Hoi, tja ik heb de diagnose dus pas een paar daagjes, hoewel ik eigenlijk al een jaar een beetje met het vermoeden rondliep. Maar ik heb dus ook PDD-NOS(NAO).quote:Op vrijdag 24 september 2010 19:54 schreef boempa het volgende:
[..]
Autisme zie ik vooral als een sociale handicap.
Voorbeeld:
Ik ga fitnessen, iemand zegt hallo, ik zeg hallo terug.
Volgende standaard vraag: Alles goed?
Ik zeg ja, en jij? Ook goed.
Wat kan je dan verder vertellen?
Ja mooi weer buiten enzo, maar om de één of andere reden lijkt het zo zinloos, alsof zulke gesprekken niet belangrijk zijn.
Iemand die geen autisme heeft, zal zulke gesprekken gebruiken om de sociale contacten bij te houden.
Ik vind het altijd interessant om de zogenaamde sociaal begaafde mens te bestuderen, want je kan er toch wat van leren.
Hoe ik mijn autisme ervaar: Een jong kind zal (dacht ik) rond het 3e levensjaar de beginselen van het sociale contact tot zich nemen (waarom is het belangrijk dingen samen te doen, waarom is het belangrijk te delen etc.) Ik had het destijds te druk met details tot me te nemen, zoals hoe groot de stoeptegels zijn, waarom er water uit de kraan komt als de kraan opengedraaid wordt etc. etc., dus te veel informatie welke niets met sociale contacten te maken hebben.
Iemand die pas vanaf het 12e levensjaar begint met het leren van de Nederlandse taal, zal er veel meer moeite mee hebben, dan iemand die dat doet vanaf een jaar of 3, zo ervaar ik dat met de sociale contacten.
Dit is een introductie van mijn persoon.
Als iemand het interessant vindt, kan ik nog wat lapjes tekst over autisme pasten die ik heb geschreven.
Gegroet.
yup, je loopt dan allebei langs mekaar heen, irriteerd je aan de ander maar ondertussen iets doen wat het op lost.... ho maar!quote:
Hoi francis998,quote:Op vrijdag 24 september 2010 23:14 schreef francis998 het volgende:
[..]
Hoi, tja ik heb de diagnose dus pas een paar daagjes, hoewel ik eigenlijk al een jaar een beetje met het vermoeden rondliep. Maar ik heb dus ook PDD-NOS(NAO).
Maar in bovenstaande(heb ff stukjes weggelaten om het overzichtelijk te houden) moet ik zeggen dat het net lijkt of je mijn gedachten hebt gelezen.
Vooral dat met de gesprekken, dmv. wat vage humor en grappen(die soms niet goed bevallen bij de andere partij) weet ik een gesprek een beetje op gang te houden.
Maar ik ben niet echt iemand die uitmezelf makkelijk met anderen praat, vooral het beginnen van een reel(non-digitaal) gesprek vindt ik lastig.
Maar dat laatste ben ik grotendeels mee eens. Bij autisme leer je veel dingen op latere leeftijd als je je bewust bent van je "hadicaps", en daardoor krijg je betere kansen. En laat het zo zijn dat het bij meerdere mensen(niet iedereen) rond de tienerjaren ontdekt worden en dan heb je toch een redelijke achterstand. En in sommige gevallen kan alles nog worden ingehaald maar lang niet altijd.
Heb net een paar filmpjes gezien op youtube, aparte humor wel.quote:Op vrijdag 24 september 2010 23:42 schreef Pandora73 het volgende:
Kunnen jullie trouwens ook zo lachen om The Big Bang Theory? (Iedere werkdag rond 8 uur op Veronica)
Met name Sheldon heeft toch heel wat autistische trekjes...
Met het verschil dat Sheldon een IQ heeft van 187 en het personage van Kutcher in That 70s Show bij wijze van spreken eerder 87quote:Op zaterdag 25 september 2010 00:05 schreef boempa het volgende:
[..]
Heb net een paar filmpjes gezien op youtube, aparte humor wel.
Doet me erg denken aan 'That 70s Show'.
Hij heeft wel wat weg van Ashton Kutcher qua personage.
Bij die eerste zin begon er al een belletje te rinkelen.quote:Op zaterdag 25 september 2010 00:25 schreef Pandora73 het volgende:
[..]
Met het verschil dat Sheldon een IQ heeft van 187 en het personage van Kutcher in That 70s Show bij wijze van spreken eerder 87
Tja Sheldon is een enorme controlfreak die niet tegen verstoring van zijn ritme kan, hij móét perse altijd op een bepaalde plek op de bank zitten (want precies uitgemikt ten opzichte van de tv en het raam enzo), als iemand aan zijn eten zit dan eet hij het niet meer, iedere dag van de week eet hij hetzelfde (dus maandag Thais en dan altijd hetzelfde gerecht, dinsdag pizza, etc), hij heeft een vaste weekindeling (woensdag Halo-avond, zaterdag wasdag, zondag Paintball-dag etc. En hij is een enorme geek. Bovendien heeft hij eigenlijk geen gevoel voor humor (nou ja, op zijn eigen manier wel maar niet voor anderen te volgen), hij is sociaal volslagen onbeholpen... Moet ik nog even doorgaan of is het al herkenbaar?
Nou, ik denk niet dat verdere uitleg echt vereist is. Want hij komt ook wel een beetje vreemd (als geek)over in de serie. Ik volg de serie niet helemaal maar heb wel eens een paar afleveringen en delen ervan gezien. En tja sheldon lijkt idd erg veel op een autist met een toch iets extremere manier zoals vaker geschetst wordt in films en series.quote:Op zaterdag 25 september 2010 00:25 schreef Pandora73 het volgende:
[..]
Met het verschil dat Sheldon een IQ heeft van 187 en het personage van Kutcher in That 70s Show bij wijze van spreken eerder 87
Tja Sheldon is een enorme controlfreak die niet tegen verstoring van zijn ritme kan, hij móét perse altijd op een bepaalde plek op de bank zitten (want precies uitgemikt ten opzichte van de tv en het raam enzo), als iemand aan zijn eten zit dan eet hij het niet meer, iedere dag van de week eet hij hetzelfde (dus maandag Thais en dan altijd hetzelfde gerecht, dinsdag pizza, etc), hij heeft een vaste weekindeling (woensdag Halo-avond, zaterdag wasdag, zondag Paintball-dag etc. En hij is een enorme geek. Bovendien heeft hij eigenlijk geen gevoel voor humor (nou ja, op zijn eigen manier wel maar niet voor anderen te volgen), hij is sociaal volslagen onbeholpen... Moet ik nog even doorgaan of is het al herkenbaar?
Amen.quote:Op zaterdag 25 september 2010 00:00 schreef boempa het volgende:
[..]
Hoi francis998,
Bij Autisme is zelfkennis zeer belangrijk heb ik ervaren.
Het helpt je om de omgeving voor mezelf enigszins begrijpelijk te houden.
Vooral het doorhebben dat ik voor de omgeving misschien wat raar overkom (ik weet dat ik monotoon praat, maar merk er zelf niks van, tenzij ik mij terug zie op filmopnamen) zorgt er eigenlijk voor dat ik een stuk minder onzeker ben, en daardoor wat 'losser' ben en toch wat makkelijker in de omgang naar anderen toe.
Vaak heb ik zelfs het idee dat mensen eerder geneigd zijn om bepaalde dingen te vertellen zoals problemen thuis, omdat ze als het ware het gevoel hebben dat ik te vertrouwen ben.
Dit heeft weer een gunstig effect op mijn zelfvertrouwen.
Tegelijkertijd kan het ook een risico vormen, dat ik te enthousiast word, en dat kan mensen weer afschrikken.
Het is vaak aftasten hoe je op anderen nog enigszins normaal kan overkomen, zonder dat ik te erg in de war raak.
De vertrouwde omgeving is mijn gedrag gewend, maar zomaar iemand op straat aanspreken is soms nog wat eng, hoewel het steeds makkelijker wordt naarmate ik dit vaker doe (het wordt als het ware een sociale eigenlijk die ik me eigenlijk pas sinds enkele jaren aan het aanleren ben.
Ik ben ervan overtuigd dat eenieder met een vorm van autisme in staat is dit zich aan te leren, mits men bereid is te leren met vallen en opstaan, en niet bang is te zullen worden afgerekend op het maken van fouten, want fouten maken is menselijk, autisme of niet.
Misschien heb je wat aan deze informatie, en allicht heeft het niet op iedere autist betrekking.
Groet,
boempa
Het is voor hem te hopen dat het gaat lukken.quote:Op vrijdag 24 september 2010 21:07 schreef schaal_9 het volgende:
[..]
En het is echt mogelijk om er iets moois van te maken
Het zou mooi zijn dat bedriojven eens minder aan "poppenkast" gaan doen en die dingen gaan doen waar het werkelijk over hoort te gaan. INHOUD!.quote:Maar wat is er nu voor nodig? Je komt goed beschouwd best druk over.
Ben je misschien trots op je autisme? Ben je bereid om je zoveel mogelijk aan te passen aan de gebruiken die bij iedere organisatie als richtlijn gelden? Dus om een stuk rustiger te worden, te leren van hoe collega's met dingen omgaan, integreren in het team e.d. Het is heel goed mogelijk dat ze in het begin nog een beetje aankijken, relatief voorzichtig zijn en daarna de lat hoger gaan leggen.
Kans op.....quote:Als je heel goed bent in programmeren, dan kan het weleens zo zijn als je op termijn een inschaling krijgt waar je nog niet eerder aan gedacht hebt...
Dat laatstequote:Op vrijdag 24 september 2010 20:07 schreef schaal_9 het volgende:
[..]
Geen salarisverhoging, geen contractverlenging... of geen functioneringsgesprek?
Ach het wentquote:
Je communiceerde goed hoor, want je kon het wel degelijk uit begrijpen.quote:
Het belangrijkste is dat je aan de gang kan blijven. En dat is toch al een hele prestatiequote:Dat eerste zit er sowieso niet in, dat tweede wel alleen het moet nog geregeld worden.
[..]
Vervelend, want zo probeert hij zijn eigen laksigheid door jullie extra inzet weer te compenseren. Maar hij krijgt er wel voor betaald. Niet voor niets had ik altijd een gruwel hekel aan leidinggevenden.quote:Ach het wentIeder jaar moet PZ hem achter de broek zitten om functioneringgespreken te doen. Met andere dingen gaat dat net zo. Vaak betekend dat ik en mijn collega op stel en sprong en berg werk moeten verzetten omdat meneer ineens cijfers nodig heeft.
![]()
![]()
Het is dus laksheid van zijn kant.
Weet ikquote:Op zaterdag 25 september 2010 12:43 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Je communiceerde goed hoor, want je kon het wel degelijk uit begrijpen.
Inderdaad en dat gaat ook wel goed komenquote:[..]
Het belangrijkste is dat je aan de gang kan blijven. En dat is toch al een hele prestatieJe bent wel een vechtertje.
Ach hij mag de lastige beslissingen nemen.quote:[..]
Vervelend, want zo probeert hij zijn eigen laksigheid door jullie extra inzet weer te compenseren. Maar hij krijgt er wel voor betaald. Niet voor niets had ik altijd een gruwel hekel aan leidinggevenden.
Je merkt dat Schaal_9 de plank communicatief soms misslaat, hij heeft best moeite met het tussen de regeltjes doorlezen.quote:
Blijven hopen. Je kan niet meer dan je best doen. Ik vind je echt wel een kwaliteitsmannetje, misschien is dat je weg wel.quote:[..]
Inderdaad en dat gaat ook wel goed komen![]()
[..]
Ach, overschat de verantwoordelijkheden niet hoor. Zelden zal zo'n iemand privé aansprakelijk worden gesteldquote:Ach hij mag de lastige beslissingen nemen.Dat hoef ik dan weer niet
Niet alleen hij andere ook. Ach het is ook niet erg. Ik kan er wel lachen. Miscommunicatie hoort bij autismequote:Op zaterdag 25 september 2010 12:58 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Je merkt dat Schaal_9 de plank communicatief soms misslaat, hij heeft best moeite met het tussen de regeltjes doorlezen.![]()
Dat doe ik ook.quote:[..]
Blijven hopen. Je kan niet meer dan je best doen. Ik vind je echt wel een kwaliteitsmannetje, misschien is dat je weg wel.
Daar is hij leidinggevende voor. Je kan er toch weinig aan veranderenquote:[..]
Ach, overschat de verantwoordelijkheden niet hoor. Zelden zal zo'n iemand privé aansprakelijk worden gesteld
En wie weet dat je daarin kan doorgroeien, want het is een groter bedrijf dacht ik waar je nu werkt.quote:Op zaterdag 25 september 2010 13:16 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Niet alleen hij andere ook. Ach het is ook niet erg. Ik kan er wel lachen. Miscommunicatie hoort bij autisme![]()
[..]
[/quote
Daar is ook wel om te lachen... :P
[quote]
Dat doe ik ook.Ik heb het naar mijn zin dus dat gaat zeker goed komen.
Dat is waar.quote:Daar is hij leidinggevende voor. Je kan er toch weinig aan veranderen
Helaas zijn de mogelijkheden beperkt om door te groeien. Maar zo lang ik het naar mijn zin heb is dat ook niet erg.quote:Op zaterdag 25 september 2010 13:22 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
En wie weet dat je daarin kan doorgroeien, want het is een groter bedrijf dacht ik waar je nu werkt.
[..]
Dat is waar.
Dat is het belangrijkste. Het goed naar je zin hebben.quote:Op zaterdag 25 september 2010 13:27 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Helaas zijn de mogelijkheden beperkt om door te groeien. Maar zo lang ik het naar mijn zin heb is dat ook niet erg.
Ik zat wel aan het laatste te denken hoor (geen functioneringsgesprek). Maar omdat ik kort geleden zelf een functioneringsgesprek gehad, moest ik ook denken aan de woorden loonsverhoging en contractverlenging. Soms krijg je een van de twee, soms beide, maar ook geen van beide is mogelijk.quote:Op zaterdag 25 september 2010 12:58 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Je merkt dat Schaal_9 de plank communicatief soms misslaat, hij heeft best moeite met het tussen de regeltjes doorlezen.![]()
[..]
Blijven hopen. Je kan niet meer dan je best doen. Ik vind je echt wel een kwaliteitsmannetje, misschien is dat je weg wel.
[..]
Ach, overschat de verantwoordelijkheden niet hoor. Zelden zal zo'n iemand privé aansprakelijk worden gesteld
Je snapt hoop ik dat het sarcastisch bedoelt was. Mijn opmerkingquote:Op zaterdag 25 september 2010 14:44 schreef schaal_9 het volgende:
[..]
Ik zat wel aan het laatste te denken hoor (geen functioneringsgesprek). Maar omdat ik kort geleden zelf een functioneringsgesprek gehad, moest ik ook denken aan de woorden loonsverhoging en contractverlenging. Soms krijg je een van de twee, soms beide, maar ook geen van beide is mogelijk.
OKquote:Op zaterdag 25 september 2010 14:44 schreef schaal_9 het volgende:
[..]
Ik zat wel aan het laatste te denken hoor (geen functioneringsgesprek). Maar omdat ik kort geleden zelf een functioneringsgesprek gehad, moest ik ook denken aan de woorden loonsverhoging en contractverlenging. Soms krijg je een van de twee, soms beide, maar ook geen van beide is mogelijk.
Iedere uitkomst vereist weer een specifieke strategie. Ik heb altijd al geloofd dat bij gelijke kansen ik een mooie prestatie kan neerzetten. Ik heb mij ook laten inspireren door mensen om mij heen. Daarbij de lat wat hoger gelegd dan noodzakelijk is. Los van het werk vind ik het ook leuk om een beetje hip en trendy te zijn. De mogelijkheden liggen er. En doordat het contact met mijn kerkmaatje over is, moet 2010 zich op andere fronten dubbel en dwars bewijzen. Een verre vakantie staat voor 2011 op het programma. Iedereen komt met mooie verhalen terug, daar wil ik ook een graantje van meepikken.quote:Op zaterdag 25 september 2010 16:42 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
OK
Ja, het zijn onderwerpen die doorgaans best in dergelijke gesprekken naar voren kunnen komen.
Ik hoop dat je een goed gesprek hebt gehad, en dat er toekomstmuziek voor je inzit.
Iemand die nauwelijks weet hoe een computer werkt, gelijk uitleggen hoe hij muziek moet downloaden? Ik zou het persoonlijk anders hebben aangepakt, maar goed. Tenzij diegene er natuurlijk expliciet zelf om gevraagd heeft, maar dan nog zou ik dat niet in de eerste les hebben gedaan.quote:Op zaterdag 25 september 2010 18:05 schreef francis998 het volgende:
zo ik ben er ook weer.
Na het geven van mijn 1e computerles. Nou..die persoon snapt met geluk hoe de pc aangaat. Dus een beetje uitgelegd hoe internet werkt, en google. En ook een emailadres aangemaakt en uitgelgd, ook kort msn besproken. En laten zien hoe muziek download. Ook heb ik hem een beetje laten zien hoe de pc werkt, zonder te diep op alles in te gaan.
Nu heeft de persoon tot volgende week zondag de tijd om dat te oefenen, en hopelijk heeft dan een paar emails van bekenden gekregen waardoor we ietsjes dieper op msn ingaan, en tekstverwerken enzo.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |