abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_81917794
Ik ben dus min of meer bezig met het schrijven van een filmscript. Ik ben een redelijke filmfanaat en heb in de loop der jaren zelf wat ideetje opgedaan en samengevoegd tot een verhaal voor een film. Nu bleek al snel genoeg dat een verhaaltje verzinnen wat anders is dan een volledig filmscript uitschrijven. En aangezien ik hierin nooit enige ervaring heb opgedaan ben ik maar wat scripts online gaan lezen om me daar aan vast te klampen, want tijd om een studie tot scriptschrijver te volgen heb ik niet.
Zijn er meer mensen die op eigen houtje een script proberen te schrijven of ben ik de enige mafkees op dit vlak? Ik kan best wat goede tips gebruiken namelijk.
// www.geboortejaarshirts.nl //
Vette prints met een geboortejaar naar keuze.
  woensdag 26 mei 2010 @ 13:41:17 #2
26400 wijsneus
Radicaal Democraat
pi_81918173
Gebruik software die gemaakt is om scripts/boeken te schrijven. Die helpen je je verhaal te structureren. Kijk eens naar bijvoorbeeld Kabikaboo
Siamo Tutti Antifascisti!
  woensdag 26 mei 2010 @ 13:45:50 #3
273744 Torrio
More.Whore.More
pi_81918372
Hmm tvp.

Ook wel vet om bijvoorbeeld het script van Army of Darkness na te lezen. Al met al interessant..

http://www.imsdb.com/

[ Bericht 16% gewijzigd door Torrio op 26-05-2010 13:53:10 ]
pi_81921065
quote:
Op woensdag 26 mei 2010 13:31 schreef -Jynx- het volgende:
Ik ben dus min of meer bezig met het schrijven van een filmscript.
Ik ben een redelijke filmfanaat en heb in de loop der jaren zelf wat
ideetje opgedaan en samengevoegd tot een verhaal voor een film.

Nu bleek al snel genoeg dat een verhaaltje verzinnen wat anders is
dan een volledig filmscript uitschrijven. En aangezien ik hierin nooit
enige ervaring heb opgedaan ben ik maar wat scripts online gaan
lezen om me daar aan vast te klampen, want tijd om een studie tot
scriptschrijver te volgen heb ik niet.

Zijn er meer mensen die op eigen houtje een script proberen te
schrijven of ben ik de enige mafkees op dit vlak? Ik kan best wat
goede tips gebruiken namelijk.
Leuk dat je iets probeert maar houdt er rekening mee dat miljoenen
mensen over de hele wereld dit ook proberen,de film studio's zelfs
betaalde mensen in dienst hebben die zich elke dag alleen maar
bezighouden met het verzinnen van een nieuw filmscript en er
in burelen van menig filmproducent stapels filmscripts liggen die
nog steeds niet gebruikt zijn.

Your changes are 1%
75 topics = FIN
  woensdag 26 mei 2010 @ 15:33:19 #5
3292 Tweek
Koffie graag!
pi_81923311
quote:
Op woensdag 26 mei 2010 14:45 schreef FP128 het volgende:

[..]

Leuk dat je iets probeert maar houdt er rekening mee dat miljoenen
mensen over de hele wereld dit ook proberen,de film studio's zelfs
betaalde mensen in dienst hebben die zich elke dag alleen maar
bezighouden met het verzinnen van een nieuw filmscript en er
in burelen van menig filmproducent stapels filmscripts liggen die
nog steeds niet gebruikt zijn.

Your changes are 1%
Oftewel houdt het script simpel, zodat je het zelf met weinig middelen kan verfilmen. Voor je het weet staat je dan in Hollywood The Dark Knight te maken.
  woensdag 26 mei 2010 @ 15:33:54 #6
222922 Fortune_Cookie
I sit and ponder... Huh?
pi_81923337
tip: zet er niet boven "filmscript"

Staat onprofessioneel.
Intelligent, but fucked up.
pi_81923907
@ wijsneus:
Ik had Final Draft 8 kort geleden gedownload om eens te proberen. Maar ik snap er eigenlijk niks van. Dat programma wat jij aandraagt is volgens mij vooral nuttig als je nog vollop aan het verhaal moet werken. Maar het verhaal is in mijn geval al helemaal af. Ik moet het alleen als script zien op te schrijven.

@ FP128:
Uiteraard verwacht ik ook niet even in Hollywood een knalsucces te gaan scoren. Maar misschien dat een kleine Nederlandse filmmaker eventueel haalbaar zou kunnen zijn? En de grotere studio's hebben inderdaad zelf schrijvers in dienst. Maar het gros van de Hollywood films moet het toch nog altijd niet van hun weldoordachte verhaal lijn hebben. Ik wil niet zeggen dat ik het meest ingenieuze verhaal ooit heb verzonnen. Maar het is ook niet het zoveelste uitgekauwde, voorspelbare liefdesverhaaltje, of de zoveelste "jullie hebben mijn geliefde wat aangedaan, nu ben ik pislink" actiefilm.
// www.geboortejaarshirts.nl //
Vette prints met een geboortejaar naar keuze.
  woensdag 26 mei 2010 @ 17:32:54 #8
45726 bravo
Proud Odery player!
pi_81929488
Nee joh, als je een makkelijk programma wil, dat met een voorbeeld werkt, dan gebruik je celtx En het is gratis!
There's no point in living if you can't feel alive
pi_81938077
Probeer eerst je verhaal in een synopsis van 3 regels te vertellen.

Werk het dan uit naar een versie van 1 bladzijde, waar in je de 3 actes beschrijft.

Deze kun je dan weer uitwerken naar een outline, waarin je de belangrijke beats / scenes kunt beschrijven.

Daarna kun je het uitwerken tot een scenario met dialogen enzo, maar probeer niet naar het volgende stadium te gaan als het huidige nog niet goed zit. Je kunt elk stadium aan enkele mensen tonen, om te zien of het verhaal helder is.

Nog enkele tips:

* Ontwikkel een premisse bij je verhaal, dat werkt zeer goed als steun om je verhaal concreet te houden. De sterkste premisses bevatten een actief werkwoord.
* in een scenario beschrijf je enkel wat je in beeld ziet, dus geen gedachtes van personages enzo.
* actie/reactie: telkens als er iets gebeurd/iemand iets doet, laat dan een reactie erop zien van bv. een ander personage.
* het hoofdpersonage maakt een verandering door, zoek eens naar 'The Hero's Journey'.
* maak een apart karakterprofiel waarin je de achtergrond, de pschychologie en het doel van elk personage beschrijft. Hierdoor heb je referentie om te zien of elk karakter logisch reageert in bepaalde situaties.
  woensdag 26 mei 2010 @ 21:00:32 #10
171605 henkde_j
BAM BAM BAM
pi_81939624
Heb ik dit zelfde topic een aantal maanden geleden ook niet eens gezien?
Op donderdag 7 februari 2013 22:30 schreef wolfrolf het volgende:
Godsamme _O_ wat een baas ben je toch
Op dinsdag 26 februari 2013 15:53 schreef SilentChaos het volgende:
Jij begrijpt _O_
  maandag 31 mei 2010 @ 19:42:20 #11
211118 klaasdj
Juice by Tappy!
pi_82158275
Als scriptschijfprogramma is Celtx erg handig. Open Source (of in ieder geval gratis te downloaden) en werkt gewoon heel fijn.
quote:
Op woensdag 26 mei 2010 15:45 schreef -Jynx- het volgende:
@ FP128:
Uiteraard verwacht ik ook niet even in Hollywood een knalsucces te gaan scoren. Maar misschien dat een kleine Nederlandse filmmaker eventueel haalbaar zou kunnen zijn? En de grotere studio's hebben inderdaad zelf schrijvers in dienst. Maar het gros van de Hollywood films moet het toch nog altijd niet van hun weldoordachte verhaal lijn hebben. Ik wil niet zeggen dat ik het meest ingenieuze verhaal ooit heb verzonnen. Maar het is ook niet het zoveelste uitgekauwde, voorspelbare liefdesverhaaltje, of de zoveelste "jullie hebben mijn geliefde wat aangedaan, nu ben ik pislink" actiefilm.
Grote studio's doen veel aan pitchen met "ingestuurde" screenplays. Je kan je screenplay versturen naar een studio zelf, maar ook naar een agency die het namens je willen verkopen.

Je moet er wel rekening mee houden dat er duizenden scripts en ideeen binnen komen en daarvan worden slechts enkelen gebruikt. Vaak zelfs zo dat het hele script herschreven wordt op de "hollywood" manier en alleen het basisidee gebruikt wordt.

Houd er rekening mee dat in de eerste +- 10 pagina's een interessante plottwist moet zitten, anders kun je er van uitgaan dat als iemand 't leest hij het meteen weer weg legt.

Lees anders het boek "Rijk door 1 zin". Het is ietwat overenthousiast (lees "amerikaans") geschreven, maar je hebt er wellicht wat aan. Er staan adressen van agencies en pitchers in. Verder is het ook gewoon leuk om te lezen.

[ Bericht 88% gewijzigd door klaasdj op 31-05-2010 19:53:39 ]
Canada, the promised land!!! Places 2 be: West Michigan, New York State/Long Island (en city),
Washington, DC, Chicago.
American Studies, RuG met minor journalistiek.
  maandag 31 mei 2010 @ 22:33:09 #12
80832 DrDurden
Filmed In Todd-AO
pi_82168772
Het schrijven zonder ervaring kan best, maar zorgen dat iemand het te lezen krijgt is volgens mij een ander verhaal. Doe je het in het Engels en wil je het naar Hollywood sturen? Weinig producenten lezen scripts die zomaar opgestuurd worden, in verband met eventuele rechtzaken, e.d. Dus je zou dan moeten proberen om in ieder geval een pitch te doen, wat als onervaren onbekende buitenlander (voor hen) ook niet echt makkelijk lijkt. Hier werkt het volgens mij hetzelfde, al zal de brug iets kleiner zijn.
The last man on Earth sat in a room. There was a knock upon the door.
pi_82169289
Het verhaal opzich is al zo goed als rond. Hier en daar nog wat fine-tunen. En misschien nog wat scenes erbij omdat het zo wat aan de korte kant is. Maar het gaat me nu meer om het uitschrijven als volwaardig filmscript. Ook daar ben ik al vollop mee bezig. Ik heb nog niet het hele verhaal uitgeschreven, en het deel wat ik wel heb uitgeschreven blijf ik ook nog keer op keer bijschaven. Ik ben het script overigens in het Nederlands aan het schrijven en denk er ook aan om wanneer het af is te kijken of er een Nederlandse filmmaker is die er wat mee denk te kunnen.
// www.geboortejaarshirts.nl //
Vette prints met een geboortejaar naar keuze.
  donderdag 30 september 2010 @ 11:21:32 #14
319669 Happyherpes
kicks ass in lasergaming
pi_87014265
keihard googlend: http://vollmer.nl/zelf-een-scenario-schrijven/

bedank me in je oscar praatje, man.
pi_87134330
Ik heb inmiddles mijn ruwe script af en er een logline en synopsis van rond gestuurd. Vervolgens kreeg ik de volgende mail terug van de niet onbekende Paul Ruver:


-------------------------
Beste Bas,

Op zich een erg leuk idee!

We kennen het "verwisselen" van films als DE JURK van Alex van Warmerdam en de vorige film van Johan Kramer, waar je steeds mensen volgt, wat begint met een ticket wat doorgegeven wordt.

Dus dan kan erg leuk worden.

Om het voor mij als producent nu verder te ontwikkelen heeft het te weinig "haakjes". Dat komt omdat het allemaal nog wat "algemeen" is, niet echt ingevuld ("een verwaaide jongeman"..)

Ook volgt het niet helemaal de voorwaardes uit het boek, wat ook te vinden is op de site http://rijkdooreenzin.blogspot.com/

Ik kan me voorstellen dat je bij meer uitwerking (bijv eerste 10 blz van het script) een regisseur zou kunnen vinden, die zegt: Ja.

Maar dat hangt van vele factoren af.

Kun je hier iets mee?

Met vriendelijke groet
Paul Ruven
------------------

Daar word ik best vrolijk van. En mijn volledige (doch ruwe) script heeft uiteraard meer hooks en verdere invulling dan de synopsis.
// www.geboortejaarshirts.nl //
Vette prints met een geboortejaar naar keuze.
  zondag 3 oktober 2010 @ 16:49:28 #16
177948 Daskaar
cake or death?
pi_87136459
leuk man!
ga zo door!
ik kreeg destijds niets meer dan een standaard brief terug "wat een interessant idee, maar momenteel zoeken wij geen scripts" van twee of drie producers. auw..
gelukkig weet ik zelf wel dat het de moeite waard is. :)
pi_87144520
klinkt zeker als een coole reactie! laat je weten hoe het verder gaat?
Dromen zijn voorgevoelens van dingen die je in staat bent daadwerkelijk te verwerkelijken
pi_89033623
Ik heb vorige week een korte synopsis op het prikbord van een filmsite gezet. En de afgelopen dagen hebben drie filmmakers te kennen gegeven het script te willen lezen. Ze hebben het alle drie in bezit nu. Dus ik ben benieuwd.
// www.geboortejaarshirts.nl //
Vette prints met een geboortejaar naar keuze.
  maandag 22 november 2010 @ 22:34:17 #19
114455 Frag_adder
Maar ik lieg niet
pi_89033653
Intresse TVP mede omdat ik het zelf ook nog ooit wil gaan doen :P
Een piercing? Nee als ik metaal in mijn lichaam wil, dan ga ik wel in het leger
  Donald Duck held maandag 22 november 2010 @ 23:01:23 #20
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_89035312
Plak 3D achter de titel, dat doet je kansen tegenwoordig enorm stijgen
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
pi_89036288
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 23:01 schreef __Saviour__ het volgende:
Plak 3D achter de titel, dat doet je kansen tegenwoordig enorm stijgen
Hiermee kan natuurlijk niemand wat... :{

Maar leuk! ook leuk om te lezen dat men daadwerkelijk reageert! Misschien moet ik ook maar eens een poging wagen om een producent te benaderen! :)
pi_89063254
Nadat ik gisteren avond dezelfde synopsis ook nog op een andere site heb geplaatst, heb ik vandaag alweer 5 reacties mogen ontvangen. Onder andere een van een profesioneel scriptschrijver die mijn idee erg interessant vindt en zijn hulp aanbiedt. Het plaatsen van een kort synopsis op deze twee sites werd me aangeraden door Paul Ruven. En het blijkt dus een goede tip. Ik ben benieuwd wat eruit rolt.
// www.geboortejaarshirts.nl //
Vette prints met een geboortejaar naar keuze.
  dinsdag 23 november 2010 @ 22:59:20 #23
177948 Daskaar
cake or death?
pi_89075367
misschien lees ik er over heen, maar waar gaat het verhaal over in het kort?

echt benieuwd wat uit al de reacties op je verhaal komt! hou ons op de hoogte!
  woensdag 24 november 2010 @ 01:57:40 #24
211118 klaasdj
Juice by Tappy!
pi_89081123
-Jynx- Welke twee sites gaat het over?
Canada, the promised land!!! Places 2 be: West Michigan, New York State/Long Island (en city),
Washington, DC, Chicago.
American Studies, RuG met minor journalistiek.
  woensdag 24 november 2010 @ 08:46:37 #25
177948 Daskaar
cake or death?
pi_89082820
hee klaas, wattup homey?
zijn jullie ooit nog verder gegaan eigenlijk?
pi_89635502
Inmiddels hebben twee personen gereageerd naar aanleiding van het script dat ik ze toe zond. Beide profesionals in de filmindustrie. Met de ene heb ik al vrij veel contact gehad via mail, en met de andere enkele malen.
Het komt er op neer dat mijn schrijven niet erg profesioneel is, maar beide heren zien wel veel potentie in mijn verhaal. Ze hebben dan ook allebei aangegeven er graag mee aan de slag te gaan om het om te toveren tot een profesioneel en uitvoerbaar script. De man waarmee ik het minst contact heb gehad was nog maar op de helft, maar wist me toch al te vertellen dat hij er graag, na verdere kennis making, samen met mij mee aan de slag wilde.
Het ziet er dus vrij goed uit denk ik. Ik wacht nog even wat andere reacties op het script af, en ga dan kijken wat te doen. Ik kan het waarschijnlijk aan één van deze twee mensen verkopen, maar ik wil er eigenlijk zelf wel graag bij betrokken blijven.

@ Daskaar:
Ik zal hetzelfde verhaaltje afsteken als dat ik op de prikboreden heb gezet:

Nadat iemand voor ¤ 50.000 een bank berooft, gaat de gele sporttas waarin het geld zit -in real time- van hand tot hand. Het louter volgen van de persoon die op dat moment de tas in handen heeft, zorgt ervoor dat het onduidelijk blijft wie de volgende persoon wordt die de tas (weer) in bezit krijgt. Wanneer er echter een wissel van eigenaar plaats vindt, blijkt dit altijd logisch of ten minste begrijpelijk.

@ Klaasdj
Op de prikborden van http://filmstart.nl en http://nftvm.nl heb ik bovenstaande tekste gepost.
// www.geboortejaarshirts.nl //
Vette prints met een geboortejaar naar keuze.
  zaterdag 1 januari 2011 @ 12:05:12 #27
177948 Daskaar
cake or death?
pi_90704519
heb je nog wat gehoord in de tussentijd?

het is inderdaad een interessant concept dat je bedacht hebt, er is echt veel mee te doen!
succes nog!
  zaterdag 1 januari 2011 @ 18:47:39 #28
211118 klaasdj
Juice by Tappy!
pi_90716521
quote:
1s.gif Op woensdag 24 november 2010 08:46 schreef Daskaar het volgende:
hee klaas, wattup homey?
zijn jullie ooit nog verder gegaan eigenlijk?
Nee, dat is doodgebloed. Wel jammer.....
Canada, the promised land!!! Places 2 be: West Michigan, New York State/Long Island (en city),
Washington, DC, Chicago.
American Studies, RuG met minor journalistiek.
  zaterdag 1 januari 2011 @ 20:28:17 #29
177948 Daskaar
cake or death?
pi_90720124
quote:
9s.gif Op zaterdag 1 januari 2011 18:47 schreef klaasdj het volgende:

[..]

Nee, dat is doodgebloed. Wel jammer.....
ja daar leek t al heen te gaan. jammer inderdaad. hopen dat t jynx wel lukt!
pi_90866002
Ik heb nog wel wat reacties gehad. Allemaal wel positief. Maar de twee heren die ik eerder noemde lijken me wel het meest serieus. Vooral omdat ze profesionals zijn in de filmindustrie. We gaan zodoende een datum prikken om een keer met zijn drieen bij elkaar te komen om te kijken of we het project van de grond kunnen krijgen.
Ik ben erg benieuwd.
// www.geboortejaarshirts.nl //
Vette prints met een geboortejaar naar keuze.
  woensdag 5 januari 2011 @ 01:15:12 #31
271665 08gnoT.
Mwoooaahhh!!
pi_90866174
Gaaf zeg! Mijn droom is ook altijd geweest om een script verfilmd te krijgen. In de loop der jaren heel wat op papier gekregen, maar nooit mee naar een prof gestapt (wel zelf het een en ander verfilmd).

Ik ben heel benieuwd hoe dit afloopt!
[PAINT] Wat gebeurt er bij de formaties #1 -- #2 -- #3 -- #4 -- #5 -- #6 -- #7 -- #8 -- #9 -- #10
Steun de strijd voor een indianenforum!
  woensdag 5 januari 2011 @ 13:29:38 #32
9689 RedGuy
I'll Smash Glasses
pi_90878438
Klinkt als een grappig idee, hopelijk kan er iets uit komen.
The Most Incredible, Baby
  zondag 6 februari 2011 @ 12:37:46 #33
177948 Daskaar
cake or death?
pi_92405641
we zijn alweer een maand verder.
is er nieuws te melden, jynx?
ik kan me trouwens ook wel voorstellen dat je niet de behoefte hebt om een stel vreemden op een forum up to date te houden en op je vingers te hebben kijken de hele tijd.
dus voel je niet verplicht ofzo, tis van mijn kante oprechte interesse.
pi_92413160
Ik voel me niet verplicht hoor Dasklaar. Ik waardeer juist je intesse.
Er valt alleen nog weinig nieuws te melden. De afspraak met die twee heren staat voor komende donderdag op de planning. Eén van de twee was heel de maand januari nog bezig als producer voor een andere film. Vandaar dat we niet eerder hebben afgesproken. Misschien dat ik vrijdag dus wel weer meer nieuws heb.
// www.geboortejaarshirts.nl //
Vette prints met een geboortejaar naar keuze.
pi_94186303
Nou, het heeft even geduurd, maar ik heb toch weer wat te melden (voor degene die het interesseert). Het blijkt redelijk onmogelijk om met zijn drieen samen te komen. Telkens als er een afspraak staat krijgt er weer iemand een project of klus aangeboden. Dat is het lastige met zelfstandigen natuurlijk. Op dit moment zit één van de twee ook weer een maand in Indonesie. Maargoed, mijn gsm heb ik ook niet voor niks natuurlijk. Dus heb ik beide heren telefonisch gesproken.

Beide zijn ze nog altijd enthousiast. De een is relatief kort geleden afgestudeerd heeft heeft een eigen filmbedrijfje, en de ander is scriptschrijver en bezig met verschillende projecten waar ook aansprekende namen aan mee werken (Tygo Gernandt, Jim Bakkum). Deze tweede persoon heeft al redelijk wat gedaan en gemaakt, maar is nog op zoek naar zijn eerste echte bioscoop film. En daarvoor ziet hij in mijn verhaal blijkbaar enorme potentie.

Met hem heb ik afgesproken vanavond via Skype alles eens goed te bespreken. De bedoeling is nu dat we het script gaan herschrijven tot een goed verfilmbaar geheel, met hier en daar wat veranderingen, maar grotendeels zoals ik het verzonnen heb. En dat we een teaser gaan maken om investeerders te overtuigen geld in ons filmproject te stoppen. Nu is een teaser filmpje (dat uiteraard moddervet moet zijn) maken ook niet goedkoop, dus moeten we eerst daar weer financiën voor zien te vinden.

Het is nu dus een kwestie van bespreken hoe het verhaal precies moet gaan zijn en het vervolgens helemaal goed uitschrijven. En het vinden van budget (3000 - 5000 euro) om een vette teaser te maken. Mocht iemand dus nog potentiele geldschieters weten, let me know!
// www.geboortejaarshirts.nl //
Vette prints met een geboortejaar naar keuze.
  woensdag 16 maart 2011 @ 12:48:28 #36
9689 RedGuy
I'll Smash Glasses
pi_94187626
quote:
1s.gif Op woensdag 16 maart 2011 12:08 schreef -Jynx- het volgende:
Nou, het heeft even geduurd, maar ik heb toch weer wat te melden (voor degene die het interesseert). Het blijkt redelijk onmogelijk om met zijn drieen samen te komen. Telkens als er een afspraak staat krijgt er weer iemand een project of klus aangeboden. Dat is het lastige met zelfstandigen natuurlijk. Op dit moment zit één van de twee ook weer een maand in Indonesie. Maargoed, mijn gsm heb ik ook niet voor niks natuurlijk. Dus heb ik beide heren telefonisch gesproken.

Beide zijn ze nog altijd enthousiast. De een is relatief kort geleden afgestudeerd heeft heeft een eigen filmbedrijfje, en de ander is scriptschrijver en bezig met verschillende projecten waar ook aansprekende namen aan mee werken (Tygo Gernandt, Jim Bakkum). Deze tweede persoon heeft al redelijk wat gedaan en gemaakt, maar is nog op zoek naar zijn eerste echte bioscoop film. En daarvoor ziet hij in mijn verhaal blijkbaar enorme potentie.

Met hem heb ik afgesproken vanavond via Skype alles eens goed te bespreken. De bedoeling is nu dat we het script gaan herschrijven tot een goed verfilmbaar geheel, met hier en daar wat veranderingen, maar grotendeels zoals ik het verzonnen heb. En dat we een teaser gaan maken om investeerders te overtuigen geld in ons filmproject te stoppen. Nu is een teaser filmpje (dat uiteraard moddervet moet zijn) maken ook niet goedkoop, dus moeten we eerst daar weer financiën voor zien te vinden.

Het is nu dus een kwestie van bespreken hoe het verhaal precies moet gaan zijn en het vervolgens helemaal goed uitschrijven. En het vinden van budget (3000 - 5000 euro) om een vette teaser te maken. Mocht iemand dus nog potentiele geldschieters weten, let me know!
Probeer productiebedrijf Habbekrats eens, die komen dit jaar met hun 1e bioscoopfilm en hebben sowieso contact met een leuk stel acteurs.

www.habbekrats.nl
The Most Incredible, Baby
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')