In dat geval, schijt aan de stemwijzer en op geen van beide stemmen als het niet goed voelt.quote:Op maandag 24 mei 2010 19:24 schreef uniekhoorn het volgende:
[..]
Maar CDA?? Traditioneel, dat dan wel weer
Blanco stemmen heeft geen nut, ga dan gewoon van het mooie weer genieten.quote:Op maandag 24 mei 2010 19:23 schreef neen het volgende:
[..]
Die Balkenende is pas een heldmocht dat er bij mij uitkomen zou ik wel blanco stemmen. Maar goed, dat komt er toch nooit uit
En loveli loveli, weet jij al wat je gaat stemmen?quote:Op maandag 24 mei 2010 19:19 schreef loveli het volgende:
Goed onderwijs zorgt in de toekomst voor een goede economie. Investeren in het onderwijs is investeren in de toekomst. En de manier waarop... Tsja.
Voor mensen die de hele dag binnen zitten heeft blanco stemmen nu dus wel nut.quote:Op maandag 24 mei 2010 19:31 schreef sigme het volgende:
[..]
Blanco stemmen heeft geen nut, ga dan gewoon van het mooie weer genieten.
Het zal niet zo bedoeld zijn, maar toch lijken de verkiezingen me vooral gericht op in het kabinet komen. Dus ik kies voor een partij die ik in staat zie een land te besturen. PVV zal ongetwijfeld heel goed kunnen zeggen wat er mis is met het kabinet, ze doen niet anders, maar ik zou ze nooit de macht in handen willen geven om zelf beleid te mogen maken/geld te mogen verdelen. Dus stem ik niet op ze.quote:Op maandag 24 mei 2010 19:15 schreef sigme het volgende:
[..]
Van het eerste punt zou ik zeggen dat je ze meestal rigoureuze plannen zo snel niet voor elkaar hebben. Ikzelf zou kiezen wat ik juist acht, niet wat me uitkomt. Maar dat ik mijn persoonlijke keuze.
Het tweede punt vind ik principieel verkeerd. Je kiest geen kabinet; je kiest wie het kabinet gaat controleren. Niet wie de macht krijgt maar wie de macht controleert. Dat kan héél goed een partij zijn waarvan je niet zou willen dat ze de macht hadden. Die zijn zelfs heel vaak beter in die rol.
'Ze' (geen idee meer wie) willen studieschulden ook op je papiertje met schulden (weer geen idee hoe dat heet) laten zetten, om lenen onder studenten te ontmoedigen. Dat was kort voordat er een aantal partijen kwam met het idee dat de giftbeurs afschaffen wel een goed plan was.quote:Op maandag 24 mei 2010 19:17 schreef Mini_rulez het volgende:
-edit- Sorry voor het lange POL-verhaal.
Nope. Ik twijfel nogal. Mijn vraagstuk is 'stem ik op (iemand van) een kleine partij of een grote'. Dus stem ik strategisch of stem ik op basis van principes.quote:Op maandag 24 mei 2010 19:33 schreef sigme het volgende:
[..]
En loveli loveli, weet jij al wat wie je gaat stemmen?
En als voldoende werken en/of thuis wonen geen optie was? Zou je dan nog gaan studeren?quote:Op maandag 24 mei 2010 19:39 schreef Chicolate het volgende:
[..]
'Ze' (geen idee meer wie) willen studieschulden ook op je papiertje met schulden (weer geen idee hoe dat heet) laten zetten, om lenen onder studenten te ontmoedigen. Dat was kort voordat er een aantal partijen kwam met het idee dat de giftbeurs afschaffen wel een goed plan was.
Persoonlijk: ik krijg de kriebels van het idee dat ik moet lenen, het zou voor mij inhouden dat ik meer ga werken en mooi thuis blijf wonen.
Geld verdelen laat ik dan weer liever niet aan links over.quote:Op maandag 24 mei 2010 19:39 schreef Chicolate het volgende:
[..]
Het zal niet zo bedoeld zijn, maar toch lijken de verkiezingen me vooral gericht op in het kabinet komen. Dus ik kies voor een partij die ik in staat zie een land te besturen. PVV zal ongetwijfeld heel goed kunnen zeggen wat er mis is met het kabinet, ze doen niet anders, maar ik zou ze nooit de macht in handen willen geven om zelf beleid te mogen maken/geld te mogen verdelen. Dus stem ik niet op ze.
Ik ken mensen met een studieschuld van tussen een halve en een hele ton. Da's nogal een last op je schouders aan het begin van je loopbaan.quote:'Ze' (geen idee meer wie) willen studieschulden ook op je papiertje met schulden (weer geen idee hoe dat heet) laten zetten, om lenen onder studenten te ontmoedigen. Dat was kort voordat er een aantal partijen kwam met het idee dat de giftbeurs afschaffen wel een goed plan was.
Persoonlijk: ik krijg de kriebels van het idee dat ik moet lenen, het zou voor mij inhouden dat ik meer ga werken en mooi thuis blijf wonen.
BKR, Bureau Kredietregistratie.quote:Op maandag 24 mei 2010 19:39 schreef Chicolate het volgende:
()
'Ze' (geen idee meer wie) willen studieschulden ook op je papiertje met schulden (weer geen idee hoe dat heet) laten zetten, om lenen onder studenten te ontmoedigen. ()
Ik zou verdomd nog bijna op iemand van de SGP gaan stemmen. Maar ja, ik ben opgevoed met stemmen op de eerste-vrouw-op-de-lijst.quote:Op maandag 24 mei 2010 19:41 schreef loveli het volgende:
[..]
Nope. Ik twijfel nogal. Mijn vraagstuk is 'stem ik op (iemand van) een kleine partij of een grote'. Dus stem ik strategisch of stem ik op basis van principes.
Als jij dat signaal zinvol vindt, is het dat.quote:Op maandag 24 mei 2010 19:44 schreef P.F het volgende:
Heeft het zin om te stemmen om een signaal af te geven? Bijv zodat een partij voor het eerst een zetel haalt. ?
Ik persoonlijk wel. Ik weet dat ik met mijn studie een goede baan zal krijgen en mijn ouders hebben het ook ruim genoeg om mij te ondersteunen tijdens mijn studie als ik het zelf niet meer kan opbrengen. Maar ik weet niet hoe dat zou gaan in (grote) minder rijke gezinnen, waar die buffer er niet is. Ken mensen die nu, met bijbaantje, net aan hun studie kunnen betalen. Dat is dan al met een aanvullende beurs. Wat moeten die dan als de studiefinanciering wegvalt?quote:Op maandag 24 mei 2010 19:41 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
En als voldoende werken en/of thuis wonen geen optie was? Zou je dan nog gaan studeren?
Dat is dus precies waar de andere partijen bang voor zijn.
Dat weet je pas achteraf (behalve als je een glazen bol hebt).quote:Op maandag 24 mei 2010 19:44 schreef P.F het volgende:
Heeft het zin om te stemmen om een signaal af te geven? Bijv zodat een partij voor het eerst een zetel haalt. ?
Dieren voor de Arbeid?quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |