doordeweeks de winkels tot 20.00 openen en zondags in heel het land de winkels sluiten, prima oplossingquote:DEN HAAG - Op het verkiezingscongres van het CDA heeft zaterdag ongeveer 84 procent van de achterban gestemd voor een striktere handhaving van de winkelsluitingswet met het oog op de zondagsrust. De CDA-afdeling Gelderland had aangedrongen op de aanwijzing van minder toeristische gebieden waar supermarkten op zondag hun deuren mogen openen.
Het partijbestuur van de christendemocraten stelde daarop dat gemeenten wel de vrijheid moeten hebben om zelf de balans op te maken tussen het belang van zondagsrust, toerisme en de economie. Daar ging het congres mee akkoord.
Het inperken van het aantal koopzondagen is vooral een belangrijk punt voor de ChristenUnie geweest in het inmiddels demissionaire kabinet. De partijleider en vicepremier van de kleinere christelijke partij, André Rouvoet, uitte vorige maand nog zijn teleurstelling over het CDA in de discussie over de winkeltijdenwet. Volgens Rouvoet leek CDA-minister Maria van der Hoeven van Economische Zaken met de beperking van het aantal koopzondagen juist ,,niet al te veel haast leek te maken''.
Volgens Rouvoet zijn de christendemocraten zaterdag bij de vaststelling van hun verkiezingsprogramma ,,definitief gecapituleerd'' op het punt van de winkelsluitingswet door dit helemaal over te laten aan gemeenten. Maar volgens het CDA worden lokale bestuurders door de aanscherping over de handhaving in het program geruggensteund om de koopzondagen beperkter toe te staan.
bron: http://ad.nl/ad/nl/1012/B(...)dag-weer-dicht.dhtml
Dus de achterban wil zondagsrust, maar wat het CDA betreft wordt het uiteindelijk overgelaten aan de gemeente. Dus niet geregeld vanuit de overheid. Lijkt me prima.quote:Het partijbestuur van de christendemocraten stelde daarop dat gemeenten wel de vrijheid moeten hebben om zelf de balans op te maken tussen het belang van zondagsrust, toerisme en de economie. Daar ging het congres mee akkoord.
Daarom. Ik vind het christendom net zo dom als de islam. Ook weer van die domme opvattingen, en dus zulke regels willen gaan stellen. Wat dan? De zondag maar vrij zodat die priesters aan kleine kinderen kunnen gaan zitten ipv dat ze kunnen spelen in de ballenbak van de AH?quote:Op zaterdag 24 april 2010 20:45 schreef quimby het volgende:
Onzin, een handje vol Christenen bepaalt niet wat er in NL gebeurd![]()
Dat bepalen wij normale Nederlanders maar
als je om 18.00 van werk kom en je ziet dat de winkels doordeweeks zijn gesloten, ga je in de weekend naar de stad, willen ze zondag de winkels niet openen, dan moeten ze doordeweeks maar wat langer open blijven zodat werkende doordeweeks na hun werk kunnen winkele e.d.quote:Op zaterdag 24 april 2010 20:35 schreef Jahr00n het volgende:
Wat een kutoplossing, de winkeliers moeten zelf kunnen bepalen wanneer ze open zijn en wanneer niet.
Ja, maar dan moeten de werkende mensen in de detailhandel, zoals de eenmanszaakjes, ook allemaal maar tot 22:00 open blijven? Nee, doordeweeks lekker zo houden, maar in het weekend ook op zondag open - dan kunnen ze zelf de keuze maken wel of niet open.quote:Op zaterdag 24 april 2010 20:48 schreef axelinho het volgende:
[..]
als je om 18.00 van werk kom en je ziet dat de winkels doordeweeks zijn gesloten, ga je in de weekend naar de stad, willen ze zondag de winkels niet openen, dan moeten ze doordeweeks maar wat langer open blijven zodat werkende doordeweeks na hun werk kunnen winkele e.d.
Als ze heel veel stemmen krijgen zijn het er wel meer dan een handjevol... maar ik ben in dubio, want het verplicht de winkels natuurlijk wel open te zijn op zondag, want anders lopen ze veel inkomsten mis. De kleine winkels kunnen dit veel minder hebben itt de grote ketens.quote:Op zaterdag 24 april 2010 20:45 schreef quimby het volgende:
Onzin, een handje vol Christenen bepaalt niet wat er in NL gebeurd![]()
Dat bepalen wij normale Nederlanders maar
http://nl.wikipedia.org/wiki/Zondagsheiligingquote:De zondagsheiliging is steeds verder afgenomen, volgens het rooms-katholieke KASKI die de kerkelijke statistiek bijhoudt voor de rooms-katholieke Kerk en de kerkmeesters van de nieuwe Protestantse Kerk in Nederland, is het aantal kerkgangers anno 2009 afgenomen tot circa 5 procent van de Nederlands bevolking. Ondanks het feit dat het aantal geregistreerde leden van de rooms-katholieke Kerk hoger is dan het aantal protestanten zijn er verreweg meer protestanten die zondags naar de kerk dan katholieken (namelijk 1 procent katholieken (196.000) en 4 procent protestanten).
Dat.quote:Op zaterdag 24 april 2010 20:49 schreef Renesite het volgende:Nee, doordeweeks lekker zo houden, maar in het weekend ook op zondag open - dan kunnen ze zelf de keuze maken wel of niet open.
Omdat in het achterlijke brein van de wat orthodoxere christenbroeders, het net lijkt alsof anderen hen ook van alles opdringen, zoals het homohuwelijk, abortus, euthanasie... En het gedogen van het roken van gedroogde plantendelen, hoewel een gruwel in de ogen Gods, wie alcohol schijnt te prefereren daar deze substantie onlosmakelijk is verbonden met onze cultuur.quote:Op zaterdag 24 april 2010 21:23 schreef Ritmo het volgende:
Snap niet dat Christenen anderen altijd zo hun wil op moeten leggen.
Ja, maar da's de wil van Godquote:Op zaterdag 24 april 2010 22:35 schreef OldJeller het volgende:
Altijd anderen hun wil op willen leggen. Betutteling.
Dat leggen we deze gristenen niet op. Zij leggen ons wel de zondagsrust op.quote:Op zaterdag 24 april 2010 22:32 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Omdat in het achterlijke brein van de wat orthodoxere christenbroeders, het net lijkt alsof anderen hen ook van alles opdringen, zoals het homohuwelijk, abortus, euthanasie...
Ga jij het ze uitleggen?quote:Op zaterdag 24 april 2010 22:49 schreef teknomist het volgende:
[..]
Dat leggen we deze gristenen niet op. Zij leggen ons wel de zondagsrust op.
Het draait om keuzevrijheid, maar daar willen deze lui niet aan.
Voor jezelf leuk.quote:Op zaterdag 24 april 2010 22:59 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Een dag van bezinning.. Ik vind het best goed. En ik ben niet eens religieus.
Ik hou wel van traditiesquote:Op zaterdag 24 april 2010 23:05 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Voor jezelf leuk.
Wellicht hebben mensen al op zaterdag of een andere dag van de week een dag van bezinning. Wellicht bezinnen ze iedere dag van 21:00 tot 22:00, wellicht bezinnen ze helemaal niet.
Deel je eigen leven in, niet die van anderen.
Tradities op maandagavond 21:00 poepen met de hele buurt tegelijk.quote:Op zaterdag 24 april 2010 23:19 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ik hou wel van tradities
Dat is ook helemaal niet erg. Er bestaan vast leuke clubjes en verenigingen die dergelijke tradities hoog in het vaandel hebben, waar jij terecht kan. Allemaal gelijkgestemenden, en jij hoeft er niemand mee lastig te vallen die er niet in is geïnteresseerd.quote:Op zaterdag 24 april 2010 23:19 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ik hou wel van tradities
Dat jij niet iedere zondag naar de kerk gaat, maakt het jou dan gelijk een man zonder tradities?quote:Op zaterdag 24 april 2010 23:22 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Dat is ook helemaal niet erg. Er bestaan vast leuke clubjes en verenigingen die dergelijke tradities hoog in het vaandel hebben, waar jij terecht kan. Allemaal gelijkgestemenden, en jij hoeft er niemand mee lastig te vallen die er niet in is geïnteresseerd.
Er staat toch dergelijke tradities, [..]. Hetgeen waarover gequote persoon dus over sprak, hier betreffende: "bezinning op zondag". Verder staat er niets over kerk, of andere tradities.quote:Op zaterdag 24 april 2010 23:25 schreef Renesite het volgende:
[..]
Dat jij niet iedere zondag naar de kerk gaat, maakt het jou dan gelijk een man zonder tradities?
Ik had er eenquote:Op zaterdag 24 april 2010 23:31 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Er staat toch dergelijke tradities, [..]. Hetgeen waarover gequote persoon dus over sprak, hier betreffende: "bezinning op zondag". Verder staat er niets over kerk, of andere tradities.
Maar zij hoeven toch niet gedwongen te trouwen met mensen van hetzelfde geslacht? En wij geven hen toch niet verplicht een spuitje als ze ziek zijn? En wij gaan toch niet bepalen dat de kerk op maandag niet open mag?quote:Op zaterdag 24 april 2010 22:32 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Omdat in het achterlijke brein van de wat orthodoxere christenbroeders, het net lijkt alsof anderen hen ook van alles opdringen, zoals het homohuwelijk, abortus, euthanasie... En het gedogen van het roken van gedroogde plantendelen, hoewel een gruwel in de ogen Gods, wie alcohol schijnt te prefereren daar deze substantie onlosmakelijk is verbonden met onze cultuur.
quote:Op zaterdag 24 april 2010 23:28 schreef nattermann het volgende:
Ik ga ook een partij beginnen. Mijn standpunt is dan ook om alle kerken om te bouwen tot kroegen, en elke zondag open zijn.
Op zich verandert er dan weinig... ze blijven er wijn schenken, het is vrije inloop, je kunt er je geld kwijt, er is wat te happen en als je vroeg bent is er niet veel volk.quote:Op zaterdag 24 april 2010 23:28 schreef nattermann het volgende:
Ik ga ook een partij beginnen. Mijn standpunt is dan ook om alle kerken om te bouwen tot kroegen, en elke zondag open zijn.
Enige verschil is dat er geen 14-jarige jongetjes meer naar binnen mogen.quote:Op zondag 25 april 2010 01:17 schreef vigier het volgende:
[..]
Op zich verandert er dan weinig... ze blijven er wijn schenken, het is vrije inloop, je kunt er je geld kwijt, er is wat te happen en als je vroeg bent is er niet veel volk.
Is ook best goed zolang de mensen zelf mogen kiezen wanneer ze dat willen doen.quote:Op zaterdag 24 april 2010 22:59 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Een dag van bezinning.. Ik vind het best goed. En ik ben niet eens religieus.
Dat dusquote:Op zaterdag 24 april 2010 20:35 schreef Jahr00n het volgende:
de winkeliers moeten zelf kunnen bepalen wanneer ze open zijn en wanneer niet.
En datquote:Op zondag 25 april 2010 01:46 schreef Asgard het volgende:
Christenen die anderen hun wil willen opleggen![]()
![]()
niks geen prima oplossingquote:Op zaterdag 24 april 2010 20:34 schreef axelinho het volgende:
[..]
doordeweeks de winkels tot 20.00 openen en zondags in heel het land de winkels sluiten, prima oplossing
Daar kan ik weinig tegenin brengen.. Bansheeboykan het allemaal wat beter verwoorden ook, maar ja, in deze hoef ik van hem, grappigheid zij met hem, hier ook geen bijval te verwachten..quote:Op zaterdag 24 april 2010 23:22 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Dat is ook helemaal niet erg. Er bestaan vast leuke clubjes en verenigingen die dergelijke tradities hoog in het vaandel hebben, waar jij terecht kan. Allemaal gelijkgestemenden, en jij hoeft er niemand mee lastig te vallen die er niet in is geïnteresseerd.
Ik zal je iets leuks vertellen: in 9 van de 10 moslimlanden zijn winkels zelfs op vrijdag gewoon open.quote:Op zaterdag 24 april 2010 20:48 schreef Gillette_M5 het volgende:
[..]
Daarom. Ik vind het christendom net zo dom als de islam. Ook weer van die domme opvattingen, en dus zulke regels willen gaan stellen. Wat dan? De zondag maar vrij zodat die priesters aan kleine kinderen kunnen gaan zitten ipv dat ze kunnen spelen in de ballenbak van de AH?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |