Echt waar? Bij ons krijg je een correlatiestudie echt niet aan een tijdschrift gesleten. Je zult toch op z'n minst moeten 'controleren' voor bepaalde variabelen, bijv. erfelijke belasting? Dus kijken of er nog een effect is van het moment van voedselintroductie bovenop de aanleg die er al bestaat?quote:Op zondag 25 april 2010 11:18 schreef Twinkly het volgende:
Wat het tijdstip van voedselintroductie betreft denk ik dat de waarheid ergens in het midden ligt. Er is ook een onderzoek geweest waaruit bleek dat kinderen die met 4 maanden bijvoeding krijgen juist minder last hebben van allergieën. Ik heb het artikel nog niet gelezen maar ik kan me voorstellen dat het een correlatiestudie is en daar moet je altijd wel mee oppassen.
En wat is raadzaam voor een kindje dat de eerste 3 maanden borstvoeding heeft gehad? Daar lees je dan weer niet over. De studies die verricht zijn zijn niet altijd te projecteren op je eigen situatie. Er was bijv. een onderzoek onder Chinese vrouwen waaruit bleek dat als je minstens een aantal jaar van je leven borstvoeding hebt gegeven de kans op kanker voor de moeder kleiner is. Het aantal jaar weet ik niet meer uit m'n hoofd, maar het was voor een normale Hollandse moeder die 2 kinderen krijgt in ieder geval niet haalbaar. De conclusie van zo'n onderzoek is echter wel: "Borstvoeding verkleint de kans op kanker voor de moeder."quote:Maar dan krijg je dus wel zo'n conclusie dat het introduceren van vaste voeding met 6 maanden juist de ontwikkeling van allergieën in de hand werkt. Maar het kan ook best zo zijn dat voor kindjes die flesvoeding krijgen bijvoeding juist wel goed is met 4 maanden zodat ze al met andere allergenen in aanraking komen. Borstvoedingskindjes krijgen die al mee met de moedermelk.
Maar misschien wel voorkauwen?quote:Dit gaat ook zo bij andere diersoorten, dus waarom niet bij ons. Ik bedoel, een chimpansee gaat ook niet een prakje staafmixeren en met lepeltje naar binnen werken bij haar baby'tje.\
quote:Op zondag 25 april 2010 11:34 schreef amaranta het volgende:
Oma maakt nog stug prakjes (eva is 2,5) (...).
Weer een mijlpaal!quote:Op zaterdag 24 april 2010 23:02 schreef Asyniur het volgende:
Even zonder verder bijlezen: mijn baby rolde van buik naar rug
En niet 1x (want toen dacht ik dat het per ongeluk ging) maar 4x achter elkaar! Mijn zusje en mijn man stonden er bij. Alleen jammer dat toen mijn man de videocamera ging halen, het menneke moe was en het niet nog eens deed...
Mja, daar begint ze langzaamaan van terug te komen. Maar laatst had ze nog een of ander aardappelprakje gemaakt en nog wat mee naar huis gegeven.quote:
Dan zou je toch steil (stijl??) achterover slaan zeg?quote:Op zondag 25 april 2010 12:42 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Weer een mijlpaal!![]()
Ivan is van de ene op de andere dag gestopt met rollen, ook met zijn rug-naar-buik-rol. Geen idee waarom. Als hij gewoon eens ging praten...
ja maar ja maar, hij is veel tevroeg daarmee!quote:Op zondag 25 april 2010 12:42 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Weer een mijlpaal!![]()
Ivan is van de ene op de andere dag gestopt met rollen, ook met zijn rug-naar-buik-rol. Geen idee waarom. Ik vermoed dat hij definitief voor Kamp Niels heeft gekozen.
Ik weet niet of het eventueel is want overal waar ik iets lees staat er dat een kind van 6 maand nood heeft aan bijvoeding, maar dat je eventueel al vroeger kunt beginnen met papjes.quote:Op zaterdag 24 april 2010 14:10 schreef debuurvrouw het volgende:
De adviezen waren altijd hetzelfde Freecell. Dus bijvoeden eventueel starten vanaf 6 maanden, en geen citrus enzo.
Voor de rest zit ik even op mijn handen. Héél.
50% minder risico bij 24 maanden, dat is (in mijn ogen) makkelijk haalbaar. 75% bij 109 maanden, dat is iets minder haalbaar, maar dat is 7 jaar langer voor 25% extra. Niet echt 'kosteneffectief', maar 50% reductie in twee jaar is toch wel lekker.quote:Op zondag 25 april 2010 12:36 schreef Claudia_x het volgende:
En wat is raadzaam voor een kindje dat de eerste 3 maanden borstvoeding heeft gehad? Daar lees je dan weer niet over. De studies die verricht zijn zijn niet altijd te projecteren op je eigen situatie. Er was bijv. een onderzoek onder Chinese vrouwen waaruit bleek dat als je minstens een aantal jaar van je leven borstvoeding hebt gegeven de kans op kanker voor de moeder kleiner is. Het aantal jaar weet ik niet meer uit m'n hoofd, maar het was voor een normale Hollandse moeder die 2 kinderen krijgt in ieder geval niet haalbaar. De conclusie van zo'n onderzoek is echter wel: "Borstvoeding verkleint de kans op kanker voor de moeder."
[..]
Maar misschien wel voorkauwen?
Het was maar een voorbeeld van een onderzoek waarvan de conclusie relevant lijkt voor je eigen situatie maar dat niet altijd is.quote:Op zondag 25 april 2010 16:15 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
[..]
50% minder risico bij 24 maanden, dat is (in mijn ogen) makkelijk haalbaar. 75% bij 109 maanden, dat is iets minder haalbaar, maar dat is 7 jaar langer voor 25% extra. Niet echt 'kosteneffectief', maar 50% reductie in twee jaar is toch wel lekker.
Wat een snoetje!quote:Op zondag 25 april 2010 17:32 schreef Asyniur het volgende:
Ik wil mijn pasgeboren baby terug!
dit doet hij trouwens al langer, vooral als hij boos is...
nee, dat vind ik ook nietquote:Op zondag 25 april 2010 17:37 schreef Claudia_x het volgende:
Zo makkelijk haalbaar vind ik die 24 maanden overigens niet.
Maar de conclusie van het onderzoek is toch correct? Borstvoeding verkleint de kans op kanker. Dat je die 50 of 75% niet haalt doet aan die conclusie niets af. En ik schreef erbij 'in mijn ogen'. Iemand anders hoeft het daar niet mee eens te zijn, dat zeg ik ook helemaal niet.quote:Op zondag 25 april 2010 17:37 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het was maar een voorbeeld van een onderzoek waarvan de conclusie relevant lijkt voor je eigen situatie maar dat niet altijd is.
Zo makkelijk haalbaar vind ik die 24 maanden overigens niet. Dan moet je maar net een kind hebben waarmee dat wil lukken, meestal ten minste twee kinderen. Ik kan me voorstellen dat je daar anders tegenaan kijkt als je al een kind hebt dat je nog lang voedt. Op Fok! zie je gelukkig genoeg voorbeelden van vrouwen die met veel plezier (minstens) een jaar voeden. Dat geeft me wel moed om het bij een eventuele tweede weer te proberen.
En 109 maanden, is dat iemand op Fok! gelukt? Ik ben benieuwd!
Ik zie mezelf daar nog best wel aan komen eigenlijkquote:Op zondag 25 april 2010 19:02 schreef amaranta het volgende:
109 maanden? Dat is 9 jaar!!
Kan me niet voorstellen dat iemand dat (hier) doet.
Sorry
Ja oke, 9 jaar verdeeld over 2/3/4 kinderen.quote:Op zondag 25 april 2010 19:07 schreef p_iglet het volgende:
[..]
Ik zie mezelf daar nog best wel aan komen eigenlijk![]()
Pepijn voed ik nu al bijna 3 jaar, en de hoop is toch wel dat er hier 3 of 4 kids komen.
Maar alle beetjes bescherming lijkt me mooi meegenomen. als het bij 24 maanden 50% is, dan zal het bij 12 maanden ook al wel een significant percentage verkleining van het risico zijn.
24 maanden is 2 kinderen een jaar voeden.... Dat vind ik persoonlijk nogal meevallen. Maar mijn referentiekader is wel enorm gekleurd omdat het hier prima gaat met de bv.
Ik ook niet echt, maar als je acht kinderen hebt en ze allemaal ruim een jaar bv geeft, zit je er wel ongeveer aan. Tegenwoordig zie je dat niet vaak meer, maar mijn grootmoeder van moeders kant had bijvoorbeeld 14 kinderen die volwassen zijn geworden. Ze is 18 keer zwanger geweest.quote:Op zondag 25 april 2010 19:02 schreef amaranta het volgende:
109 maanden? Dat is 9 jaar!!
Kan me niet voorstellen dat iemand dat (hier) doet.
Sorry
ja dan wel jaquote:Op zondag 25 april 2010 19:14 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
[..]
Ik ook niet, maar als je acht kinderen hebt en ze allemaal ruim een jaar bv geeft, zit je er wel ongeveer aan. Tegenwoordig zie je dat niet vaak meer, maar mijn grootmoeder van moeders kant had bijvoorbeeld 14 kinderen die volwassen zijn geworden. Ze is 18 keer zwanger geweest.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |