Het zijn 'unieke barcodes'quote:Op zaterdag 17 april 2010 13:02 schreef RemcoDelft het volgende:
Ja dat mag. Om te voorkomen dat je het ding gaat kopieren of zo.
Dat beding kun je naast je neer leggen.quote:Op zaterdag 17 april 2010 12:44 schreef babipangang het volgende:
op mijn emballagebon van 5 lege flessen staat: Bon geldig dag uitgifte.
Hoezo? Als ik vandaag met een oud emballagebonnetje bij de kassa sta dan wordt dat oude bonnetje gewoon gescand en dus in de administratie opgenomen als zijnde vandaag uitbetaald. Geeft geen enkel probleem. Geeft alleen maar rentewinst voor de supermarkt als dit grootschalig zou gebeuren.quote:Op zaterdag 17 april 2010 13:27 schreef Ferrari_Tape het volgende:
Anders raken ze in de war met hun administratie.
Vandaag bijv. maar voor 300 euro emballagebonnetjes uitgekeerd, en er is voor 301,25 uit de kassa's gegaan.
DAT KAN TOCH NIET!!!!
Ik ben benieuwd op welke grond. Ik heb het eerder betoogd, maar het lijkt me in ieder geval niet dat 236 sub g BW van toepassing is.quote:Op zaterdag 17 april 2010 21:49 schreef r_one het volgende:
[..]
Dat beding kun je naast je neer leggen.
Geen enkel probleem om deze later in te leveren!quote:Op zaterdag 17 april 2010 12:44 schreef babipangang het volgende:
Het gaat maar om een klein bedrag, maar op mijn emballagebon van 5 lege flessen staat: Bon geldig dag uitgifte.
Laat ik nou vergeten zijn gisteren die bon bij de kassa in te leveren
Mogen ze officieel die bon alleen maar geldig laten zijn op de dag van uitgifte? Ik heb mijn lege flessen netjes ingeleverd, het zou toch niet uit moeten maken wanneer ik mijn bon inlever?
En het gaat me echt niet om die ¤1,25die kan ik wel missen
Waarom niet?! De enige belemmering die ik zie is dat BW6:236 ziet op Algemene Voorwaarden terwijl de beperkende mededeling op de tegoedbon is geprint.quote:Op zondag 18 april 2010 12:21 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Ik ben benieuwd op welke grond. Ik heb het eerder betoogd, maar het lijkt me in ieder geval niet dat 236 sub g BW van toepassing is.
Dat laatste maakt niet uit voor de bepaling of iets een algemene voorwaarde is.quote:Op zondag 18 april 2010 15:37 schreef r_one het volgende:
[..]
Waarom niet?! De enige belemmering die ik zie is dat BW6:236 ziet op Algemene Voorwaarden terwijl de beperkende mededeling op de tegoedbon is geprint.
Geen vervaltermijn? Hoe moet ik de mededeling dat de tegoedbon slechts geldig is op de dag van uitgifte dan wel duiden?quote:Op zondag 18 april 2010 15:55 schreef Dr_Strangelove het volgende:
[..]
Dat laatste maakt niet uit voor de bepaling of iets een algemene voorwaarde is.
Artikel 236 sub g ziet op de mogelijkheid om een wettelijk recht geldend te maken, dat wil zeggen om een rechtsvordering in te stellen. Het gaat om een verjaringstermijn of een vervaltermijn, en daarvan is hier geen enkele sprake.
Een vervaltermijn is de facto al een inperking van de verplichtingen van de gebruiker. Het ene sluit het andere niet uit.quote:Op zondag 18 april 2010 16:06 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Niet als een vervaltermijn, maar als een inperking van de verplichtingen van de gebruiker.
Het recht vervalt wél: al binnen 24 uur.quote:Het recht vervalt niet - het is door de AV gewoon het recht om op die dag iets van de winkelier te krijgen. Er is in ieder geval totaal geen sprake van een "wettelijke vervaltermijn".
Het betreft hier een tegoedbon die een bepaalde geldelijke waarde vertegenwoordigt; dat is toch echt even wat anders dan een vordering wegens vermeende wanprestatie.quote:Zie het als bijvoorbeeld een treinkaartje (al gaat dat doorgaans niet via AV). Als de NS op de achterkant zou stellen dat in geval van wanprestatie je een vordering binnen twee weken moet instellen, dan is 236 sub g wél van toepassing, maar niet bij de nakoming van de verplichting van de NS aan jou.
Nope. Ik werk bij een niet nader te noemen supermarkt, waarbij er door emballagebonnen een zwarte streep wordt gezet. Dit om te voorkomen dat ze vaker gescand worden.quote:
Begrijp ik je dan goed dat je stelt: er was in beginsel helemaal geen sprake van een vervaltermijn dus op de keper beschouwd valt er dan ook geen termijn in te korten?quote:Op zondag 18 april 2010 16:27 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Ik kan het niet duidelijker maken, maar je hebt het fout. Het gaat in 6:236 sub g om wettelijke vervaltermijnen die ingekort worden. Ik zie niet in welke wettelijke vervaltermijn hier ingekort wordt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |