Ja exact. Zijn gedrag tijdens interviews pleit hem niet bepaald vrij. Nou is het een vreemde snuiter natuurlijk, dus dat zegt ook weer niet alles. Maar er zijn wel veel signalen dat er iets raars aan de hand is..quote:Op dinsdag 6 september 2022 13:30 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Er enorm vaag over analyseren is toch ongeveer wat hij heeft gedaan? Ik las ergens een vergelijking met een student die net 100% heeft gescoord op een extreem zwaar examen theoretische natuurkunde, waarna de professor uit interesse even met hem wat zaken door wil spreken over theoretische natuurkunde. Tijdens dat gesprek krijgt de student het dan echter ineens niet meer voor elkaar om simpele getallen bij elkaar op te tellen, terwijl hij net dik heeft gescoord op zo'n zwaar examen.
Ah oke, dat was gisteren nog niet bekend.quote:
Is idd niet dezelfde positie, maar wel aannemelijk dat hij het over deze partij had. En niet totaal bizar om zoiets te bestuderen. Ik vind dat iig niet een van de meest overtuigende indirecte bewijzen die zijn aangevoerd om Hans te beschuldigen.quote:Op dinsdag 6 september 2022 13:49 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Ah oke, dat was gisteren nog niet bekend.
edit: in de comments van die tweet wordt ook wel door een aantal beweerd dat het niet vergelijkbaar is. Meningen lijken erg te verschillen daarover. Maar goed, in ieder geval wel een stuk extra plausibele ontkenning voor Hans![]()
Hans heeft een verleden met psychische problemen. Hoop dat hij dit een beetje trekt allemaal.quote:Op dinsdag 6 september 2022 14:12 schreef Perrin het volgende:
[..]
Is idd niet dezelfde positie, maar wel aannemelijk dat hij het over deze partij had. En niet totaal bizar om zoiets te bestuderen. Ik vind dat iig niet een van de meest overtuigende indirecte bewijzen die zijn aangevoerd om Hans te beschuldigen.
Magnus zet natuurlijk ook niet voor niks zijn reputatie op het spel door weg te lopen bij zo'n prestigieus toernooi.quote:Op vrijdag 9 september 2022 07:46 schreef SnertMetChoco het volgende:
Niemann is gebanned op chess.com wat veel mensen nogal shady vonden, gezien het samengaan met playmagnus onlangs en het dus leek (en nog lijkt/wel heull toevallis is qua timing) samen te hangen met Carlsens vage terugtrekking.
Chess.com heeft nadat Niemann onthulde dat hij weer gebanned was dit statement gemaakt:
[ twitter ]
Ofwel chess.com zegt in essentie dat Niemann gelogen heeft. De drama gaat nog wel even door dus.
Het wordt hoog tijd dat Carlsen eens commentaar geeft op dit drama.quote:Op maandag 19 september 2022 19:25 schreef OEM het volgende:
We gaan gewoon verder: zojuist in de Julius Baer Generation Cup: Niemann tegen Carlsen... Carlsen geeft op na 1 zet ...
Ja precies. Het is ook nogal kansloos om zijn valsspelen er bij te halen toen hij 12 en 16 was. Als volwassene afgerekend worden op je puberteit is ronduit triest.quote:Op maandag 19 september 2022 19:50 schreef Arcee het volgende:
[..]
Het wordt hoog tijd dat Carlsen eens commentaar geeft op dit drama.
Ja, daar gaat het de 6 posts boven je over.quote:Op maandag 19 september 2022 21:45 schreef Perrin het volgende:
Carlsen moest vanavond weer tegen hem schaken in een ander toernooi en hij gaf op zet 2 op
Levyquote:Op maandag 19 september 2022 20:44 schreef kale_gehaktbal het volgende:
Goede analyse van de situatie.
Ow shit, ik dacht dat het hier zo stil was, zag niet dat er nieuwe post waren.quote:Op maandag 19 september 2022 23:00 schreef Arcee het volgende:
[..]
Ja, daar gaat het de 6 posts boven je over.
[..]
Levy
Ja hij moet wel verdomd zeker van zijn zaak zijn om zo een carrière van een jonge knul eigenhandig te slopen.quote:Op maandag 19 september 2022 19:50 schreef Arcee het volgende:
[..]
Het wordt hoog tijd dat Carlsen eens commentaar geeft op dit drama.
Jeetje voor de derde keer binnen 24 uurquote:Op dinsdag 20 september 2022 14:57 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Magnus trekt zich opnieuw terug tijdens partij met Niemann.
https://nos.nl/artikel/24(...)-rel-carlsen-niemann
Huh, deze hoor ik voor het eerst:quote:Op dinsdag 20 september 2022 14:57 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Magnus trekt zich opnieuw terug tijdens partij met Niemann.
https://nos.nl/artikel/24(...)-rel-carlsen-niemann
quote:Ook het internet gaat dan al aan de haal met het gerucht dat Niemann seintjes door zou krijgen via een anaal seksspeeltje.
Ja volgens mij gooit de NOS opeens onnodig een obscure internettheorie into mainstreamquote:Op dinsdag 20 september 2022 15:51 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Huh, deze hoor ik voor het eerst:
[..]
Dacht dat dit topic al paar weken dood was, had niet de reacties erboven gelezenquote:Op dinsdag 20 september 2022 15:43 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Jeetje voor de derde keer binnen 24 uur
Als er een keer een tweekamp voor het wk tussen Carlsen en Niemann zou komen zou dat wel voor redelijk wat hype zorgen jaquote:Op dinsdag 20 september 2022 16:33 schreef Shivo het volgende:
Al die aandacht legt de sport natuurlijk ook geen windeieren.
Ja juridische kwestie ook natuurlijk. Overigens die Maxim Dlugy die Carlsen noemt schijnt ook wel dubieus persoon te zijn.quote:Op woensdag 21 september 2022 23:25 schreef Arcee het volgende:
Soort van statement van Carlsen over Niemann, maar we schieten er eigenlijk niks mee op.
Maar het is toch raar dat de bredere schaakwereld niet handelt (en de kop in het zand steekt?) en het een persoonlijke kruistocht van Carlsen wordt.quote:Op donderdag 22 september 2022 10:48 schreef SnertMetChoco het volgende:
Hier een interview met Caruana van 75 minuten waar het er ook over gaat. Vanaf minuut 20 ongeveer wordt het besproken. Hij doet wel wat zaken uit de doeken waarvan het misschien publiek was onder superGM's, maar ik had niet het idee dat het in bredere context al publiek was, zoals dat Carlsen voor de start van de Sinquefield cup al twijfelde om niet deel te nemen vanwege de toevoeging van Niemann (rond minuut 30). Ook wordt valsspelen in bredere zin besproken.
Het probleem is natuurlijk dat er geen enkel bewijs is. Een wiskundig onderlegde schaak-freak heeft uitgebreide analyses losgelaten op de toernooien van Niemannn, en constateerde geen verdachte zaken. Een toernooi waar Niemann veel beter scoorde dan zijn tegenstanders leek verdacht, maar uiteindelijk bleek dat Niemann op zijn normale niveau gespeeld had, en zijn tegenstanders onder hun gebruikelijke niveau.quote:Op donderdag 22 september 2022 11:25 schreef Perrin het volgende:
[..]
Maar het is toch raar dat de bredere schaakwereld niet handelt (en de kop in het zand steekt?) en het een persoonlijke kruistocht van Carlsen wordt.
Nou ja, wat voor handelingen verwacht je dan en op basis waarvan?quote:Op donderdag 22 september 2022 11:25 schreef Perrin het volgende:
[..]
Maar het is toch raar dat de bredere schaakwereld niet handelt (en de kop in het zand steekt?) en het een persoonlijke kruistocht van Carlsen wordt.
De Duitser:')quote:https://www.telegraaf.nl/(...)r-heeft-valsgespeeld
Magnus Carlsen heeft eindelijk gereageerd op de schaakrel rond Hans Niemann (19) en het mogelijke valsspelen van de Duitser. ,,Ik geloof dat hij nog veel meer valsgespeeld heeft.”
Wat ik hierover gelezen heb is dat ze oude partijen die geanalyseerd zijn met oude engines nu aan het vergelijken zijn met Hans zijn partijen geanalyseerd met de nieuwste engines, waardoor het appels met peren vergelijken is en als je dus die oude partijen door de nieuwe engines zou halen je andere percentages krijgt.quote:Op woensdag 28 september 2022 08:29 schreef Dauthi het volgende:
De GMs zijn Niemann wedstrijden aan het narekenen op correlatie.
Niemann zou in zijn carrière tot zo verre 33x boven de 90% correlatie gespeeld te hebben.
Fabiano heeft in zijn hele carrière 2x boven de 90% correlatie gehad.
Niemann speelde in 6 toernooien op rij een correlatie van 73%, dat is een hogere correlatie dan Bobby Fischer had toen die 20 wedstrijden op rij won en wereldkampioen werd.
Er zitten veel opmerkelijkheden in
Hij is dus of het allergrootste schaakgenie ook, dat kan denken als een schaakcomputer.
Of Niemann speelt heel erg vals.
De correlatieberekeningen houden overigens rekening met theorie.
Zijn oude partijen, die geanalyseerd worden, zijn de afgelopen anderhalf jaar gespeeld.quote:Op woensdag 28 september 2022 12:37 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Wat ik hierover gelezen heb is dat ze oude partijen die geanalyseerd zijn met oude engines nu aan het vergelijken zijn met Hans zijn partijen geanalyseerd met de nieuwste engines, waardoor het appels met peren vergelijken is en als je dus die oude partijen door de nieuwe engines zou halen je andere percentages krijgt.
In ieder geval was er iets met engines waardoor je tot verschillende percentages komt en als je die partijen van Fabi door dezelfde engine haalt als de partijen van Hans dan kom je op andere percentages uit en is Hans zijn prestatie ten opzichte van anderen veel normaler.quote:Op woensdag 28 september 2022 12:47 schreef Dauthi het volgende:
[..]
Zijn oude partijen, die geanalyseerd worden, zijn de afgelopen anderhalf jaar gespeeld.
Dus het zal wel meevallen met hoe erg dat van elkaar verschilt.
De analyse houdt zelfs rekening met theorie.
Ja, voor mij is 1+1 ook wel 2 hoor. Zeker nu Magnus ook al zijn geloofwaardigheid op het spel zet om dit aan het licht te brengen. Hans is een cheater.quote:Op donderdag 29 september 2022 14:32 schreef 297534 het volgende:
De analyse van de oude partijen van Niemann is lastig. Deskundigen trekken daaruit blijkbaar verschillende conclusies.
Maar wat in ieder geval vast staat is dat Niemann een zeer spectaculaire ontwikkeling heeft doorgemaakt, die je eigenlijk nooit ziet. Als je dat combineert met het feit dat hijzelf tweemaal eerder heeft vals gespeeld en nu blijkt dat ook een van zijn trainers al tweemaal eerder heeft vals gespeeld, dan zou ik als tegenstander wel genoeg weten, denk ik.
Ik zit echt op een hele andere lijn. Meer op de lijn Giri en Finegold.quote:Op donderdag 29 september 2022 14:44 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja, voor mij is 1+1 ook wel 2 hoor. Zeker nu Magnus ook al zijn geloofwaardigheid op het spel zet om dit aan het licht te brengen. Hans is een cheater.
Lijn van Giri is toch totaal niet duidelijk? Die trollt gewoon wat rondquote:Op zaterdag 1 oktober 2022 00:16 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ik zit echt op een hele andere lijn. Meer op de lijn Giri en Finegold.
[ twitter ]
Zelfs als Niemann vals speelde had Carlsen niet terug moeten trekken. Er is geen enkel bewijs dat Niemann vals speelde in de Sinquefield Cup. Carlsen had geen enkel probleem met Niemann een paar weken voor de Sinquefield Cup. Helemaal goed als Carlsen valsspelen in algemene zin wil aankaarten, maar dat is dit niet. Dit begon met zijn verlies.
De curve is niet zoals verwacht. De curve is te perfect, alsof er gemanipuleerd is.quote:Op woensdag 28 september 2022 18:16 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
In ieder geval was er iets met engines waardoor je tot verschillende percentages komt en als je die partijen van Fabi door dezelfde engine haalt als de partijen van Hans dan kom je op andere percentages uit en is Hans zijn prestatie ten opzichte van anderen veel normaler.
Hier is bijvoorbeeld een plaatje van iemand die een flink aantal partijen van Magnus en Hans door dezelfde engine heeft gehaald en dan heeft Hans een curve zoals je hem verwacht en Magnus juist niet. Om maar te zeggen dat je met al die engines ieder bewijs dat je wilt kan fabriceren, maar dat het uiteindelijk weinig waard is.
[ afbeelding ]
Hm ja, dat is ook wel mogelijk. Ik heb de indruk dat hij maar 1 kant uit trollt, maar dat is wel een stuk interpretatie van mijn kant.quote:Op zaterdag 1 oktober 2022 01:07 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Lijn van Giri is toch totaal niet duidelijk? Die trollt gewoon wat rond
Heb wel het idee dat hij het wat onhandig aangepakt vindt van Carlsen en daar wat grapjes over maakt.quote:Op zaterdag 1 oktober 2022 08:46 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Hm ja, dat is ook wel mogelijk. Ik heb de indruk dat hij maar 1 kant uit trollt, maar dat is wel een stuk interpretatie van mijn kant.
quote:Op woensdag 5 oktober 2022 06:58 schreef DeeBee het volgende:
https://www.theguardian.c(...)ation-magnus-carlsen
De altijd vals spelende klootzak Niemann
quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Overigens worden de zetten ook met forse vertraging uitgezonden, wat valsspelen met behulp van derden die de winnende zetten doorgeven veel lastiger maakt.And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
quote:Op vrijdag 7 oktober 2022 07:41 schreef Perrin het volgende:
[..]Ik heb Hans gezegd mij niet meer te bellen en dat hij zichzelf maar moet reddenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Overigens worden de zetten ook met forse vertraging uitgezonden, wat valsspelen met behulp van derden die de winnende zetten doorgeven veel lastiger maakt.![]()
Met al die anti-valsspeelmaatregelen had nog steeds een TPR van 2699 in de nationale kampioenschappen.. Dus ook zonder valsspelen kan ie wel een potje schaken.quote:Op vrijdag 21 oktober 2022 13:49 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Ik heb Hans gezegd mij niet meer te bellen en dat hij zichzelf maar moet redden
Genoeg tijd nu dat die zich niet hoeft voor te bereiden op een WK-match.quote:Op woensdag 4 januari 2023 21:22 schreef Perrin het volgende:
Hij streamt nu ook nog:
https://www.twitch.tv/maskenissen
Wil zeker schaakspeler van 2023 worden
Hikaru versloeg 'm vorig jaar ondanks dat Magnus ongeveer alles won.
quote:Opnieuw schaakkampioen beschuldigd van gebruik anale kralen: Chinees verliest titel nadat hij behoefte deed in hotelbadkuip
De schaakwereld staat nog maar eens in rep en roer door vermeend bedrog. Deze keer wordt een Chinese kampioen, die kort na het behalen van een titel zijn behoefte deed in de badkuip van zijn hotelkamer, beschuldigd van het gebruik van anale kralen.
Een overwinningsfeestje was aan de orde. De 48-jarige Yan Chenglong had zonet tientallen rivalen verslagen en zich tot nationaal kampioen Xiangqi (of Chinees schaken) gekroond toen hij besloot om zijn titel stevig - en met veel alcohol - te vieren in zijn hotelkamer.
Zijn overwinningsroes was echter van korte duur. Nog tijdens het feestje deed Yan voor de ogen van de andere aanwezigen zijn behoefte in de badkuip, iets wat hem een officiële aanklacht wegens het verstoren van de openbare orde en “het tonen van extreem slecht karakter” opleverde.
En daar bleef het niet bij: de Chinese Xiangqi-federatie besloot om de titel van Yan in te trekken en zijn prijzengeld in beslag te nemen “omdat hij de competitie in een negatief daglicht had geplaatst”, “hoteleigendommen had beschadigd” en “de openbare orde en goede zeden had geschonden”.
Draadloze zenders
De schaakfederatie opende ook een onderzoek naar vermeend bedrog. Online circuleerden namelijk geruchten dat Yan vals zou hebben gespeeld tijdens het kampioenschap door anale kralen te gebruiken die waren uitgerust met draadloze zenders waarmee hij signalen kon verzenden en ontvangen.
Door zijn spieren ritmisch te op- en ontspannen zou Yan via een code informatie over het schaakbord hebben doorgegeven aan een computer, die vervolgens in de vorm van trillingen instructies terugstuurde over welke zetten hij moest doen. “Voorlopig hebben we die beschuldigingen echter nog niet kunnen bewijzen”, aldus de schaakfederatie.
Toch blijft Yan voorlopig ook nog voor een jaar geschorst.
Finegold met een degelijke mening erover:quote:Op zondag 31 december 2023 19:53 schreef Arcee het volgende:
The Draw That Took The Chess World By Storm
Raar.
Dubovquote:Op zaterdag 30 december 2023 19:27 schreef tong80 het volgende:
Schaker Carlsen prolongeert wereldtitels rapid en blitz
19.14 uur: De Noorse schaker Magnus Carlsen heeft in Samarkand (Oezbekistan) met succes zijn wereldtitels in het snelschaken geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld won de afgelopen dagen voor de vijfde keer de titel in het rapid en voor de zevende keer was hij de beste in de nog snellere versie blitz.
De 33-jarige Carlsen scoorde op het WK rapid 10 punten in dertien partijen. Hij won er zeven en speelde zes keer remise. De Rus Vladimir Fedosejev, die voor Slovenië uitkomt, eindigde als tweede met een half punt minder. Op het WK blitz kwam Carlsen tot 16 punten in 21 partijen. De Rus Daniil Doebov werd tweede met 15,5 punten.
De Nederlanders Anish Giri en Jorden van Foreest deden ook mee in beide kampioenschappen snelschaak, maar zij waren niet in de top van de klassementen terug te vinden. Beide grootmeesters doen in januari weer mee in het schaaktoernooi Tata Steel Chess in Wijk aan Zee. Carlsen ontbreekt.
MagnusGod @monkyyyquote:Op donderdag 11 januari 2024 19:11 schreef Arcee het volgende:
Question: "In your entire career, have you ever had a day where you went "I think this guy might be as good as me in chess"?
Carlsen: "Haha. No. Well, I mean, not, not, not, you know, since, not the last 10 years. For sure"
Levy blijft ook een baas.quote:
Wat een onwijs zelfingenomen kwal is dat.quote:Op vrijdag 12 januari 2024 10:06 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Levy blijft ook een baas.
HE SACRIFICE.... THE ROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK!!!!!!!
@:Knutdeijsbeer
Wat vind jij van Jorden van Foreest?quote:Op vrijdag 12 januari 2024 11:31 schreef maxi-mus het volgende:
[..]
Wat een onwijs zelfingenomen kwal is dat.
De altijd vuile klootzak zijnde Jorden van F.quote:Op vrijdag 12 januari 2024 11:45 schreef Wereldgozer het volgende:
[..]
Wat vind jij van Jorden van Foreest?
quote:Op vrijdag 12 januari 2024 17:01 schreef DeeBee het volgende:
[..]
De altijd vuile klootzak zijnde Jorden van F.
Hij is vooral een steengoeie schaakleraar.quote:Op vrijdag 12 januari 2024 11:31 schreef maxi-mus het volgende:
[..]
Wat een onwijs zelfingenomen kwal is dat.
Gaaf ja. Ze moest er een beetje inkomen.quote:Op vrijdag 19 januari 2024 23:30 schreef Arcee het volgende:
Ondertussen verliest de 17 jarige Eline Roebers (elo 2381) haar eerste 4 partijen in het Tata Steel Challengers tournament. Om vervolgens de volgende twee partijen spectaculair te winnen van de twee spelers met de hoogste ratings: eerst van Hans Niemann (elo 2692) en vervolgens van Yilmaz (elo 2665).
Roebers>Niemann>Carlsenquote:Op vrijdag 19 januari 2024 23:30 schreef Arcee het volgende:
Ondertussen verliest de 17 jarige Eline Roebers (elo 2381) haar eerste 4 partijen in het Tata Steel Challengers tournament. Om vervolgens de volgende twee partijen spectaculair te winnen van de twee spelers met de hoogste ratings: eerst van Hans Niemann (elo 2692) en vervolgens van Yilmaz (elo 2665).
Ze is nog snel beter aan het worden, denk dat ze wel schaakt als een 2500+ maar haar rating nog achter de feiten aanloopt.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 10:56 schreef SnertMetChoco het volgende:
Wel serieus bizar van een ~2400 speler om een supergrootmeester te verslaan. Daar zal die Niemann nog wel even van wakker liggen.
Buttplugged @maxi-musquote:Op zaterdag 20 januari 2024 10:56 schreef SnertMetChoco het volgende:
Wel serieus bizar van een ~2400 speler om een supergrootmeester te verslaan. Daar zal die Niemann nog wel even van wakker liggen.
Ze kan nog flink beter worden natuurlijk, maar de rating die ze nu heeft (2381) had ze 2 jaar geleden bijna ook al (2365)... en het is niet alsof ze niet gespeeld heeft. En ze is ook niet op haar piek rating.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 12:26 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ze is nog snel beter aan het worden, denk dat ze wel schaakt als een 2500+ maar haar rating nog achter de feiten aanloopt.
https://www.nu.nl/sport-o(...)op-grootmeester.htmlquote:Ashwath Kaushik is sinds dinsdag de jongste schaker die ooit van een grootmeester heeft gewonnen. Het 8-jarige wonderkind uit Singapore won op de Burgdorfer Stadthaus-Open van de 37-jarige Poolse grootmeester Jacek Stopa.
Kaushik versloeg zijn 29 jaar oudere opponent in een drie uur durende schaakpartij in de vierde ronde van het Zwitserse toernooi. Hij brak daarmee het record dat begin februari werd gevestigd door de 9-jarige Leonid Ivanovic uit Servië.
Ivanovic was 8 jaar, 11 maanden en 7 dagen oud toen hij op 12 februari 2024 de 59-jarige grootmeester Milko Popchev versloeg. Kaushik is 8 jaar en 6 maanden oud.
"Het was heel spannend, maar geweldig. Ik ben trots op mijn spel, vooral omdat ik op een gegeven moment slechter was, maar daar weer uit wist te komen", vertelde Kaushik na zijn historische overwinning aan Chess.com.
De in India geboren Kaushik werd in de schaakwereld al gezien als groot talent. Hij won een aantal jeugdtoernooien over de hele wereld en werd in 2022 wereldkampioen snelschaken onder de acht jaar.
Volgens zijn vader leerde Kaushik de schaakregels op vierjarige leeftijd via het online platform ChessKid. Hij zou elke dag wel zeven uur spelen. "Hij pakte het zelf op, terwijl hij met zijn grootouders speelde", vertelde zijn vader.
Had ie maar vaker de Russische opening moeten spelen.quote:Op woensdag 6 maart 2024 17:59 schreef FlippingCoin het volgende:
https://www.nu.nl/sport-o(...)op-terreurlijst.html
Kasparov op de terreurlijst, Rusland is alle schaamte voorbij.
Hoe is het met de altijd onsympathieke Sergey Karjakin? @maxi-musquote:Op woensdag 23 oktober 2024 12:40 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Had ie maar vaker de Russische opening moeten spelen.
Zet zich constant in voor de propaganda van Meneer Putin, de enorme klootzak Sergey.quote:Op woensdag 23 oktober 2024 12:55 schreef Wereldgozer het volgende:
[..]
Hoe is het met de altijd onsympathieke Sergey Karjakin? @:maxi-mus
Ik begrijp er weinig van maar zeer interessant. Kun je het in Jip en Janneke taal uitleggen ?quote:Op dinsdag 8 april 2025 20:00 schreef Arcee het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Carlsen kan alleen remise door herhaling van zetten voorkomen door z'n dame te offeren, maar dat doet-ie natuurlijk niet.
Of wel?
Als in schaken 3 maal dezelfde stelling op het bord verschijnt dan is het remise (gelijkspel). Dit wordt bijvoorbeeld bereikt als beide spelers bepaalde zetten steeds blijven herhalen. Hier leken beide spelers dat niet meer te kunnen voorkomen, tenzij Carlsen z'n dame opofferde (ruilen tegen een toren, die veel minder waard is). Zo zou hij een vrijwel zekere remise omruilen voor een mogelijke nederlaag.quote:Op woensdag 9 april 2025 12:20 schreef tong80 het volgende:
[..]
Ik begrijp er weinig van maar zeer interessant. Kun je het in Jip en Janneke taal uitleggen ?
Coolquote:Op woensdag 9 april 2025 23:05 schreef Arcee het volgende:
[..]
Als in schaken 3 maal dezelfde stelling op het bord verschijnt dan is het remise (gelijkspel). Dit wordt bijvoorbeeld bereikt als beide spelers bepaalde zetten steeds blijven herhalen. Hier leken beide spelers dat niet meer te kunnen voorkomen, tenzij Carlsen z'n dame opofferde (ruilen tegen een toren, die veel minder waard is). Zo zou hij een vrijwel zekere remise omruilen voor een mogelijke nederlaag.
Maar hij is natuurlijk wel Magnus Carlsen en wist uiteindelijk, zelfs na het weggeven van z'n dame dus, de partij toch nog winnend af te sluiten.
Carlsenquote:Carlsen Wins With Shining 9/9 Perfect Score
GM Magnus Carlsen has won the 2025 Grenke Chess Freestyle Open with an out-of-this-world, perfect 9/9 score. He had already won the tournament with a round to spare in round eight, but round nine was about cementing his legacy of dominance. With a final win against GM Vincent Keymer, Carlsen's performance will stand in history alongside GM Bobby Fischer's astronomical 11/11 score in the 1963-64 U.S. Championship and other such results.
Schaken is tof. Carlsen is mijn grote held die gast is briljant. Hoe hij schaakt is pure kunst. Ik heb ooit de kans gehad om online tegen hem te spelen. Natuurlijk werd ik volledig ingemaakt, maar het was een toffe ervaring.quote:
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op donderdag 8 mei 2025 18:50 schreef -Deluzion- het volgende:
Schaken is tof. Carlsen is mijn grote held die gast is briljant. Hoe hij schaakt is pure kunst.
Ja.quote:Schaken is echt een fantastisch spel.
Ja, die partij zag ik ook. Carlsen heeft duidelijk een psychologisch voordeel op Nakamura. Maar Nakamura heeft zelf ook weleens gezegd dat zijn brein soms gewoon 'uitschakelt' en hij niks meer ziet. Dat Carlsen-effect is wel echt een dingetje.quote:Op donderdag 22 mei 2025 20:48 schreef Arcee het volgende:
Hikaru Nakamura gaf vandaag op tegen Carlsen terwijl hij (Nakamura) voor stond. Hij zag de winnende zet niet. Het kwam doordat Carlsen binnen een seconde een zet deed en het leek of Nakamura z'n toren of dame kwijt was, maar er was een escape. Dat is het Carlsen-effect, zoals Nakamura zelf ook toegeeft: je neemt gewoon aan dat Carlsen een uitstekende zet heeft gedaan en gaat er niet vanuit dat je zelf gewonnen staat.
Dat op de tafel rammen is wel een minpuntje.quote:Op zondag 1 juni 2025 23:15 schreef Arcee het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Gukesh Beats Carlsen From Losing Position
Gukesh verslaat Carlsen.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op zondag 1 juni 2025 23:25 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat op de tafel rammen is wel een minpuntje.
Nog een podcast of twee bij Joe Rogan, en dan lekker rentenieren op IJsland. Het kan de beste overkomen...quote:Op zondag 1 juni 2025 23:28 schreef Arcee het volgende:
[..]
Bekijk deze YouTube-video
Bekijk deze YouTube-video
True, maar: we know the feeling.
Wat een partij.
Magnus stelt orde op zaken.quote:Op zondag 1 juni 2025 23:15 schreef Arcee het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Gukesh Beats Carlsen From Losing Position
Gukesh verslaat Carlsen.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op maandag 7 juli 2025 11:01 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Magnus stelt orde op zaken.
https://www.reddit.com/r/(...)s_4th_loss_in_a_row/
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |