Ik ben de afkortingen niet aan het uitleggen hoor.quote:Op donderdag 24 juni 2010 01:55 schreef Frith het volgende:
[..]
middelbaar beroeps onderwijs.
voorbereidend wetenschappelijk onderwijs.
Het lijkt me nogal wiedes dat beroepsonderwijs voor het voorbereidende traject gaat, al was het maar omdat er anders problemen ontstaan met de doorstroming van starters. In de praktijk wordt dat dit niet zo zeer nageleefd.
Volgens het groene boekje is het klein of groot schrijven overigens afhankelijk van de hoofdletters in de afgekorte woorden en de organisaties die haar hanteren. Verder verliezen ingeburgerde afkortingen hun hoofdletters. Opleidingsniveau vallen onder dat laatste, blijkbaar.
Ik blijf het lekker om-en-om schrijven. Vind ik leuk.
ligt er aan welke opleiding. ik kan me voorstellen dat je zo door een mbo opleiding administratie of boekhouding heen fietst. maar een opleiding in de zorg of een technische/IT opleiding, ik kan me voorstellen dat niet alle VWO-ers daar zo makkelijk doorheen komen, dat vergt toch een bepaald talent naast het intelligentieniveau.quote:Op donderdag 24 juni 2010 10:20 schreef djenneke het volgende:
[..]
Ik ben de afkortingen niet aan het uitleggen hoor.
En het is mij eigenlijk volledig onduidelijk wat je nu bedoelt. Maar zoals Scorpie aangeeft, zal de gemiddelde vwo'er door het mbo fietsen alsof het niets is.
Echte specialistische opleidingen uitgezonderd inderdaad. Dat is ook de reden dat je daar als vwo'er niet in kan stromen na het 3de jaar.quote:Op donderdag 24 juni 2010 10:27 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ligt er aan welke opleiding. ik kan me voorstellen dat je zo door een mbo opleiding administratie of boekhouding heen fietst. maar een opleiding in de zorg of een technische/IT opleiding, ik kan me voorstellen dat niet alle VWO-ers daar zo makkelijk doorheen komen, dat vergt toch een bepaald talent naast het intelligentieniveau.
ik denk dat niet alle VWO-ers zelfs electrotechniek niveau 2 zouden afmakenquote:Op donderdag 24 juni 2010 10:32 schreef djenneke het volgende:
[..]
Echte specialistische opleidingen uitgezonderd inderdaad. Dat is ook de reden dat je daar als vwo'er niet in kan stromen na het 3de jaar.
dan is het dus <quote:Op donderdag 24 juni 2010 13:20 schreef Sokzell het volgende:
HAVO 4 » MBO
iig, zijn velen die bij ons in HAVO doorstromen naar MBO (zonder diploma).
Eensquote:Op donderdag 24 juni 2010 13:23 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ik denk dat niet alle VWO-ers zelfs electrotechniek niveau 2 zouden afmaken.
Dat is ook appels met peren vergelijken.quote:Op donderdag 24 juni 2010 13:23 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ik denk dat niet alle VWO-ers zelfs electrotechniek niveau 2 zouden afmaken.
Het is zeker wel van belang als het gaat om een functie als electricienquote:Op donderdag 24 juni 2010 15:43 schreef superdrufus het volgende:
[..]
Dat is ook appels met peren vergelijken.
Niet iedereen op het vwo is technisch aangelegd, maar ze zouden wel een gros van de mbo opleidingen met gemak aankunnen.quote:Op donderdag 24 juni 2010 15:44 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Het is zeker wel van belang als het gaat om een functie als electricien
ja de adminstratieve functies iig.quote:Op donderdag 24 juni 2010 15:52 schreef superdrufus het volgende:
[..]
Niet iedereen op het vwo is technisch aangelegd, maar ze zouden wel een gros van de mbo opleidingen met gemak aankunnen.
Je volgt zelf zeker een MBO opleidingquote:Op donderdag 24 juni 2010 13:23 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ik denk dat niet alle VWO-ers zelfs electrotechniek niveau 2 zouden afmaken.
Stoer hoor.quote:Op donderdag 24 juni 2010 00:52 schreef oompaloompa het volgende:
Ik heb ooit koekjes ingepakt net na mijn vwo, een baan op mbo "denkniveau". Ik was veel slechter dan die mbo-ers omdat ik constant afgeleid raakte en zij zich echt continu concentreerden op de moeilijke taak
Los daarvan is er een groot verschil tussen de niveaus binnen het MBO zelf.quote:Op zondag 27 juni 2010 10:54 schreef kikoooooo het volgende:
[..]
Stoer hoor.
Net alsof die band volstaat met MBOers, dat geloof ik niet. Koekjes inpakken is ongeschoold werkt. MBOers leren een vak.
Groothandel=magazijn=logistiek?quote:Op maandag 28 juni 2010 12:43 schreef Futureone het volgende:
MBO is niet alleen metselen, lassen enzo...
Ik zit ook op het MBO de opleiding Vestigingsmanager Groothandel niveau 4 en die duurt 3 jaar.
Ik leer nu gewoon wat er in het bedrijfsleven speelt, op dit moment loop ik 20 weken stage.
In de 1ste 10 weken stage van april tot de zomervakantie en dan na de zomervakantie 10 weken
stage in de 2de tot november vervolgens in de 3de nog 20 weken stage.
Ik loop nu op een kantoor van een groothandel stage. Dus MBO is wel meer dan wat sommige hier denken.
Exact.quote:Op maandag 28 juni 2010 18:04 schreef BaasD het volgende:
Een VWO heeft een veel hoger werk niveau en veel meer inzicht dan een MBO'er. Het enigste voordeel van een MBO'er is dat hij meer specifieke vaardigheden heeft. Hoewel een VWO die vaardigheden in een fractie van de tijd aanleert die een MBO'er nodig heeft gehad.
Onzin. Waarom zou een VWO'er geen muurtje kunnen metselen? of een draaibank kunnen bedienen? Alles gaat beter als je een beetje kunt nadenken. Het enigste nadeel van de VWO'er is dat hij zich waarschijnlijk heel snel gaat vervelen in die VMBO functie..quote:Op maandag 28 juni 2010 18:25 schreef ScarFace- het volgende:
[..]
Exact.
Maar de echt praktische beroepen gaat een vwo`er nooit zo snel kunnen als een mbo`er, denk ik.
Je hebt gelijk maar de "norm" is meer om liever 1 keer op een dag iets 2 keer te doen dan dat je 2 keer nadenkt voor iedere activiteit. Het eerste is ook sneller. Dat nadenken kan bij sommige functies .. niet zo te benutten zijn..ach je moet gewoon een andere baan zoeken in die situatiequote:Op maandag 28 juni 2010 19:42 schreef BaasD het volgende:
[..]
Onzin. Waarom zou een VWO'er geen muurtje kunnen metselen? of een draaibank kunnen bedienen? Alles gaat beter als je een beetje kunt nadenken. Het enigste nadeel van de VWO'er is dat hij zich waarschijnlijk heel snel gaat vervelen in die VMBO functie..
Je kunt beter eerst heel even nadenken hoe je een simpel klus gaat oplossen en dat gaan uitvoeren i.p.v. het 2 keer te doen.. eerst een muur metselen en er dan erachter komen dat ie toch beter anders had kunnen staanquote:Op maandag 28 juni 2010 20:32 schreef ScarFace- het volgende:
[..]
Je hebt gelijk maar de "norm" is meer om liever 1 keer op een dag iets 2 keer te doen dan dat je 2 keer nadenkt voor iedere activiteit. Het eerste is ook sneller. Dat nadenken kan bij sommige functies .. niet zo te benutten zijn..ach je moet gewoon een andere baan zoeken in die situatie
Ik hoop niet dat jij VWO doet.quote:Op maandag 28 juni 2010 18:04 schreef BaasD het volgende:
Een VWO heeft een veel hoger werk niveau en veel meer inzicht dan een MBO'er. Het enigste voordeel van een MBO'er is dat hij meer specifieke vaardigheden heeft. Hoewel een VWO die vaardigheden in een fractie van de tijd aanleert die een MBO'er nodig heeft gehad.
boh hij heeft gelijk hoor, bij ons op school raadden ze ons niet eens aan om naar HBO te gaan omdat we ons dan zouden vervelen.quote:
Nee? VMBO->MBO - HAVO->HBO - VWO->UNI!quote:Op donderdag 24 juni 2010 00:05 schreef Cahir het volgende:
[..]
Heb je met VWO nou een hoger werk- en denkniveau dan een MBOer? Logisch gevoel zegt: ja. Maar VWO is voortgezet onderwijs terwijl MBO alweer een 'fase' verder is.
Havo is nog moeilijker als mbo? Qua theoretische leerstof.quote:
Ik leer het starten van een eigen bedrijf en het runnen ervan.quote:Op maandag 28 juni 2010 16:03 schreef ScarFace- het volgende:
[..]
Groothandel=magazijn=logistiek?
Bovendien lijkt het me niet echt abstract, 5 maanden stage lopen. Na 3 maanden heb je echt 90 procent wel geleerd. En zo zit het mbo in elkaar. Gaar. Door het hele land zal het waarschijnlijk in andere gebieden uitblinken extra hard falen, etc.
Ik zou liever iemand aannemen met alleen vwo dan een mbo`ert.
Gino????quote:Op maandag 28 juni 2010 12:40 schreef oompaloompa het volgende:
ik ben ook extreem stoer. Heb ook een tattoo van een traan bij mn oog
whoa, werd ik toch bijna van mn sokken gereden door 2003quote:
quote:Op maandag 28 juni 2010 23:40 schreef GSbrder het volgende:
Vraagt nog niemand zich af waarom TS überhaupt een MBO-baantje zou willen?
Het enige juiste antwoord. Als ik sollicitatiebrieven moet doornemen moet ik het meer hebben van het begeleidend schrijven en de specifieke vakken die gevolgd zijn dan het 'niveau' wat op het diploma staat. Met het afschaffen van LBO is het MBO 'vervuild' geraakt. Er zitten genoeg goede mensen tussen, maar je moet ze maar net uit weten te halen. Als ik een goede ICT'er nodig heb, dan kies ik bij voorkeur voor iemand die in het voortraject elektrotechniek gedaan heeft. Daarmee heb ik 90% kans dat het een goede is. Het kost gewoon handenvol tijd en geld om iemand telkens een paar maanden op proef te nemen, in te werken, om vervolgens achter te komen dat hij niet mee kan komen met het niveau wat verwacht wordt.quote:Op dinsdag 29 juni 2010 22:25 schreef Swetsenegger het volgende:
Wat heeft de inflatie de laatste 22 jaar toch toegeslagen in het niveau van opleidingen als ik dit zo lees (en ervaar met schoolverlaters)
Lijkt me sterk.quote:Op maandag 5 juli 2010 11:29 schreef Daboman het volgende:
De vraag is niet relevant. Een werkgever zal de MBO'er aannemen, omdat die vaardigheden/competenties heeft die meer op de functie zijn toegespitst. Daarnaast ken ik MBO'ers die slimmer overkomen dan menig vwo'ers en jawel hoor, zelfs HBO'ers/WO'ers.
Even serieus, vind je dit een argument?quote:Op maandag 5 juli 2010 11:29 schreef Daboman het volgende:
De vraag is niet relevant. Een werkgever zal de MBO'er aannemen, omdat die vaardigheden/competenties heeft die meer op de functie zijn toegespitst. Daarnaast ken ik MBO'ers die slimmer overkomen dan menig vwo'ers en jawel hoor, zelfs HBO'ers/WO'ers.
Interessante kick van drie weken.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |