quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:25 schreef karr-1 het volgende:
Tsja zolang er nog mensen zijn die internet niet begrijpen blijf je dit houden.
Dit was een andere rechtzaak, een waarin FTD dus niet eens mocht veweren. Arnie ging naar rechter met verhaal en zonder hoor en wederhoor komt er een vonnis.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:27 schreef ukga het volgende:
Deze rechtzaak is toch al geweest of FTD het wel of niet mag?
en ze bestaan nog steeds van de rechter, ze moesten alleen de nzb knop weghalen.
dus arnie moet zn tering bek houden met zn kut film
mijn gedachtequote:Op woensdag 12 mei 2010 16:27 schreef ukga het volgende:
Deze rechtzaak is toch al geweest of FTD het wel of niet mag?
en ze bestaan nog steeds van de rechter, ze moesten alleen de nzb knop weghalen.
dus arnie moet zn tering bek houden met zn kut film
Hoi Timquote:
Dit keer was het niet Brein maar EyeWorks.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:32 schreef Skull-splitter het volgende:
Kunnen we brein niet voor de rechter dagen voor het onrechtmatig inperken van keuzevrijheid?
Ik vond die majoor wel lekker eigenlijk, die zou ik ook doen.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:34 schreef Brax het volgende:
Weetje wie pas een klootzak is?
[ afbeelding ]
Jack!
Alleen..in Nederland is films downloaden gewoon toegestaan.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:34 schreef Telates het volgende:
Geef hem eens ongelijk. Ik zou er ook nogal nijdig van worden als mijn film zomaar door iedereen gedownload werd. Dan zou ik er ook alles aan doen om dat tegen te gaan.
Een rechter geeft hem nu gelijk. Wordt dan boos op die rechter in plaats van op Reinout, die hier moreel natuurlijk gelijk heeft.
Laten we die film dan gewoon dood zwijgen, het is toch een klote filmquote:Op woensdag 12 mei 2010 16:27 schreef Stefan het volgende:
Maar dat vonnis zegt dus dat we het hier eigenlijk niet eens over Komt een Vrouw bij de Dokter mogen hebben zonder toestemming van EyeWorks.
1 miljoen labiele huisvrouwen, dus gedownload door 1 miljoen laffe huismannen die anders er niet op mogen.quote:
quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:29 schreef Stefan het volgende:
[..]
Dit was een andere rechtzaak, een waarin FTD dus niet eens mocht veweren. Arnie ging naar rechter met verhaal en zonder hoor en wederhoor komt er een vonnis.
je hebt gore tepels.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:36 schreef Stefan het volgende:
[..]
1 miljoen labiele huisvrouwen, dus gedownload door 1 miljoen laffe huismannen die anders er niet op mogen.
Ja, verwijdering van de knop was de absolute doodsteekquote:
Gewoon Koala FTD gebruiken, heb je je knop weer terug.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:44 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ja, verwijdering van de knop was de absolute doodsteek
precies, ik heb precies 3 minuten zonder nzb knop gezetenquote:Op woensdag 12 mei 2010 16:45 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Gewoon Koala FTD gebruiken, heb je je knop weer terug.
Besides, weinig alternatieven.
Waar denk je dat ik mee werk. Daarom is dit ook zo'n kneuzen actie van iemand die ik hoger ingeschat had maar blijkbaar een volslagen idioot is.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:45 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Gewoon Koala FTD gebruiken, heb je je knop weer terug.
Besides, weinig alternatieven.
reinout oerlemans hoog inschatten? Dat is zowat de grootste kutmongool die er rondloopt.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:51 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Waar denk je dat ik mee werk. Daarom is dit ook zo'n kneuzen actie van iemand die ik hoger ingeschat had maar blijkbaar een volslagen idioot is.
Daarom heeft hij een miljoenenbedrijf en hangen wij wat op Fok rondquote:Op woensdag 12 mei 2010 16:53 schreef Turmoil het volgende:
[..]
reinout oerlemans hoog inschatten? Dat is zowat de grootste kutmongool die er rondloopt.
Ik moet nog maareens zien of hij mijn aantal posts ooit nog inhaalt!quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:54 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Daarom heeft hij een miljoenenbedrijf en hangen wij wat op Fok rond
Mensen naaien?quote:
quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:57 schreef MaskOfSanity het volgende:
[..]
Ik moet nog maareens zien of hij mijn aantal posts ooit nog inhaalt!
Nou, wat een prestatie.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:54 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Daarom heeft hij een miljoenenbedrijf en hangen wij wat op Fok rond
Jij en ik kunnen de programma's bagger vinden, maar je kan niet ontkennen dat een groot deel van het Nederlandse publiek daar schijnbaar anders over denkt. In dat opzicht doet hij het beter als onsquote:Op woensdag 12 mei 2010 17:10 schreef Turmoil het volgende:
[..]
Nou, wat een prestatie.Alle shit die ie heeft geproduceerd is bagger, evenals alle programma's waar ie ooit aan heeft meegewerkt.
Het is opzich nog wel een prestatie om zoveel aids te verspreiden in medialand en er nog miljonair mee te worden ook.quote:Op woensdag 12 mei 2010 17:10 schreef Turmoil het volgende:
[..]
Nou, wat een prestatie.Alle shit die ie heeft geproduceerd is bagger, evenals alle programma's waar ie ooit aan heeft meegewerkt.
dan wij...quote:Op woensdag 12 mei 2010 17:12 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Jij en ik kunnen de programma's bagger vinden, maar je kan niet ontkennen dat een groot deel van het Nederlandse publiek daar schijnbaar anders over denkt. In dat opzicht doet hij het beter als ons
Right. Je bedoelt die NZB knop rechtsboven die ik nog steeds heb?quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:44 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ja, verwijdering van de knop was de absolute doodsteek
Koalasearch ?quote:Op woensdag 12 mei 2010 17:56 schreef KingOfMars het volgende:
[..]
Right. Je bedoelt die NZB knop rechtsboven die ik nog steeds heb?
Niet zo dramatisch doen.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:27 schreef Stefan het volgende:
Maar dat vonnis zegt dus dat we het hier eigenlijk niet eens over Komt een Vrouw bij de Dokter mogen hebben zonder toestemming van EyeWorks.
Dit is wel erg kort door de bocht, ik ruik het rubber en hoor de banden nog gieren .....quote:Op woensdag 12 mei 2010 18:32 schreef zovty het volgende:
[..]
Niet zo dramatisch doen.
Je mag niet linken naar bestanden met die bestandsnaam, dat is wat het vonnis zegt. En terecht. Het is zijn intelectueel eigendom, hij mag bepalen hoe hij het verspreidt. Reinout heeft er voor gekozen om het niet gratis via usenet te doen, maar tegen betaling in bioscopen en later waarschijnlijk tegen betalen op dvd/blu-ray te verspreiden. Zijn spullen, zijn recht.
Niet zo miepen, onterechte klacht.
Er wordt helemaal niet gelinkt, alleen de bestandsnaam staat er.quote:Op woensdag 12 mei 2010 18:32 schreef zovty het volgende:
[..]
Niet zo dramatisch doen.
Je mag niet linken naar bestanden met die bestandsnaam, dat is wat het vonnis zegt. En terecht. Het is zijn intelectueel eigendom, hij mag bepalen hoe hij het verspreidt. Reinout heeft er voor gekozen om het niet gratis via usenet te doen, maar tegen betaling in bioscopen en later waarschijnlijk tegen betalen op dvd/blu-ray te verspreiden. Zijn spullen, zijn recht.
Niet zo miepen, onterechte klacht.
Dat wordt een ban meneertje dataquote:Op woensdag 12 mei 2010 19:05 schreef MrData het volgende:
[..]
Er wordt helemaal niet gelinkt, alleen de bestandsnaam staat er.
Komt.een.vrouw.bij.de.dokter.2009.720p.BluRay.DTS.x264-CtrlHD
Nu zou FOK dit ook weg moeten halen?
mijn dvd database gaat tot 14 juni en ik zie hem er neit bijstaanquote:
ik heb hem al gekocht dus downloaden uit wraak heeft geen nutquote:Op woensdag 12 mei 2010 19:26 schreef ukga het volgende:
gewoon uit haat ga ik deze film downloaden en 20 x branden en uitdelen bij het bejaarden tehuis van me oma![]()
Daar denkt de rechter toch anders over, en aangezien hij er kennelijk voor geleerd heeft en jij alleen maar een Fok!accountje hebt geloof ik hem nog even als je het goed vindt.quote:Op woensdag 12 mei 2010 18:50 schreef Jian het volgende:
Dit gaat helemaal niet om "Arnie" die moet lekker doen wat ie niet laten kan !
Hier wordt door een rechter een Ex parte (geen wederhoor dus) toegelaten, een procedure die normaliter alleen wordt toegelaten bij bijzondere procedures i.v.m. het grote spoedeisende karakter. (hoe krijgt ie het voor elkaar) En daarbij wordt door de één of andere digibetische rechter iets verboden dat met de huidige regelgeving en rechtspraak helemaal niet te verbieden is !
ik denk dat de gemiddelde lullo met een 'fok!acountje' meer verstand heeft omtrent het downloaden, dan zo een pisbak van een rechter.quote:Op woensdag 12 mei 2010 20:41 schreef zovty het volgende:
[..]
Daar denkt de rechter toch anders over, en aangezien hij er kennelijk voor geleerd heeft en jij alleen maar een Fok!accountje hebt geloof ik hem nog even als je het goed vindt.
Maar natuurlijk, geen probleem ! In een tijd waarin onze rechterlijke macht nogal wat kritiek te verduren krijgt is een beetje support van goedgelovig klapvee nooit wegquote:Op woensdag 12 mei 2010 20:41 schreef zovty het volgende:
[..]
.... geloof ik hem nog even als je het goed vindt.
Precies. Een nieuwe vorm van gerechtelijke dwaling.quote:Op woensdag 12 mei 2010 16:25 schreef karr-1 het volgende:
Tsja zolang er nog mensen zijn die internet niet begrijpen blijf je dit houden.
Even updaten, is ie weg.quote:
http://www.fighttodefeat.nl/index_nieuws.htmlquote:Zojuist heeft FTD op gerechtelijk bevel een aantal spots verwijderd rond de film "Komt een vrouw bij de dokter". Eyeworks productions heeft via een zogeheten ex parte verbod (een procedure zonder hoor en wederhoor) bij de rechtbank Den Haag voor elkaar gekregen dat deze spots als "openbaarmaking" worden aangemerkt. Dit is volstrekt ten onrechte, maar vanwege de zeer korte termijn en de hoge dwangsom (10.000 euro per dag) kan FTD niet anders dan aan dit bevel gehoor geven.
De advocaten van Eyeworks (waaronder de bekende Brein-advocaat Dirk Visser) hebben bij de rechtbank Den Haag betoogd dat het schrijven over een downloadbare film op Usenet een "openbaarmaking" (publicatie) van diezelfde film is. Dit is apert onjuist, zoals ook herhaaldelijk de afgelopen zes jaar in de rechtspraak is uitgemaakt. Omdat de door Eyeworks gekozen procedure (ex parte) geen wederhoor kent, had FTD geen kans de rechter hierover te informeren.
FTD heeft mei vorig jaar een bodemprocedure aangespannen tegen stichting BREIN om voor eens en altijd duidelijk te krijgen dat voor eigen gebruik downloaden van Usenet legaal is, tussenpersonen als FTD niet zelf entertainmentbestanden openbaar maken en dat het praten over downloadbare films en muziek niet tegen de wet kan zijn. FTD is dan ook zeer verbolgen dat Eyeworks een voorschotje neemt op deze rechtszaak en FTD aanspreekt met een claim die lijnrecht tegen de vaste jurisprudentie ingaat.
Woensdag 19 mei dient een kort geding waarin FTD vordert dat het bevel ongedaan gemaakt wordt. Tot die tijd zijn alle spots en discussies over waar de film te downloaden is, verwijderd.
Nee, daar rust geen auteursrecht op knurft.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:10 schreef Igen het volgende:
Even de analogie doortrekkend, zou je volgens de rechters die deze uitspraak hebben gedaan dus ook schuldig zijn aan heling als je op internet post dat je schijtziek wordt van junks in Amsterdam die je met gestolen fietsen lastigvallen?
Ja en? Ik zeg toch juist dat ik de boel doortrek in de vorm van een analogie, knurft.quote:Op donderdag 13 mei 2010 11:18 schreef Rookert het volgende:
[..]
Nee, daar rust geen auteursrecht op knurft.
Inderdaad, het boek was al te slecht om je open haard mee aan te maken, die film is een totale verspilling van bandbreedte, zonde om zelfs maar gratis te downloaden. Daar kan zelfs Carice van Houten niks aan veranderen.quote:Op donderdag 13 mei 2010 10:36 schreef Salvad0R het volgende:
Toch een kutfilm. Vergif voor de geest.
quote:Vijf volgende zetten in de usenet-oorlog
Het simpelweg noemen van bestandsnamen van illegaal geüpload materiaal is illegaal, oordeelt de rechter. Vijf volgende zetten in de oorlog over de bestrijding van auteursrechteninbreuk.
Het Nederlandse usenet-platform FTD, een community compleet met eigen clientapplicatie waar uploads in nieuwsgroepen worden besproken, heeft net een harde nederlaag geleden. En niet eens door de beruchte antipiraterijstichting Brein, maar door een relatief kleine, specifieke aanklacht van de Nederlandse tv-producent Eyeworks. De rechter heeft in de ex parte rechtszaak - waarbij verweer van FTD niet aan de orde was - bepaald dat het noemen van bestandsnamen niet mag. Het gaat om bestandsnamen van uploads van illegaal gekopieerd en middels de upload illegaal gedistribueerd materiaal. Daarmee is materiaal te vinden door derden dat - volgens de Nederlandse wet legaal - te downloaden valt. Vijf mogelijke gevolgen van deze uitspraak.
Kort geding
FTD laat zich dit niet zomaar overkomen. Het usenet-platform heeft eerder al pro-actief de Stichting Brein aangeklaagd omdat voorman Tim Kuik van die piraterijbestrijder stelt dat nieuwsgroepen, en diensten daarvoor zoals FTD, grootschalig inbreuk maken op auteursrechten. FTD heeft dus een aanklacht van Brein niet afgewacht, maar is zelf in de aanval gegaan. Met de beschuldiging van laster. Met het doel om via de rechter nu eens duidelijkheid te krijgen over de hele heikele kwestie.
Die duidelijkheid is er in juridische zin nu zeker. Niet dus door de aanklacht van FTD, ook niet door de daarna aangespannen rechtszaak van Brein. Maar door een geheel andere, bijna zijdelingse, rechtszaak. De aanleiding is het verschijnen van de Nederlandse film 'Komt een vrouw bij de dokter' op dvd en Blu-Ray. En de verschijning daarvan op usenet, in nieuwsgroepen dus, waarbij de diverse uploads zijn gespot en genoemd op FTD. Meerdere uploads zijn gespot en in meedere posts genoemd. Eyeworks heeft ontdekt dat de film online is verschenen op de dag dat de optische schijven aan winkels en videotheken zijn verstrekt. De producent spreekt van een "ernstige en zeer schadelijke inbreuk".
De rechter is duidelijk: er is sprake van inbreuk, die is inderdaad ernstig en schadelijk, en usenet-platform FTD is daar mede schuldig aan. Dat laatste baseert de rechter niet alleen op de rol als zoekplaats van het usenet-platform, maar aan de dienstverlenende - zo niet bevorderende - functies ervan. Zo zijn er niet alleen specifieke categorieën voor verschillende soorten en vormen van content. Ook zijn er moderators actief binnen het platform om posts op 'downloadbare correctheid' te beoordelen en eventueel dus te schrappen en gebruikers te bannen.
FTD heeft gelijk een kort geding aangespannen. Dat dient aanstaande woensdag. Net als eerder in het verzet tegen Brein stelt het platform dat er slechts informatie wordt uitgewisseld. "Er staan geen bestanden op FTD, geen hyperlinks naar bestanden, geen toegangssleutels voor dergelijke bestanden of wat dies meer zij. Derden wisselen slechts informatie uit."
Ondertussen gehoorzaamt de Nederlandse dienst wel aan het vonnis van de rechter, met de bijbehorende dreigende dwangsom. Het heeft de posts verwijderd waarin de gewraakte film wordt genoemd. Zoeken op 'Komt een vrouw bij de dokter' levert geen resultaten meer op. Ook creatief omgaan met zoektermen leidt niet tot spots van die uploads.
Nzb-diensten dicht
FTD is weliswaar groot met meer dan 530.000 gebruikers, het is niet het enige usenet-platform, -forum, of -site. Het gaat niet om simpele zoekmachines, maar over online-plekken die zijn gericht op nieuwsgroepen en de zogeheten binaries daarin. Websites genoeg waar de zoekende downloader zich even met een gratis Hotmail- of Gmail-adres en zelfverzonnen gebruikersnaam kan aanmelden om dan door het aanbod heen te struinen. Gecontroleerd, gesorteerd, geïndexeerd en met een paar muisklikken te downloaden.
De rechter valt in de Eyeworks-zaak ook over het gebruiksgemak dat FTD de gebruiker biedt. Net als een Amerikaanse rechter die deze week oordeelde over de p2p-software (peer-to-peer) Limewire. Die is erop gemaakt om inbreuk op auteursrechten te plegen, aldus de magistraat in een zaak die is aangespannen door de muziekindustrie. Schijnbare intentie wordt dus meegenomen, net als trouwens commercieel gewin. De banners die FTD binnen de eigen applicatie draait, zijn ook meegewogen door de rechter. Net als eerder in Zweden bij de zaak tegen torrent-indexsite The Pirate Bay. Deze online-diensten verdienen dus aan de via hun mogelijke of zelfs gefaciliteerde schending van auteursrechten.
Usenet-zoekmachines op de korrel
Ook zoekmachines die verder niet sorteren of modereren verdienen aan banners. Met een beetje slim gebruik van zoektermen kan daar toch op categorie gezocht worden. Dit kan doordat categorieën impliciet in de namen van nieuwsgroepen of in de syntax van bestandsnamen worden gezet.
Stichting Brein klopt al met de juridische overwinning op The Pirate Bay in de hand aan bij internetproviders, zoals kabelbedrijf Ziggo. De overwinning van Eyeworks is zeker een nieuw wapen voor Brein in de strijd tegen auteursrechteninbreuk. De Stichting zal dat wapen zeker niet onbenut laten.
Het kan ermee dreigen. Dergelijke sommaties hebben de afgelopen jaren al hun nut al bewezen voor Brein. En het kan deze uitspraak inzetten als opstap voor een eigen rechtszaak, om het neergelegde vonnis van toepassing te laten zijn op andere werken, andere fora, sites en mogelijk ook zoekmachines. Brein heeft vorig jaar al aangekondigd zich meer te gaan concentreren op nieuwsgroepen.
Google in het vizier
Zou deze uitspraak ook moeten gelden voor andere zoekamchines, zoals het grote Google? Tijdens de rechtszaak tegen The Pirate Bay kwam ook de vraag naar boven waarom die zoekreus niet ook wordt aangeklaagd. Het draait in de basis toch om het zoeken en vinden van bepaalde content. En Google is daar heel goed in.
Sterker nog: Google is daar groot mee geworden. De overgenomen videodienst YouTube is eigenlijk begonnen als de mp3-uitwisseldienst Napster. Met massale auteursrechtenschendingen. Maar YouTube onderhandelt tegenwoordig met mediabedrijven en filtert netjes automatisch op ongewenste content. Zelfs als dat parodieën zijn, die wettelijk zijn toegestaan.
Ook op andere vlakken zou Google netjes medewerking verlenen aan het bestrijden van auteursrechtenschending. Maar is dat voldoende? Volgens een kleine, onafhankelijke Amerikaanse platenmaatschappij niet. Blue Destiny Records heeft de zoekmachine aangeklaagd omdat daarmee bestanden zijn te vinden die staan op opslagsite Rapidshare. Die laatste is tegelijk ook aangeklaagd, net zoals Microsofts zoekmachine Bing.
Het blues-platenlabel heeft die zaak in maart plots ingetrokken, maar weigert formeel af te zien van de hele kwestie. Een toekomstige aanklacht blijft dus mogelijk. Google heeft vervolgens begin deze maand de opmerkelijke stap genomen de zaak echt aan te willen gaan. Het heeft de rechter verzocht een uitspraak te doen over het linken naar auteursrechtelijk beschermd materiaal. Het verzoek is natuurlijk om dat linken toe te staan. Dat gaat wel weer een stap verder dan slechts het noemen van een specifieke bestandsnaam, in een forum of op een usenet-platform als FTD.
Web en internet in gevaar
Het vonnis in de zaak van Eyeworks tegen FTD gaat over die ene specifieke film. Ter verduidelijking: het slaat dus niet op het noemen van bestandsnamen in z'n algemeenheid. Voor content van allerlei soorten en van diverse fabrikanten of rechthebbenden. Maar in de basis schuilt dat er wel in. En zoals gezegd is dit een waardevol wapen, een nuttige opstap voor de diverse bestrijders van muziek-, film-, e-book- en softwarepiraterij.
Probleem is dan alleen dat dit niet alleen het web, maar het hele internet in gevaar brengt. Eerdere rechtszaken over het linken naar bestanden of sites hebben al eens het wereldwijde web bedreigd, want de aard van het web is immers linken. Nu zijn we een stap verder: het gaat om het noemen, niet eens meer het linken. En hoe heet dat ook alweer, als je bepaalde zaken niet eens meer mag noemen? Oh ja, beperking van de vrijheid van meningsuiting. Ofwel censuur. Hm, zou de Chinese regering dan toch gelijk hebben? Dat iedereen internet censureert?
Ok, ik ben om, je hebt me overtuigd.quote:Op donderdag 13 mei 2010 00:17 schreef ukga het volgende:
[..]
ik denk dat de gemiddelde lullo met een 'fok!acountje' meer verstand heeft omtrent het downloaden, dan zo een pisbak van een rechter.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |