Nee, ik vind dat niet begrijpelijk. Dan neem je het allemaal veel te serieus. Ook al is het serieus bedoeld; jezelf zoiets toewensen hoeft gelovigen toch niet te beledigen? Kijk als je nou zegt 'godverdomjou' ipv 'godverdomme' dan wordt het wel persoonlijk.quote:Op maandag 5 juli 2010 12:39 schreef Garisson72 het volgende:
[..]
Beetje makkelijk afgedaan hè, vind je zelf ook niet? Als een gelovige daar aanstoot aan neemt, dan is dat zo, en nog enigszins begrijpelijk ook.
Eigenlijk is het een vaststelling, alsof dat al gebeurd is.quote:Op maandag 5 juli 2010 12:41 schreef matthijs.. het volgende:
Waarom gaat iemand die niet gelooft, zichzelf verdoemen.
Eigenlijk vraag je aan God dan steeds of hij je in de hel wilt gooien, je hebt jezelf ermee.
Omdat de vloek nu eenmaal Godverdomme is. Henkverdomme is het net niet helemaal. Maar ik zeg ook wel eens "Jezus te paard!'quote:Op maandag 5 juli 2010 12:45 schreef matthijs.. het volgende:
Waarom zeg je dat niet met de naam van iemand anders?
Paulverdomme?quote:Op maandag 5 juli 2010 12:45 schreef matthijs.. het volgende:
Waarom zeg je dat niet met de naam van iemand anders?
Nee, want God bestaat toch niet. En dat is ook echt niet wat ongelovigen er letterlijk mee bedoelen.quote:Op maandag 5 juli 2010 12:41 schreef matthijs.. het volgende:
[..]
Waarom gaat iemand die niet gelooft, zichzelf verdoemen.
Eigenlijk vraag je aan God dan steeds of hij je in de hel wilt gooien, je hebt jezelf ermee.
Nee, waarom zou ik dat zeggen? Dat heeft voor mij geen enkel praktisch nut, maar godverdomme wel.quote:Strawberry heb je weleens gezegd, mag God me zegenen.
Strawberry mag God je zegenen.
Ik ben het ermee eens dat het slechts een woord is, ik ben het er echter niet mee eens als je zegt dat ieder ander dat dús ook maar zo moet zien. Iedereen heeft recht op zijn eigen overtuiging, is mijn mening, en ik wil dat niet in de weg staan.quote:Op maandag 5 juli 2010 12:45 schreef -Strawberry- het volgende:
Nee, ik vind dat niet begrijpelijk. Dan neem je het allemaal veel te serieus. Ook al is het serieus bedoeld; jezelf zoiets toewensen hoeft gelovigen toch niet te beledigen? Kijk als je nou zegt 'godverdomjou' ipv 'godverdomme' dan wordt het wel persoonlijk.![]()
En de meeste gelovigen die ik ken gebruiken het woord, zoals ik dus al zei, zelf ook. Het is maar een woord. Als je daar echt boos om wordt dan ben je sociaal ook een beetje zwakbegaafd, vind ik. Ik vind mensen die het woord kanker gebruiken ook aso en stupide, maar er boos om worden kan ik zeker niet. Het is nog eens nutteloos ook nog. En die mensen gebruiken het gewoon als versterkwoord, zoals 'heel' of 'erg'. Zo moet je het dan proberen op te vatten.
Die mensen hebben ook wel eens iemand aan kanker verloren zelfs.
Iedereen heeft ook een recht daarop, maar ik mag dat dan toch ook gewoon vreemd vinden?quote:Op maandag 5 juli 2010 12:54 schreef Garisson72 het volgende:
[..]
Ik ben het ermee eens dat het slechts een woord is, ik ben het er echter niet mee eens als je zegt dat ieder ander dat dús ook maar zo moet zien. Iedereen heeft recht op zijn eigen overtuiging, is mijn mening, en ik wil dat niet in de weg staan.
Eens.quote:Er is echter een grijs gebied waarin de ongelovige het gevoel kan krijgen gedwongen te worden de overtuiging van de gelovige over te nemen, in de zin van het moeten respecteren van een geloof dat je zelf totaal niet aanhangt. Vooral als dat gepaard gaat met het getergd opdringen van schuldgevoel wekt dat nogal wat wrevel op.
ja, is een studie theologie niet wat meer voor hem?quote:Op maandag 5 juli 2010 12:56 schreef Laydina het volgende:
@matthijs, als je de hele tijd tussen die vloekende mensen zit en over seks pratende.. en dat staat je niet aan, dan moet je eens bedenken of je wel in de juiste kringen je werk zoekt. Vaak zijn dit toch de bouwvakkers en dergelijke beroepen waar het gebeurd.
Kijk je zo neer op bouwvakkers dan? Zoiets zeg je toch niet...quote:Op maandag 5 juli 2010 12:56 schreef Laydina het volgende:
@matthijs, als je de hele tijd tussen die vloekende mensen zit en over seks pratende.. en dat staat je niet aan, dan moet je eens bedenken of je wel in de juiste kringen je werk zoekt. Vaak zijn dit toch de bouwvakkers en dergelijke beroepen waar het gebeurd.
Laat mij even simpel generaliserenquote:Op maandag 5 juli 2010 13:08 schreef Fes1-2 het volgende:
[..]
Kijk je zo neer op bouwvakkers dan? Zoiets zeg je toch niet...
Nee, dat doen ze dan dus niet, want ze geloven niet in god. Snap dat nou eens.quote:Op maandag 5 juli 2010 12:41 schreef matthijs.. het volgende:
Waarom gaat iemand die niet gelooft, zichzelf verdoemen.
Zeker mag jij dat.quote:Op maandag 5 juli 2010 13:01 schreef -Strawberry- het volgende:
Iedereen heeft ook een recht daarop, maar ik mag dat dan toch ook gewoon vreemd vinden?
quote:Op maandag 5 juli 2010 13:01 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
ja, is een studie theologie niet wat meer voor hem?
Het generaliseren vind ik nooit zo'n punt maar jezelf boven andere verheffen vind ik nogal .. zielig eigenlijk .. En zo kwam dit een beetje op mij over. Sorry indien dit niet het geval is.quote:
Zeker niet het geval. Maar het is volgens mij wel een feit dat het in dergelijke beroepen vaker gebeurd dan in bv de accountants wereld. Het is een andere cultuur. Niet beter of hoger/lager, maar anders.quote:Op maandag 5 juli 2010 14:08 schreef Fes1-2 het volgende:
[..]
Het generaliseren vind ik nooit zo'n punt maar jezelf boven andere verheffen vind ik nogal .. zielig eigenlijk .. En zo kwam dit een beetje op mij over. Sorry indien dit niet het geval is.
Goed idee, misschien leert hij daar nog eens zelfstandig na te denken over de bijbel..quote:Op maandag 5 juli 2010 13:01 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
ja, is een studie theologie niet wat meer voor hem?
hahahquote:Op maandag 5 juli 2010 14:27 schreef DonJames het volgende:
[..]
Goed idee, misschien leert hij daar nog eens zelfstandig na te denken over de bijbel..
Hij denkt dat de stem die hij hoort in izjn hoofd van een echt persoon komt.quote:Op maandag 5 juli 2010 14:36 schreef mymoodfentje het volgende:
hoe kan je nou een levende relatie hebben met jesus christus, die is al 2010 jaar dood. Is jesus een zombie? wtf hoe werkt dit?
Necrofilie Liefde overwint alles.quote:Op maandag 5 juli 2010 14:36 schreef mymoodfentje het volgende:
hoe kan je nou een levende relatie hebben met jesus christus, die is al 2010 jaar dood. Is jesus een zombie? wtf hoe werkt dit?
Wist u dat... er een stukje in je hersenen ziet dat bij stimulatie ervoor zorgt dat je engelen ziet en licht en "de stem van God" hoort?quote:Op maandag 5 juli 2010 14:38 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Hij denkt dat de stem die hij hoort in izjn hoofd van een echt persoon komt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |