quote:
Op vrijdag 25 juni 2010 09:51 schreef Monopoly_Man het volgende:5de plek haalt voetbal zeker niet...
American Football
Basketbal
Ijshockey
Nascar
Baseball
En dan denk ik dat golf en tennis ook nog wel eens voor voetbal kunnen komen.
Nascar is eigenlijk alleen in de "redneck states" (Zuid/Oosten en MidWest van de VS) populair. Verder is dat een sport die je niet kunt
doen, alleen maar naar kijken. (Alhoewel er genoeg gekken op de weg rijden natuurlijk....) NASCAR heeft dus een erg laag deelname gehalte, en dat is ook een onderdeel van de populariteit van sport natuurlijk. Golf en Tennis zijn inderdaad sporten die je zowel makkelijk kunt beoefenen als kunt kijken.
Normaal voetbal is vooral erg populair bij meisjes/vrouwen, als sport om te beoefenen. Het nationale vrouwen team van de VS heeft dan ook al diverse malen het vrouwen-WK gewonnen, en haalt op z'n minst de halve finale.
Verder ligt het er een beetje aan WAAR je het vraagt natuurlijk. De Greater Los Angeles Area heeft bijvoorbeeld.... 2 baseball teams, 2 basketbal teams, 2 ijshockey teams, en 2 voetbal teams...... en GEEN NFL/American football teams. En alhoewel er VEEL NFL fans zijn, zit het voetbal stadion hier toch altijd mutjevol met supporters. We hebben ook nog ergens een race track trouwens.

Ook het feit dat er in California ten eerste veel Latinos wonen, en ten tweede steden als Los Angeles een enorme smeltkroes van culturen is, inclusief veel Europeanen, helpt met de populariteit van de sport in deze regio. In Atlanta, Georgia, Dallas, Texas of Buffalo, NY.... zal het inderdaad anders liggen met de populariteit van de sport.
De VS blijft wat dat betreft ook een land wat qua "interne vergelijkingen" eerder overeenkomt met Europa, dan met 1 Europees land. In Europa is bijv. IJshockey in Zweden, Finland en Tsjechie populair, is Basketbal in Griekenland en Spanje erg populair, en is Honkbal in Nederland en Italie een stuk populairder, en dan heb ik het nog niet eens gehad over de Engelse sporten natuurlijk..... Rugby is bijvoorbeeld ook in Frankrijk erg populair.
En zo moet je sport in de VS ook zien. Hier aan de westkust bijvoorbeeld doet NIEMAND aan LaCrosse, maar bij diverse universiteiten in het Oosten des lands is het enorm populair. IJshockeyteams hebben we wel hier in Zuid-California, maar niet zoals in Minnesota of New York, waar werkelijk elk dorp een hockey-rink heeft..... Baseball heb je hier in California weer veel meer, deels door het klimaat waardoor "winterball" de hele winter door wordt gespeeld, en gewoon buiten natuurlijk..... waardoor "little league" teams dus ook de hele winter kunnen doorspelen, en dus veel beter kunnen opgroeien tot professioneel honkbal speler. In de MLB zitten dan ook enorm veel spelers uit California, terwijl in de NHL ze op 1 hand te tellen zijn.
En het mag dan wel geen supergroot stadion zijn..... het stadion waarin de L.A. Galaxy speelt, zit met regelmaat vol met zijn capaciteit van 28.000.
![]()
Alleen dan
zonder de rellen.
Proud to be American.
Hier woon ik."Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin