bron nu.nlquote:AMSTERDAM - Door een basale beveiligingsfout heeft een hacker het voor elkaar gekregen om met behulp van standaardtools toegang te krijgen tot de persoonlijke informatie van 168.000 reizigers in het openbaar vervoer.
De website www.ervaarhetov.nl van de provincies Gelderland, Overijssel en Flevoland wordt ingezet om mensen warm te maken voor het openbaar vervoer.
Via de website wordt ook een persoonlijke OV-chipkaart aangeboden. Alle aanvragen worden centraal geregistreerd in een database van de provincies.
Basaal lek
Via een fout in de website is het voor onbevoegden mogelijk om met de database te communiceren. Zo kunnen gegevens worden uitgelezen, aangepast of verwijderd. Een hacker met de naam ins3ct3d tipte de redactie van Webwereld via een video, waarin wordt gedemonstreerd hoe de persoonlijke gegevens van een freelance journalist uit de database komen.
De zwakheid is met standaard hulpmiddelen te misbruiken, waardoor iemand met relatief weinig technische kennis toch misbruik van het lek kan maken.
Ook blijken de problemen langer in de site aanwezig te zijn, waardoor het niet bekend is of ook kwaadwillende hackers misbruik hebben gemaakt. Ins3ct3d heeft tijdens zijn onderzoek geen indicaties gekregen dat de aanval werd opgemerkt.
Minister naar de kamer
De provincie Gelderland erkent het lek en belooft beterschap. De website is van internet afgehaald tot er een oplossing voor de problemen bestaat. Voor de Socialistische Partij is het probleem aanleiding om verkeersminister Eurlings vanmiddag naar het parlement te roepen.
Zij willen dat de privacy van de OV-chipkaart voor eens en voor altijd goed wordt geregeld en er een veiligere kaart komt.
Dat is waarschijnlijk geheel wederzijds.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 15:02 schreef bijdehand het volgende:
Gatverdamme, wat kots ik op deze overheid.
Dan komt straks het rekeningrijden, zelfde verhaal.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 14:54 schreef BasEnAad het volgende:
Maar goed dat ik geen OV meer heb, ik wil niet zo afhankelijk zijn van de overheid.
Boeit me niks. Ze kunnen me niets makenquote:Op dinsdag 18 mei 2010 15:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat is waarschijnlijk geheel wederzijds.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Om aan te geven hoe hoog Erdogan het moederschap acht, gaf hij een voorbeeld uit de praktijk. ''Ik kuste wel eens de voeten van mijn moeder omdat ze naar het paradijs roken. Zij wierp me dan een zedige blik toe en huilde soms.''
Ja helaas. Maar ik blijf hopen dat de overheid het licht een keer gaat zien.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 15:04 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Dan komt straks het rekeningrijden, zelfde verhaal.
Dat hebben ze al en het licht is dat ze alles van u willen bijhouden en daarmee denken efficiency slagen te kunnen maken.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 15:10 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Ja helaas. Maar ik blijf hopen dat de overheid het licht een keer gaat zien.
quote:Op dinsdag 18 mei 2010 15:10 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Ja helaas. Maar ik blijf hopen dat de overheid het licht een keer gaat zien.
Ben je mal, joh. Dit was een klein foutje waar onze overheid van heeft kunnen leren. Maar maak je over het EPD en de vingerafdrukdatabase maar geen zorgen. Die zijn op en top beveiligd.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 17:07 schreef McKillem het volgende:
Dit is precies de reden waarom er helemaal niets in centrale databases moet.
Nou is het OV-Data die door 1 of andere oepsie op straat ligt, de volgende keer je hele leven inclusief het EPD waarin staat dat je genitale wratten hebt, en dat vingerafdrukje dat je moest afstaan om veiligheidsoverwegingen.
Waarom krijg ik visioenen van USB sticks.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 18:46 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Ben je mal, joh. Dit was een klein foutje waar onze overheid van heeft kunnen leren. Maar maak je over het EPD en de vingerafdrukdatabase maar geen zorgen. Die zijn op en top beveiligd.
het is ongelooflijk dat er nog steeds mensen zijn die dit niet onderkennen.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 17:51 schreef Revolution-NL het volgende:
Dat dit nieuws is
Dit is DE reden waarom centrale databases zo ongelooflijk gevaarlijk zijn voor de bevolking.
Ach je hebt toch niets te verbergen.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 20:41 schreef macca728 het volgende:
[..]
het is ongelooflijk dat er nog steeds mensen zijn die dit niet onderkennen.
wat is het nut van deze database ?quote:Op dinsdag 18 mei 2010 20:50 schreef Stokkie_ het volgende:
Ooh jee, die kerel die ingebroken heeft is toch gewoon schuldig als inbreker? Jezus, als er een fysieke kraak bij een politibureau gedaan zou worden zou het net zo erg zijn als dit. Echter moeten we allemaal zeuren dat het aan de veiligheid ligt wanneer het bij een website gebeurt! Mensen, denk na, diegene die dit gedaan heeft is crimineel! en moet gewoon vervolgd worden als een grote inbreker!! Maar nee, we zien Ins3ct3d als een grote held, hij heeft het voor elkaar gekregen om onze gegevens te stelen! Mensen, wordt wakker, we leven in een digitaal tijdperk en dat gaat niet meer veranderen. Je voordeur ligt op het internet.
Het algemeen belang bij van de effectiviteit van deze databases is veel groter dan een crimineel die mogelijk inbreekt.
De juiste informatie onder de klik van een knop beschikbaar hebben? Wat is daar niet nuttig aan? Geen kas medewerkers o.i.d. die een salaris hoeven te ontvangen om jou van die informatie te voorzien.quote:
Welke informatie ?? Wat mijn BSN nummer is ??? Wat heeft een OV bedrijf daar mee te maken ?quote:Op dinsdag 18 mei 2010 20:55 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
De juiste informatie onder de klik van een knop beschikbaar hebben? Wat is daar niet nuttig aan? Geen kas medewerkers o.i.d. die een salaris hoeven te ontvangen om jou van die informatie te voorzien.
Als zij er niets mee te maken hebben, hebben ze je BSN nummer ook niet. Tevens, als je iets te verbergen hebt, kan je het dan beter niet, niet doen? Vergeet ook even niet dat gestolen informatie niet tegen je gebruikt kan worden. Zou dat wel zo zijn dan kan ik ook bij jou inbreken om eens lekker mee te kijken wat je doet. Huis of internet is daar geen verschil, beide is privé informatie.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:03 schreef macca728 het volgende:
[..]
Welke informatie ?? Wat mijn BSN nummer is ??? Wat heeft een OV bedrijf daar mee te maken ?
Hij wijst gewoon de overheid op het gevaar van het opslaan van privacy gegevens.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:07 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Als zij er niets mee te maken hebben, hebben ze je BSN nummer ook niet. Tevens, als je iets te verbergen hebt, kan je het dan beter niet, niet doen? Vergeet ook even niet dat gestolen informatie niet tegen je gebruikt kan worden. Zou dat wel zo zijn dan kan ik ook bij jou inbreken om eens lekker mee te kijken wat je doet. Huis of internet is daar geen verschil, beide is privé informatie.
Deze hacker had gewoon eerlijk het bedrijf in moeten lichten, maar nee. Beter lekker bekend maken in de media voor zijn eigen gewin met de kans dat andere wel kwaadwillenden ook nog eens even hetzelfde doen voordat het lek gedicht is.
Het ligt feitelijk aan de veiligheid, laten we daar even heel duidelijk over blijven. De rest van je mening over dit onderwerp daargelaten.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 20:50 schreef Stokkie_ het volgende:
Ooh jee, die kerel die ingebroken heeft is toch gewoon schuldig als inbreker? Jezus, als er een fysieke kraak bij een ov-kantoor gedaan zou worden zou het net zo erg zijn als dit. Echter moeten we allemaal zeuren dat het aan de veiligheid ligt wanneer het bij een website gebeurt! Mensen, denk na, diegene die dit gedaan heeft is crimineel! en moet gewoon vervolgd worden als een grote inbreker!! Maar nee, we zien Ins3ct3d als een grote held, hij heeft het voor elkaar gekregen om onze gegevens te stelen! Mensen, wordt wakker, we leven in een digitaal tijdperk en dat gaat niet meer veranderen. Je voordeur ligt op het internet.
Het algemeen belang bij de effectiviteit van deze databases is veel groter dan een crimineel die 'opzettelijk' mogelijk inbreekt.
Goed, we leven duidelijk in een ander tijdperk. Ik leef in een democratie, jij niet? En, mijn BSN wat wil je daar mee doen? Tevens moeten die mensen het zelf opgegeven hebben op die site want BSN nummers van mensen kunnen niet zomaar opgevraagd worden.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:12 schreef macca728 het volgende:
[..]
Hij wijst gewoon de overheid op het gevaar van het opslaan van privacy gegevens.
Ga 1984 maar eens lezen. Denk maar wat iemand als Adolf Hitler er mee had kunnen doen
Deze site sloeg wel BSN nummers op, terwijl ze daar niets mee van doen hebben.
quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:07 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Deze hacker had gewoon eerlijk het bedrijf in moeten lichten, maar nee. Beter lekker bekend maken in de media voor zijn eigen gewin met de kans dat andere wel kwaadwillenden ook nog eens even hetzelfde doen voordat het lek gedicht is.
Ja, want deze site heeft het bewust open laten staan. Net als Alle baken waar ooit ingebroken is, deze hebben alle bewust de deur open laten staan.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:27 schreef McKillem het volgende:
[..]
Het ligt feitelijk aan de veiligheid, laten we daar even heel duidelijk over blijven. De rest van je mening over dit onderwerp daargelaten.
Je moet PER DEFINITIE deugdelijke beveiliging hebben op alles wat ook maar het MINSTE te maken heeft met prive data, en moet niet op een houwtje touwtje manier te verkrijgen zijn door boer hamsen met zijn iPod touch.
Dat is gewoon hetzelfde als de kluis van een bank uit het gebouw takelen, op straat zetten, de kleusdeur op een kier zetten, en vervolgens de bevolking de schuld geven voor het stelen van het geld en je verbergen achter het feit dat de bevolking iets doet wat niet mag.
Je moet er altijd van uit gaan dat mensen gaan proberen in te breken. Altijd.
slaap verder, zei vader Dreesquote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:30 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Goed, we leven duidelijk in een ander tijdperk. Ik leef in een democratie, jij niet? En, mijn BSN wat wil je daar mee doen? Tevens moeten die mensen het zelf opgegeven hebben op die site want BSN nummers van mensen kunnen niet zomaar opgevraagd worden.
Gevaar is er niet, echt niet. Strafbaarheid wel. Denk je echt dat er 1 nu aan de macht komt en ons allemaal beïnvloed als Adolf? dan ligt de schuld wel bij ons zelf dat wij dat toelaten.
Bij een persoonlijke ov-chipkaart wordt de kaart van een reiziger gekoppeld aan zijn identiteit, dus aan zijn BSN.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:30 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Goed, we leven duidelijk in een ander tijdperk. Ik leef in een democratie, jij niet? En, mijn BSN wat wil je daar mee doen? Tevens moeten die mensen het zelf opgegeven hebben op die site want BSN nummers van mensen kunnen niet zomaar opgevraagd worden.
Oh ja. Ik was even vergeten dat we Hitler destijds een persoonlijke uitnodiging hebben gestuurd.quote:Gevaar is er niet, echt niet. Strafbaarheid wel. Denk je echt dat er 1 nu aan de macht komt en ons allemaal beïnvloed als Adolf? dan ligt de schuld wel bij ons zelf dat wij dat toelaten.
Nee nog ff, de overheid heeft het bewust slecht met jou voort. De overheid waar jij voor gekozen hebt. Sorry maar dit is nieuws, niet niburu.nl.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:32 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Nee nou wordt ie mooi. Wat jij nu doet is een typisch voorbeeld van shooting the messenger. De hacker zou met niemand contact hoeven opnemen, omdat de overheid dat soort dingen zelf hoort te regelen. De overheid is hiervoor verantwoordelijk, en ze hebben voor de zoveelste keer gefaald. Dat is waar het hier om gaat.
Nee de overheid wil jou helpen, keep dreaminquote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:36 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Nee nog ff, de overheid heeft het bewust slecht met jou voort. De overheid waar jij voor gekozen hebt. Sorry maar dit is nieuws, niet niburu.nl.
Einde discussie voor mij hier, hoop dat sommige mij zien als nuchter denkend mens.
Ik heb de overheid niet gekozen, ik heb voor een van de velen groepjes ambtenaren binnen een bepaald gedeelte van de overheid gekozen. Diezelfde overheid bestaat uit mensen, en mensen hebben het vooral goed voor met zichzelf. Wat denk je nou, dat de hele overheid één groot bovenmenselijk bolwerk is van dienstzaamheid en zuiver altruïsme?quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:36 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Nee nog ff, de overheid heeft het bewust slecht met jou voort. De overheid waar jij voor gekozen hebt. Sorry maar dit is nieuws, niet niburu.nl.
Yep, dat is ook mijn enige belang, het dienen van het Algemeen belang. Ik hoop dat jij dat ook doet.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:40 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Ik heb de overheid niet gekozen, ik heb voor een van de velen groepjes ambtenaren binnen een bepaald gedeelte van de overheid gekozen. Diezelfde overheid bestaat uit mensen, en mensen hebben het vooral goed voor met zichzelf. Wat denk je nou, dat de hele overheid één groot bovenmenselijk bolwerk is van dienstzaamheid en zuiver altruïsme?Wake up.
Niet veel, me dunkt. Stick with your day job.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:36 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Einde discussie voor mij hier, hoop dat sommige mij zien als nuchter denkend mens.
Wat heeft het al dan niet bewust open laten te maken met de discussie en het feit dat de beveiliging gewoon moet kloppen?quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:34 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Ja, want deze site heeft het bewust open laten staan. Net als Alle baken waar ooit ingebroken is, deze hebben alle bewust de deur open laten staan.
Sorry hoor, mijn mening verander niet meer. Maar mijn laatste stelling: een crimineel blijft een crimineel. Dat veiligheid verbeterd moet worden, natuurlijk! maar de inbreker is hier fout.
quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:30 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Goed, we leven duidelijk in een ander tijdperk. Ik leef in een democratie, jij niet? En, mijn BSN wat wil je daar mee doen? Tevens moeten die mensen het zelf opgegeven hebben op die site want BSN nummers van mensen kunnen niet zomaar opgevraagd worden.
Gevaar is er niet, echt niet. Strafbaarheid wel. Denk je echt dat er 1 nu aan de macht komt en ons allemaal beïnvloed als Adolf? dan ligt de schuld wel bij ons zelf dat wij dat toelaten.
quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:36 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Nee nog ff, de overheid heeft het bewust slecht met jou voort. De overheid waar jij voor gekozen hebt. Sorry maar dit is nieuws, niet niburu.nl.
Einde discussie voor mij hier, hoop dat sommige mij zien als nuchter denkend mens.
Er is niet één waarheid, en ook niet één algemeen belang. Hitler dacht ook vanuit het algemeen belang van de mens, net als vele anderen. Mensen zijn gestorven uit naam van het algemeen belang van een ander.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:43 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Yep, dat is ook mijn enige belang, het dienen van het Algemeen belang. Ik hoop dat jij dat ook doet.
Wat is het algemeen belang? Juist, het belang van de bevolking. Dus ook mijn belang, en het belang van diegene die waarde hechten aan hun privacy.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:43 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Yep, dat is ook mijn enige belang, het dienen van het Algemeen belang. Ik hoop dat jij dat ook doet.
Hacken == doelbewust inbreken!!! wat is daar zo moeilijk aan te begrijpen. Als iemand bij het gemeentehuis inbreekt en al jou dossiers steelt is hij toch ook schuldig!!quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:50 schreef Ame_thyst het volgende:
[..]
![]()
Precies, aan een BSN nummer alleen heb je niets, maar als iemand een website hacked waar achterelkaar een BSN nummer, naam, woonplaats staat kan deze informatie makkelijk gebruikt worden voor identiteit diefstal.
Nu wil ik niet insinueren dat dit in het huidige geval gebeurd is maar zou me helemaal niets verbazen.
De kans op een nieuwe "Adolf" in de vorm van een persoon is klein. Wereldwijde corporaties zijn waar we tegenwoordig bang voor moeten worden.
In tegenstelling tot een gemeentehuis, is er tussen de data op een computer en de buitenwereld wel iets meer te zetten dan een thermopane ruitje en een archiefkast.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 22:01 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Hacken == doelbewust inbreken!!! wat is daar zo moeilijk aan te begrijpen. Als iemand bij het gemeentehuis inbreekt en al jou dossiers steelt is hij toch ook schuldig!!
Beveiliging moet zo goed mogelijk, natuurlijk. Maar de hacker kan de gehackte gegevens of methode niet bekend maken, hij is dan de strafbare dief. Doet hij er niks mee, en werkt hij volledig mee om de fout te verhelpen, prima.
Mja, een titanium muur van 10m dik om elk gemeentehuis, met maar 1 deur en 20 bewakers gaat ook prima werken. Twijfel daar niet aan. Is dat kostentechnisch interessant? nee, diegene die inbreekt is toch strafbaar. Digitaal veilig maken is niet net zo makkelijk, is zelfs zo goed als onmogelijk zolang mensen proberen binnen te komen. Net zoals bij een gemiddeld fysiek complex.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 22:08 schreef McKillem het volgende:
[..]
In tegenstelling tot een gemeentehuis, is er tussen de data op een computer en de buitenwereld wel iets meer te zetten dan een thermopane ruitje en een archiefkast.
Inbreken kan je op digitaal niveau nagenoeg onmogelijk maken.
Daar gaat je vergelijking dus gewoon spaak.
Deugdelijke software is vele malen goedkoper, en dan heb je eenzelfde titanium muur, alleen dan in digitale vorm.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 22:12 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Mja, een titanium muur van 10m dik om elk gemeentehuis, met maar 1 deur en 20 bewakers gaat ook prima werken. Twijfel daar niet aan. Is dat kostentechnisch interessant? nee, diegene die inbreekt is toch strafbaar. Digitaal veilig maken is niet net zo makkelijk, is zelfs zo goed als onmogelijk zolang mensen proberen binnen te komen. Net zoals bij een gemiddeld fysiek complex.
Waar haal je de kennis vandaan dat dit wel kan? Met je goede visie, en perfecte kennis, verbeter a.u.b. de hele wereld en laat iedere website weten hoe het wel moet. Da's nou proper algemeen belang.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 22:19 schreef McKillem het volgende:
[..]
Deugdelijke software is vele malen goedkoper, en dan heb je eenzelfde titanium muur, alleen dan in digitale vorm.
Dus wederom een erg banale vergelijking.
Ik dacht dat ik daar goed in was, maar zo extreem doe ik ze zelf niet.
En hoezo is je data veilig maken onmogelijk? Waar haal je dat weg en waar baseer je dat op? Welke kennis heb je om dat te stoelen?
Mijn god, geef jij je mening ook al over zaken waar je al helemaal geen verstand van hebt?quote:Op dinsdag 18 mei 2010 22:19 schreef McKillem het volgende:
[..]
Deugdelijke software is vele malen goedkoper, en dan heb je eenzelfde titanium muur, alleen dan in digitale vorm.
Dus wederom een erg banale vergelijking.
Ik dacht dat ik daar goed in was, maar zo extreem doe ik ze zelf niet.
Och hier, onze beveiliger in spé weet wel even hoe je data beveiligd dat echt volgens jou nooit te achterhalen is voor derden.quote:En hoezo is je data veilig maken onmogelijk? Waar haal je dat weg en waar baseer je dat op? Welke kennis heb je om dat te stoelen?
Trek je niets aan van die troll joh. Die gast heeft gewoon een verweekte grijze massa door teveel drugsgebruikquote:Op dinsdag 18 mei 2010 22:21 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Waar haal je de kennis vandaan dat dit wel kan? Met je goede visie, en perfecte kennis, verbeter a.u.b. de hele wereld en laat iedere website weten hoe het wel moet.
Daag, nu ben ik uit.
Voor invloeden van buitenaf is iets prima te beveiligen.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 22:36 schreef servus_universitas het volgende:
Data kun je niet 100% beveiligen, maar wat ik over deze hack gelezen heb had het in dit geval wel eenvoudig voorkomen kunnen worden. Maar het meest zorgelijke vind ik de manier waarop dit soort berichtgeving maar lichtelijk aan de oppervlakte komt en vervolgens weer in de vergetelheid raakt. Er wordt alweer heftig campagne gevoerd, met de gebruikelijke stokpaardjes, terwijl dit soort incidenten op termijn wel eens voor een heel vervelende toekomst kunnen zorgen.
Weet jij wat smaad/laster is?quote:Op dinsdag 18 mei 2010 22:24 schreef Topmodelz het volgende:
[..]
Trek je niets aan van die troll joh. Die gast heeft gewoon een verweekte grijze massa door teveel drugsgebruik
Daar doelde ik ook met name op.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 22:58 schreef McKillem het volgende:
[..]
Voor invloeden van buitenaf is iets prima te beveiligen.
Iemand die legitiem toegang heeft tot de data en de positie misbruikt voor de acquisitie er van natuurlijk niet, maar dat is gelijk een heel ander verhaal imho.
Weet jij wat begrijpend lezen en discussiëren op inhoud is?quote:
Weet jij dat wel dan?quote:Op woensdag 19 mei 2010 00:45 schreef Topmodelz het volgende:
[..]
Weet jij wat begrijpend lezen en discussiëren op inhoud is?
Tegen een fysieke kraak is het alleen een stuk makkelijker beveiligen. Onzinpunt wat je maakt dus.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 20:50 schreef Stokkie_ het volgende:
Ooh jee, die kerel die ingebroken heeft is toch gewoon schuldig als inbreker? Jezus, als er een fysieke kraak bij een ov-kantoor gedaan zou worden zou het net zo erg zijn als dit
Omdat onze gegevens via internet bereikbaar zijn voor kwaadwillenden. Is toch echt een compleet ander verhaal.quote:Echter moeten we allemaal zeuren dat het aan de veiligheid ligt wanneer het bij een website gebeurt!
Met wat standaardtools waarmee veel mensen hetzelfde konden doen.quote:Mensen, denk na, diegene die dit gedaan heeft is crimineel! en moet gewoon vervolgd worden als een grote inbreker!! Maar nee, we zien Ins3ct3d als een grote held, hij heeft het voor elkaar gekregen om onze gegevens te stelen!
Het zal wel moeten veranderen, want de risico's zijn onaanvaardbaar en zullen de geloofwaardigheid van de staat aantasten.quote:Mensen, wordt wakker, we leven in een digitaal tijdperk en dat gaat niet meer veranderen. Je voordeur ligt op het internet.
Je hebt echt geen idee waar je over lult.quote:Het algemeen belang bij de effectiviteit van deze databases is veel groter dan een crimineel die 'opzettelijk' mogelijk inbreekt.
Gestolen informatie kan worden misbruikt en gemanipuleerde informatie kan altijd tegen je worden gebruikt. Welk punt probeer je te maken?quote:Op dinsdag 18 mei 2010 21:07 schreef Stokkie_ het volgende:
[..]
Als zij er niets mee te maken hebben, hebben ze je BSN nummer ook niet. Tevens, als je iets te verbergen hebt, kan je het dan beter niet, niet doen? Vergeet ook even niet dat gestolen informatie niet tegen je gebruikt kan worden. Zou dat wel zo zijn dan kan ik ook bij jou inbreken om eens lekker mee te kijken wat je doet.
Niet-versleutelde informatie die via internet wordt verzonden valt niet onder het briefgeheim.quote:Huis of internet is daar geen verschil, beide is privé informatie.
Zodat we weten hoe onzorgvuldig men met deze kostbare informatie omgaat. Publiek belang.quote:Deze hacker had gewoon eerlijk het bedrijf in moeten lichten, maar nee. Beter lekker bekend maken in de media voor zijn eigen gewin met de kans dat andere wel kwaadwillenden ook nog eens even hetzelfde doen voordat het lek gedicht is.
Dat is niet zo. De enige manier om iets 100% te beveiligen is door de informatie via een gesloten systeem te versturen.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 22:58 schreef McKillem het volgende:
[..]
Voor invloeden van buitenaf is iets prima te beveiligen.
Je vergeet de mogelijkheid van een minder welwillende overheid dan de huidige. Gerrit vd Veen heeft in de tweede wereldoorlog niet het bevolkingsregister in de hens gestoken omdat ie een architectonisch statement wilde maken.quote:Iemand die legitiem toegang heeft tot de data en de positie misbruikt voor de acquisitie er van natuurlijk niet, maar dat is gelijk een heel ander verhaal imho.
quote:Eurlings: privacy ov-chipkaart gewaarborgd
DEN HAAG - De privacy van gebruikers van een ov-chipkaart is goed geborgd. Dat heeft demissionair verkeersminister Camiel Eurlings woensdag gezegd in een debat in de Tweede Kamer.
De bewindsman reageerde op een motie die werd ingediend door VVD-Kamerlid Charlie Aptroot. Die wil dat reisgegevens minder lang in bestanden worden opgeslagen.
Om de kosten van een reis met het openbaar vervoer in kaart te brengen, moeten reizigers in- en uitchecken. De gegevens daarvan worden zeven jaar opgeslagen, een eis van de Belastingdienst. Per motie wil Aptroot die periode verlagen tot twee maanden.
Door reisbewegingen te registreren kunnen vervoeraanbieders arrangementen op maat bieden, schetste Eurlings. Hij wil hun die mogelijkheid niet ontnemen. Als reizigers niet willen dat hun gegevens voor dat doel beschikbaar komen voor vervoerders, dan kunnen ze dat bij hun aanvraag aanvinken. (ANP)
Quequote:De gegevens daarvan worden zeven jaar opgeslagen, een eis van de Belastingdienst.
Nou die optie heb ik niet gezien toen in die van mij aanvroeg (ov-studentenmeuk)quote:Als reizigers niet willen dat hun gegevens voor dat doel beschikbaar komen voor vervoerders, dan kunnen ze dat bij hun aanvraag aanvinken.
Vooral aangezien die informatie nu ook niet beschikbaar is (of haalt de belastinginspecteur al mijn volle strippenkaarten uit de papiercontainer?)quote:Op donderdag 20 mei 2010 16:17 schreef Ame_thyst het volgende:
CDA![]()
[..]
Que![]()
Wat heeft de Belastingdienst in vredesnaam te zoeken in reizigersinformatie ?
[..]
Nee, ook bij de NS ben ik de optie niet tegengekomen. Maar je kunt wel een brief sturen ("bij deze maak ik bezwaar tegen het verwerken van afgeleide reisgegevens, zoals reisfrequentie, voorkeurstations en -trajecten"). Ik kreeg van de NS netjes een brief terug dat ze mijn bezwaar hebben ontvangen en mijn gegevens niet meer zullen gebruiken.quote:Nou die optie heb ik niet gezien toen in die van mij aanvroeg (ov-studentenmeuk)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |