Ik wilde graag uit huis omdat ik me volwassen voelde en dat daar gewoon op eigen benen staan bij hoort. Voor jezelf koken al je financieen zelf regelen etc. Ik snap niet dat een volwassen kerel onder zijn moeders vleugels blijft eerlijk gezegd.quote:Op dinsdag 13 juli 2010 15:43 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Dan heb jij dus echt panisch gezocht en wilde je echt heel graag uit huis.
En ik wil eigenlijk een huisje met een tuin dus vandaar nog een reden (naast het feit dat appartementen in mijn woonplaats niet in waarde vermeerderen) dat ik een kleine eensgezinswoning wil kopen. En totdat ik dat kan betalen blijf ik wel huren.
Tja, niet iedereen weet de juiste wegen denk ik danquote:Op dinsdag 13 juli 2010 15:48 schreef Ripley het volgende:
[..]
Ik wilde graag uit huis omdat ik me volwassen voelde en dat daar gewoon op eigen benen staan bij hoort. Voor jezelf koken al je financieen zelf regelen etc. Ik snap niet dat een volwassen kerel onder zijn moeders vleugels blijft eerlijk gezegd.
Ik heb niet panisch gezocht, ik heb gewoon wat verstandige lijntjes uitgezet.
mja, ik wilde niet in een kutbuurt wonen of in een andere stad. als je dat verwendheid noemt dan is dat je goed recht, maar ik vind van nietquote:En ik denk dat dat vaak het probleem is - denken dat je direct alles moet hebben dat je uiteindelijk wilt. Verwendheid eigenlijk.
kloptquote:Bovendien ben ik van mening dat je ouders op een gegeven moment ook wat privacy en rust verdienen, hoe graag ze ook voor je zorgen.
Ik ben het helemaal met je eens.quote:Op dinsdag 13 juli 2010 15:21 schreef JK het volgende:
Met je 25e moet je toch wel uit huis zijn vind ik. Zelf op m'n 23e de sleutel gehad en vlak na mn 24e verjaardag uit huis gegaan omdat ik toen klaar was met klussen.
Als ik later kinderen zou hebben, schrijf ik ze op hun 18e in voor een huurwoning en op hun 25e moeten ze echt op hun eigen benen staan. Mensen die op hun 30e nog thuis wonen snap ik écht niet en ik heb redelijk wat kennissen en vrienden van rond die leeftijd (jonger of ouder) die nog thuis wonen... altijd raar met verjaardagen om daar binnen te komen omdat de ouders er dan ook nog bij zitten om alles in goede banen te leiden.![]()
Gun je ouders ook eens een beetje privacy en hun eigen leven mag je ze ook wel weer teruggeven.
Maargoed, dat is mijn mening als man, ik denk dat vrouwen als ze met een jongen/man mee naar huis gaan ook niet 's ochtends door de moeder willen worden gevraagd of hun zoon nou een goed dekhengst is of niet.
Ik vind het verwend als een alleenstaand jong iemand niet met minder dan een eensgezinswoning kan leven jaquote:Op dinsdag 13 juli 2010 15:55 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Tja, niet iedereen weet de juiste wegen denk ik dan.
[..]
mja, ik wilde niet in een kutbuurt wonen of in een andere stad. als je dat verwendheid noemt dan is dat je goed recht, maar ik vind van niet.
[..]
klopt. maar aan de andere kant toen ik en mijn zusjes net uit huis waren had vooral m'n moeder het daar een beetje moeilijk mee
. "Maanvis ik heb teveel eten gekookt, kom je bij ons eten?"
Teveel eten gekookt, yeah right.
appartement vind ik wel mooi at voor een starter.quote:Op dinsdag 13 juli 2010 15:58 schreef Ripley het volgende:
[..]
Ik vind het verwend als een alleenstaand jong iemand niet met minder dan een eensgezinswoning kan leven jaJe geeft zelf al aan dat je best iets anders kan betalen maar dta je dan niet genoeg winst maakt
En elke ouder vindt dat lastig, de mijne ook. Maar uiteindelijk is het voor beide kanten leerzaam en ook beter voor de onderlinge band in het algemeen gesproken.
Nu haal je mijn huidige situatie en de situatie voordat ik uit huis ging door elkaarquote:Op dinsdag 13 juli 2010 15:58 schreef Ripley het volgende:
[..]
Ik vind het verwend als een alleenstaand jong iemand niet met minder dan een eensgezinswoning kan leven ja![]()
Ik huur nu sociaal een etagewoning. Maar andere opties dan niet betaalbaar particulier of naar een andere stad of kutbuurt of een 4x3 kamertje ergens in een ranzige studentenflat waren er nietquote:Je geeft zelf al aan dat je best iets anders kan betalen maar dta je dan niet genoeg winst maakt
Zeker wetenquote:En elke ouder vindt dat lastig, de mijne ook. Maar uiteindelijk is het voor beide kanten leerzaam en ook beter voor de onderlinge band in het algemeen gesproken.
Ik zoek iemand die in een dorp woont. Stadsmensen zijn zoquote:Op dinsdag 13 juli 2010 15:51 schreef saaw het volgende:
Ik zoek in een partner vooral iemand die ongeveer dezelfde dingen belangrijk vindt als ik en als iemand bij zn ouders blijft wonen omdat hij dat wel makkelijk vindt lijkt me dat niet overeen komen.
Mijn vriend woonde 2 maanden bij zn ouders toen ik hem leerde kennen omdat dat even zo gelopen was maar dat vind ik al weer heel iets anders.
Trollen in een serieus topic.quote:Op dinsdag 13 juli 2010 19:24 schreef Supersoep het volgende:
Ik dacht, ik zal even zeggen dat ik op m'n 29e nog steeds thuis woon en dat ik eigenlijk m'n ouders uitbuit, maar de reacties blijven lief doch vragend.![]()
Moeiteloos een enorme schuld aangaan vs thuis wonen.. Nou dat is geen moeilijke keuze hoorquote:Op dinsdag 13 juli 2010 19:08 schreef Vandaag... het volgende:
Wat is er gebeurd met op kamers gaan, een extra bijbaan nemen, een studieschuld aangaan? Hoezo noodzaak?![]()
Wat zou je dan doen als je ouders je eruit schoppen of, god forbid, ze iets overkomt en er valt niks te erven.. ga je dan in een kartonnen doos slapen?
Het is gewoon geld en gemak verkiezen boven het principe van onafhankelijkheid.
Moet iedereen zelf weten maar erg aantrekkelijk vindt ik zo´n type man nietEn die ouders die hun kind niet de grote wereld in sturen snap ik al helemaal niet.
Niet moeiteloos... maar om aan te tonen dat het geen noodzaak is om thuis te blijven zoals sommigen hier zeggen. Als je wil kán je weg.quote:Op dinsdag 13 juli 2010 19:39 schreef fs180 het volgende:
[..]
Moeiteloos een enorme schuld aangaan vs thuis wonen.. Nou dat is geen moeilijke keuze hoor
Op Curacao is het normaal dat kinderen tot ver in hun twintigste thuis blijven wonen. In ieder geval totdat ze een goede baan hebben gekregen en alles zelf kan betalen. Maar op Curacao zijn de kinderen niet zo zelfstandig als in Nederland. Het is niet normaal daar dat de meeste jongeren na 14 een vaste bijbaan hebben. Ook krijge je niet zoveel StuFi op Curacao vergeleken met Nederland, waardoor het onmogelijk is om helemaal zelfstandig te overleven zonder een goede baan.quote:Op dinsdag 13 juli 2010 14:59 schreef fs180 het volgende:
[..]
Voorspelbaar
Zitten er toevallig ook buitenlanders onder ons, bij de thuisblijvers? Ik heb namelijk het idee dat die vaak langer thuis blijven wonen, ik heb een aantal keer van turkse jongeren gehoord dat zij toch echt nieteens aan moeten denken om rond hun 20e te vertrekken..
Externe factoren spelen natuurlijk een grote rol, begrijpelijk. Zit jij nu? Zo ja, weet jij of ze wel graag een eigen huis willen, of wat meer vrijheid zeg maar, of dat echt toekomstdromen zijn?quote:Op dinsdag 13 juli 2010 20:05 schreef Keep_Walking het volgende:
[..]
Op Curacao is het normaal dat kinderen tot ver in hun twintigste thuis blijven wonen. In ieder geval totdat ze een goede baan hebben gekregen en alles zelf kan betalen. Maar op Curacao zijn de kinderen niet zo zelfstandig als in Nederland. Het is niet normaal daar dat de meeste jongeren na 14 een vaste bijbaan hebben. Ook krijge je niet zoveel StuFi op Curacao vergeleken met Nederland, waardoor het onmogelijk is om helemaal zelfstandig te overleven zonder een goede baan.
Ik ben in Nederland. Mijn moeder is ook naar Nederland verhuisd om werk te zoeken en ik woon nu ook met haar. Ik was van plan om dit jaar op een studenten kamer te gaan, maar kan niet vanwege geld. Waarschijnlijk wordt het volgende jaar dat ik op kamers ga. Ik betaal maandelijks 250 euro en ik ben 22.quote:Op dinsdag 13 juli 2010 20:08 schreef fs180 het volgende:
[..]
Externe factoren spelen natuurlijk een grote rol, begrijpelijk. Zit jij nu? Zo ja, weet jij of ze wel graag een eigen huis willen, of wat meer vrijheid zeg maar, of dat echt toekomstdromen zijn?
Je hebt juist meer ruimte om jezelf te ontwikkelen als je niet meer thuis woont.quote:Op dinsdag 13 juli 2010 20:28 schreef Snyder het volgende:
zo op een jaartje of 23-27 lijkt me wel geschikt. anders heb je naar mijn idee niet genoeg de ruimte om je zelf te ontwikkelen.
En op kamers staat gelijk aan niet thuis wonen?quote:Op dinsdag 13 juli 2010 21:05 schreef Breathtaking het volgende:
Tot z'n 22e ofzo, maximaal. Tenminste, wat mij betreft mag je thuis blijven wonen voor zolang je wil hoormaar mannen die na hun 20e nog thuis wonen zijn in ieder geval niets voor mij.
Eh, ja? Niet thuis is op elke plaats behalve bij je ouders.quote:Op dinsdag 13 juli 2010 21:10 schreef Seam het volgende:
[..]
En op kamers staat gelijk aan niet thuis wonen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |