'Frustrerende conclusie: te weinig aanknopingspunten om eis van tbs op te kunnen leggen. Hoezeer dit ook wenselijk zou zijn' > Aldus Off. v. Justitie.quote:Op dinsdag 19 april 2011 15:30 schreef Leandra het volgende:
Het is te hopen dat de rechter gedwongen behandeling oplegt.
Ik snap daar dus werkelijk niks van. Wat iemand zei: als het met één zwangerschap en één baby was geweest, maar VIER???quote:Op dinsdag 19 april 2011 15:31 schreef Scrummie het volgende:
[..]
'Frustrerende conclusie: te weinig aanknopingspunten om eis van tbs op te kunnen leggen. Hoezeer dit ook wenselijk zou zijn' > Aldus Off. v. Justitie.
Is 12 jaar eisen dan niet een beetje te weinig?quote:OM eist 12 jaar cel tegen Sietske H
AMSTERDAM - Het Openbaar Ministerie (OM) eist de maximale gevangenisstraf van 12 jaar zonder tbs tegen de Friese Sietske H. De vrouw wordt verdacht van moord op haar vier pasgeboren baby's, die ze baarde tussen 2003 en 2009.
Het staat volgens de Officier van Justitie vast dat H. de enige verdachte is van de moord op haar vier baby's. De familie van de vrouw wist echter van niets, zo bleek dinsdag uit de eerste zitting in de zaak.
Voor het doden van de eerste baby vraagt het OM om een straf voor 'kinderdoodslag'. Bij de anderen gaat het volgens Justitie om 'kindermoord'. Het OM gaat uit van volledige toerekeningsvatbaarheid en wil met de strafeis voorkomen dat H. in herhaling valt.
Wat ik begrijp is 12 jaar de maximale straf die ze konden eisen. Hoe en waarom, ik heb geen idee.quote:Op dinsdag 19 april 2011 15:34 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Is 12 jaar eisen dan niet een beetje te weinig?
Dat zou wel heel erg krom zijn.quote:Op dinsdag 19 april 2011 15:36 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Wat ik begrijp is 12 jaar de maximale straf die ze konden eisen. Hoe en waarom, ik heb geen idee.
quote:Het OM gaat uit van volledige toerekeningsvatbaarheid en wil met de strafeis voorkomen dat H. in herhaling valt
Als je 4 kinderen omgebracht hebt dan zit er een flinke steek los, als je vervolgens als OvJ claimt niet voldoende aanknopingspunten te hebben om TBS op te leggen dan doe je je werk niet goed.quote:Op dinsdag 19 april 2011 15:31 schreef Scrummie het volgende:
[..
'Frustrerende conclusie: te weinig aanknopingspunten om eis van tbs op te kunnen leggen. Hoezeer dit ook wenselijk zou zijn' > Aldus Off. v. Justitie.
Mijn idee. Of is de wetgeving te krom voor woorden. Dat kan ook nog..quote:Op dinsdag 19 april 2011 15:40 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als je 4 kinderen omgebracht hebt dan zit er een flinke steek los, als je vervolgens als OvJ claimt niet voldoende aanknopingspunten te hebben om TBS op te leggen dan doe je je werk niet goed.
http://www.nu.nl/binnenla(...)-leven-doorging.htmlquote:LEEUWARDEN - Sietske H. (26) beviel in haar ouderlijk huis in het Friese Nij Beets van haar vier baby's op haar slaapkamer zonder enig geluid te maken.
Rechtszaak Sietske H. Fotoserie video
Dat verklaarde de vrouw dinsdag tegenover een verbaasde rechtbank in Leeuwarden, waar zij terechtstaat wegens verdenking van de moord op haar pasgeboren kinderen tussen 2003 en 2009.
Op de vraag van de rechtbank hoe zij met de pijn omging voor en op het moment van bevallen, antwoordde ze: ''Het ging gewoon.''
Paniek
Zij beviel op haar knieën of gehurkt en ving de baby's zelf op. In een van de gevallen zei een geëmotioneerde Sietske H. :''Het was een mooi baby'tje. Ik raakte in paniek toen hij begon te huilen. Ik schrok, ik wist niet meer wat ik moest doen.''
''Ik wilde hoe dan ook dat niemand er achter kwam dat ik in verwachting was. Het was angst, schaamte en paniek.''
Verstikking
De kindjes die ze tussen 2003 en 2009 ter wereld bracht, hebben vijf of hooguit tien minuten geleefd, zo bleek tijdens de zitting. H. kan zich alleen herinneren dat ze de laatste twee baby's door verstikking om het leven heeft gebracht. Ze bekende dat ze in de mondholte van die kindjes een stuk stof heeft gestopt.
Tijdens de zitting werd ook duidelijk dat Sietske H. niet heeft meegewerkt aan een psychiatrisch onderzoek in het Pieter Baan Centrum. Daar was ze enige tijd opgenomen.
Ze is bang dat ze dan tbs krijgt. ''Ik wil wel hulp en ik snap dat ik hulp nodig heb, maar ik wil geen tbs. Want daar kom je nooit meer uit'', zei ze dinsdag voor de rechtbank in Leeuwarden.
Masker
Onderzoekers van het PBC veronderstellen dat Sietske H. geen gedrag vertoont waaruit een stoornis blijkt, wel dat ze de werkelijkheid moeilijk onder ogen kan zien.
Mensen in haar omgeving beschrijven haar als ''een leuk meisje dat ook haar werk goed deed''. ''Maar misschien is het wel een masker geweest'', antwoordde Sietske H.
Argwaan
Haar ouders en zus verklaarden eerder niets te weten van haar opeenvolgende zwangerschappen. De zaak kwam pas aan het rollen toen haar werkgever, waar zij als tandartsassistente stage liep, argwaan kreeg.
Die had geconstateerd dat zij steeds dikker was geworden, zich enkele dagen ziek meldde en vervolgens weer slank op haar werk verscheen. Tegenover de politie verklaarde ze daarna ''dat er dingen zijn gebeurd die ik niet meer terug kan draaien''.
''Ik heb foute dingen gedaan. Dat de kinderen er niet zijn, niet meer leven, dat komt door mij.''
Verdrongen
Ze verklaarde verder dat ze haar opeenvolgende zwangerschappen heeft verdrongen. ''Als het er niet is, is het er niet.'' Niettemin heeft ze wel nagedacht over abortus en heeft ze in de bibliotheek in Heerenveen een boek over zwangerschappen gelezen, zo bleek tijdens de zitting.
H. vertelde doodsbenauwd te zijn geweest dat haar zwangerschappen aan het licht kwamen. ''Mensen zouden me raar vinden dat ik een kind kreeg. Ik wilde de perfecte dochter zijn, en dat was ik in mijn ogen niet.''
Alcohol
Ze trok wijde kleren aan om haar zwangerschappen te camoufleren en bleef tijdens uitgaansweekeindes wel stevig alcohol drinken. ''Frisdrank zou zeker opgevallen zijn'', verklaarde ze. ''Ik wilde dat het leven doorging zoals ik het altijd had gedaan.''
De vrouw stopte de baby'tjes na hun dood in plastic zakken en vervolgens in koffers, die ze op zolder naast haar slaapkamer bewaarde.
Tegen de lijklucht van de dode kindjes gebruikte ze een spray. Als ze de penetrante geur rook, ging ze rond met een spray. ''En daarna ging u weer over tot de orde van de dag'', constateerde de rechtbank in Leeuwarden dinsdag. ''Wat ging er dan door u heen?''
De vrouw had daar geen antwoord op. ''Ik kan het niet uitleggen, kennelijk kan ik het omzetten.''
9 jaar maar.quote:Op dinsdag 19 april 2011 16:03 schreef Scrummie het volgende:
9 jaar blijkt de maximale straf te zijn op kindermoord.. Jezus hey.. Daar komt 1/3 bij doordat er nog 3 zijn vermoord. Wat krom! Dit doet me koken, echt ...
Waarom is dat veel voor een drie dubbele moord en een doodslag?quote:
Omdat het een jong meisje is die verder geen bedreiging voor de maatschappij vormt.quote:Op dinsdag 19 april 2011 16:10 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Waarom is dat veel voor een drie dubbele moord en een doodslag?
Dat hangt van de context af.quote:Op dinsdag 19 april 2011 16:13 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wat zou je dan een gepaste straf voor moord vinden?
Voor een viervoudige moord vind ik het bizar weinig. En ik mis bovendien het gedeelte over verplichte sterilisatie.quote:
Nee, alleen voor haar eigen 4 kinderen. Komop zeg.quote:Op dinsdag 19 april 2011 16:16 schreef Tijn het volgende:
[..]
Omdat het een jong meisje is die verder geen bedreiging voor de maatschappij vormt.
[..]
Dat hangt van de context af.
Dat mis ik ook. Zo een wil je toch nooit meer een kind laten krijgen.quote:Op dinsdag 19 april 2011 16:21 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Voor een viervoudige moord vind ik het bizar weinig. En ik mis bovendien het gedeelte over verplichte sterilisatie.
En ze wil dus ook geen TBS omdat ze bang is dan nooit meer vrij te komen, heeft ze gezegd vandaag. Hoe kan zo iemand ontoerekeningsvatbaar worden verklaard?quote:Tegen de lijklucht van de dode kindjes gebruikte ze een spray. Als ze de penetrante geur rook, ging ze rond met een spray. ''En daarna ging u weer over tot de orde van de dag'', constateerde de rechtbank in Leeuwarden dinsdag. ''Wat ging er dan door u heen?''
De vrouw had daar geen antwoord op. ''Ik kan het niet uitleggen, kennelijk kan ik het omzetten.''
Niet. Dat is ze ook niet namelijk, ze wist heel goed waar ze mee bezig was en wat ze heeft gedaan.quote:Op dinsdag 19 april 2011 16:34 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Hoe kan zo iemand ontoerekeningsvatbaar worden verklaard?
Dat kan volgens mij niet opgelegd worden.quote:Op dinsdag 19 april 2011 16:21 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Voor een viervoudige moord vind ik het bizar weinig. En ik mis bovendien het gedeelte over verplichte sterilisatie.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |