Voor het kerstreces gok ikquote:Op vrijdag 7 mei 2010 22:41 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Leuk, toch nog een kabinet CDA-VVD-PVV mogelijk. Hebben we over een jaar weer verkiezingen
PVDA, CDA, D66, CUquote:Op vrijdag 7 mei 2010 22:51 schreef Asphias het volgende:
[..]
zijn er uberhaupt nog coalities te bedenken zonder de vvd die n meerderheid halen?
Daar heb je opzich wel gelijk in. Maar ik zie de vaste kern van het CDA, (conservatieve) christenen, niet zo snel overlopen naar Mark Rutte. Dan blijven ze liever zitten bij de 'betrouwbare' 'gezinsman' die Balkenende heet. En ik heb het idee dat Rutte die kiezers nodig heeft om premier te worden op 9 juni.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 22:51 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
De kans is in ieder geval groter dan ooit.Nog maar een paar flaters van Cohen, en de VVD heeft de laatste weken het momentum om de stijgende lijn vast te houden. Volgens mij loopt de campagne gesmeerd.
Ik denk dat de meeste VVD'ers intern ook niet op die anti-islam praat van Wilders zitten te wachten.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 22:43 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
PVV zijn halve communisten op economisch gebied.Ik denk niet dat de VVD zin heeft om dat soort mensen aan een meerderheid te helpen.
Dat zou het zomaar eens kunnen worden, maar ik vraag me af of het CDA überhaupt wil regeren als ze niet de grootste partij wordt.quote:
Ik bepaal er mijn stem er in ieder geval niet op. Het is amusant om te zien maar voor mij heeft het geen waarde. Misschien praat iedereen elkaar wel na en denkt iedereen daarom dat het een belangrijke factor is. Ook al denken al die andere mensen misschien wel hetzelfde als ik, iedereen denkt dat een ander die debatten als waardevol ziet. Het zou zomaar kunnen inderdaad.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 22:56 schreef ethiraseth het volgende:
Aan de andere kant vraag ik me altijd af hoeveel invloed die debatten nu werkelijk hebben. Volgens mij stemmen mensen uiteindelijk veel meer op gevoel, en dan kan iemand nog zo goed debatteren, als zijn uitstraling mist zal het hem/haar weinig helpen. Maar misschien helpen die debatten juist wel heel erg, ik heb geen idee eigenlijk.
Ik heb ook niks met de Islam/Marokkanen-agenda van Wilders hoor, en dat heb ik ook nooit gehad. Sterker nog, het hele integratiedebat heeft mij nooit echt geïnteresseerd, ook omdat ik denk dat de overheid daar geen rol in kan spelen, het heeft gewoon z'n tijd nodig.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 23:02 schreef Dichtpiet. het volgende:
De VVD doet alleen maar naar buiten toe stoer dat ze "niet met Wilders in zee gaan enkel en alleen maar omdat hij te links is op gebied van economie" om ex-PVV-stemmers (zoals jou) te trekken.
Denk dat 't realistischer en stabieler is dan een kabinet CDA-VVD-PVV.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 23:13 schreef freako het volgende:
[..]
D66 en de ChristenUnie in 1 coalitie. Dat wordt lachen.
Dat wordt leuk als er weer eens een ziekenhuis iets met embryo's gaat doen idd.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 23:13 schreef freako het volgende:
[..]
D66 en de ChristenUnie in 1 coalitie. Dat wordt lachen.
Of de vrijheid van onderwijs, of homo-emancipatie, of abortus, of koopzondagen, of euthanasiequote:Op vrijdag 7 mei 2010 23:20 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Dat wordt leuk als er weer eens een ziekenhuis iets met embryo's gaat doen idd.
Dat zal niet het breekpunt worden. Dat wordt namelijk de extreemrechtse praat van Wilders en consortenquote:Op vrijdag 7 mei 2010 22:43 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
PVV zijn halve communisten op economisch gebied.Ik denk niet dat de VVD zin heeft om dat soort mensen aan een meerderheid te helpen.
Waarom GL nog in Paars III als dat al niet eens meer nodig is? Vooral in combinatie met VVD, maakt de coalitie alleen maar onstabieler.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 22:36 schreef BasEnAad het volgende:
Daar gaan we dan maar weer...![]()
[ afbeelding ]
Elke coalitie met GL of SP is gedoemd om te mislukken. Die partijen willen niet eens regeren, ze hebben de mensen of capaciteiten er niet voor.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 11:31 schreef Jac0bus het volgende:
[..]
Waarom GL nog in Paars III als dat al niet eens meer nodig is? Vooral in combinatie met VVD, maakt de coalitie alleen maar onstabieler.
Dat gaat er natuurlijk erg om hangen met 76 zetels in deze peiling. Een wat grotere meerderheid is ook goed voor de stabiliteit.. En GL en VVD kunnen als ze het een beetje willen meer dan prima samenwerken.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 11:31 schreef Jac0bus het volgende:
[..]
Waarom GL nog in Paars III als dat al niet eens meer nodig is? Vooral in combinatie met VVD, maakt de coalitie alleen maar onstabieler.
SP misschien inderdaad, maar je kunt niet ontkennen dat GL de laatste jaren steeds serieuzer wordt.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 11:41 schreef Frano het volgende:
[..]
Elke coalitie met GL of SP is gedoemd om te mislukken. Die partijen willen niet eens regeren, ze hebben de mensen of capaciteiten er niet voor.
Een grotere meerderheid is stabieler? Volgens mij is een meerderheid een meerderheid, of je er nou 76 hebt of 120. Bovendien is een grotere meerderheid er dus eentje met 4 partijen in plaats van 3 en dat is juist instabieler, vooral als het gaat om GroenLinks of in het ergste geval zelfs SP. Dat is echt gedoemd te mislukken.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 11:45 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat gaat er natuurlijk erg om hangen met 76 zetels in deze peiling. Een wat grotere meerderheid is ook goed voor de stabiliteit.. En GL en VVD kunnen als ze het een beetje willen meer dan prima samenwerken.
Overigens zal het er ook van afhangen wie de grootste wordt. Is dat de VVD dan zal de PvdA erg aandringen op wat extra linkse inbreng. Is de PvdA de grootste dan kunnen ze het zonder GL ook wel af.
Een meerderheid is zeker geen meerderheid. Een krappe meerderheid is erg link. Des te meer boven de 76, des te groter de kans dat je een kamermeerderheid kunt vinden wanneer 1 regeringspartij het oneens is met een bepaald besluit.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 12:02 schreef Jac0bus het volgende:
[..]
Een grotere meerderheid is stabieler? Volgens mij is een meerderheid een meerderheid, of je er nou 76 hebt of 120. Bovendien is een grotere meerderheid er dus eentje met 4 partijen in plaats van 3 en dat is juist instabieler, vooral als het gaat om GroenLinks of in het ergste geval zelfs SP. Dat is echt gedoemd te mislukken.
Het is inderdaad de afweging tussen een grotere meerderheid of een coalitie met minder partijen. Met een minimale meerderheid regeren is ook geen ideale situatie. Zeker als er ook in de eerste kamer geen meerderheid is.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 12:02 schreef Jac0bus het volgende:
[..]
Een grotere meerderheid is stabieler? Volgens mij is een meerderheid een meerderheid, of je er nou 76 hebt of 120. Bovendien is een grotere meerderheid er dus eentje met 4 partijen in plaats van 3 en dat is juist instabieler, vooral als het gaat om GroenLinks of in het ergste geval zelfs SP. Dat is echt gedoemd te mislukken.
Het blijft een partij voor (rijke) idealisten. Hopelijk worden ze wat serieuzer, maar dan zouden ze meer op de PVDA gaan lijken.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 11:57 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
SP misschien inderdaad, maar je kunt niet ontkennen dat GL de laatste jaren steeds serieuzer wordt.
noem eens een niet serieus en onhaalbaar punt van GLquote:Op zaterdag 8 mei 2010 15:38 schreef Frano het volgende:
[..]
Het blijft een partij voor (rijke) idealisten. Hopelijk worden ze wat serieuzer, maar dan zouden ze meer op de PVDA gaan lijken.
9 miljard bezuinigen en daarmee een onafhankelijk rapport naast je neerleggen en de lange termijn economie blijvende schade toedienen.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 15:42 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
noem eens een niet serieus en onhaalbaar punt van GL
Makkelijk, zo in één oogopslag zien hoe groot (of klein) een coalitie is.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 15:34 schreef Dichtpiet. het volgende:
kennen jullie dit al? http://nos.nl/dossier/141463-nederland-kiest/tab/23/coalitiespel/
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |