abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_84616117
Na heel lang twijfelen (zie o.a ook hier) over het wel dan niet
- vastzetten van e-prijs
- switchen van e-leverancier

Toch de knoop doorgehakt...

Via gaslicht.com een NEM contract afgesloten voor 1 jaar.
Uiteraard gelden er lagere tarieven dan bij mijn huidige e-leverancier (essent) en krijg ik op de eind/jaar afrekening een bonus/kortings bedrag van ¤140,-

In dit topic wil ik mijn ervaringen bundelen maar ook graag andere horen.

Status tot nu toe:
- aangemeld op GL.com, daarna netjes overeenkomst thuis gestuurd met info pakket (op zijn F. Bauers wordt dan uitgelegd welke 4 stappen je moet doorlopen)
- niet lang daarna meterstanden kaart thuis gestuurd gekregen en die ingevuld
- niet lang daarna een bevestigings brief dat de levering start vanaf 31 juli 2010 en dat mijn nieuwe voorschot 130 euro p. mnd wordt (bij essent was dit 145,- zelfde verbruik ook aan NEM doorgegeven) en dat mijn oude contract met essent is opgezegd.

Tot nu toe nog geen kink in kabels
- ga nu nog even essent bellen of inderdaad mijn contract met hun is opgezegd
en
Ik krijg 1 dezer maanden een nieuwe gas/electriciteits meter van Enexis! Ben benieuwd hoe dat dan gaat met de afrekening met de NEM op einde jaar!
  donderdag 29 juli 2010 @ 08:38:32 #2
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_84616122
nou, we wachten af TS!
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  donderdag 29 juli 2010 @ 08:51:16 #3
105393 IkWilbert
-Tukker 4 life-
pi_84616288
Succes!
* I intend to live forever, so far so good! *
pi_84616383
ik was toch wel een beetje nieuwschierig...
dus Essent gebeld (oude leverancier) en inderdaad mijn contract daar is opgezegd op de 30ste juli, 31 juli start NEM met levering ...dus dat is goed gegaan...

Wat schertst mijn verbazing????????????//// :'( :'(

Nu ineens doet Essent wel huillie huillie!!

Ik heb de afgelopen jaren toch wel zo'n 4-6 x contact gehad met Essent over tarieven opzeggen en dat soort zaken (nooit echt gedaan die 2 jaar nu pas dus) en NOOIT werd er een stroobreed in de weg gelegd ("wilt u nu opzeggen meneer?, geen probleem, regelen we gelijk")

En nu? De meneer aan de telefoon vroeg waarom ik overstapte, dat dat misschien niet slim was.. dat ook zij lagere tarieven hebben...of hij me niet kon overhalen...

Toen werd ik een beetje boos (kalf, put , dempen/ moster, maaltijd - verhaal)...
  donderdag 29 juli 2010 @ 09:00:48 #5
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_84616419
quote:
Op donderdag 29 juli 2010 08:58 schreef tinny het volgende:
Wat schertst mijn verbazing????????????//// :'( :'(
Ik neem 'm even mee naar TTK ...
Verder is het negatieve gevoel dat ik bij NEM heb voor mij reden om een overstap nooit te wagen. Misschien bevooroordeeld, maar Froger en De Hond.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  donderdag 29 juli 2010 @ 09:02:19 #6
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_84616439
ik heb hetzelfde gehad toen ik van greenchoice naar nuon ging :). maar ze konden me niet overtuigen :D
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  donderdag 29 juli 2010 @ 09:02:40 #7
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_84616446
quote:
Op donderdag 29 juli 2010 09:00 schreef Copycat het volgende:

[..]

Verder is het negatieve gevoel dat ik bij NEM heb voor mij reden om een overstap nooit te wagen. Misschien bevooroordeeld, maar Froger en De Hond.
Plus de walgelijke en misleidende colportage. :r
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  donderdag 29 juli 2010 @ 09:03:51 #8
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_84616469
quote:
Op donderdag 29 juli 2010 09:02 schreef Duvel het volgende:

Plus de walgelijke en misleidende colportage. :r
Ja, en daar kwamen Froger en De Hond nog eens overheen.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_84616481
Ik krijg geloof altijd 380 euro korting op m'n afrekening. *O*

Al heet dat wel gewoon heffingskorting ;)
pi_84616499
Pfffffft wat een verhaal, ik weet niet zo snel een oplossing, maar hou dit topic wel in de gaten!
  donderdag 29 juli 2010 @ 09:08:00 #11
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_84616548
Die ervaringen staan gewoon hier: http://www.gaslicht.com/e(...)spx?huishouden=gezin

Het ziet er naar uit dat je meer gaat betalen dan verwacht, heeeeeeeeeel lang moet wachten op je bonus, en zodra je opzegt standaard een boetebedrag in rekening brengt.

Succes........

Tip: er is een reden dat een bepaald bedrijf heel veel TV-reclame maakt: ze leveren een product wat zichzelf niet kan verkopen en moeten vermogens aan reclame uitgeven. Dergelijke bedrijven vermijd ik zo veel mogelijk.
censuur :O
  donderdag 29 juli 2010 @ 09:21:24 #12
297924 GroenLampje
Energie-expert
pi_84616804
Over de meterwissel..

NEM zal een nota maken van de datum (begin)levering (31 juli) tot de dag dat de meterwissel is geweest (bijv 22 September) met de eindstand van de oude meter. Mocht het zo zijn dat het om alleen elektra gaat, dan schatten ze gas door naar die datum. In dit geval is het de begin leveringsperiode omdat (van de NEM) dit hun laatst bekende meterstand is. Als je niet overstapt en je zit al jaren bij dezelfde leverancier dan gebruiken ze de eindstand van de laatste jaarnota als beginstand (laatst bekende meterstand) en de eindstand op de oude meter.

Sommige bedrijven laten je (begin)leveringsperiode met meterstand 1 beginnen als de meterwissel binnen 30 dagen valt. Dus 31 juli begin meterwissel op 20 augustus. Dan laten ze het op 31 juli met meterstand 1 beginnen en heb je een paar kWh's en m3's gratis.

Dus het wordt vanzelf verwerkt en je hoeft zelf geen actie te ondernemen. Al raad ik je wel ten zeerste aan om een foto te maken met dagstempel (krant van diezelfde dag) van de weggehaalde meter te maken. Het is hellewerk om een fout op een meterwissleingbon van een Enexis-monteur te herstellen.
  donderdag 29 juli 2010 @ 09:55:45 #13
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_84617581
quote:
Op donderdag 29 juli 2010 09:21 schreef GroenLampje het volgende:
Dus het wordt vanzelf verwerkt en je hoeft zelf geen actie te ondernemen. Al raad ik je wel ten zeerste aan om een foto te maken met dagstempel (krant van diezelfde dag) van de weggehaalde meter te maken. Het is hellewerk om een fout op een meterwissleingbon van een Enexis-monteur te herstellen.
Je krijgt toch gewoon een bewijsje van de meterstand bij de wissel? Wel zelf even controleren of-ie het goed overschrijft.
censuur :O
  donderdag 29 juli 2010 @ 09:59:43 #14
12348 _Flash_
Heeft altijd blackjack
pi_84617665
Zelfde overwogen. Ik merkte dat nieuwe klanten bij essent een welkomstbonus van dik 300 euro kregen, en dat ze dan de standaard tarieven betaalden die ik ook betaalde. Dus ik mailtje naar essent met de strekking: ik ook korting of ik stap over. (Iets diplomatieker verwoord uiteraard.)

Hoppa, 315 euro op mijn rekening erbij :-)
Maar die miep van Essent ging nog wel zeuren over het vastzetten van tarieven. Dat de olieprijs zo gestegen is en verder zal stijgen. Ik wist dat de olie weer gedaald was naar 75 oid. Dus dat zei ik haar. Zij half over de rooie dat ik haar niet geloofde en of ik de media wel gevolgd had etc.


Zelfde geintje nu met internetprovider Online. Of we ook niet zo'n cadeau van bol.com kunnen krijgen als we klant blijven. Was geen probleem :-)

Nieuwe sport gevonden ;-) Lekker Nederlands.
Devil, just come on back if you ever wanna try again, because I told you once you son of a bitch, I'm the best there's ever been!
  donderdag 29 juli 2010 @ 10:45:50 #15
297924 GroenLampje
Energie-expert
pi_84618898
Er zit over het algemeen altijd 6 maanden vertraging in de marktprijzen van olie en gas. je betaald als het ware nu de prijs van 6 maanden geleden. Dus die medewerkster had niet geheel ongelijk.

Niet alle monteurs laten een bewijsje achter, ik raad het alleen aan uit ervaring, het is uiteraard gene verplichting.
  donderdag 29 juli 2010 @ 11:03:02 #16
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_84619386
De aardgasprijs in Nederland (dus niet op de wereldmarkt!) is kunstmatig gekoppeld aan de olieprijs, met inderdaad 6 maanden vertraging. M.a.w. energieleveranciers kunnen precies zien aankomen wanneer ze klanten een vaste prijs moeten aansmeren. En je kan raden dat ze dat doen op het moment dat het voor henzelf gunstig is.
censuur :O
pi_84619650
quote:
Op donderdag 29 juli 2010 08:38 schreef tinny het volgende:
Via gaslicht.com een NEM contract afgesloten voor 1 jaar.

In dit topic wil ik mijn ervaringen bundelen maar ook graag andere horen.
Ik vind dat je heel veel lef hebt om toch voor de NEM te gaan gezien de ervaringen van mensen die al jaren niet al te best zijn met dit bedrijf. Heb je je vantevoren wel even ingelezen op de diverse fora over de werkwijze van dit bedrijf?

Bijvoorbeeld
http://forum.www.trosradar.nl/viewtopic.php?f=51&t=47921
http://www.energieleveran(...)lev_id=59&ac=reviews
http://www.consumentenbon(...)36799203fca65800dfad

quote:
Aantal signalen en klachten algemeen: Hoog
http://www.consuwijzer.nl/Factsheets_Resultaat?leverancier1=NLMY

Het kan bij jou natuurlijk positief uitpakken maar ik persoonlijk had liever een paar tientjes meer betaald om bij een andere leverancier in te kopen.
  donderdag 29 juli 2010 @ 14:06:42 #18
267333 buzz1291
Never a dull moment
pi_84625979
quote:
Op donderdag 29 juli 2010 08:38 schreef tinny het volgende:
Na heel lang twijfelen (zie o.a ook hier) over het wel dan niet
- vastzetten van e-prijs
- switchen van e-leverancier

Toch de knoop doorgehakt...

Via gaslicht.com een NEM contract afgesloten voor 1 jaar.
Uiteraard gelden er lagere tarieven dan bij mijn huidige e-leverancier (essent) en krijg ik op de eind/jaar afrekening een bonus/kortings bedrag van ¤140,-

En daar zit nu de truuk. Zeg jij vóór het einde van het eerste jaar op, dan kun je zonder een gang naar de rechtbank hoogstwaarschijnlijk fluiten naar die worst van 140 euro. Dus je zit er óf minimaal 2 jaar aan vast met een forse tariefsverhoging in het 2e jaar, óf je komt tot de conclusie dat dat één jaars contract helemaal niet zo voordelig was. Tenslotte moet ook bij de NEM de pijp wel blijven roken. Succes.

[ Bericht 0% gewijzigd door buzz1291 op 29-07-2010 14:13:01 ]
2015: BUD - SAW - AUH - BKK - CNX - UTH - SIN - KUL - SGN - DAD - HUI - HAN - HKG . . . . . .
pi_84656531
quote:
Op donderdag 29 juli 2010 09:59 schreef _Flash_ het volgende:
Zelfde overwogen. Ik merkte dat nieuwe klanten bij essent een welkomstbonus van dik 300 euro kregen, en dat ze dan de standaard tarieven betaalden die ik ook betaalde. Dus ik mailtje naar essent met de strekking: ik ook korting of ik stap over. (Iets diplomatieker verwoord uiteraard.)

Hoppa, 315 euro op mijn rekening erbij :-)
Dit heb ik dus begin 2010 (mnd 1 t/m 6) ook een paar keer geprobeerd bij Essent alleen geen van de dames aan de lijn was bereid dit aan te bieden (ze wilden me wel allemaal direct helpen met het opzeggen van mijn contract)

Ik zie nu op prizewize.nl wel dat je dus 290¤ aanbreng/bonus premie krijgt als je klant wordt van essent. (en ze vergoeden max 150 euro overstap boete per product)

dus.... er is een escape (voo rme als NEM klant)

[ Bericht 1% gewijzigd door tinny op 30-07-2010 09:47:11 ]
pi_84656718
quote:
Op donderdag 29 juli 2010 11:11 schreef Wokkel het volgende:
Ik vind dat je heel veel lef hebt om toch voor de NEM te gaan gezien de ervaringen van mensen die al jaren niet al te best zijn met dit bedrijf. Heb je je vantevoren wel even ingelezen op de diverse fora over de werkwijze van dit bedrijf?
Ja ik heb al die verhalen gelezen... maar dezelfde verhaal kan ik op het i-net ook vinden over essent, nuon etc... Misschien bij zo'n nieuwkomer (zoals NEM, of Dong, of GreenChoice) procentueel gezien wel meer maar als de NEM 1 miljoen klanten heeft gaat het bij veel ook gewoon goed

en wat mij ook altijd over de streep haalt is de CONSUMENTENBOND, in hun onderzoek zijn ze gewon 3x achter elkaar de goedkoopste...
  vrijdag 30 juli 2010 @ 09:55:03 #21
113667 Keiichi
Konnichiwa!
pi_84656830
quote:
Op vrijdag 30 juli 2010 09:50 schreef tinny het volgende:

[..]

Ja ik heb al die verhalen gelezen... maar dezelfde verhaal kan ik op het i-net ook vinden over essent, nuon etc... Misschien bij zo'n nieuwkomer (zoals NEM, of Dong, of GreenChoice) procentueel gezien wel meer maar als de NEM 1 miljoen klanten heeft gaat het bij veel ook gewoon goed

en wat mij ook altijd over de streep haalt is de CONSUMENTENBOND, in hun onderzoek zijn ze gewon 3x achter elkaar de goedkoopste...
Heb je een linkje naar hun onderzoek? Kan 'm niet vinden :P
pi_84656897
quote:
Op vrijdag 30 juli 2010 09:50 schreef tinny het volgende:

[..]

Ja ik heb al die verhalen gelezen... maar dezelfde verhaal kan ik op het i-net ook vinden over essent, nuon etc... Misschien bij zo'n nieuwkomer (zoals NEM, of Dong, of GreenChoice) procentueel gezien wel meer maar als de NEM 1 miljoen klanten heeft gaat het bij veel ook gewoon goed
De grote negatieve aandacht over NEM kan je zeker niet vergelijken met Essent of Nuon. Handig om te vergelijken is de site van consuwijzer (even de drie bedrijven selecteren en dan op 'Vergelijken' drukken).

Hier staat onder ´Aantal signalen en klachten algemeen´ de NEM met HOOG, Essent en Nuon allebei met Zeer Laag. Zegt toch wel wat lijkt mij.

Maar veel succes...kom je het melden als het hoe het je afgaat bij de afrekening en de bonus in de toekomst?

quote:
en wat mij ook altijd over de streep haalt is de CONSUMENTENBOND, in hun onderzoek zijn ze gewon 3x achter elkaar de goedkoopste...
Je bedoelt het Consumentenbond onderzoek wat op de website van www.nederlandenergie.nl staat? Dat is gebaseerd op basis van een contract voor onbepaalde tijd en variabele tarieven (enkeltarief). Aan hoeveel van die drie zaken voldoe je met je nieuwe contract?

[ Bericht 19% gewijzigd door Wokkel op 30-07-2010 10:05:04 ]
  vrijdag 30 juli 2010 @ 10:01:50 #23
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_84656983
quote:
Op vrijdag 30 juli 2010 09:50 schreef tinny het volgende:

[..]

en wat mij ook altijd over de streep haalt is de CONSUMENTENBOND, in hun onderzoek zijn ze gewon 3x achter elkaar de goedkoopste...
Waarbij blijkbaar de prijs/kwaliteitverhouding geen rol speelt. En kwaliteit is natuurlijk niet de kwaliteit van de stroom zelf. :')
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_84657223
quote:
Op vrijdag 30 juli 2010 09:58 schreef Wokkel het volgende:

[..]


kom je het melden als het hoe het je afgaat bij de afrekening en de bonus in de toekomst?
ja hoor ik sta er heel open in... als het kut is en klote meld ik het hier maar als het goed is meld ik het ook hier...
  vrijdag 30 juli 2010 @ 10:17:30 #25
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_84657394
quote:
Op vrijdag 30 juli 2010 09:58 schreef Wokkel het volgende:

[..]
Hier staat onder ´Aantal signalen en klachten algemeen´ de NEM met HOOG, Essent en Nuon allebei met Zeer Laag. Zegt toch wel wat lijkt mij.
Dit zegt niet alles: Essent en Nuon hebben voornamelijk klanten "van oudsher", die niets anders gewend zijn en er al jaren zitten. Vooral met overstappen gaan dingen mis, en als andere dingen misgaan valt de verandering op.
censuur :O
pi_84657490
quote:
Op vrijdag 30 juli 2010 09:55 schreef Keiichi het volgende:

[..]

Heb je een linkje naar hun onderzoek? Kan 'm niet vinden :P
jij weet net zo goed als ik dat dat allemaal copyright is maar goed.. de meeste onafhankelijke referentie die ik er naar heb kunnen vinden is deze:
http://financieel.infonu.(...)dkoopste-getest.html
  vrijdag 30 juli 2010 @ 10:28:08 #27
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_84657702
quote:
Op vrijdag 30 juli 2010 09:41 schreef tinny het volgende:

[..]
Ik zie nu op prizewize.nl wel dat je dus 290¤ aanbreng/bonus premie krijgt als je klant wordt van essent. (en ze vergoeden max 150 euro overstap boete per product)
Wow tnx! Ik zag juist na dit topic dat Essent begin dit jaar dergelijke acties had, en dacht dat-ie was afgelopen. Heb hem nu direct aangevraagd, de welkomstbonus maakt het de moeite waard, qua tarieven lijkt het allemaal op elkaar.
censuur :O
pi_84658127
Imho, als je kijkt naar de tarieven, verschillen ze bijna niks.

If it isn't broke, don't fix it :)
  vrijdag 30 juli 2010 @ 10:44:56 #29
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_84658232
quote:
Op vrijdag 30 juli 2010 10:42 schreef Donsveertje het volgende:
Imho, als je kijkt naar de tarieven, verschillen ze bijna niks.

If it isn't broke, don't fix it :)
Dat komt doordat het overgrote deel van de tarieven bestaat uit vaste heffingen, belastingen, en andere ongein. Het deel waar concurrentie zit is zeer klein. Dat maakt de welkomstbonus des te leuker.
censuur :O
  vrijdag 30 juli 2010 @ 11:48:55 #30
113667 Keiichi
Konnichiwa!
pi_84660131
Als ik zo'n vergelijkingsite laat selecteren op geen contractsduur, variable tarief, dan zijn de tarieven zeer klein.
  zaterdag 31 juli 2010 @ 18:56:33 #31
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_84710603
overstappen naar de NEM is met voorsprong het idiootste dat een mens kan doen.

Heb je gezien wat je maandelijks aan vastrecht betaalt? En heb je eens doorgerekend hoeveel stroom je moet verbruiken voor die tarieven dus écht voordelig worden?
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  zaterdag 31 juli 2010 @ 19:06:23 #32
113667 Keiichi
Konnichiwa!
pi_84711023
quote:
Op zaterdag 31 juli 2010 18:56 schreef teamlead het volgende:
overstappen naar de NEM is met voorsprong het idiootste dat een mens kan doen.

Heb je gezien wat je maandelijks aan vastrecht betaalt? En heb je eens doorgerekend hoeveel stroom je moet verbruiken voor die tarieven dus écht voordelig worden?
quote:
De Nederlandse Energie Maatschappij behoudt zich het recht voor klanten te weigeren indien deze een gemiddeld elektriciteitsverbruik per jaar kennen dat boven 10.000 kWh ligt
en DAT wordt dus wel even geweigerd ;)
pi_84762247
mensen mensen rustig aan...

Ik weet dat jullie grag de NEM willen zien hangen (ergens wil ik dat misschien ook nog wel) maar even de feitjes op een rij.

Voordat de stemming in dit topic wordt overheerst door schreeuwers ZONDER feiten.

Laat ik vooropstellen dat ook mijn scepsis rond de NEM absoluut nog niet weg is (ja en dan toch een contract met ze afsluiten!) Ook ik ben razend benieuwd wat er gebeurt na 12 maanden als ik mijn jaarcontract op zeg (of ik dan nog wel netjes die welkomst bonus van 140¤ euro krijg). Maar goed je moet het ook een keertje proberen.
Ik kan ook gewoon al die schreeuwers volgen die zeggen niet doen

Oh ja en in alle communicatie van de NEM staat heel duidelijk met grote letters, dat je je contract 30 dgn voor het einde (schriftelijk) moet opzeggen omdat je er anders weer voor een periode van 12 maanden aan vast zit voor de dan geldende tarieven... Dat is allemaal heel duidelijk (verschillende keren) gecommuniceerd... dat is niks boeven-achtigs.. dat zijn gewoon voorwaarden...

En dan nog even over de tarieven:
quote:
Op zaterdag 31 juli 2010 18:56 schreef teamlead het volgende:

Heb je gezien wat je maandelijks aan vastrecht betaalt? En heb je eens doorgerekend hoeveel stroom je moet verbruiken voor die tarieven dus écht voordelig worden?
Dit betaal ik nu per 1 juli bij Essent:
ELEKTRICITEIT
vast: 2,50¤, variabel 9,02 cent/Kwh (incl BTW, excl energie belasting, excl netbeheerderskosten)
GAS:
vast 2,50¤, variabel 36,96 cent/m3 (incl BTW, excl energie belasting, excl netbeheerderskosten)

Bij de NEM betaal ik per 31 juli
ELEKTRICITEIT
vast: 7,00¤, variabel 5,20 cent/Kwh (incl BTW, excl energie belasting, excl netbeheerderskosten)
GAS:
vast 7,00¤, variabel 31 cent/m3 (incl BTW, incl regiotoegslag, incl contract korting 8 cent per m3 incl BTW) excl energie belasting, excl netbeheerderskosten, geldend van 1-7-2010)

Ik vebruik 1900 kwh en 3600m3 per jaar...
mag Teamlead zelf uitrekenen waar ik het goedkoopste uit ben :7
ps
enige addertje is dat die Gas tarieven bij de NEM variabel zijn, dus over 6 maanden wijzigen... maar ik gok erop dat het dan nog voordeliger is voor mij...

[ Bericht 3% gewijzigd door tinny op 02-08-2010 15:31:26 ]
  maandag 2 augustus 2010 @ 09:37:29 #34
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_84763321
quote:
Op zaterdag 31 juli 2010 18:56 schreef teamlead het volgende:
overstappen naar de NEM is met voorsprong het idiootste dat een mens kan doen.

Heb je gezien wat je maandelijks aan vastrecht betaalt? En heb je eens doorgerekend hoeveel stroom je moet verbruiken voor die tarieven dus écht voordelig worden?
Klopt, het vastrecht is daar hoger waardoor vrijwel iedereen duurder uit is.

Wat dat betreft hebben ze het goed gedaan door in reclame rijke Nederlanders te laten zien, die verbruiken veel en zijn dus wel goedkoper uit.

[ Bericht 11% gewijzigd door RemcoDelft op 02-08-2010 09:43:20 ]
censuur :O
pi_84763807
quote:
Ik vebruik 1900 kwh en 3600m3 per jaar...
Heb jij je verwarming altijd op 28 staan of zo iets?
3600m3 Gas is heeeeeeel veel. Maar 1900kwh is opzich niet zo veel. Toevallig niet verwisseld?

Een gemiddeld gezin verbruikt namelijk 3600kwh en 1800m3.
pi_84763812
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 08:09 schreef tinny het volgende:
Bij de NEM betaal ik per 31 juli
ELEKTRICITEIT
vast: 7,00¤, variabel 5,20 cent/Kwh (incl BTW, excl energie belasting, excl netbeheerderskosten)
GAS:
vast 7,00¤, variabel 17,99 cent/m3 (incl BTW, excl energie belasting, excl netbeheerderskosten)

Ik vebruik 1900 kwh en 3600m3 per jaar...
mag Teamlead zelf uitrekenen waar ik het goedkoopste uit ben :7
ps
enige addertje is dat die Gas tarieven bij de NEM variabel zijn, dus over 6 maanden wijzigen... maar ik gok erop dat het dan nog voordeliger is voor mij...
Reken jezelf niet te rijk, want je vergeet hier de regio-opslag.
pi_84763833
quote:
Reken jezelf niet te rijk, want je vergeet hier de regio-opslag.
Die heb je toch ook bij je andere leverancier?
  maandag 2 augustus 2010 @ 10:04:34 #38
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_84763842
Probeert TS nu vooral zichzelf te overtuigen dat hij heus wel de goede overstap heeft gemaakt?
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_84763907
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 10:04 schreef Copycat het volgende:
Probeert TS nu vooral zichzelf te overtuigen dat hij heus wel de goede overstap heeft gemaakt?
hahaha nee hoor... ik ga er nl. vooralsnog van uit dat het drama gaat worden... (zeker nu ook de meters door enexis worden vervangen deze maand)

maar waar ik een pesthekel heb is dat mensen het gaan lopen afschreeuwen/zeiken zonder feiten te noemen
  maandag 2 augustus 2010 @ 10:08:15 #40
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_84763928
Zelfkastijding kent vele vormen.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_84763939
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 10:04 schreef Rolfieo het volgende:
Die heb je toch ook bij je andere leverancier?
Ja, maar het bij Essent vermelde tarief is inclusief regio-iopslag, dat van NEM is exclusief.
  maandag 2 augustus 2010 @ 10:12:51 #42
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_84764020
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 10:08 schreef joepvd het volgende:
[..]
Ja, maar het bij Essent vermelde tarief is inclusief regio-iopslag, dat van NEM is exclusief.
Oeps....

Overigens zou ik sowieso niet met een bedrijf als NEM of Greenchoice in zee gaan, ze houden er ronduit asociale colportagemanieren op na en waar ze met meisje Froger, Frans B. en Maurice de Hond probeerden wel fatsoenlijk over te komen lukt ze dat niet helemaal, want het blijft nog steeds een asociaal bedrijf.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  maandag 2 augustus 2010 @ 10:20:25 #43
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_84764244
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 10:12 schreef Leandra het volgende:

[..]
Overigens zou ik sowieso niet met een bedrijf als NEM of Greenchoice in zee gaan, ze houden er ronduit asociale colportagemanieren op na en waar ze met meisje Froger, Frans B. en Maurice de Hond probeerden wel fatsoenlijk over te komen lukt ze dat niet helemaal, want het blijft nog steeds een asociaal bedrijf.
Greenchoice doet dat niet en heeft zeer tevreden klanten! Niet in 1 adem noemen met NEM dus.
censuur :O
  maandag 2 augustus 2010 @ 10:36:19 #44
100297 teamlead
Nu met Napoleon complex
pi_84764610
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 08:09 schreef tinny het volgende:
mensen mensen rustig aan...

<knip>

En dan nog even over de tarieven:
[..]

Dit betaal ik nu per 1 juli bij Essent:
ELEKTRICITEIT
vast: 2,50¤, variabel 9,02 cent/Kwh (incl BTW, excl energie belasting, excl netbeheerderskosten)
GAS:
vast 2,50¤, variabel 36,96 cent/m3 (incl BTW, excl energie belasting, excl netbeheerderskosten)

Bij de NEM betaal ik per 31 juli
ELEKTRICITEIT
vast: 7,00¤, variabel 5,20 cent/Kwh (incl BTW, excl energie belasting, excl netbeheerderskosten)
GAS:
vast 7,00¤, variabel 17,99 cent/m3 (incl BTW, excl energie belasting, excl netbeheerderskosten)

Ik vebruik 1900 kwh en 3600m3 per jaar...
mag Teamlead zelf uitrekenen waar ik het goedkoopste uit ben :7
ps
enige addertje is dat die Gas tarieven bij de NEM variabel zijn, dus over 6 maanden wijzigen... maar ik gok erop dat het dan nog voordeliger is voor mij...
ik wil best even voor je rekenen, maar ik ben vooral even erg benieuwd naar waar jij die tarieven vandaan haalt.

hier communiceert de NEM een ander electriciteitstarief dan jij gebruikt en hier noemen ze toch echt een ander gastarief

en daarnaast zijn dit inderdaad best rare verbuikswaarden, maar goed... dat zou op zich nog kunnen
If you wish to be a success in the world, promise everything, deliver nothing.
Nothing is more difficult, and therefore more precious, than to be able to decide.
Victory belongs to the most persevering
  maandag 2 augustus 2010 @ 11:09:33 #45
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_84765466
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 10:20 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Greenchoice doet dat niet en heeft zeer tevreden klanten! Niet in 1 adem noemen met NEM dus.
Greenchoice colporteert ook met halve waarheden. :{w
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_84765863
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:09 schreef Duvel het volgende:

[..]

Greenchoice colporteert ook met halve waarheden. :{w
Onder het mom dat ze van Essent zijn bijvoorbeeld.
  maandag 2 augustus 2010 @ 11:23:42 #47
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_84765908
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:22 schreef Keiichi het volgende:

[..]

Onder het mom dat ze van Essent zijn bijvoorbeeld.
Ze zijn deels eigendom van Eneco.
censuur :O
  maandag 2 augustus 2010 @ 11:28:14 #48
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_84766058
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 10:20 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Greenchoice doet dat niet en heeft zeer tevreden klanten! Niet in 1 adem noemen met NEM dus.
Greenchoice hanteerde een paar jaar geleden een colportagewijze waar de honden geen brood van lusten.... compleet met de voet tussen de deur, en het gelijkstellen van een informatiepakket aan een overeenkomst.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_84771527
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 10:36 schreef teamlead het volgende:
ik wil best even voor je rekenen, maar ik ben vooral even erg benieuwd naar waar jij die tarieven vandaan haalt.
Uit de contract voorwaarden PDF http://www.mijnalbum.nl/i(...)5839099&key=GV8PCHGL
en let op inclusief regio correctie (alleen snap ik niet waarom je daar zo over zeurt?? das 2-3 cent verschil tussen regio's???)

kan dat gezeur over wel of niet goedkoper nu eindelijk stoppen?

Op papier zijn ze goedkoper...punt..... nu nog zien of ze ook daadwerkelijk met deze tarieven rekenen op de eindafrekening en of ik die welkomst bonus krijg...

quote:
Op maandag 2 augustus 2010 10:36 schreef teamlead het volgende:
en daarnaast zijn dit inderdaad best rare verbuikswaarden, maar goed... dat zou op zich nog kunnen
Ja klopt dat moet natuurlijk andersom zijn...1900m3 gas en 3600 kwh elec.

[ Bericht 2% gewijzigd door tinny op 02-08-2010 14:17:46 ]
pi_84773975
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 14:11 schreef tinny het volgende:
Uit de contract voorwaarden PDF http://www.mijnalbum.nl/i(...)5839099&key=GV8PCHGL
en let op inclusief regio correctie (alleen snap ik niet waarom je daar zo over zeurt?? das 2-3 cent verschil tussen regio's???)
Regio-opslag is ca 11-12 ct/m3 ex.BTW, bij vergelijking is wel van belang dat je die overal op dezelfde manier meerekent.
Ik was uitgegaan van de gastarieven (voor nieuwe klanten) die NEM nu op haar website heeft staan; die scheelden ongeveer die 11 cent met jouw opgave, maar ik zie nu dat dit komt doordat per 1 juli de tarieven flink omhoog zijn gegaan.
Welk gastarief betaal je nu sinds 1-7-2010? Het tarief volgens gaslicht.com? Het tarief volgens http://www.nederlandenergie.nl/consumenten/Tarieven/Tarieven/tarieven_gas ? Een niet-gepubliceerd bestaande-klanten-tarief?
pi_84774293
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 15:08 schreef joepvd het volgende:

Een niet-gepubliceerd bestaande-klanten-tarief?
Klopt... (zie nu pas in mijn mail dat ze per 1-7-2010 zijn gewijzigd).
Mail van NEM:

Actuele tarieven
De gastarieven behorende bij uw energiecontract zijn variabel. Zoals u waarschijnlijk al in de media heeft vernomen, zijn bij de energieleveranciers de gastarieven gestegen. Ook bij de Nederlandse Energie Maatschappij. Dit komt door de hogere olieprijs waaraan de gasprijs is gekoppeld. Zoals we eerder met u hebben afgesproken, ontvangt u nog steeds 8 cent korting (inclusief BTW) op het reguliere gastarief.


en inderdaad heb je ook gelijk dat het een faire vergelijking is om ook die regio toeslag mee te nemen (was ik ook vergeten, post is aangepast)

gas tarief wordt dan:

¤ 0,18996 en ¤ 0,11584 (regio) en 9 cent BTW is 39 cent per m3 maar dan moet dus nog die 8 cent (incl BTW ) korting eraf dus 31 cent per m3 (tegen 37 cent van essent).

Op basis van 1900m3 verbruik en 2,50 vast kosten van essent en 7 euro vase kosten van NEM is het voordeel op jaarbasis 30-35 euro voor Gas

Voor elec is het verschil 80 euro

(exclusief die welkomstbonus van 140 euro)..

Totaal voordeel 250 euro op jaarbasis (incl bonus)

[ Bericht 14% gewijzigd door tinny op 02-08-2010 15:35:00 ]
pi_86383689
quote:
overstappen naar de NEM is met voorsprong het idiootste dat een mens kan doen.
Geheel mee eens. Mijn ervaring: niet doen
pi_91889452
nou maar weer eens een updatje:

Het actie tarief voor GAS is (zoals vantevoren aangekondigd) per 1 jan. komen te vervallen (was 8 cent korting incl BTW) voo rmijn contract

Het nieuwe tarief wordt nu 55 cent nog wat... (ter vergelijking, mijn vorige leverancier essent vraagt nu voor 1 m3 gas 56 cent nog wat dus dat is nu per 1/1/2011 hoegenaamd gelijk)

Het actie tarief voor stroom blijft nog tot het einde van het contract (juli 2011)
dat is nu 18 cent bij NEM
(essent vraagt net geen 23 cent)
Maar wel moet gezegd worden dat NEM 6,99 aan vaste kosten rekent per maand en Essent 2,99

Echter met een gem. verbruik van 3500 KwH en 1800 m3 blijft het voordeliger

Voor de rest gaat alles goed... maand bedrag heb ik gewijzigd bij NEM en dat ging keurig goed.
Heb ook op eigen initiatief een meterstand doorgegeven op 31/12/2010 (zodat ze beter kunnen schatten) ben benieuwd wat daar van op de eindrekening van een jaar te zien is...

Later meer..
  donderdag 27 januari 2011 @ 09:59:18 #54
12348 _Flash_
Heeft altijd blackjack
pi_91931116
Wij stappen ook per begin april over naar NEM. Ik vond het proces wel correct gaan, heb nog even gebeld naar klantcontact en correct te woord gestaan en geholpen. Ik heb goede verwachtingen :-)

Scheelt me drie tientjes per maand in vegelijking met Essent. Maar volgend jaar wel op tijd opzeggen want anders wordt het duurder. (Hoog vastrecht maar ook hoge welkomstbonus.)
Devil, just come on back if you ever wanna try again, because I told you once you son of a bitch, I'm the best there's ever been!
pi_91984827
quote:
1s.gif Op donderdag 27 januari 2011 09:59 schreef _Flash_ het volgende:
Maar volgend jaar wel op tijd opzeggen want anders wordt het duurder. (Hoog vastrecht maar ook hoge welkomstbonus.)
ik verwacht eerlijk gzeg dat ze zefl met nog wel wat komen op het einde van het contract..
met een nieuwe aanbieding... ik vrees echter dat die dan voo rmeer-jaren (lees 3) is en niet weer voor 1 jaar...
  vrijdag 28 januari 2011 @ 13:11:36 #56
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_91985949
Gister even zitten kijken.

Bij een abonnement van 3 jaar zijn ze (voor mijn situatie) in het eerste inderdaad 380 euro (die krijg je eenmalig) goedkoper dan mijn huidige leveranciers. Daarna zijn ze een stuk duurder...

Tevens is die reclame (Nuon voor 10 miljard gekocht --> terugverdien?) echt zo suggestief slecht dat er elke keer een lief pluizig eekhoorntje doodgaat als je hem hoort.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_91986437
quote:
14s.gif Op vrijdag 28 januari 2011 13:11 schreef SicSicSics het volgende:
Tevens is die reclame (Nuon voor 10 miljard gekocht --> terugverdien?) echt zo suggestief slecht dat er elke keer een lief pluizig eekhoorntje doodgaat als je hem hoort.
En vergeet niet die walgelijke anti-Duitse reclame over RWE... :r
pi_91986898
quote:
1s.gif Op vrijdag 28 januari 2011 13:25 schreef Cortax het volgende:

[..]

En vergeet niet die walgelijke anti-Duitse reclame over RWE... :r
Die twee reclame's over RWE en Nuon, en de reclame met Frans Bauer, zijn voor mij genoeg reden om niet over te stappen naar de NEM en het in de verre toekomst ook nooit te willen ook.
Democracy is the theory that the common people know what they want, and deserve to get it good and hard. - H.L. Mencken
pi_91987219
Mijn NEM ervaring:

quote:
*tring*

-Met de NEM! Spreek ik met mevrouw MoBlo?

'ja, maar ik heb geen interesse, zit prima bij Eneco'

-Ja, maar..

'nee... '

-Ok, nou, bedankt!
... paar dagen rust ...

quote:
*tring*

-Met de NEM! Spreek ik met mevrouw MoBlo?

'ja, maar ik heb geen interesse, zit prima bij Eneco, maar dat had ik de vorige keer ook al gezegd, kunnen jullie mij uit het systeem halen? Ik wens niet meer gebeld te worden?'

-Ja, maar..

'nee, ik wil verwijderd worden uit jullie bestand... '

-Ok, nou, dat kan niet, dus als u even wilt luisteren

'nee, fijne dag nog!'

*klik*
* motorbloempje meldt zich aan bij zaken als infofilter, belmijniet.nl en/of checkt of alle gegevens en vinkjes daar juist staan

.. paar dagen rust ..

quote:
*tring*

-Met de NEM! Spreek ik met mevrouw MoBlo?

'ja, maar ik heb geen interesse, zit prima bij Eneco, maar dat had ik de vorige keer ook al gezegd, kunnen jullie mij uit het systeem halen? Ik wens niet meer gebeld te worden! En ook dát had ik al vorige keer gevraagd. Ook ben ik nu aangemeld bij belmijniet.nl en infofilter, dus verwijder me maar gewoon.'

-Ja, maar..

'nee, ik wil verwijderd worden uit jullie bestand... '

-Ok, nou, dat kan niet, nou ja, we kunnen eerst een offerte voor u maken en dan een vragenlijst doorlopen en wellicht kan het dan...

'nee, ik wil dat je me nu gewoon aanvinkt als 'heeft écht geen interesse!''

- Dat kan dus niet,

'je zoekt het maar uit, want hier heb ik geen zin meer in'

*klik*
.. dag rust ..

quote:
*tring*

-Met de NEM! Spreek ik met mevrouw MoBlo?

'nee, ogenblikje'

* motorbloempje zet telefoon op speaker, legt hem op de tafel en gaat rustig verder zitten werken

- Meneer? Ze komt niet meer terug? Wat moet ik nu doen? --> Mevrouw? Hallo?

* motorbloempje legt haar koptelefoon bij de telefoon neer en zorgt voor een leuk wachtmuziekje...

- Meneer? Mag ik nu wel ophangen? Ik hang al 12 minuten in de wacht..

*klik*
Nooit meer gebeld O+
Ja doei.
  vrijdag 28 januari 2011 @ 13:56:54 #60
12348 _Flash_
Heeft altijd blackjack
pi_91987592
Inderdaad zwaar irritante reclames. Maarja, als ze goedkoper zijn maak ik daar geen breekpunt van ;-)
Devil, just come on back if you ever wanna try again, because I told you once you son of a bitch, I'm the best there's ever been!
  vrijdag 28 januari 2011 @ 14:05:01 #61
153506 Captain_Fabulous
Nog steeds CyclingGirl fan
pi_91987959
Tja, een bedrijf dat de concurentie zo zwart maakt als NEM, vertrouw ik niet. Energieprijzen zijn voor het leeuwendeel heffingen vanuit de overheid, dus een energiebedrijf heeft weinig ruimte om te stunten met prijzen zonder er verlies op te lijden. Dus dan moeten ze een manier hebben ingebouwd om na het eerste jaar je in een veel duurder contract te gooien, of de energiepijzen onverwachts aan te passen, of iets dergelijks.
Maar afgezien daarvan, dat xenofobische toontje van ze is algenoeg om m'n diner weer omhoog te laten komen. wat is het volgende? dat je een gratis fiets krijgt als je van Essent naar hun overstapt, omdat die Duitesrs 60 jaar geleden de fiets van je opa hebben gejat?
Metalman. Maar ook ESF fan. Solo vakantiefietser met tentje. Dichter.
26-10 Attila/Eskimo Callboy (Amsterdam), 21-11 The Algorithm (Haarlem)
pi_91988523
quote:
1s.gif Op vrijdag 28 januari 2011 13:47 schreef motorbloempje het volgende:
Mijn NEM ervaring:

[..]

... paar dagen rust ...

[..]

[me=motorbloempje] meldt zich aan bij zaken als infofilter, belmijniet.nl en/of checkt of alle gegevens en vinkjes daar juist staan
[/me]

.. paar dagen rust ..

[..]

.. dag rust ..

[..]

Nooit meer gebeld O+
Die laatste _O-
Overigens duurt het vaak tot 6 weken voordat je gegevens verwerkt zijn bij belmeniet en infofilter ;) Voor zover ik weet, staat dat ook aangegeven.
pi_91988575
bij infofilter had ik me al aangemeld, voor de zekerheid alle vinkjes nog even nagelopen. Belmijniet.nl heb ik me toen aangemeld.

Echt, ik werd zó vaak door ze gestalkt.. ook gewoon elke dag wel een gemiste oproep ofzo -O-

Oh,en bij die laatste actie zat ik op m'n werk :') we hebben met z'n allen aardig zitten genieten van haar gemiep en geneuzel _O-
Ja doei.
pi_91990270
Mijn vriendin zit anti-kraak en moest zelf GWL regelen. Heeft ze uiteindelijk voor NEM gekozen...Ik hoop maar dat er niet veel gezeur komt...
:{
pi_100187854
30 juli liep het jaarcontract van de NEM af.
Dus even een resume!

- overstap van essent --> NEM op 30 juli 2010
- jaarcontract bij NEM
- totale voordeel 250 euro op GAS en LICHT
- bijzonderheden: meter vervangen halverwege het jaar

Vooraf was ik enorm sceptisch maar als ik nu terugkijk is alles goed gegaan.
De jaar afrekening was een week voor 30 juli binnen en bevatten zoals aangekondigd door NEM de welkomst bonus van 140 euro.
Omdat mijn verbruik tov vorig jara nauwelijks is gewijzigd is het totale voordeel van 250 euro ook (bijna) gehaald. (225 euro)

Tussentijds heb ik het voorschot bedrag opgehoogd, en zijn de meters (gas en electra) vernieuwd.
Dit is allemaal goed opgepakt en afgehandeld door NEM. Ook het telefonisch/mail contact was goed hierover.

Ik snap ook wel dat dit misschien exemplarisch geluk is voor al het drama wat ik lees op andere sites over de NEM... maar ik ben tevreden geweest over de NEM afgelopen jaar.
N.B.
Nu weer geswitched van NEM --> Essent
  maandag 1 augustus 2011 @ 12:17:38 #66
229849 klusfoobje
Fokke & Sukke zeggen;
pi_100189292
Kortom, je hebt voor een voordeel van ongeveer 8 tientjes het risico genomen op een hoop ellende, want tsja, komend jaar zit er natuurlijk geen voordeel meer bij de eindafrekening...


Ik begrijp daadwerkelijk niet dat er echt mensen zijn die voor een voordeel van zulke lage bedragen bereid zijn het risico op gezeik te nemen. Overstappen zou idd heel eenvoudig moeten zijn maar als er ergens een kink in de kabel komt ben je ff bezig hoor...

In het gunstigste geval zul je in het eerste jaar een 300 euro voordeliger uit zijn. Het jaar erop is dat dus al een stuk minder. En die voordelen uit het eerste jaar moeten natuurlijk ergens vandaan komen he....
We willen wel kindertjes ontvoeren, maar probeer vandaag de dag maar eens een vergunning voor een kelder te krijgen...
pi_100192287
waar komt die 80¤ vandaan? Mijn gerealiseerd voordeel was 225 euro.
En sorry maar dat vind ik de moeite waard. Voor < 100¤ had ik inderdaad dit risico NIET genomen.
pi_100193148
Complimenten en dank voor je berichten, ik had het niet verwacht maar zelfs de NEM kan dus blijkbaar wel prima werken.

Al zou ik het nog steeds niet aanraden aan mensen die er niet bovenop zitten :)
pi_100239572
TS bedankt, naar aanleiding van dit topic even gebeld naar Telfort waar ik al twee jaar klant ben, contract met een jaartje verlengd, 12 maanden lang 7,45 euro per maand korting en eenmalig 60 euro. _O_

Binnen vijf minuten 150 euro verdiend. _O-
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')