden.
Wie het paard gaat berijden is nog niet bekend.
De tienjarige merrie zal voorlopig overgebracht worden naar de stallen van Jeroen Dubbeldam.
"Eric heeft het geweldig gedaan, maar toch vinden wij hem niet de juiste man om het traject voort te zetten", aldus SFN-voorzitter Gerrit Jan Swinkels.
Echt gekkenwerk, elk paard is zo fijntjes afgesteld door de ruiter. Net als je Sven Kramer op de schaatsen van een Japanner zet. Kan gewoon echt niet. Daar haal je de sport zo mee onderuit.quote:Op dinsdag 8 november 2011 15:02 schreef DeeBee het volgende:
Het bewijs dat deze 'sport' ook asap van de Spelen moet verdwijnen mijns inziens.
Als je niet met gelijk 'materiaal' aan de start kan staan kan je niet eens winnen en geld speelt er een te grote rol in...
En ja, de factor van geld voor trainingsfaciliteiten etc. heb je altijd, maar in principe kan iedereen waar hij ook vandaan komt rennend, zwemmend of met een tennis racket de Spelen halen. Nu moet je tegenwoordig zo'n 5+ miljoen kapitaal achter je hebben om mee te doen om de medailles in de paardensport, onwenselijk mijns inziens.
Of prijzen voor 'landen-paarden' of ruiters laten rijden op 'IOC-paarden', al is dat laatste lastig.
Hoewel, paar jaar terug werd er in de finale-ronde van een WK ook op elkaars paarden gereden dacht ik, dus dan maar zoiets introduceren...
quote:Eventingruiter Raf Kooremans heeft zijn toppaard Demeter verkocht. Daarmee verspeelt hij de kans om zich met het talentvolle dier te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Londen.
"Het was een moeilijke beslissing, maar ik kon deze kans niet voorbij laten gaan", aldus Kooremans. Voor Nederland was de combinatie Kooremans/Demeter de voornaamste kandidaat om Londen op de eventing in actie te komen.
Bondscoach Martin Lips reageerde dan ook teleurgesteld."Hier word ik niet vrolijk van."
De kans dat een Nederlandse eventingruiter op de Spelen in actie zou komen en dan ook nog eens potten kan breken, is heel klein. Zeer jammer voor de man in kwestie, maar that's it.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |