haha, wel IFRS voor SME he, die is heel wat korter dan full IFRS gelukkigquote:Op donderdag 9 september 2010 12:52 schreef Maraca het volgende:
[..]
IFRSSucces! Nee, mijn scriptie ging over AO
Ik wilde net zeggenquote:Op donderdag 9 september 2010 13:18 schreef mie_at_work het volgende:
[..]
haha, wel IFRS voor SME he, die is heel wat korter dan full IFRS gelukkig
IFRS SME is nog geen lolletje. Vorig schooljaar wel twee mensen die dit ook hadden onderzocht voor een bedrijf. Scriptie heb ik helaas niet en is volgens mij niet openbaar, sorry.quote:Op donderdag 9 september 2010 13:18 schreef mie_at_work het volgende:
[..]
haha, wel IFRS voor SME he, die is heel wat korter dan full IFRS gelukkig
+ de volgende journaalpost op 5/10quote:Op woensdag 15 september 2010 08:38 schreef KaBuf het volgende:
5/10:
debiteuren 100
a/ opbrengst verkopen 100
5/11:
bank 100
a/ debiteuren 100
(in het geval dat het bedrag op je bank wordt gestort)
en ik weet niet 100% zeker of dit goed is?
Is er veel veranderd dan? Heb in juni 2009 gebruikt.quote:Op zaterdag 18 september 2010 14:02 schreef Robertpeters het volgende:
Hoi allen,
Voor de voorbereiding van de OAT in januari ben ik op zoek naar het Handboek externe verslaggeving 2010 van Deloitte. Op het moment is deze in herdruk, dus nieuw niet te bestellen. Kan ik misschien dit handboek van iemand overnemen die de OAT in juni heeft gehaald?
BVD
Heb bij het laatste OAT in juni niemand gezien met een 2010 versie. Zelf heb ik wel een Deloitte Handboek EV 2010 versie, maar heb deze niet gebruikt. Heb gewoon de Handboek 2009 versie gebruikt voor het OATquote:Op zaterdag 18 september 2010 14:02 schreef Robertpeters het volgende:
Hoi allen,
Voor de voorbereiding van de OAT in januari ben ik op zoek naar het Handboek externe verslaggeving 2010 van Deloitte. Op het moment is deze in herdruk, dus nieuw niet te bestellen. Kan ik misschien dit handboek van iemand overnemen die de OAT in juni heeft gehaald?
BVD
Denk idd dat dat de beste isquote:Op maandag 20 september 2010 18:33 schreef Jetfly het volgende:
Een hele goede: http://www.higherlevel.nl/forum/
Oke, bedankt! Gaan we die maar aanschaffen.quote:Op maandag 20 september 2010 15:10 schreef mie_at_work het volgende:
[..]
Heb bij het laatste OAT in juni niemand gezien met een 2010 versie. Zelf heb ik wel een Deloitte Handboek EV 2010 versie, maar heb deze niet gebruikt. Heb gewoon de Handboek 2009 versie gebruikt voor het OAT.
Overigens lijkt het me wel het beste om die van 2010 aan te schaffen, als ze voorradig zijn, ivm met een eventuele herkansing, waardoor een handboek al snel verouderd kan zijn.quote:Op maandag 27 september 2010 11:03 schreef Robertpeters het volgende:
[..]
Oke, bedankt! Gaan we die maar aanschaffen.
Hmm.. hoeft niet. Volgens mij mocht je in juni 2010 die van 2008 ook nog gebruiken. Weet niet of dit geldt voor de HRA omdat deze behoorlijk veranderd schijnt te zijn t.o.v. die van 2009 (tussentijdse editie)quote:Op donderdag 30 september 2010 15:57 schreef mie_at_work het volgende:
[..]
Overigens lijkt het me wel het beste om die van 2010 aan te schaffen, als ze voorradig zijn, ivm met een eventuele herkansing, waardoor een handboek al snel verouderd kan zijn.
In juni mocht de oude HRA al niet meer gebruikt worden, ivm met allerlei vernieuwingen. Voor de handboek lijkt het mij altijd het handigst om de meest recente druk te nemen, aangezien wetgeving erg snel veranderingen ondergaan, maar dat neemt niet wet dat de 2009 versie nog prima te doen isquote:Op donderdag 30 september 2010 16:52 schreef Maraca het volgende:
[..]
Hmm.. hoeft niet. Volgens mij mocht je in juni 2010 die van 2008 ook nog gebruiken. Weet niet of dit geldt voor de HRA omdat deze behoorlijk veranderd schijnt te zijn t.o.v. die van 2009 (tussentijdse editie)
Uhm, alleen de HRA versie vanaf de tussentijdse mocht gebruikt worden. weet niet welk versie dat was =Pquote:Op donderdag 30 september 2010 17:29 schreef Maraca het volgende:
Oh ja, als die van 2010 te krijgen is moet die hem zeker kopen!Mocht de oude HRA niet meer gebruikt worden?
Dacht er toch een paar mee te zien. Maar daarvan moet je zeker de nieuwe kopen. Alleen jammer van de prijs
edit: wacht.. welke oude HRA? 2008 of 2009?
Dat was 2009quote:Op donderdag 30 september 2010 17:48 schreef mie_at_work het volgende:
[..]
Uhm, alleen de HRA versie vanaf de tussentijdse mocht gebruikt worden. weet niet welk versie dat was =P
Duur geintjequote:Op donderdag 30 september 2010 17:55 schreef mirved het volgende:
Het ziet er naar uit dat ik beide boeken dus opnieuw kan gaan kopen zucht...
de HRA alleen al is een duur geintje. Het is namelijk alleen in een bundel te koop, terwijl je alleen deel 1 nodig hebt volgens mijquote:Op donderdag 30 september 2010 18:04 schreef Maraca het volgende:
[..]
Dat was 2009Ik schrok al, want die had ik ook meegenomen
[..]
Duur geintjeDat is ruim 200 euro toch?
En wat ging jij ookal weer doen Maracaquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 21:15 schreef Maraca het volgende:
Hmm.. de OAT was bij ons de voornaamste reden waarom AC'ers overstapten naar BE.Dat was ook na het tweede jaar.
Pff.. mag weer aan de slag met het adviesrapport van mijn scriptie. Ben er al op afgestudeerd, maar vind het wel netjes naar het bedrijf toe om hun vragen te beantwoordenen zo kan ik weer even in de accountancy duiken.. wat is het toch ook een prachtig vakgebied
Het ligt eraan waar je interesses liggen. Over het algemeen is bedrijfseconomie veel breder, terwijl de opleiding accountancy specifiek voor een beroep opleidt.quote:Op vrijdag 1 oktober 2010 20:01 schreef _Twinkle het volgende:
Dit is mijn laatste jaar MBO.
Volgend jaar wil ik HBO accountancy studeren of bedrijfseconomie. Iemand hier die mij kan overhalen om voor accountancy te kiezen?
En omdat mijn CASIO FX-82M bijna overlijd, ben ik op zoek naar een grafische rekenmachine. Welke hebben jullie gebruikt.
Ja en op de HES wordt je 'genaaid' als je via Accountancy de minor Accountancy wilt volgen. Het lijkt voordeliger om de minor accountancy via Bedrijfseconomie te doenquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 22:53 schreef mie_at_work het volgende:
[..]
Het ligt eraan waar je interesses liggen. Over het algemeen is bedrijfseconomie veel breder, terwijl de opleiding accountancy specifiek voor een beroep opleidt.
Zelf heb ik MBO administrateur gedaan, om vervolgens verder te gaan met HBO bedrijfseconomie, omdat ik nog niet precies wist wat ik wilde. De eerste twee jaren merkte ik dat veel stof van het MBO terugkwam, echter was het met wiskunde wel aanpoten.
In het vierde jaar hebben wij een minor op de HES Amsterdam als onderdeel van de opleiding, waar ik gekozen heb voor de doorstroomminor accountancy, wat normaal alleen voor accountancy studenten is bestemd, omdat ook de landelijke OAT een onderdeel is van deze minor. Door het kiezen van deze minor zal ik bij een mogelijke vervolgopleiding accountancy slechts een paar vakken moeten inhalen :-).
Waarom dat? Ik krijg alsnog een bedrijfseconomie diploma, echter met wat vrijstellingen voor het vervolgprogramma.quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 23:25 schreef xminator het volgende:
[..]
Ja en op de HES wordt je 'genaaid' als je via Accountancy de minor Accountancy wilt volgen. Het lijkt voordeliger om de minor accountancy via Bedrijfseconomie te doen![]()
Wat een rare manier van onderwijs heeft de HES.
Omdat je via accountancy om die minor te mogen volgen iets rond de 170 punten nodig hebt. Via BE HVA kun je precies hetzelfde minor accountancy volgen maar dan met iets van 100 studiepunten...quote:Op woensdag 6 oktober 2010 09:03 schreef mie_at_work het volgende:
[..]
Waarom dat? Ik krijg alsnog een bedrijfseconomie diploma, echter met wat vrijstellingen voor het vervolgprogramma.
Overigens was de minor voor mij zwaarder dan accountancy studenten, omdat ik nooit controlebeginselen heb gehad en administratieve organisatie en externe verslaggeving op een lager niveau had gekregen, waardoor ik met een achterstand tov accountancy studenten aan de minor begon.
Je mag een minor pas volgen als je in het vierde zit, dus dan heb je over het algemeen al >150 studiepunten mag ik hopen.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 22:01 schreef xminator het volgende:
[..]
Omdat je via accountancy om die minor te mogen volgen iets rond de 170 punten nodig hebt. Via BE HVA kun je precies hetzelfde minor accountancy volgen maar dan met iets van 100 studiepunten...
Terwijl je via Accountancy eigenlijk al enorm veel les e.d. erin hebt gehad, kunnen mensen via BE met 100 punten precies dezelfde minor volgen.Terwijl je met AC dan gewoon studie vertraging oploopt.. Hoe bedoel je vaag![]()
We moesten nooit fuseren met die klote HVA
Regels veranderen, zo mag je nu pas op stage in de 3e als je 60 studiepunten van de 2e heb gehaald. Al met al is het iets lastiger met AC dan met BE.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 23:21 schreef mie_at_work het volgende:
[..]
Je mag een minor pas volgen als je in het vierde zit, dus dan heb je over het algemeen al >150 studiepunten mag ik hopen.
Dat je minstens 170 studiepunten nodig hebt op de HES Amsterdan voor accountancy studenten klopt niet, want ken genoeg mensen die de minor volgen, terwijl ze nog meerdere vakken uit tweede en derde moeten halen.
Overigens lijkt het me niet zo slim om met maar 100 studiepunten, voor een van de zwaardere minors te kiezen uit het algehele aanbod. Dat de HES achteruit is gegaan na de fusie met het HvA ben ik het met je eens, maar de optie om een accountancy minor te doen met toestemming was voor de fusie al aanwezig.
Zou geen slimme zet zijn.quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 17:09 schreef Stefanovich het volgende:
Als je economie een saai vak vind, hoef je zeker niet aan Accountancy te beginnen of wel?
twijfelachtig maar je hoeft het zeker niet af te schrijvenquote:Op dinsdag 12 oktober 2010 17:09 schreef Stefanovich het volgende:
Als je economie een saai vak vind, hoef je zeker niet aan Accountancy te beginnen of wel?
Op het HBO krijg je dat wel nog 2 keer , uiteindelijk zal het niet zo in de core zitten.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 08:23 schreef Maraca het volgende:
Dan vraag ik me af waarom je Accountancy wilt studerenMaar als je algemene economie (conjunctuur, inflatie, deflatie etc) niet zo spannend vind.. Dat krijg je niet meer bij de opleiding.
Je hebt gelijk. Zie nu dat het behandeld is in het eerste jaarquote:Op woensdag 13 oktober 2010 12:13 schreef xminator het volgende:
[..]
Op het HBO krijg je dat wel nog 2 keer , uiteindelijk zal het niet zo in de core zitten.
quote:RuG en UvA zijn ook opties. LOI zou ik nooit doenOp woensdag 20 oktober 2010 22:18 schreef Outlined het volgende:
Wat is er nou aan afwijkende opleidingen mogelijk op het gebied van accountancy: ik kom niet verder dan LOI, Open Universiteit of Nyenrode
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |