quote:Op vrijdag 24 september 2010 16:46 schreef ReWout het volgende:
Ik heb nu het volgende maar naar wat ik lees moet ik dit nog even aanpassen, omdat ik de tweede partitie
• Een partitie van ca. 15 GB, met bestandssysteem EXT4, en aanhechtingspunt "/"
moet aanpassen naar een primair partitie type? (Moet dit ook alleen voor de 2de of ook voor de 1ste?)
[ afbeelding ]
ps. van de overige vrije ruimte maak een ntfs partitie van wanneer ik weer op windows ben ingelogd.
Tijdzone instellen (desgewenst op "localhost", dan ben je de conflicten met Windows dualboot kwijt). /etc/localtime dus. Linux standaard is om de systeemtijd overal op aarde gelijk te hebben, en de tijd die de user ziet aan te passen aan de tijdzone waarin de user zich bevindt.quote:Op vrijdag 24 september 2010 16:48 schreef vogeltjesdans het volgende:
En waarom geeft hij niet de correcte tijd weer rechtsboven?![]()
Dat ziet er volgens mij goed uit. Volgens mij projecteert de installer zelf logische partities voor. Dat is volgens mij goed, want je kan maar een beperkt aantal primaire partities maken.quote:
4 stuks om precies te zijn.quote:Op vrijdag 24 september 2010 17:13 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Dat ziet er volgens mij goed uit. Volgens mij projecteert de installer zelf logische partities voor. Dat is volgens mij goed, want je kan maar een beperkt aantal primaire partities maken.
Dat denk ik dus niet want hij zal anders dan toch niet vragen of het een logische of primaire partitie moet zijn lijkt me? Dus mijn vraag alomquote:Op vrijdag 24 september 2010 17:13 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Dat ziet er volgens mij goed uit. Volgens mij projecteert de installer zelf logische partities voor. Dat is volgens mij goed, want je kan maar een beperkt aantal primaire partities maken.
Volgens mij hoef je helemaal geen primary partition aan te wijzen. Alles mag logisch.quote:Op vrijdag 24 september 2010 17:20 schreef ReWout het volgende:
[..]
Dat denk ik dus niet want hij zal anders dan toch niet vragen of het een logische of primaire partitie moet zijn lijkt me? Dus mijn vraag alom
• een partitie net zo groot als je werkgeheugen, met bestandssysteem "linux swap"
• Een partitie van ca. 15 GB, met bestandssysteem EXT4, en aanhechtingspunt "/"
• De rest van de ruimte een partitie met bestandssysteem EXT4 en aanhechtingspunt "/home"
welke van de 3 moet primair zijn, lijkt me logisch dat het de tweede is.
Thanks voor de link; lees ook trouwens dat de swap partitie ministens 2 maal zo groot moet zijn als het werkgeheugen en niet 1x...quote:Op vrijdag 24 september 2010 17:26 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Volgens mij hoef je helemaal geen primary partition aan te wijzen. Alles mag logisch.
Zie: https://help.ubuntu.com/1(...)ng-partitioning.html
quote:1.
Root partition - where Ubuntu is installed. This should be at least 4GB.
2.
Home partition - where your files are kept.
3.
Swap partition - this need only be twice the size of your memory.
Hou die grootte die komttijd noemde aan. Swap hoeft bij jou echt geen 6Gb te zijn hoor! Die regel geldt zo'n beetje als je minder dan 1Gb RAM hebt...quote:Op vrijdag 24 september 2010 17:45 schreef ReWout het volgende:
[..]
Thanks voor de link; lees ook trouwens dat de swap partitie ministens 2 maal zo groot moet zijn als het werkgeheugen en niet 1x...
[..]
Mwoa, als je wilt hibernaten heb je swap nodig, dacht ik...quote:Op vrijdag 24 september 2010 17:55 schreef RemcoDelft het volgende:
Als je 4 GB ram hebt (toch wel standaard tegenwoordig?) zou ik helemaal geen swap instellen.
Heb je dat alleen bij deze DVD of ook bij een andere?quote:Op vrijdag 24 september 2010 18:21 schreef Hondenbrokken het volgende:
Ik krijg een dvd niet werkend op VLC. Ik heb restricted extras, css en vlc player geïnstalleerd.
De DVD opstarten lukt wel, maar als ik klik op "film starten", krijg ik slecht geluid en het beeld is in blokken verdeeld, met verschillende kleuren.
Op windows werkt de DVD trouwens wel out of the box (zonder codecs)
Op de DVD-doos staat dat de schijf een kopieerbeveiliging heeft. Wat kan het probleem zijn?
Vond het een goeie, ik wist het ook niet gelijk.quote:Op vrijdag 24 september 2010 18:06 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Mwoa, als je wilt hibernaten heb je swap nodig, dacht ik...
Dan wel inderdaad, maar dat doe ik niet.quote:Op vrijdag 24 september 2010 18:06 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Mwoa, als je wilt hibernaten heb je swap nodig, dacht ik...
Bij een bepaalde DVD.quote:Op vrijdag 24 september 2010 18:42 schreef Kalkmaar het volgende:
[..]
Heb je dat alleen bij deze DVD of ook bij een andere?
Alleen een mapje met de naam VIDEO_TS, met een aantal bestandjes eindigend op BUP, IFO en VOB.quote:Is de source ook DVD (mapje VIDEO_TS en AUDIO_TS op de schijf)?
Niet helemaal de juiste link. Gaat over een vista installatie...quote:Op vrijdag 24 september 2010 19:04 schreef Joooo-pi het volgende:
Die error ff googlen:
http://forums.techarena.in/vista-setup-install/561943.htm
reactie 4 heeft ook een linux install gedaan en had hetzelfde. Was snel opgelost blijkbaar...
Thanks, zoals ik begrijp heb je dus 2 keuzes dat programma'tje gebruiken of windows gewoon opnieuw installeren. Dan doe ik wel het laatste omdat ik windows toch gisteravond er nieuw op heb gegooid. Vandaar dat ik nu ook graag ubuntu er eens op wil hebbenquote:Op vrijdag 24 september 2010 19:15 schreef Joooo-pi het volgende:
@ReWout:
is dit wat?
http://www.howtogeek.com/(...)ows-vista-partition/
Nee, volgens mij kun je met de vista cd gewoon "repairen".quote:Op vrijdag 24 september 2010 19:19 schreef ReWout het volgende:
[..]
Thanks, zoals ik begrijp heb je dus 2 keuzes dat programma'tje gebruiken of windows gewoon opnieuw installeren. Dan doe ik wel het laatste omdat ik windows toch gisteravond er nieuw op heb gegooid. Vandaar dat ik nu ook graag ubuntu er eens op wil hebben
ps. is het trouwens ook mogelijk om ubuntu gewoon op een usb stick te installeren? Ik wil het eigenlijk namelijk vooral gebruiken voor software development.
Ik heb het nog nooit fout zien gaan, maar voor de zekerheid kun je natuurlijk beter eerst even een backup maken.quote:Op vrijdag 24 september 2010 19:17 schreef Schenkstroop het volgende:
Hey als ik Ubuntu op een usb-stick zet en daarmee mijn partietie ga verkleinen waar windows7 op staat (partitie is ongeveer 500GB en moet verkleind worden naar zeg 20GB). Is dat veilig of bestaan er nog kinderziekten hierbij? Ik wil nadat ik de partitie heb verkleind deze partitie gaan imagen met ubuntu en comprimeren met 7zip.
Ja natuurlijk. Gewoon de betreffende (lege) USB-stick als schijf kiezen bij dat partitievenstertje.quote:Op vrijdag 24 september 2010 19:19 schreef ReWout het volgende:
[..]
ps. is het trouwens ook mogelijk om ubuntu gewoon op een usb stick te installeren? Ik wil het eigenlijk namelijk vooral gebruiken voor software development.
Het kan maar je krijgt dan geen hibernate en I/O caching zal niet gebeuren.quote:Op vrijdag 24 september 2010 17:55 schreef RemcoDelft het volgende:
Als je 4 GB ram hebt (toch wel standaard tegenwoordig?) zou ik helemaal geen swap instellen.
Kan ik dan nogsteeds programma's installeren? Zoals eclipse? En bestanden opslaan etc...quote:Op vrijdag 24 september 2010 19:56 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Ja natuurlijk. Gewoon de betreffende (lege) USB-stick als schijf kiezen bij dat partitievenstertje.
Overigens is het niet handig om Windows als laatste te installeren, windows kan er niet echt mee omgaan als er al een ander besturingssysteem geinstalleerd staat.
Eventjes een live-sessie starten en grub repareren.quote:Op vrijdag 24 september 2010 20:00 schreef ReWout het volgende:
Hmmmm... heb win7 nu gerepareerd en doet het weer. Maar nu krijg ik bij het opstarten geen keuze menu meer van welk OS ik wil opstarten...
Een USB-stick is ook gewoon een (kleine) harde schijf dus voor de rest werkt het precies het zelfde. Ligt er allemaal maar net aan waar jij je partities neerzet.quote:Op vrijdag 24 september 2010 20:00 schreef ReWout het volgende:
[..]
Kan ik dan nogsteeds programma's installeren? Zoals eclipse? En bestanden opslaan etc...
En slaat hij dat dan op op de usb of de hardeschijf?
Want dan ga ik denk ik het installeren op een usb omdat ik het met name voor development wil gebruiken.
Leuk tooltje is miredo (service) om gebruik te maken van gratis newsgroepen via ipv6quote:Op vrijdag 24 september 2010 20:25 schreef fotostarter het volgende:
Ik ga weer even meelezen
Welke software is voor jullie onmisbaar, en wat zijn leuke tooltjes?
Heb eens gekeken, maar ik blijf er wel vanafquote:Op vrijdag 24 september 2010 20:28 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Leuk tooltje is miredo (service) om gebruik te maken van gratis newsgroepen via ipv6
Huh? Daar heb ik nog nóóit van gehoord! Watvoor geluidskaart/output gebruik je?quote:Op vrijdag 24 september 2010 20:32 schreef Rivalo het volgende:
Trouwens wie heeft nog meer last van dat de geluidskwaliteit echt zuigt. Ik heb al via Realtek mijn drivers geupdate maar de ALSA drivers zijn bij lange na nog niet zo goed als de HD Audio Drivers bij windows.
Zijn er misschien nog alternatieven?
Gewoon standaard intel HD 7.1 dingetje. Misschien zijn mijn oren/boxen gewoon te goedquote:Op vrijdag 24 september 2010 20:40 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Huh? Daar heb ik nog nóóit van gehoord! Watvoor geluidskaart/output gebruik je?
Geen idee maar dan hoort het nog niet te kraken.quote:Op vrijdag 24 september 2010 20:44 schreef KomtTijd... het volgende:
Je hebt niet al je kanalen op 200% staan ofzo?
Waarom zou je een usb gebruiken? Er kleven allerlei nadelen aan. Het is veel trager en als je op de usb een wisselpartitie instelt is deze heel snel versleten.quote:Op vrijdag 24 september 2010 22:24 schreef ReWout het volgende:
Nieuw vraagje van mij... Ik wil nu dus ubuntu op me 8gig usb installeren maar hoe doe ik dat? Ik heb ubuntu al op me usb staan vanwaar ik ubuntu kan opstarten maar dan is ubuntu toch noch niet geinstalleerd?
Nee je hebt dan nog een USB-stick nodig. Of je moet even een CDtje branden.quote:Op vrijdag 24 september 2010 22:24 schreef ReWout het volgende:
Nieuw vraagje van mij... Ik wil nu dus ubuntu op me 8gig usb installeren maar hoe doe ik dat? Ik heb ubuntu al op me usb staan vanwaar ik ubuntu kan opstarten maar dan is ubuntu toch noch niet geinstalleerd?
Als je niet vertelt watvoor koptelefoon het om gaat niet nee.quote:Op zaterdag 25 september 2010 00:02 schreef Rivalo het volgende:
Iemand idee hoe ik mijn koptelefoon aan de praat krijg. Het is er 1 met een ingebouwde geluidskaart, waar je normaal drivers voor nodig hebt maar dat is eigenlijk alleen maar voor surround.
Linux lijkt hem helemaal niet te herkennenHij krijgt wel stroom maar dat is het dan ook. Geluid hoor ik er niet door.
Git is voor mij absoluut onmisbaar, ben kernel hacker van beroep.quote:Op vrijdag 24 september 2010 20:25 schreef fotostarter het volgende:
Welke software is voor jullie onmisbaar
G35.quote:Op zaterdag 25 september 2010 00:19 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Als je niet vertelt watvoor koptelefoon het om gaat niet nee.
Als het goed is moet je gewoon bij geluidsvoorkeuren het uitvoerapparaat kunnen selecteren.
Secundair? Bedoel je extended? Het totaal van de primaire en de extended was volgens mij 4. Binnen een extended kan je verder nog logische stations aanmaken.quote:Op vrijdag 24 september 2010 17:16 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
4 stuks om precies te zijn.
En 1 secundaire partitie.
Dat is een advies, het hoeft niet.quote:Op vrijdag 24 september 2010 17:45 schreef ReWout het volgende:
[..]
Thanks voor de link; lees ook trouwens dat de swap partitie ministens 2 maal zo groot moet zijn als het werkgeheugen en niet 1x...
[..]
Nee, dat is een andere file. Zoals je onder windows ook pagefile.sys en hiberfil.sys hebt. De een is voor standaard gebruik (RAM - harddisk verkeer) en de ander is om de inhoud van je geheugen in te zetten als je in hibernate gaat. Daarom hoeft de beschikbare schijfruimte om te kunnen hibernaten ook niet groter te zijn dat het intern geheugen, terwijl voor de pagefile 2 keer de grootte van het intern geheugen aanbevolen wordt.quote:Op vrijdag 24 september 2010 18:06 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Mwoa, als je wilt hibernaten heb je swap nodig, dacht ik...
Kan wel, maar dan moet je de ntldr terugkopieren vanuit de command line nadat je van de windows dvd opgestart hebt. Of zijn dan ook andere zaken vernueckt? Onder windows xp werkte dat tenminste nog wel.quote:Op vrijdag 24 september 2010 19:56 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Ja natuurlijk. Gewoon de betreffende (lege) USB-stick als schijf kiezen bij dat partitievenstertje.
Overigens is het niet handig om Windows als laatste te installeren, windows kan er niet echt mee omgaan als er al een ander besturingssysteem geinstalleerd staat.
Anyone?quote:Op vrijdag 24 september 2010 16:48 schreef vogeltjesdans het volgende:
Nog een gekke vraag. Ik heb nu opgestart van usb stick en ik kan in de filemanager de usb stick niet meer benaderen. Deze staat er aan de linkerkant wel tussen, en de harde schijven van de pc zijn ook gewoon te benaderen, maar ik kan de inhoud van de usb stick niet oproepen. Is die beveiligd ofzo en hoe los ik dat op?
En als ik van de usb stick opstart krijg ik altijd de optie of ik van de stick wil opstarten of ubuntu op de pc wil installeren. Ik wil helemaal niets installeren, ik wil dat ubuntu gelijk doorstart. Hoe doe ik dat?
Heb je al opgestart in recovery mode? Dan krijg je wat opties zoals de videokaartdriver herstellen of starten in "low graphics" mode. Waarschijnlijk kom je er daar wel mee uit.quote:Op zaterdag 25 september 2010 01:09 schreef Rivalo het volgende:
Oke, probleempje.
Ik had eerst de standaard driver aan staan. Toen heb ik een nieuwe van de ATI site gedownload toen dit ging buggen heb ik deze met een command gedelete(stond op internet)
Nu start ubuntu 10.04 op en blijft het bij een paars scherm. Kan ik dit repairen met mijn Installatie CD zonder te moeten formatten. Of is dit een verloren zaak?
Wat wil je doen met de bestanden op die stick dan? Daar kun je niet zo veel mee hoor.quote:
1 2 3 4 5 6 7 8 | name of display: :0.0 X Error of failed request: BadRequest (invalid request code or no such operation) Major opcode of failed request: 136 (GLX) Minor opcode of failed request: 19 (X_GLXQueryServerString) Serial number of failed request: 15 Current serial number in output stream: 15 ***@***-desktop:~$ |
PulseAudio Device Chooser zou de g35 moeten herkennen.quote:Op zaterdag 25 september 2010 00:41 schreef Rivalo het volgende:
[..]
G35.
Nee dat kan helaas niet, hij herkent hem geen eens dat hij aangesloten word.
Hmmm kun je FGLRX eens herinstalleren?quote:Op zaterdag 25 september 2010 03:35 schreef Rivalo het volgende:
Oke ik ben weer bij af. Linux doet het weer maar voordat ik nu games kan spelen moet eerst de boel het goed doen en het werkt nog steeds niet:
[ code verwijderd ]
1 2 | Segmentatiefout |
1 2 3 4 5 6 | E: Kon vergrendeling /var/lib/dpkg/lock niet verkrijgen - open (11: Hulpbron is tijdelijk onbeschikbaar) E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it? root@***-desktop:~# apt-get remove xserver-xorg-video-radeon --purge E: Kon vergrendeling /var/lib/dpkg/lock niet verkrijgen - open (11: Hulpbron is tijdelijk onbeschikbaar) E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it? |
vind het altijd handig om als ik meerdere commands uitvoer dat ik sudo -i uitvoer.quote:Op zaterdag 25 september 2010 14:43 schreef wdn het volgende:
Je hebt nog ergens een package manager open staan...
Verwijderen:
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-radeon
sudo apt-get remove --purge fglrx-kernel-source
Of zonder sudo aangezien je onder root bezig bent (waarom?).
En de installatie kan toch gewoon via de gnome driver display lijkt me?
Vanaf 9.10 kan dit via System->Administration->Hardware Drivers.
Na een reboot kun je
fglrxinfo
gebruiken als test of eea. werkt.
quote:Op vrijdag 24 september 2010 18:21 schreef Hondenbrokken het volgende:
Ik krijg een dvd niet werkend op VLC. Ik heb restricted extras, css en vlc player geïnstalleerd.
De DVD opstarten lukt wel, maar als ik klik op "film starten", krijg ik slecht geluid en het beeld is in blokken verdeeld, met verschillende kleuren.
Op windows werkt de DVD trouwens wel out of the box (zonder codecs)
Op de DVD-doos staat dat de schijf een kopieerbeveiliging heeft. Wat kan het probleem zijn?
quote:Op vrijdag 24 september 2010 18:51 schreef Hondenbrokken het volgende:
vraagt mij of ik dat ook bij andere dvd's heb
Bij een bepaalde DVD.
vraagt mij of ik de mapjes video_ts en audio_ts kan vinden
Alleen een mapje met de naam VIDEO_TS, met een aantal bestandjes eindigend op BUP, IFO en VOB.
AUDIO_TS bestaat niet.
Dit klinkt als een kopieerbeveiliging.quote:krijg ik slecht geluid en het beeld is in blokken verdeeld, met verschillende kleuren.
quote:Op de DVD-doos staat dat de schijf een kopieerbeveiliging heeft.
Ik neem aan die kopieerbeveiliging...quote:Wat kan het probleem zijn?
Ok maar je moet dan niet vergeten dat je andere packet managers moet afsluiten voordat je commando style gaatquote:Op zaterdag 25 september 2010 14:55 schreef Rivalo het volgende:
[..]
vind het altijd handig om als ik meerdere commands uitvoer dat ik sudo -i uitvoer.
Natuurlijk! Als je EXT gebruikt en grub kan je partities verkleinen, vergroten, verplaatsen, toevoegen en (als er geen belangrijke delen zoals / of /home op staan) zelfs verwijderen, EXT4-schijven hebben een UUID, waaraan het systeem de partities herkent. Als een partitie ooit als sda6 is aangemaakt zal deze altijd sda6 blijven, ook al maak je twee partities tussen sda5 en sda6 in.quote:Op zaterdag 25 september 2010 16:07 schreef Rivalo het volgende:
Voor het gamen wil ik nu toch windows hebben. (G15 doet het niet, Xfire doet het niet volledig. Niet alle games doen het, driver problemen.)
Kan ik gewoon de partitie van Ubuntu verkleinen en er windows bij opzetten?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 | local cur_kernel=$1 local kernel_pkg=$2 local meta_pkg=$3 sudo aptitude remove $(dpkg -l | egrep $kernel_pkg | egrep -v "${cur_kernel}|${meta_pkg}" | awk '{print $2}') } rmkernel () { local cur_kernel=$(uname -r|sed 's/-*[a-z]//g'|sed 's/-386//g') local kernel_pkg="linux-(image|headers|ubuntu-modules|restricted-modules)" local meta_pkg="${kernel_pkg}-(generic|i386|server|common|rt|xen|ec2)" _rmkernel $cur_kernel $kernel_pkg $meta_pkg sudo aptitude purge $(dpkg -l | tail -n +6 | grep -v '^ii' | awk '{print $2}') } |
Wat ik best vervelend vind (en hopelijk heeft iemand daar een oplossing voor)quote:Op maandag 27 september 2010 10:16 schreef KomtTijd... het volgende:
Je kunt ook gewoon in Synaptic even zoeken op "linux-image-2.6" en dan de oude versies die je niet meer gebruikt verwijderen.
'k zie zelf echt het probleem van meerdere kernels in de bootloader, in de weg staan doen ze niet. Maar toch verwijder ik ze af en toe inderdaad.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.heitieh
1 |
1 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 | insmod part_msdos insmod ext2 set root='(hd0,msdos2)' search --no-floppy --fs-uuid --set ec8ce521-7f42-481b-981c-36357abf559c linux /boot/vmlinuz-2.6.32-21-generic root=UUID=ec8ce521-7f42-481b-981c-36357abf559c ro quiet splash initrd /boot/initrd.img-2.6.32-21-generic } menuentry "Ubuntu 10.04.1 LTS, kernel 2.6.32-21-generic (recovery mode) (on /dev/sda2)" { insmod part_msdos insmod ext2 set root='(hd0,msdos2)' search --no-floppy --fs-uuid --set ec8ce521-7f42-481b-981c-36357abf559c linux /boot/vmlinuz-2.6.32-21-generic root=UUID=ec8ce521-7f42-481b-981c-36357abf559c ro single initrd /boot/initrd.img-2.6.32-21-generic } menuentry "Ubuntu 10.04.1 LTS, memtest86+ (on /dev/sda2)" { insmod part_msdos insmod ext2 set root='(hd0,msdos2)' search --no-floppy --fs-uuid --set ec8ce521-7f42-481b-981c-36357abf559c linux /boot/memtest86+.bin } |
En dat komt dan bovenaan te staan? En niet dubbel?quote:Op maandag 27 september 2010 11:14 schreef slacker_nl het volgende:
Das heel makkelijk aan te passen bij grub2 heur..
[ code verwijderd ]
Zoek je Windows entry op (ik doe hier ff Ubuntu als default, principe is hetzelfde uiteraard)
[ code verwijderd ]
[ code verwijderd ]
Dan ff update-grub2 uitvoeren en klaar.
Voorkeuren -> energiebeheer. Maar "niets doen" staat er niet bij als keuze, wel "vragen", dan krijg je dus alleen een keuzevenstertje.quote:Op maandag 27 september 2010 14:05 schreef Diabox het volgende:
Op m'n laptop heb ik zo'n shutdown button, maar ik wil dus dat die niks doet, waar kan ik dat configuren in ubuntu?
sudo gdmsetupquote:Op maandag 27 september 2010 14:35 schreef Diabox het volgende:
Dat keuzevenstertje heb ik al, maar ik wil gewoon dat ie niks doet, op WINDOWS KAN DAT WEL
?quote:Op maandag 27 september 2010 19:15 schreef ouderejongere het volgende:
Lieve schatten, ik heb jullie nodig
Na een update naar kernel 2.6.32-25 op mijn laptop doet de nvidia X server het niet meer. De computer start op in lage resolutie
sudo nvidia-xconfig werkt niet (schrijft nieuwe xorg.conf, maar na reboot komt er weer een waarschuwing en daarna low-res)
Is de nieuwe kernel niet compatible? Als ik in 2.6.32-24 opstart is er niks aan de hand, dan heb ik gewoon 1440x900
Als je alleen windows hebt, dan kan je het os_prober ding weghalen uit /etc/grub.d/ want hij komt er wel dubbel in te staan ja. Heb je meerdere OS'sen, ja, dan zal je met enkele dubbele entries gaan zitten. Of je moet os_prober een hogere prio geven, ala mv 40_os_prober 01_os_proberquote:Op maandag 27 september 2010 12:20 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
En dat komt dan bovenaan te staan? En niet dubbel?
Ik heb nu low-res op mijn laptop, behalve als ik de vorige kernel gebruik, zo duidelijker?quote:
Wel de goede kernelheaders installed?quote:Op maandag 27 september 2010 19:15 schreef ouderejongere het volgende:
Lieve schatten, ik heb jullie nodig
Na een update naar kernel 2.6.32-25 op mijn laptop doet de nvidia X server het niet meer. De computer start op in lage resolutie
sudo nvidia-xconfig werkt niet (schrijft nieuwe xorg.conf, maar na reboot komt er weer een waarschuwing en daarna low-res)
Is de nieuwe kernel niet compatible? Als ik in 2.6.32-24 opstart is er niks aan de hand, dan heb ik gewoon 1440x900
1 2 3 | # en/of dpkg -l | grep $(uname -r) |
1 |
Ik heb ook een nvidia en draai nu kernel 2.6.35 - 22quote:Op maandag 27 september 2010 19:15 schreef ouderejongere het volgende:
Lieve schatten, ik heb jullie nodig
Na een update naar kernel 2.6.32-25 op mijn laptop doet de nvidia X server het niet meer. De computer start op in lage resolutie
sudo nvidia-xconfig werkt niet (schrijft nieuwe xorg.conf, maar na reboot komt er weer een waarschuwing en daarna low-res)
Is de nieuwe kernel niet compatible? Als ik in 2.6.32-24 opstart is er niks aan de hand, dan heb ik gewoon 1440x900
Nee, WAT is de waarschuwingquote:Op maandag 27 september 2010 19:26 schreef ouderejongere het volgende:
[..]
Ik heb nu low-res op mijn laptop, behalve als ik de vorige kernel gebruik, zo duidelijker?
Behalve dat ie nu elke install/update stop ivm die foutmeldingquote:Op maandag 27 september 2010 20:26 schreef wdn het volgende:
Nope.
Maar ik heb geen osk geinstalleerd dus zal het weinig kwaad kunnen lijkt me
1 |
1 |
Ik heb nu het volgende script wat werktquote:Op dinsdag 28 september 2010 00:30 schreef ReWout het volgende:
Oke mensenvraagje...
Is me nog gelukt om ubuntu te installeren op me tablet, touchscreen etc doet het allemaal
Nu heb ik ook verschillende toetsen op het scherm zitten.
Nu wil ik een van die toetsen programmeren om het scherm te roteren.
Wat ik nu heb is de volgende commando;
Spiegelen
[ code verwijderd ]
Normaal
[ code verwijderd ]
Nu wil ik graag dat wanneer me beeldscherm gespiegeld is, is dat wanneer ik er nog een keer op druk dat me scherm weer in z'n normale positie komt... hoe hoe?
1 2 3 4 5 6 7 | if [ "$orientation" = "(normal" ]; then xrandr -o inverted else xrandr -o normal fi |
Got itquote:Op dinsdag 28 september 2010 00:47 schreef ReWout het volgende:
[..]
Ik heb nu het volgende script wat werkt
[ code verwijderd ]
Ik heb het opgeslagen als rotate.sh, hoe zeg ik tegen me shortcut nu zeg maar dat hij dit moet uitvoeren?
Hoezo? allemaal hoor.quote:Op maandag 27 september 2010 22:50 schreef Sloggi het volgende:
Bestaat er voor Ubuntu inmiddels een goede media player die goed met ondertitels overweg kan? Ik gebruik BSplayer in Windows, maar in de periode dat ik Ubuntu gebruikte kon ik geen goed programma vinden.
quote:Op maandag 27 september 2010 22:59 schreef slacker_nl het volgende:
@o.us: probeer het eens met banshee
@sloggi
VLC, mplayer, totem, etc etc.
Ik gebruik altijd gewoon Rhythmbox. Laatst raadde iemand mij guayadeque aan, maar daar heb ik nog niet naar gekeken.quote:Op dinsdag 28 september 2010 14:08 schreef ReWout het volgende:
Weet iemand een goed alternatief voor iTunes of foobar in linux?
IKKE!quote:Op dinsdag 28 september 2010 14:17 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Ik gebruik altijd gewoon Rhythmbox. Laatst raadde iemand mij guayadeque aan, maar daar heb ik nog niet naar gekeken.
Probeer eens Guayadeque. Geeeeeeeen idee of dit is wat je zoekt maar ik zag laatst een patch langskomen waarmee je iTunes ratings kunt overnemenquote:Op dinsdag 28 september 2010 14:08 schreef ReWout het volgende:
Weet iemand een goed alternatief voor iTunes of foobar in linux?
I take it banshee did the trickquote:
Bedankt voor de reacties. Misschien toch maar weer eens overstappen naar Ubuntu of een andere Linux-distro.quote:
quote:Op dinsdag 28 september 2010 20:08 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Bedankt voor de reacties. Misschien toch maar weer eens overstappen naar Ubuntu of een andere Linux-distro.
Sheldonquote:385
00:18:39,753 --> 00:18:41,988
O, Ubuntu,
386
00:18:41,989 --> 00:18:46,159
jij bent mijn favoriete
Linux gebaseerd besturingssysteem.
Andere distros kunnen ook prima draaien natuurlijk, maar 10.10 begint wel echt een heel compleet OS te worden, met alle voordelen van linux erbijquote:Op dinsdag 28 september 2010 20:48 schreef slacker_nl het volgende:
Ach, so bijzonder is Ubuntu ook weer ni he.
Ubuntu is (zoals Joop al zegt) een distro. Twee keer per jaar heb je een compleet pakket met de nieuwste stuurprogramma's, kernels en toepassingen.quote:Op dinsdag 28 september 2010 20:48 schreef slacker_nl het volgende:
Ach, so bijzonder is Ubuntu ook weer ni he.
tsk tsk tsk. Binnen 1 minuut vond ik dit:quote:Op dinsdag 28 september 2010 20:55 schreef Joooo-pi het volgende:
Wat ik nog zoek voor ubuntu is een alternatief voor autohotkey (windows). Voor iets zoals die drawball scriptjes.
Ja, die had ik ook gevonden, maar ik lees de omschrijving als dat het alleen keyboardstrokes automatiseert. Voor drawball heb je geautomatiseerde muisklikken nodigquote:Op dinsdag 28 september 2010 20:59 schreef wdn het volgende:
[..]
tsk tsk tsk. Binnen 1 minuut vond ik dit:
http://code.google.com/p/autokey/
Goed genoeg of moet ik door zoeken?
Eens. Niet specialer dan RHEL of SUSE. Maar toch... het is niet alleen het OS wat Ubuntu Ubuntu maakt.quote:Op dinsdag 28 september 2010 20:48 schreef slacker_nl het volgende:
Ach, so bijzonder is Ubuntu ook weer ni he.
http://code.google.com/p/autokey/wiki/SampleScriptsquote:Op dinsdag 28 september 2010 21:06 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Ja, die had ik ook gevonden, maar ik lees de omschrijving als dat het alleen keyboardstrokes automatiseert. Voor drawball heb je geautomatiseerde muisklikken nodig
Hmmm, oke! Zal het binnenkort even proberen. Thanx!quote:Op dinsdag 28 september 2010 21:11 schreef wdn het volgende:
[..]
http://code.google.com/p/autokey/wiki/SampleScripts
Comment by mailryan, Oct 15, 2009
Is it possible to control the mouse?
Comment by m...@paddy-net.com, Jan 05, 2010
@mailryan: yes, see full documentation: http://autokey.sourceforg(...)ing.Mouse-class.html
npquote:Op dinsdag 28 september 2010 21:15 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Hmmm, oke! Zal het binnenkort even proberen. Thanx!
Nee geen file system check. Hij ging daadwerkelijk iets (ubuntu geloof ik) downloaden en toen installeren. Verder start ik ubuntu gewoon altijd normaal opquote:"software moest herstellen" que? Bedoel je een file system check? Dat kan ook komen omdat je 20x hebt ge-reboot zonder file system controle. Kan dus toeval zijn.
Dat had geen zin. Hij volgde dan namelijk gewoon hetzelfde process. Scherm kort op zwart en dan kwam login scherm weer op.quote:Op dinsdag 28 september 2010 21:57 schreef wdn het volgende:
Afsluiten vanaf het login scherm is wel mogelijk. Er staat een drop down menu met 'shutdown' als optie.
Nee, alleen dus dat ik wel duidelijk merk dat het langzamer is geworden en dat in grub ubuntu nu dus 2x in de lijst staat.quote:Krijg je enige vorm van foutmeldingen tijdens het starten?
Sheldon zei dat niet in episode 21, maar in episode 22.quote:
Ja ach, het moet wel een héél klein beetje begrijpelijk blijven voor het doorsnee publiek hehquote:Op woensdag 29 september 2010 01:21 schreef Hondenbrokken het volgende:
[..]
Sheldon zei dat niet in episode 21, maar in episode 22.
Het verbaasde me trouwens dat hij ubuntu gebruikt. Hij lijkt me namelijk meer het gentoo-type.
quote:Op dinsdag 28 september 2010 22:58 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Ik weet niet zeker of dit positieve reclame is
Briljante seriequote:Op dinsdag 28 september 2010 22:58 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Ik weet niet zeker of dit positieve reclame is
Gentoo..quote:Op woensdag 29 september 2010 01:21 schreef Hondenbrokken het volgende:
[..]
Sheldon zei dat niet in episode 21, maar in episode 22.
Het verbaasde me trouwens dat hij ubuntu gebruikt. Hij lijkt me namelijk meer het gentoo-type.
Eensch.quote:Op dinsdag 28 september 2010 21:08 schreef wdn het volgende:
Het is ook de gebruikersgroep: geen rtfm of fu (of nagenoeg geen) op de forums van Ubuntu maakt er wordt geholpen of meegedacht voor een oplossing.
Dat weet ik niet, ik kende sudo al veeeel langer. Misschien populair bij mainstream publiek. Denk dat binnen de beroepsgroep sudo al veel eerder bekend was en ook gebruikt werd.quote:Daarnaast is sudo echt populair geworden met Ubuntu. Daarvoor werd het sporadisch gebruikt en zelfs dan meestal niet als standaard.
Fair enough. Al zijn er anderen (sidux comes to mind) die ook wel een fijne desktop experience neerzetten. Ik zou het eigenlijk anders willen stellen, Ubuntu heeft Linux wat meer mainstreamer gemaakt.quote:Plus het is het eerste Linux OS wat een aanzet heeft gegeven tot een redelijjk succesvolle aanval op de desktop. RHEL en SUSE zitten meer aan de zakelijke kant ("want daar zit geld") en Ubuntu heeft met een goede bijdrage van Shuttleworth toch wel laten zien dat een desktop variant haalbaar is.
Ja, maar software center is niks meer en minder dan de Marketplace van Apple/Android. Beter goed gejat dan slecht bedacht.quote:Software Center komt meen ik ook uit de hoed van Ubuntu? De betaal apps in USC in elk geval. Ik vind het een goed idee; zal er weinig apps kopen zoals het nu gaat maar je weet maar nooit
Wat er mis is is dat je Ubuntu hebt geinstalleerd. Ubuntu zuigt en zal dat altijd doen. Het is gewoon een slap aftreksel van Debian.quote:Op dinsdag 28 september 2010 21:38 schreef ReWout het volgende:
Iemand enig idee wat er loos is of mij kan helpen om uit te vogelen wat er mis is?
OTIOquote:Op woensdag 29 september 2010 17:47 schreef PalmRoyale het volgende:
[..]
Wat er mis is is dat je Ubuntu hebt geinstalleerd. Ubuntu zuigt en zal dat altijd doen. Het is gewoon een slap aftreksel van Debian.
Dit zou je moeten kunnen oplossen in xorg.conf, het configuratiebestand van X.org (het pakket wat de volledige grafische interface verzorgt)quote:Op donderdag 30 september 2010 17:40 schreef Samsonneke het volgende:
Hallo mensen,
Afgelopen week heeft het beeldscherm van mijn laptop het begeven. Helaas valt mijn laptop niet meer onder de garantie, en hem laten repareren vind ik het geld niet waard. Daar kwam ook nog eens bij dat Vista plotseling problemen gaf en ik daardoor mijn laptop helemaal niet meer gebruiken kon. Hierdoor besloot ik om van deze laptop eventueel toch nog iets leuks te kunnen maken, namelijk een soort mediacenter die ik aansluit aan mijn tv.
Ubuntu leek mij een leuk alternatief voor Vista (dat is ook niet zo moeilijk). Echter het installatieproces ging niet van een leien dakje. Ik had mijn laptop aan een monitor aangesloten en poogde Ubuntu 10.4 te installeren middels de Live CD. Wanneer ik echter op "Install Ubuntu" drukte, ging mijn monitor in standby modus en kon ik niets doen. Gelijk Google geraadpleegd en deze adviseerde mij om de alternate CD te gebruiken. Zo gezegd, zo gedaan. Het installeren ging vlekkeloos en ik verheugde me al op het inlogscherm van Ubuntu toen ik de laptop opnieuw aanzette. Maar nee, ook nu weer werd het scherm zwart en viel mijn monitor in Standby modus.
Opnieuw google geraadpleegd en geprobeerd allerlei oplossingen te vinden, maar dat mocht niet baten. Ik ben een ontzettende leek (vooral met Linux) en derhalve kwam ik er niet uit. Wel moet ik erbij zeggen dat mijn laptop een ATI-grafische kaart heeft, een merk waar Linux volgens mij niet zo'n fan van is.
Graag zou ik jullie vragen of jullie misschien een oplossing voor me hebben? Alle hulp wordt gewaardeerd!
1 |
1 2 3 4 | Identifier "Monitor0" ModelName "[naam-van-je-beeldscherm]" EndSection |
1 2 3 4 5 | Identifier "Default Screen" Device "Configured Video Device" Monitor "Monitor0" EndSection |
De laatste regel start je X weer op, dus die hoef je pas te doen als je de xorg.conf hebt aangepast met nano.quote:In order to generate xorg.conf you need to switch to one virtual console using the key combination CTRL + ALT + F1.
Now execute the following commands:
user@ubuntu ~# sudo service gdm stop
This command will stop the X.
Now we need to generate the xorg.conf file:
user@ubuntu ~# sudo Xorg -configure
This has generated the file in ~/xorg.conf.new.
We need to make the X using it so we have to put this file inside /etc/X11/
user@ubuntu ~# sudo mv ~/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf
After moving this file to the proper location you can start the X again and see what happens:
user@ubuntu ~# sudo service gdm start
Staat er toch? "is not marked as executable".quote:Op donderdag 30 september 2010 20:22 schreef o.us het volgende:
Wine geeft mij steeds deze melding als ik een programma wil installeren, maakt niet uit welke.
[ afbeelding ]
Hoe komt dat?
En trouwens: Waarom heb ik sterkere wifibereik met Windows dan met Ubuntu? Is hier ook een oplossing voor?
Sorry voor al die vragen, vragen, vragen
Die melding in wine is simpel. Klik met rechts op de .exe en doe properties. Daar kun je ergens aanvinken dat dit bestand uitgevoerd (execute) mag worden.quote:Op donderdag 30 september 2010 20:22 schreef o.us het volgende:
Wine geeft mij steeds deze melding als ik een programma wil installeren, maakt niet uit welke.
[ afbeelding ]
Hoe komt dat?
En trouwens: Waarom heb ik sterkere wifibereik met Windows dan met Ubuntu? Is hier ook een oplossing voor?
Sorry voor al die vragen, vragen, vragen
quote:Op donderdag 30 september 2010 20:24 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Die melding in wine is simpel. Klik met rechts op de .exe en doe properties. Daar kun je ergens aanvinken dat dit bestand uitgevoerd (execute) mag worden.
Daarna moet het werken
Ctrl + Alt + F1 levert niets op, ESC levert eventjes een sherm op met witte letters maar daarna valt het scherm ook weer uit. Ik kan wel in het bootmenu komen met F2 te drukken. Ik zie echter nergens de optie "Recovery Mode" staan. Doe ik iets fouts?quote:Op donderdag 30 september 2010 20:00 schreef Joooo-pi het volgende:
Komttijd: Tegenwoordig moet je eerst al een xorg.conf aan laten maken, omdat deze niet meer standaard aanwezig is.
Samsonneke, kun je als je monitor uigaat op CTRL-ALT-F1 drukken, misschien dat je dan in CLI mode komt. Zo niet, dan moet je via het bootmenu (tijdens opstarten op ESC drukken) in recovery mode opstarten.
[..]
De laatste regel start je X weer op, dus die hoef je pas te doen als je de xorg.conf hebt aangepast met nano.
$sudo nano /etc/X11/xorg.conf
Ah, dat bootmenu krijg je met SHIFT tijdens het opstarten ipv ESC. (ESC was in de oude versiequote:Op donderdag 30 september 2010 20:36 schreef Samsonneke het volgende:
Iedereen bedankt voor de reacties!
Ik zal als eerste in gaan op de volgende post:
[..]
Ctrl + Alt + F1 levert niets op, ESC levert eventjes een sherm op met witte letters maar daarna valt het scherm ook weer uit. Ik kan wel in het bootmenu komen met F2 te drukken. Ik zie echter nergens de optie "Recovery Mode" staan. Doe ik iets fouts?
(Nogmaals, ik ben 100% leek!)
Waar staat het bestand? Heb je wel rechten op dat bestand?quote:Op donderdag 30 september 2010 20:49 schreef o.us het volgende:
Het volgende probleem doet zich alweer aan.. bij een .exe bestand wanneer ik bij properties dat vinkje aanvink zodat ik hem kan gebruiken maar dat vinkje ontvinkt zich weer zodat ik hem alsnog niet kan gebruiken, wtf.
Je kunt ook naar de dir gaan via commandline en dan eenquote:Op donderdag 30 september 2010 20:59 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Waar staat het bestand? Heb je wel rechten op dat bestand en op de directory waar het bestand in staat?
Verassend veel overeenkomsten met de post ervoorquote:Op donderdag 30 september 2010 21:05 schreef wdn het volgende:
[..]
Je kunt ook naar de dir gaan via commandline en dan een
chmod 775 {bestand}
doen. Krijg je vanzelf te zien of je dan mag doenIndien niet.. sudo ervoor
Die ctrl-alt-f1 is om van grafische mode naar command line mode te komen. Nu niet meer nodig dus.quote:Op donderdag 30 september 2010 21:11 schreef Samsonneke het volgende:
Bedankt!
Het is gelukt om in de Recovery Mode te komen, ik heb nu de keuze tussen:
Resume
Clean
dpkg
netroot
root
Wat moet ik uitkiezen? In je vorige posts stond namelijk dat ik ALT + CTRL + F1 moet drukken (dat engels talige stukje), maar er gebeurt niks als ik die combinatie gebruik.
Jep.quote:Op donderdag 30 september 2010 21:26 schreef Samsonneke het volgende:
Dankje!
Het heeft helaas niet gewerkt. Bij de eerste command zei hij al iets als "wrong Instance" (ik weet het niet precies meer). Daarna heb ik toch maar de overige commands ook ingevoerd maar dat heeft niets geholpen.
Bij de line "user@ubuntu ~# sudo mv ~/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf" heb ik dat ~ ook daadwerkelijk getypt. Was dat misschien fout?
~ is goed. Dat staat voor "/home/{username}"quote:Op donderdag 30 september 2010 21:26 schreef Samsonneke het volgende:
Dankje!
Het heeft helaas niet gewerkt. Bij de eerste command zei hij al iets als "wrong Instance" (ik weet het niet precies meer). Daarna heb ik toch maar de overige commands ook ingevoerd maar dat heeft niets geholpen.
Bij de line "user@ubuntu ~# sudo mv ~/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf" heb ik dat ~ ook daadwerkelijk getypt. Was dat misschien fout?
AHHHHHHHHH. Nu zie ik het "probleem" wat ik had m.b.t. de bootloader...quote:Op donderdag 30 september 2010 20:46 schreef Joooo-pi het volgende:
Dat ziet er zo uit:
[ afbeelding ]
755, die schrijfrechten voor de groep zijn nergens voor nodigquote:Op donderdag 30 september 2010 21:05 schreef wdn het volgende:
[..]
Je kunt ook naar de dir gaan via commandline en dan een
chmod 775 {bestand}
doen. Krijg je vanzelf te zien of je dan mag doenIndien niet.. sudo ervoor
Watvoor probleem had je met de bootloader dan?quote:Op donderdag 30 september 2010 22:22 schreef ReWout het volgende:
[..]
AHHHHHHHHH. Nu zie ik het "probleem" wat ik had m.b.t. de bootloader...
Dat zijn gewoon 2 verschillende ubuntu versie 2.6.32-23 en 2.6.32-24 heb ik net gezien...
Nu is mijn vraag wat moet ik hier ingodsnaam mee
Letterlijk overtypen is sowieso niet de bedoeling. Je moet de boel toepassen op jouw situatie. Dat betekent dat je op zijn minst moet uitzoeken hoe je monitor heet enzo. Kun je eventueel doen door 'm aan en andere computer te hangen.quote:Op donderdag 30 september 2010 22:03 schreef Samsonneke het volgende:
Ik heb alles letterlijk overgetypt in de nano, maar het heeft helaas niet geholpen
xorg.conf is best een lastig configbestand.quote:Op donderdag 30 september 2010 22:03 schreef Samsonneke het volgende:
Ik heb alles letterlijk overgetypt in de nano, maar het heeft helaas niet geholpen
Probeer ik in te stellen bij properties maar het komt steeds voor.quote:Op donderdag 30 september 2010 20:59 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Waar staat het bestand? Heb je wel rechten op dat bestand?
Hoe bedoel je het komt steeds voor?quote:Op vrijdag 1 oktober 2010 09:08 schreef o.us het volgende:
[..]
Probeer ik in te stellen bij properties maar het komt steeds voor.
Ohquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 09:12 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Hoe bedoel je het komt steeds voor?
Als je een windowsprogramma download, zet em dan in ieder geval ergens in je homefolder, bijv. op je bureaublad. Dan heb je er gewoon rechten op.
edit: maar je zal wel altijd handmatig de executable bit moeten aanvinken, want dat is een soort beveiligingsmechanisme in ubuntu.
Je maakt het me wel moeilijkquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 09:43 schreef o.us het volgende:
[..]
Ohwant ik heb maar 1,7 GB over op mijn C-schijf in Ubuntu terwijl ik eigenlijk gewoon 33GB over heb.
Moet ik hem via Wubi weer opnieuw installeren voor een groter geheugen zodat ik hem in mijn homefolder kan doen of wa?
Ah ok nu begrijp ik het. Bedankt voor je toelichtingquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 01:26 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Watvoor probleem had je met de bootloader dan?
En die 2.6.nogiets zijn geen verschillende Ubuntu versies, maar verschillende Linux-kernels.
Soms doet Ubuntu een kernel-upgrade (dan wordt er dus écht in de basis van het besturingssysteem iets veranderd). Dat kun je zien in de update-manager, en daarna krijg je ook de melding dat je moet herstarten om de wijzigingen actief te maken.
Omdat er altijd een hele minieme kans bestaat dat de nieuwe kernel iets niet doet wat de oude wel deed (bijv. doordat een patch voor het ene probleem een bug bij iets anders veroorzaakt), wordt de oude kernel niet weggegooit en krijg je bij het opstarten de mogelijkheid om die oude kernel weer te kiezen.
Panel kun je groter maken door rechterklik op het panel en dan "properties" (eigenschappen?). Icoontjes op het paneel worden dan ook groter...quote:Op vrijdag 1 oktober 2010 19:20 schreef ReWout het volgende:
Weet iemand hier een skin zoals de standaard skin van ubuntu genaamd "hoog contrast grote tekst negatief" dat grote buttons + groter paneel geeft enzo? Kan wel het lettertype bijvoorbeeld verhogen maar tjah is ook net echt mooi...
Thanksquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 19:23 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Panel kun je groter maken door rechterklik op het panel en dan "properties" (eigenschappen?). Icoontjes op het paneel worden dan ook groter...
Ja op dat woord zoekte ik ook maar dan kom ik alleen bij bash scripts uit die de terminal venster resizenquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 20:08 schreef Joooo-pi het volgende:
Geen idee of het met command line/bash kan. Paneel heet gewoon panel in het engels
Het lijkt me dat panel size een optie is in gconf-editor.quote:Op vrijdag 1 oktober 2010 19:39 schreef ReWout het volgende:
[..]
Thankswist niet dat, dat kon. Enig idee of het ook mogelijk is om het aan te passen met een bash script? Heb al gezocht maar kan niet 1.2.3 vinden denk dat ik de fouten zoekwoorden gebruik omdat ik niet weet hoe het paneel heet in het engels.
Voorbeeld:quote:gconftool-2 --set /path/to/setting --type <type> "value"
dit zet de screensaved lock aan en kun je in een script zetten.quote:gconftool-2 --set /apps/gnome-screensaver/lock_enabled --type bool 1"
Hartelijk dank voor je informatieve post is me geluktquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 21:28 schreef wdn het volgende:
[..]
Het lijkt me dat panel size een optie is in gconf-editor.
Dit is de basis regel om wijzigingen door te voeren:
[..]
Voorbeeld:
[..]
dit zet de screensaved lock aan en kun je in een script zetten.
Om dit voor enig andere optie te doen...
alt-f2
gconf-editor
en dan zoeken naar de betreffende optie en waarde.
en dan kom ik uit op....
apps
panel
default_setup
toplevels
top_panel en bottom_panel.
en bij size staat 24 als waarde.
Ik neem aan dat het dan dit wordt voor top en bottom pannel om een panel naar 30 te zetten.
gconftool-2 -s --type integer /apps/panel/default_setup/toplevels/top_panel 30
gconftool-2 -s --type integer /apps/panel/default_setup/toplevels/bottom_panel 30
edit: hmm het wil niet werken maar dit zou wel het idee moeten zijn
ff verder zoeken.
edit 2: Sommige gconftools-2 opties zitten vast aan het gekozen thema en daar wordt de wijziging niet voor doorgevoerd. Vreemd![]()
edit 3: probleem: ik heb fouten gemaakt met overtypen van de tree. dan werkt het nooit.
1 2 3 4 5 | gconftool-2 --set /apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/size --type integer 25 gconftool-2 --set /apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/size --type integer 50 gconftool-2 --set /apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/size --type integer 25 |
Die werkt dan weer welquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 21:44 schreef wdn het volgende:
Gevonden. Ik heb deze toggle panel op het web gevonden en dan is het vrij simpel
gconftool-2 --set "/apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/auto_hide" --type boolean "true"
gconftool-2 --set "/apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/auto_hide" --type boolean "false"
Dit is dan de juiste voor panel size:
gconftool-2 --set "/apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/size" --type integer "30"
en
gconftool-2 --set "/apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/size" --type integer "30"
top/bottom panel veranderd dan van 24 naar 30.
1 2 | mv: kan `/home/wouter/Bureaublad/fonts/’ niet naar `/usr/share/texmf-texlive/fonts’ verplaatsten: Map is niet leeg |
Wanneer ik http://www.win.tue.nl/latex/tuepdfscreen2008.zip download van http://www.win.tue.nl/latex/windows.htmlquote:Op zondag 3 oktober 2010 14:24 schreef wdn het volgende:
Waarom zou dat niet via de standaard update manager gaan?
texlive zit in de repo's namelijk:
http://packages.ubuntu.com/search?keywords=texlive
Lijkt me dus dat ik niet alle packages heb... Heb ook net gekeken bij systeem->beheer->updatebeheer maar waren geen updates...quote:pdflatex> (/usr/share/texmf-texlive/tex/generic/oberdiek/ltxcmds.sty))))
pdflatex> (/usr/share/texmf-texlive/tex/generic/oberdiek/atbegshi.sty))
pdflatex> *hyperref using default driver hpdftex*
pdflatex> (/usr/share/texmf-texlive/tex/latex/hyperref/hpdftex.def)
pdflatex>
pdflatex> ! LaTeX Error: File `pause.sty' not found.
pdflatex>
pdflatex> Type X to quit or <RETURN> to proceed,
pdflatex> or enter new name. (Default extension: sty)
pdflatex>
Dat lijkt me niet iets wat ge-update moet worden van ubuntu maar eerder een extra is;)quote:Op zondag 3 oktober 2010 14:54 schreef ReWout het volgende:
[..]
Wanneer ik http://www.win.tue.nl/latex/tuepdfscreen2008.zip download van http://www.win.tue.nl/latex/windows.html
Krijg ik het bij het compileren de volgende fout namelijk:
[..]
Lijkt me dus dat ik niet alle packages heb... Heb ook net gekeken bij systeem->beheer->updatebeheer maar waren geen updates...
Op het eerste commando krijg ik geen antwoord, dus daaruit concludeer ik dat ik die package niet heb... Eens kijken wat ik met het commentaar van wdn kan.quote:Op zondag 3 oktober 2010 15:03 schreef slacker_nl het volgende:
Met het volgende commando kan je uitvogelen bij welke package die file hoort:
apt-file search pause.sty
En anders dpkg -S /path/to/pause.sty, maar dan moet je ook weten waar pause.sty staat, dus probeer het met apt-file search
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Blijkbaar kan hij denk ik de package fontenc niet vinden denk ik of bepaalde fonts ervan... Echter volgens ctan zit deze package wel bij texlive...
Wanneer ik hem zoek via het apt-file search commando krijg ik het volgende resultaat:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hier zit hij dus tussen. Ook de t1enc package heb ik...
Waarom is dit zo moeilijk bij MikTex was het toch wel gemakkelijker, gewoon "update" klaarrrr
![]()
Omdat het anders zo lange post werdquote:Op zondag 3 oktober 2010 16:54 schreef slacker_nl het volgende:
Waarom spoiler tags gebruiken? [code]-tags werken perfect
Hmmm kan niet echt iets vinden m.b.t de Nederlandse vertaling van "Log out"... Maar evengoed systeem shortcuts kun je niet bewerken, dus niet openen, dus niet het commando zien.quote:Op zondag 3 oktober 2010 20:16 schreef Joooo-pi het volgende:
System --> Preferences --> Keyboard shortcuts
Onder "Log out"
afmelden ofzoquote:Op zondag 3 oktober 2010 20:47 schreef ReWout het volgende:
[..]
Hmmm kan niet echt iets vinden m.b.t de Nederlandse vertaling van "Log out"... Maar evengoed systeem shortcuts kun je niet bewerken, dus niet openen, dus niet het commando zien.
Waarvoor heb je het command nodig dan? Je vroeg toch hoe je de toetsencombi weer in kon schakelen?quote:Op maandag 4 oktober 2010 00:05 schreef ReWout het volgende:
[..]
I know maar ik weet toch niet welk commando daaronder zit? Dat kun je niet zien
Omdat ik een tablet heb, deze heeft ook een ctrl alt del knopquote:Op maandag 4 oktober 2010 08:57 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Waarvoor heb je het command nodig dan? Je vroeg toch hoe je de toetsencombi weer in kon schakelen?
Hij is idd NTFS. Ik wist niet dat dat een probleem was. Kan dat de oorzaak zijn? Ben hem nu aan het omzetten naar Linux (0x83) waar ook de systemschijf in is geformatteerd, maar dat duurt wel langquote:Op dinsdag 5 oktober 2010 19:15 schreef Joooo-pi het volgende:
Misschien met
$sudo chmod 777 -R /media/schijfnaam
(of is het misschien een NTFS schijf?)
wel naar EXT4 dan, hoop ik?quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 19:25 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Hij is idd NTFS. Ik wist niet dat dat een probleem was. Kan dat de oorzaak zijn? Ben hem nu aan het omzetten naar Linux (0x83) waar ook de systemschijf in is geformatteerd, maar dat duurt wel lang
Volgens mij is dat het zelfde (of EXT3, ook goed). Ik heb die vage benamingen ook wel eens ergens gezien.quote:
EXT3 is ook goed, jaquote:Op dinsdag 5 oktober 2010 19:36 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Gparted heb ik net geinstalleerd... is dat alleen command line of kan dat ook met een GUI?
Gparted is de GUI van Parted. Staat bij Systeem -> Beheer -> Gpartedquote:Op dinsdag 5 oktober 2010 19:36 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Gparted heb ik net geinstalleerd... is dat alleen command line of kan dat ook met een GUI?
Volgens mij moet ik de schijf zelf eerst opnieuw formatteren. Zo ja, hoe doe ik dat?quote:GParted 0.4.5
Libparted 1.8.8.1.159-1e0e
Format /dev/sdb5 as ext3 00:00:01 ( ERROR )
calibrate /dev/sdb5 00:00:00 ( SUCCESS )
path: /dev/sdb5
start: 126
end: 976768064
size: 976767939 (465.76 GiB)
set partition type on /dev/sdb5 00:00:01 ( SUCCESS )
new partition type: ext3
create new ext3 file system 00:00:00 ( ERROR )
mkfs.ext3 -L "" /dev/sdb5
mke2fs 1.41.9 (22-Aug-2009)
Could not stat /dev/sdb5 --- No such file or directory
The device apparently does not exist; did you specify it correctly?
geeft'ie wel /dev/sdb5 in $sudo fdisk -lquote:Op dinsdag 5 oktober 2010 19:54 schreef Thomas B. het volgende:
gewoon sudo gparted.
De schijf was gemount, dus dat zal het probleem wel zijn geweest. Heb 'm nou ge-unmount en Gparted is nu bezig het ext4 file system te creeeren. Er gebeurt weinig maar hij is bezig iig
huh? chmod verander je de owner niet mee. Dat is chown...quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 20:05 schreef Thomas B. het volgende:
Ok de schijf is nu geformatteerd in ext4. Maar nu is het permissionprobleem weer terug. Ik heb net jouw command gebruikt ($sudo chmod 777 -R /media/schijfnaam) maar nu is de owner 777 (letterlijk). Hoe word ik zelf nu weer owner?
Ik had jouw command overgenomen, maar chown lijkt ook niet te werken...quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 20:08 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
huh? chmod verander je de owner niet mee. Dat is chown...
had je de schijf dan wel als share aangemaakt? (in samba neem ik aan)quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 20:10 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Ik had jouw command overgenomen, maar chown lijkt ook niet te werken...
-edit-
Ok, het werkte wel volgens mijKan nu folders aanmaken en rechten instellen. Maar als ik nu vanaf mijn eigen pc de share wil benaderen krijg ik Network access denied. Nog steeds geen toegangsrechten
Als ik de schijf zelf als share aanmaak (dus de hoofddir) dan krijg ik een error. Ik moet de regel "usershare owner only = false" toevoegen aan smb.conf. Blijkbaar ben ik dus nog steeds geen owner. En $sudo chown 777 /media/ace467fa-a928-4b7a-8afd-bc5766781420 werkt ook niet. Ik kan wel dirs aanmaken die ik vervolgens weer kan sharen, maar daar kan ik dus nog steeds niet bij vanaf mijn eigen PC. Heeft het zin om die regel toe te voegen?quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 20:16 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
had je de schijf dan wel als share aangemaakt? (in samba neem ik aan)
waa? je moet niet chown 777 doen! Dat slaat nergens op...quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 20:29 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Als ik de schijf zelf als share aanmaak (dus de hoofddir) dan krijg ik een error. Ik moet de regel "usershare owner only = false" toevoegen aan smb.conf. Blijkbaar ben ik dus nog steeds geen owner. En $sudo chown 777 /media/ace467fa-a928-4b7a-8afd-bc5766781420 werkt ook niet. Ik kan wel dirs aanmaken die ik vervolgens weer kan sharen, maar daar kan ik dus nog steeds niet bij vanaf mijn eigen PC. Heeft het zin om die regel toe te voegen?
quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 20:31 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
waa? je moet niet chown 777 doen! Dat slaat nergens op...
777 hoort bij het toewijzen van de rechten en dus bij het command chmod...
chown verandert de eigenaar, dus bijv:
chown root filenaam
(of met -R met directory)
Ach, ubuntu-users onderling helpen elkaar graag...quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 21:54 schreef PalmRoyale het volgende:
Wanneer leren mensen nou eens hoe ze Google moeten gebruiken? GNU/Linux is het best gedocumenteerde OS ter wereld en met een paar sleutel woorden kun je voor elk probleem een oplossing vinden.
Indien iedereen alleen maar google zou gebruiken zouden antwoorden nooit te vinden zijn aangezien iedereen dan alleen maar zoekt en nooit oplossing vindt op vragen die een ander heeft gesteldquote:Op dinsdag 5 oktober 2010 21:54 schreef PalmRoyale het volgende:
Wanneer leren mensen nou eens hoe ze Google moeten gebruiken? GNU/Linux is het best gedocumenteerde OS ter wereld en met een paar sleutel woorden kun je voor elk probleem een oplossing vinden.
Wanneer wordt Ubuntu dan beter?quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 22:04 schreef Joooo-pi het volgende:
Ik denk altijd maar: hoe meer gebruikers, hoe beter het OS wordt.
Dat heb ik heus wel gedaan. Maar iemand die geen Linux-adept is zoals jij ziet al snel door de bomen het bos niet meer, en dan is het wel prettig als je een paar aanwijzingen krijgt.quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 21:54 schreef PalmRoyale het volgende:
Wanneer leren mensen nou eens hoe ze Google moeten gebruiken? GNU/Linux is het best gedocumenteerde OS ter wereld en met een paar sleutel woorden kun je voor elk probleem een oplossing vinden.
Elke 6 maandenquote:
drivers hoef je alleen te zoeken als iets nog niet werkt, zou ik zeggen. Heb je al 3d acceleration? Dit schakel je in door:quote:Op zondag 10 oktober 2010 20:43 schreef Samsonneke het volgende:
Hallo behulpzame mensen
Wellicht herrineren jullie je nog hoe ik tevergeefs geprobeerd heb de laatste Ubuntu te installeren. Dat is nog steeds niet gelukt, maar ik ben er wel in geslaagd om versie 9.10 te installeren. Het loopt allemaal echt heel vlot en soepel en ik ben er tot nu toe heel tevreden over!
Ik ben een ontzettende leek, dus ik weet nu wel niet goed hoe ik verder moet. Waarschijnlijk moet ik nog enkele drivers installeren, maar hoe doe ik dit? Of doet Ubuntu dit automatisch?
Dat van die HDMI zou ik niet weten. Gebruik ik nl. nog niet...quote:En nog een vraag: Ik wil hem aansluiten aan HDMI, maar de laptop is nu aangesloten aan een beeldscherm mbv VGA. Hoe kan ik hem aan de tv aansluiten? Mijn tv heeft geen signaal als ik hem er simpelweg insteek.
Alvast heel erg bedankt!
Ik probeerde laatst een drivertje te zoeken voor een scanner en ik vond juist dat er weinig concrete antwoorden waren. Wat dat betreft is het juist wel overzichtelijk wanneer je je gewoon tot de fabrikant kunt wenden.quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 21:54 schreef PalmRoyale het volgende:
Wanneer leren mensen nou eens hoe ze Google moeten gebruiken? GNU/Linux is het best gedocumenteerde OS ter wereld en met een paar sleutel woorden kun je voor elk probleem een oplossing vinden.
Bij een goeie fabrikant kan datquote:Op zondag 10 oktober 2010 20:54 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Ik probeerde laatst een drivertje te zoeken voor een scanner en ik vond juist dat er weinig concrete antwoorden waren. Wat dat betreft is het juist wel overzichtelijk wanneer je je gewoon tot de fabrikant kunt wenden.
Bedankt voor je reactiequote:Op zondag 10 oktober 2010 20:52 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
drivers hoef je alleen te zoeken als iets nog niet werkt, zou ik zeggen. Heb je al 3d acceleration? Dit schakel je in door:
- rechterklik op je bureaublad
- laatste tabblad "visual effects" (volgens mij)
- gemiddeld (of hoog) selecteren.
Als dat niet lukt, dan heb je nog een videokaartdriver nodig.
[ afbeelding ]
[..]
Dat van die HDMI zou ik niet weten. Gebruik ik nl. nog niet...
Automatische driverinstallatie zou ik anders ook hebben aangeradenquote:Op zondag 10 oktober 2010 21:05 schreef Samsonneke het volgende:
[..]
Bedankt voor je reactie
Helaas kan ik nu al niet meer op Ubuntu, omdat ik (voordat ik deze post las) Ubuntu automatisch naar drivers heb laten zoeken. Hij vond een driver voor mijn ATI kaart, en met een onheilspellend gevoel liet ik het hem tóch installeren. En ja hoor, nu heb ik weer een zwart scherm als ik Ubuntu opstart.
Is er een mogelijkheid om deze driverinstallatie ongedaan te maken? Of om gewoon weer met een schone lei te beginnen?
Ach, ik bespaar mij de moeite en ik heb gewoon de Ubuntu CD er weer in gegooid en ik installeer hem gewoon opnieuwquote:Op zondag 10 oktober 2010 21:27 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Automatische driverinstallatie zou ik anders ook hebben aangeraden![]()
![]()
Je kan natuurlijk in de command line mode komen, zoals ik eerder beschreven heb (recovery mode) om vandaaruit wat herstel werkzaamheden te doen.
Weet je al wat voor videokaart je hebt?
x86 = 32bit en x64 = 64bit, inderdaad.quote:Op zondag 10 oktober 2010 21:34 schreef Samsonneke het volgende:
[..]
Ach, ik bespaar mij de moeite en ik heb gewoon de Ubuntu CD er weer in gegooid en ik installeer hem gewoon opnieuw
Ik heb een ATI Radeon 3470. Misschien moet ik proberen een driver te downloaden bij de AMD side? Zij geven mij de optie om een driver voor Linux x86 en Linux x86-64 te downloaden. Is Linux x86 ook Ubuntu? En ik neem aan dat die 64 staat voor 64 bit?
Thanks
Is iig al zolang ik ubuntu draai en dat is nu al circa 2/3 weken.quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 15:57 schreef slacker_nl het volgende:
Geinig, wist niet eens dat Chromium nu officieel in de repo's zit, gelijk maar installed:
http://pb.opperschaap.net/313
Er is geen enkele reden om te herinstalleren, dat doe je met Windows, niet met een Linux distributie. Wat jij doet is het probleem omzeilen ipv oplossen. Zo leer je nooit wat.quote:Op zondag 10 oktober 2010 21:34 schreef Samsonneke het volgende:
Ach, ik bespaar mij de moeite en ik heb gewoon de Ubuntu CD er weer in gegooid en ik installeer hem gewoon opnieuw
Herinstalleren moet je ook lerenquote:Op dinsdag 12 oktober 2010 19:41 schreef PalmRoyale het volgende:
[..]
Er is geen enkele reden om te herinstalleren, dat doe je met Windows, niet met een Linux distributie. Wat jij doet is het probleem omzeilen ipv oplossen. Zo leer je nooit wat.
Dit vind ik echt een dooddoener. Met de fabrikant is niks mis.quote:
... Dan heeft de fabrikant dus een linux driver op de website staan die je zo kunt downloaden?quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 20:38 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Dit vind ik echt een dooddoener. Met de fabrikant is niks mis.
Dit heeft niets met zwaktes van linux te maken, maar met zwaktes van sommige fabrikanten die weigeren andere besturingssytemen als windows te ondersteunen. Dat is nou juist het punt.quote:Het geeft gewoon aan waar nog steeds de zwakte van Linux/Ubuntu ligt.
Helaas. Terwijl mijn ervaringen met Canon altijd uitstekend zijn.quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 20:40 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
... Dan heeft de fabrikant dus een linux driver op de website staan die je zo kunt downloaden?
[..]
Och, Apple wordt wel ondersteund, dus met die onwil valt het wel mee.quote:Dit heeft niets met zwaktes van linux te maken, maar met zwaktes van sommige fabrikanten die weigeren andere besturingssytemen als windows te ondersteunen. Dat is nou juist het punt.
Het is eerder juist de kracht van linux dat zo gigantisch veel hardware WEL gewoon werkt, ondanks de gebrekkige ondersteuning van fabrikanten.
Hoezo zwakte? Als de fabrikant geen drivers levert moet ubuntu/linux het maar uitzoeken en is het ineens hun zwakte?quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 20:38 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Dit vind ik echt een dooddoener. Met de fabrikant is niks mis.
Het geeft gewoon aan waar nog steeds de zwakte van Linux/Ubuntu ligt.
quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 20:38 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Dit vind ik echt een dooddoener. Met de fabrikant is niks mis.
Het geeft gewoon aan waar nog steeds de zwakte van Linux/Ubuntu ligt.
quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 21:12 schreef Schanulleke het volgende:
Och, Apple wordt wel ondersteund, dus met die onwil valt het wel mee.
En nog een keer...quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 21:12 schreef Schanulleke het volgende:
Mijn eerste ervaring met Ubuntu is toch dat het weinig transparant is
Heb je naast die scanner (HP werkt prima) nog andere concrete voorbeelden van het gebrek aan transparantie of gebruiksvriendelijkheid?quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 21:12 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Helaas. Terwijl mijn ervaringen met Canon altijd uitstekend zijn.
[..]
Och, Apple wordt wel ondersteund, dus met die onwil valt het wel mee.
Mijn eerste ervaring met Ubuntu is toch dat het weinig transparant en gebruiksvriendelijk is.
Linux kent voor alle hardware generieke drivers dus een driver zoeken hoef je niet.quote:Op zondag 10 oktober 2010 20:54 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Ik probeerde laatst een drivertje te zoeken voor een scanner en ik vond juist dat er weinig concrete antwoorden waren. Wat dat betreft is het juist wel overzichtelijk wanneer je je gewoon tot de fabrikant kunt wenden.
wtf? Niet transparantquote:Op dinsdag 12 oktober 2010 21:12 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Mijn eerste ervaring met Ubuntu is toch dat het weinig transparant en gebruiksvriendelijk is.
Wat heeft nukkigheid van Canon in hemelsnaam te maken met de transparantie of gebruiksvriendelijkheid van Ubuntu te maken?quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 21:12 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Och, Apple wordt wel ondersteund, dus met die onwil valt het wel mee.
Mijn eerste ervaring met Ubuntu is toch dat het weinig transparant en gebruiksvriendelijk is.
Onzin. Overigens moet je niet Ubuntu maar gnome of kde met windows/mac vergelijken. Want dat is wat je ziet en gebruikt en waar de gebruikerservaring van een nieuwe gebruiker op is gebaseerd.quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 21:12 schreef Schanulleke het volgende:
Mijn eerste ervaring met Ubuntu is toch dat het weinig transparant en gebruiksvriendelijk is.
Ik hou er niet van om beledigd te wordenquote:
Ik heb ooit in een vlaag van verstandsverbijstering een HP PSC 2175C all in one gekocht.quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 21:32 schreef PiRANiA het volgende:
Mijn canonscanner werkt trouwens wel. Hulde aan de community daarvoor
Nouja, ik draai 'm al maanden, aangezien ik gewoon de Google versie heb. Maar inmiddels dus ook Chromium. De Google versie is hier van de development branch en de Ubuntu/Debian versies (if you will) zijn van de stable branch.quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 16:31 schreef ReWout het volgende:
[..]
Is iig al zolang ik ubuntu draai en dat is nu al circa 2/3 weken.
Hij krijgt echt niet mijn externe DVD burner (die gebruik ik om de netbook iso gewoon via CD op een netbook te installen)quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 22:08 schreef PiRANiA het volgende:
Wie helpt?
eeepc blijft hangen in syslinux
Compatibiliteit test je toch gewoon met een live usb?quote:Op maandag 18 oktober 2010 00:12 schreef ReWout het volgende:
Ik ga in iedergeval nog even wachten met overstappen op 10.10. Heb nu pas 10.04 zoals jullie wel weten en dit draait nu soepel. Verder moet ik eerst ook checken qua compatibiliteit m.b.t. dat ik een tablet heb.
Nee, ok dat snap ik wel. Maar ik dacht ooit ergens gelezen te hebben dat Ubuntu bij ongeveer gelijk gebruik meer stroom verbruikt dan bijvoorbeeld windows. Ik hoef verder geen precieze cijfers, maar ik zou wel willen weten of dat ongeveer waar is.quote:Op dinsdag 19 oktober 2010 13:42 schreef wdn het volgende:
Punt met batterijen is dat het ook afhankelijk is van de hardware: de ene graf kaart trekt meer van de batterij dan de andere graf kaart. Daarnaast zijn applets en zo batteryzuipers.
Kortom: je vraag klopt niet dus krijg je afwijkende antwoorden
Naja, verschilt per hardware dus.quote:Op dinsdag 19 oktober 2010 13:54 schreef Brombaard het volgende:
[..]
Nee, ok dat snap ik wel. Maar ik dacht ooit ergens gelezen te hebben dat Ubuntu bij ongeveer gelijk gebruik meer stroom verbruikt dan bijvoorbeeld windows. Ik hoef verder geen precieze cijfers, maar ik zou wel willen weten of dat ongeveer waar is.
OK nu ook even zonder roze brilquote:Op dinsdag 19 oktober 2010 13:54 schreef Brombaard het volgende:
[..]
Nee, ok dat snap ik wel. Maar ik dacht ooit ergens gelezen te hebben dat Ubuntu bij ongeveer gelijk gebruik meer stroom verbruikt dan bijvoorbeeld windows. Ik hoef verder geen precieze cijfers, maar ik zou wel willen weten of dat ongeveer waar is.
Dacht ik al, maar toch even controlerenquote:Op dinsdag 19 oktober 2010 14:49 schreef KomtTijd... het volgende:
Intel chipset, Nvidia grafische kaart, zou goed moeten gaan lijkt me.
Thanks, maar kreeg een foutmelding, weet ook niet waarom.quote:Op dinsdag 19 oktober 2010 23:27 schreef wdn het volgende:
http://www.limewire.com/nl/download/?os=linux
Indien niet native dan gewoon de .DEB downloaden en installeren
1 2 3 4 5 6 7 | limewire-basic: Installed: (none) Candidate: 5.5.16-1 Version table: 5.5.16-1 0 500 http://hacktolive.org/repo/lucid/ lucid/main Packages |
quote:Doet bij jou de toetsencombo Alt-Print het ook niet?Op donderdag 21 oktober 2010 10:40 schreef PiRANiA het volgende:
[ afbeelding ]
Een geëdite post krijgt NaN als postID. Ik kan dit niet makkelijk reproduceren. Opera op Ubuntu....
quote:Werkt prima hoor, had het nu alleen niet gedaanOp donderdag 21 oktober 2010 10:45 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Doet bij jou de toetsencombo Alt-Print het ook niet?
Ik heb 'm gisteren veranderd naar Super-Print.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |