Dat is een goeie ja .quote:Op vrijdag 4 juni 2010 09:54 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Precies, waarom is hij niet uit zuid amerika gevlucht? Hij dacht in een ander zuid amerikaans land niet opgepakt te kunnen worden?
Volgens mij niet.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 09:57 schreef EggsTC het volgende:
[..]
Moet je op zo'n binnenlandse vlucht ook je passport laten zien?
Hij was onderweg naar de Nederlandse ambassade in Chili.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 09:58 schreef johan555 het volgende:
[..]
Dat is een goeie ja .
Hij had natuurlijk ook het vliegtuig kunnen pakken naar Aruba
Of was hij bang dat het meisje eerder gevonden zou worden ?
Is er al enig bewijs dat hij de moordenaar is ?
Hij is daar zondag vertrokken en dat meisje is pas dagen later gevonden.
Ik heb liever dat ie moet zitten indien hij schuldig is.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 09:59 schreef Gia het volgende:
Ik hoop dat ze Joran over de grens zetten en dat hij meteen afgeknald wordt.
Ze kunnen toch zeggen dat hij probeerde te vluchten, verzet tegen arrestatie.....whatever.
Zou zijn verdiende loon zijn.
Wie nou nog in zijn onschuld gelooft, spoort zelf niet.
Dan zou het logisch zijn dat hij dit probeert. Want als hij het land uit was gevlucht hadden ze geweten waar hij naartoe was gegaan en had er wellicht een welkoms commitee voor hem klaargestaan op het vliegveld van aankomst.quote:
Dus jij denkt aan een set-up?quote:Op vrijdag 4 juni 2010 09:27 schreef wise het volgende:
misschien domme vragen, maar goed;
meid in een duur hotel vermoord in pas gevonden na 3 dagen, toch raar. Want als iemand uitchecked wordt de kamer dezelfde middag nog verschoond,
Lijk is begraven, wat raar is aangezien het onderzoek nog loopt. Dit is helemaal vreemd
Toeval is precies 5 jaar na holloway en dat moeder holloway na een aantal maanden / jaren naar buiten komt met afpersing.
*puts on tinfoil-hat![]()
QTF!quote:Op vrijdag 4 juni 2010 09:59 schreef Gia het volgende:
Wie nou nog in zijn onschuld gelooft, spoort zelf niet.
Nee dat klopt niet , want de ambassade zit in Iquine en dat ligt 250 km ten zuiden van Arica en geen 3000 km .quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:00 schreef andlikethathesgone het volgende:
[..]
Hij was onderweg naar de Nederlandse ambassade in Chili.
Bescherming, immuniteit.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:05 schreef johan555 het volgende:
[..]
Nee dat klopt niet , want de ambassade zit in Iquine en dat ligt 250 km ten zuiden van Arica en geen 3000 km .
En waarom zou hij überhaupt naar een ambassade gaan ?
Alleen dat snap ik niet. Het onderzoek is nog bezig, en dan een lijk al begraven?quote:
Wie zegt dat?quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:00 schreef andlikethathesgone het volgende:
[..]
Hij was onderweg naar de Nederlandse ambassade in Chili.
omdat je daar dan veilig bent, zo lang je daar zitquote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:05 schreef johan555 het volgende:
[..]
Nee dat klopt niet , want de ambassade zit in Iquine en dat ligt 250 km ten zuiden van Arica en geen 3000 km .
En waarom zou hij überhaupt naar een ambassade gaan ?
ambassade is gewoon in Santiago .. in Iquique is alleen een consulaat.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:05 schreef johan555 het volgende:
[..]
Nee dat klopt niet , want de ambassade zit in Iquine en dat ligt 250 km ten zuiden van Arica en geen 3000 km .
En waarom zou hij überhaupt naar een ambassade gaan ?
bronquote:JORAN OPGEPAKT
Vlucht strandt op 3300 km van plaats van de moord
De dolle vlucht van Joran van der Sloot (22) is ten einde. De moordverdachte werd gisteren opgepakt in een taxi in Chili, op 3300 kilometer afstand van Lima, waar hij in zijn hotelkamer de 21-jarige studente Stephany Flores zou hebben doodgeslagen.
Van der Sloot werd aangehouden toen hij na een taxirit van 1300 kilometer en een vliegreis van 2000 kilometer in een taxi onderweg was naar de Chileense kustplaats Viña del Mar. Toen hij in de gaten kreeg dat hij werd gevolgd door de politie, sommeerde hij de chauffeur om te keren. Vervolgens vond de aanhouding plaats, die de kortgeschoren Van der Sloot zonder tegenstribbelen onderging.
Van der Sloot, nog altijd verdachte in de vijf jaar oude verdwijningszaak rond Natalee Holloway, zit vast op de vreemdelingenafdeling van de Chileense politie in hoofdstad Santiago.
Autopsie op het slachtoffer dat woensdagavond in zijn hotelkamer in Lima werd gevonden, wees uit dat de vrouw is overleden aan een schedeltrauma. Ze zat onder de blauwe plekken. Eerdere berichten dat ze zou zijn neergestoken, werden gisteren ontkend door de autoriteiten. Een schoonmaakster heeft het duo, dat die avond met elkaar in het casino was geweest, zondagochtend horen ruziën op de hotelkamer. Het blijft evenwel een raadsel waarom het dode lichaam van Flores pas drie dagen later werd ontdekt.
Als toerist
Volgens de broers die de voortvluchtige Van der Sloot voor 500 dollar naar de Chileense stad Arica reden, zat de lange Nederlander tijdens de zestien uur lange rit vooral te piekeren en stak hij de ene sigaret na de andere op. „Hij vertelde dat hij als toerist naar Chili ging.” De internationale pers is massaal uitgerukt naar Lima, waar Van der Sloot was om een pokertoernooi te spelen.
De woede van de Peruanen straalde gisteren van alle voorpagina’s. ’Gringo moordenaar!’, ’Pak de Hollander’, ’Seriemoordenaar’, ’Psychopaat’. Niemand twijfelt eraan dat de Nederlander het gedaan heeft. „Verontwaardiging, pijn, opschudding, ontsteltenis, alarm. Dat zijn de gevoelens in Peru over deze wrede moord op Stephany Flores”, zo opent de krant La Republica.
bronquote:Joran overal op de voorpagina
Een verkoopster bij een krantenkiosk in Lima met de Peruaanse kranten die stuk voor stuk schreeuwen om de aanhouding van ’Gringo asesino’ (moordende buitenlander) Joran van der Sloot. Het Zuid-Amerikaanse land is in rep en roer over de moord op de 21-jarige Stephany Flores – de dochter van een bekend Peruaans zakenman – en de vlucht van de verdachte Nederlander.
bronquote:'Bajes in Lima is hel op aarde'
LIMA - Joran van der Sloot kan zijn borst natmaken als hij in de gevangenis van Lima belandt. De bajescellen hebben veel weg van een middeleeuwse kerker, waar criminelen op elkaar zitten gepropt.
„Het is hier voor Nederlanders de hel op aarde. Erger kan gewoon niet. Gevangenen lopen hier in de bajes rond met messen van dertig centimeter. Overvol, de hitte, de misselijkmakende stank”, zegt Jasper Bloemendal (20) uit Enter.
Bloemendal kwam twee weken geleden terug van een bezoek aan de beruchte gevangenissen van Lima, waar veel Nederlandse drugskoeriers vastzitten. Eerdere ervaringen waren zo schokkend dat hij besloot de stichting Nederlandse Gevangenen in Peru op te richten. „Ik kan melden dat de gevangenissen nu nog voller zitten dan een halfjaar geleden.”
Jasper helpt de gevangenen met zeep, een tandenborstel, flessen water, een bord soep met Kerstmis, pen en papier, postzegels. Of met kleren. Of ze nu schuldig zijn of niet. „Want dit wens je je ergste vijand niet toe. Ze hebben daar nul komma niks, op de kleren na waarin ze ooit zijn gearresteerd. Sommigen lopen al jaren in dezelfde lompen.”
De straffen in Peru zijn niet misselijk. Een paar gram drugs in de bagage is voldoende om 8 tot 25 jaar weg te kwijnen in de beruchte Sarita Colinia of de Lurigancho-gevangenis. En de straf uitzitten in eigen land kunnen ze vergeten, want Nederland heeft geen zogenoemd WOTS-verdrag met Peru.
„Wat je daarbinnen ziet, is onbeschrijflijk. Erger kan gewoon niet. In Callao zitten vierduizend man in een bunker gepropt, die is gebouwd voor achthonderd man. Er is één bewaker op honderd man. De gedetineerden zijn er de baas. Er wordt gemoord, verkracht, geïntimideerd. De gestraften vrezen voor hun leven. Bewakers zijn corrupt en agressief. Er is geen enkele privacy. Gevangenen proberen met z’n tweeën op een eenpersoons dun matje op de vuile betonvloer ’s nachts nog iets te slapen, maar het gekrijs en gehuil van de medegevangenen gaat door merg en been.”
Hij vervolgt: „Overal liggen gevangenen: op de eettafels, in de vensterbanken, op elke traptrede, tussen de afvaltonnen en de rottende uitwerpselen. De hitte en de stank zijn ondraaglijk. Het eten is te goor om aan te raken. Velen hebben ziektes, open wonden, continu diarree. Het is mensonterend wat ik heb gezien. Nederlandse gevangenen huilden en smeekten om hulp. Bezoek krijgen ze nooit. Hun families hebben hen laten vallen. Ze zijn eenzaam. Ik gaf ze twintig kilo drop. Ze stortten zich erbovenop.”
bronquote:Van der Sloot vrijdag Chili uitgezet
SANTIAGO - Joran van der Sloot wordt vrijdag Chili uitgezet aan de grens met Peru, zodat de Peruaanse autoriteiten hem kunnen arresteren. Daartoe heeft de Chileense regering besloten, aldus de Chileense krant El Mercurio.
De uitzetting is volgens de krant een gecoördineerde actie tussen Chili en Peru. Joran van der Sloot (22) wordt ervan verdacht de Peruaanse Stephany Flores (21) in zijn hotelkamer in de Peruaanse hoofdstad Lima te hebben vermoord. Hij ging daarna vanuit Lima naar Chili, ogenschijnlijk op de vlucht, en werd gisteren tussen de Chileense hoofdstad Santiago en de kustplaats Viña del Mar aangehouden.
bronquote:Joran beschuldigd van afpersing
BIRMINGHAM - Autoriteiten in de Amerikaanse staat Alabama hebben donderdag Joran van der Sloot in staat van beschuldiging gesteld wegens afpersing. Hij zou hebben aangeboden om voor 250.000 dollar (ongeveer 200.000 euro) de locatie van het lichaam van de Amerikaanse Natalee Holloway bekend te maken aan haar moeder Beth. Dat meldden Amerikaanse media.
Volgens de aanklacht zou Joran vorige maand al een deel van het bedrag op zijn rekening hebben ontvangen. Holloway verdween op 30 mei 2005 op Aruba. Joran is hoofdverdachte in de zaak. De 22-jarige Nederlander wordt ook verdacht van de moord op Stephany Flores afgelopen zondag in Peru. Van der Sloot werd donderdag in Chili aangehouden.
In een reactie op de recente ontwikkelingen verklaart Beth Holloway haar innige deelname met de familie van Stephany. In de verklaring laat ze ook weten dat ze bidt voor snelle en juiste gerechtigheid
bronquote:Vader slachtoffer blij met aanhouding
Ricardo Flores, de vader van het slachtoffer, reageerde opgelucht op de aanhouding van Joran van der Sloot. „Ik hoop dat mijn dochter blij is dat deze moordenaar eindelijk is opgepakt en gaat boeten voor zijn daden”, zei de Peruaanse zakenman en autocoureur, die gisteren zijn dochter begroef.
De Peruaanse recherche houdt intussen rekening met een roofmoord. Het slachtoffer, dochter van een machtige zakenman en oud-autocoureur, had in de nacht van de moord 5000 dollar gewonnen aan de speeltafel, zo vertelden medewerkers van het Atlantic City Casino aan de politie. Een Uruguayaanse vriend van Joran, genaamd Elton Garcia, zou de grote verliezer zijn geweest. Garcia sliep in hetzelfde driesterrenhotel als Joran. Bij het vinden van het stoffelijk overschot van Stephany was de 5000 dollar spoorloos. Ook had Joran de sleutels van haar Jeep Cherokee meegenomen, aldus de politie. Chili zal Van der Sloot in principe overgedragen aan Peru. Komt het tot een veroordeling, dan zal Van der Sloot zijn straf in Peru moeten uitzitten.
bronquote:Van der Sloot tegen pokervriend: Ik heb ’iets ergs’ gedaan
Moord geen bewijs in Holloway-zaak
Ook al zou worden bewezen dat Joran van der Sloot de moordenaar is van de Peruaanse Stephany Flores, en ook al zou het misdrijf als twee druppels water lijken op de verdwijning van de Amerikaanse Natalee Holloway, dan brengt dat de oplossing van de zaak-Holloway geen stap dichterbij.
Dat zegt hoogleraar Internationaal Strafrecht prof. mr. Geert-Jan Knoops. „Eventuele dwarsverbanden tussen beide zaken, mochten die er zijn, kunnen eigenlijk geen rol meer spelen in de zaak-Holloway. Ook al zou je willen aannemen dat de modus operandi grote raakvlakken vertoont, de moord in Peru kan nooit als steunbewijs dienen in de zaak-Holloway. Dat zou de omgekeerde wereld zijn. Dan ga je een niet-bewezen zaak proberen te bewijzen met een ander misdrijf”, aldus Knoops.
„Ik denk dat dit ’gewoon’ een lokale Peruaanse strafzaak is en zal blijven, waarin zowel Nederland als de Verenigde Staten geen rol kunnen spelen, doordat de zaak op Aruba nooit is bewezen.”
Seponeren
Knoops verwacht dat het openbaar ministerie (OM) niet anders kan dan de zaak-Holloway te seponeren, ongeacht de ontwikkelingen in de zaak in Peru. „Ik denk dat het OM hoe dan ook vastzit in de zaak-Holloway en geen kant uit kan. Er is in die zaak geen steunbewijs dat overtuigend genoeg is voor een rechter om een van de vele verklaringen die hij heeft afgelegd voor bewijs te kunnen gebruiken. Als er nu één stukje forensisch bewijsmateriaal zou zijn geweest, zou dat anders zijn geweest. Maar ik denk dat een Nederlandse strafrechter dat gewoon niet aandurft, met zoveel onbekendheid over de psyche van Joran.”
Van der Sloot zou afgelopen dinsdag aan een Nederlandse pokervriend een soort van bekentenis over de nieuwe moord hebben afgelegd.
Joran zou hebben verteld dat hij in Peru ’iets ergs’ heeft gedaan. Volgens de pokervriend was Joran tijdens dit gesprek ’erg in de war’.
„Hij sprak niet uit wat, maar was behoorlijk in paniek.”
In de dagen voor de moord liet Joran zijn vriend weten in financiële nood te verkeren en niet in staat zijn om zijn hotelrekening te betalen.
„Hij vroeg me meerdere malen om geld over te maken. Hij vroeg om kleine bedragen om te kunnen eten en werd behoorlijk driftig toen ik weigerde iets te sturen.”
Terror Jaap
Joran had ook enkele weken geleden nog contact met Jaap Amesz (beter bekend als Terror Jaap uit het televisieprogramma ’De Gouden Kooi’). Op dat moment zou hij zich nog in Venezuela hebben bevonden.
„Joran zou er op dat moment behoorlijk doorheen hebben gezeten. Hij vertelde Jaap dat hij rondliep met plannen om zichzelf van het leven te beroven”, aldus een ingewijde.
Ook zou Joran in financiële nood verkeren omdat hij veel geld had vergokt.
De Nederlandse advocaat van Joran van der Sloot, Bert de Rooij, zei gisteren dat Joran per e-mail contact met hem had gezocht. In de mail zou Joran hebben gezegd dat hij zichzelf wilde aangeven.
bronquote:Moeder Joran: 'Wat is dit nu weer'
AMSTERDAM - De moeder van Joran van der Sloot heeft geschokt gereageerd op het nieuws dat haar zoon is opgepakt voor de moord op de moord op de 21-jarige Peruaanse Stephany Flores.
"'Wat is dit nu weer' is globaal haar reactie", laat advocaat Bert de Rooij weten aan het AD. "Je kunt gerust stellen dat het voor veel verdriet heeft gezorgd bij de familie", aldus de Nederlandse advocaat van de familie tegen de krant. "De stemming is dat men dit er nu niet bij kan hebben met de dood van Paul van der Sloot".
Jorans vader Paul (57) overleed In februari 2010 op Aruba op de tennisbaan.
Ook mn poll erinquote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:11 schreef Mylene het volgende:
Ik heb even een OP toegevoegd. Neem die ook mee naar het volgend topic aangevuld met vers nieuws.
Dat is natuurlijk niet zo. Wanneer er niet voor Joran's leven gevreesd hoeft te worden, hij een eerlijk proces krijgt en er voldoende aanhoudingsgrond zou zijn dan dondert de ambassade hem gewoon er weer uit.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:10 schreef StephanL het volgende:
[..]
omdat je daar dan veilig bent, zo lang je daar zit
zo snel alquote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:11 schreef Mylene het volgende:
Ik heb even een OP toegevoegd. Neem die ook mee naar het volgend topic aangevuld met vers nieuws.
Nee dan niet nee, zou een beetje dom zijnquote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:12 schreef Boca_Raton het volgende:
Als ie in handen van de Peruaanse politie is, gaan ze hem natuurlijk niet naar de ambassade brengen. Want daar zou hij op Nederlands grondgebied zijn en dan kunnen ze verder weinig.
Ik denk dat dat in deze niet zoveel uit maakt. Die vader is erg invloedrijk, dus mocht hij niet veroordeeld worden, dan moet hij heel snel het land uit komen om niet door anderen gepakt te worden dan de politie heb ik zo het vermoeden.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:17 schreef johan555 het volgende:
Volgens mij moet er in een rechtzaak nog maar bewezen worden dat Joran de dader is .
Misschien omdat hij al op het terrein de politie is en er 10 man om heen lopen?quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:20 schreef Drumpie het volgende:
Hoe kan het dat hij gewoon zonder handboeien loopt en de politie hem niet eens vasthoud?
Als hij daar vlucht knallen ze m gewoon, denk ik.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:20 schreef Drumpie het volgende:
Hoe kan het dat hij gewoon zonder handboeien loopt en de politie hem niet eens vasthoud?
Dikke zakenman, veel geld == invloedrijk.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:21 schreef johan555 het volgende:
Nou invloed rijk dat weet ik niet .
Ze noemen hem overal "de autocoureur " van het land maar hij heeft ooit maar 1 rally race gewonnen en dat was in 1991.
quote:In kader onderzoek naar contact met Joran van der SlootInval politie in woning Terror Jaap Door Bart Mos
HULSHORST - De politie heeft vannacht een inval gedaan in het huis van Jaap Amesz (Terror Jaap). Hierbij zijn telefoons en computerapparatuur in beslag genomen. Het zou gaan om een onderzoek naar de recente contacten die Jaap heeft gehad met de gisteren in Chili gearresteerde Joran van der Sloot.
Dit melden ingewijden. Ook Terror Jaap zelf maakt op zijn webblog www.terrorjaap.nl melding van de politie-inval.
De nachtelijke doorzoeking op bungalowpark De Hoefslag in het Gelderse Hulshorst door tien rechercheurs van de Nationale Recherche zou op verzoek van de Amerikaanse justitie hebben plaatsgevonden.
Aanleiding vormde hoogstwaarschijnlijk de bewering van Jaap Amesz in De Telegraaf dat hij de afgelopen dagen belastende informatie heeft ontvangen over Joran. Tegen een pokervriend zou de op dat moment nog voortvluchtige Van der Sloot hebben verteld 'iets ergs' te hebben gedaan in Peru. Amesz was vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. Een woordvoerder van het Landelijk Parket kon de inval nog niet bevestigen.
Ze hebben hem in bewaring en in Chili is er geen enkele aanklacht tegen hem .quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:20 schreef Drumpie het volgende:
Hoe kan het dat hij gewoon zonder handboeien loopt en de politie hem niet eens vasthoud?
Hij krijgt veel nieuwe vrienden hoorquote:
Niet alleen een landgenoot, ook een vrouw... dat vinden ze meestal niet erg leuk in gevangenissen. Vrouwen en kinderen = no-go.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:26 schreef Bruno25 het volgende:
[..]
Hij krijgt veel nieuwe vrienden hoor![]()
Die weten dan dat hij een landgenoot van ze heeft vermoord![]()
[ afbeelding ]
waar stond dat loedertje ?quote:
Omdat hij nog niet gearresteerd was, maar alleen aangehouden. Dan hoeft er niet om uitlevering gevraagd te worden en kunnen ze met de politie van Peru een afspraak maken waar ze hem over de grens gaan zetten. Dan wordt hij daar meteen gearresteerd.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:20 schreef Drumpie het volgende:
Hoe kan het dat hij gewoon zonder handboeien loopt en de politie hem niet eens vasthoud?
je denkt toch niet serieus dat ze zich hier in Nederland ook maar een greintje druk zullen maken over Joran's welzijn!!quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:36 schreef DRAX het volgende:
Ik ben benieuwd waar hij terechtkomt. Het is (waarschijnlijk) een moordenaar maar wel een met een redelijke bekendheid.
Al die Nederlanders die daar in Peru in de cel zitten zijn voorhet grote publiek onbekend en afgaande op reportages over drugssmokkel die ik weleens gezien heb niet echt vrij helder van geest.
Joran is als bekender figuur wat meer in de spotlights en ik vraag me af of ze die ook zo tussen de anderen zetten omdat de media aandacht voor de bleabberde omstandigheden in de gevangenissen hierdoor groeit.
Hierquote:
Hooguit Maxime Verhagen, maar dan voor alle Nederlanders.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:37 schreef Gia het volgende:
[..]
je denkt toch niet serieus dat ze zich hier in Nederland ook maar een greintje druk zullen maken over Joran's welzijn!!
Iets zegt me dat hij geen fijne tijd krijgt daar in de Peruaanse celquote:Het slachtoffer, dochter van een machtige zakenman
quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:37 schreef Gia het volgende:
[..]
je denkt toch niet serieus dat ze zich hier in Nederland ook maar een greintje druk zullen maken over Joran's welzijn!!
Dat is wel een goed punt. Reporters zullen hem gaan opzoeken en interviewen.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:36 schreef DRAX het volgende:
Ik ben benieuwd waar hij terechtkomt. Het is (waarschijnlijk) een moordenaar maar wel een met een redelijke bekendheid.
Al die Nederlanders die daar in Peru in de cel zitten zijn voorhet grote publiek onbekend en afgaande op reportages over drugssmokkel die ik weleens gezien heb niet echt vrij helder van geest.
Joran is als bekender figuur wat meer in de spotlights en ik vraag me af of ze die ook zo tussen de anderen zetten omdat de media aandacht voor de belabberde omstandigheden in de gevangenissen hierdoor groeit.
Ik blijf het vermoeden houden dat hij gewoon vermoord wordt zodra hij op Peruaans grondgebied is.quote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:41 schreef SeLang het volgende:
[..]
Iets zegt me dat hij geen fijne tijd krijgt daar in de Peruaanse cel
Maar na zes maanden is Joran geen hot nieuws meerquote:Op vrijdag 4 juni 2010 10:43 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat is wel een goed punt. Reporters zullen hem gaan opzoeken en interviewen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |