WTF, 7 km in een half uur is best wel snel.quote:Op zondag 18 april 2010 22:35 schreef Dribbel_ het volgende:
In twee weken zelf m'n conditie weer een beetje opgebouwd geen schema gebruikt, maar ik rende altijd best redelijk wat dus dat scheelt.
Daarnet 6,2 km gelopen in een half uurtje, wil binnen een week weer op 7km voor een half uur zitten en dan ben ik tevreden
Langs de beter winkel gaan. Daar maken ze een scan van jouw manier van lopen en krijg je een goede schoen aangemeten.quote:Op zondag 18 april 2010 21:57 schreef Crutch het volgende:
Morgen ga ik goede hardloopschoenen halen, iemand nog tips? Zijn er ook goede manieren om je knieën te verstevigen of is dit af te raden?
Ik zou je knieën absoluut niet verstevigen, tenzij het écht niet anders kan. Door ze te verstevigen maak je ze in principe alleen maar zwakker en afhankelijk van de (bv) knieband. Goed je bovenbeenspieren trainen (en niet alleen door hardlopen), zodat ze meer de klappen kunnen opvangen is mij altijd verteld door m'n fysio..quote:Op zondag 18 april 2010 21:57 schreef Crutch het volgende:
Morgen ga ik goede hardloopschoenen halen, iemand nog tips? Zijn er ook goede manieren om je knieën te verstevigen of is dit af te raden?
Thanks, ik zal eens informeren in welke winkels ze dat doen.quote:Op maandag 19 april 2010 00:10 schreef 1517 het volgende:
Langs de beter winkel gaan. Daar maken ze een scan van jouw manier van lopen en krijg je een goede schoen aangemeten.
Op zich heb ik redelijk stevige knieën, maar soms heb ik een keer langdurig verkeerd gezeten en daarmee mijn rechterknie benadeeld. Wanneer ik er dan last van heb zou ik 'm graag willen verstevigen als ik ga rennen. Of is het dan ook niet verstandig?quote:Op maandag 19 april 2010 00:33 schreef GotC het volgende:
Ik zou je knieën absoluut niet verstevigen, tenzij het écht niet anders kan. Door ze te verstevigen maak je ze in principe alleen maar zwakker en afhankelijk van de (bv) knieband. Goed je bovenbeenspieren trainen (en niet alleen door hardlopen), zodat ze meer de klappen kunnen opvangen is mij altijd verteld door m'n fysio..
Tsja, mijn rechterknie is ook slechter (ik kan niet eens 1 a 2 min door mn knieën zitten dankzij rechts), maar m'n fysio was er zwaar op tegen om 'm te verstevigen. Misschien moet je maar even langs een fysio?quote:Op maandag 19 april 2010 10:43 schreef Crutch het volgende:
[..]
Thanks, ik zal eens informeren in welke winkels ze dat doen.
[..]
Op zich heb ik redelijk stevige knieën, maar soms heb ik een keer langdurig verkeerd gezeten en daarmee mijn rechterknie benadeeld. Wanneer ik er dan last van heb zou ik 'm graag willen verstevigen als ik ga rennen. Of is het dan ook niet verstandig?
Ik ben geslaagd dankzij erg goed advies. De verkoper wilde mij ook geen kniebanden adviseren maar wel een schema. Heb nu echt voor een spotprijsje goede schoenen gekocht voor 50 euro (die normaal voor 100 euro op de plank staan).quote:Op maandag 19 april 2010 14:56 schreef GotC het volgende:
[..]
Tsja, mijn rechterknie is ook slechter (ik kan niet eens 1 a 2 min door mn knieën zitten dankzij rechts), maar m'n fysio was er zwaar op tegen om 'm te verstevigen. Misschien moet je maar even langs een fysio?
met verstevigen bedoel je iets van tape erom? Helemaal niet verstandig, zeker niet zonder advies van fysio of sportarts.quote:Op maandag 19 april 2010 10:43 schreef Crutch het volgende:
Op zich heb ik redelijk stevige knieën, maar soms heb ik een keer langdurig verkeerd gezeten en daarmee mijn rechterknie benadeeld. Wanneer ik er dan last van heb zou ik 'm graag willen verstevigen als ik ga rennen. Of is het dan ook niet verstandig?
Primaquote:Op zondag 18 april 2010 16:58 schreef Vuurvliegje88 het volgende:
[..]
Lijkt me overigens leuk om je bij de start tegen te komen! Mijn startnummer is 2301.![]()
quote:Op maandag 19 april 2010 15:31 schreef computergirl het volgende:
[..]
met verstevigen bedoel je iets van tape erom? Helemaal niet verstandig, zeker niet zonder advies van fysio of sportarts.
Daar worden de spieren in je been alleen maar lui van nl. Ga eens advies vragen bij de fysio als je klahten hebt.
Ik zal naar je uitkijken.quote:Op maandag 19 april 2010 17:23 schreef SuperPoekie het volgende:
[..]
PrimaIk zal naar je op zoek gaan daar. Ik heb een mooi roze hardloopshirt en een lichtblauw petje op, naast dat startnummer dus
En mijn naam staat op mijn startnummer.
Ik heb zelf mijn grootste supporters pa ma en vriendje die langs de route gaan staan bij me, dat is ook wel fijn.
Gister hardgelopen, maar ik vond het veel te warm. Ik ga weer met mijn korte broek lopen. Ik ben bang dat ik vrijdagnacht bij de Bata hard ga falen, want t ging niet heel lekker. Kreeg beetje last van mijn (vorig jaar zwaar gekneusde) enkel.... Braaf mijn oefeningen gaan doen maar.
Persoonlijk adem ik nooit echt door mijn neus als ik sport, maar ik weet ook niet of dat normaal is? Heb zelf ook dat ik dan ademhalingsproblemen krijg. Maar ademen door de mond heb ik verder geen last mee.quote:Op dinsdag 20 april 2010 13:39 schreef FalleNk810i het volgende:
Hardlopen begint een beetje tegen te vallen, merk dat ik steeds meer problemen krijg met mijn ademhaling, kan op een of andere manier niet/bijna niet door mijn neus ademen, krijg dan niet genoeg lucht binnen..
Dus dan maar door mijn mond, nooit probleem geweest, maar nu met wind in mijn gezicht en dan door mijn mond ademen begint ontzettend pijn te doen aan mijn keel, denk dat ik binnenkort maar eens naar de huisarts ga om te kijken of mijn neus wel goed functioneerd.
Ben laatste tijd veel meer aan het fietsen, in de afgelopen 24 uur totaal van 60 km gefietst. Ligt me toch meer dan hardlopen, alleen hardlopen schijnt effectiever te zijn voor je gewicht(afvallen) en conditie?
Ik ga vanavond maar weer 5km hardlopen denk ik, als ik het red dan
Laatste keer beetje een fout gemaakt, normaal doe ik wat abs en bicep trainingen van te voren (onopgemerkt spieren los maken) dacht de laatste keer dus, doe ik wel als na het hardlopen deze keer. na 5 min hardlopen waren mn onderbenen geblokkeerd, kon ik weer rustig terug naar huis lopen :/
Dus tja, zo sta ik er nu ongeveer voor, hoe is jullie eetpatroon doordeweeks?
Volgens mij loop jij met de voorvoetslanding.quote:Op dinsdag 20 april 2010 14:13 schreef Pinterman het volgende:
[..]
Persoonlijk adem ik nooit echt door mijn neus als ik sport, maar ik weet ook niet of dat normaal is? Heb zelf ook dat ik dan ademhalingsproblemen krijg. Maar ademen door de mond heb ik verder geen last mee.
Ander vraagje aan de hardlopers hier: ik loop van mezelf redelijk op m'n tenen, dat ben ik zo gewend of dat komt omdat ik een korte achillespees of kuitspieren heb, ik weet het niet, maar ik probeer het tijdens het hardlopen niet te doen. Conditioneel heb ik nergens last van, en m'n knieen houden het ook goed vol, maar ik krijg meestal flink last van m'n kuiten. Ik ren nog niet zo lang - is dit iets wat vanzelf beter wordt (ie. hadden jullie dit de eerste weken ook?) of kan het toch een probleem zijn?
Ik doe deze OP niet meer, sorryquote:Op dinsdag 20 april 2010 15:57 schreef PurePoisonPerfume het volgende:
Ik was jullie kwijt!
Ik ga zo aan week 2 beginnen, les 1.Was ik eigenlijk vrijdag van plan, maar was toen vergeten dat we een etentje met vrienden hadden - en daar wilde ik toch liever niet bezweet aankomen
. Vandaag dus voor het eerst twee minuten achter elkaar. In de OP kan ik ook naar week 2.
Lijkt me toch dat in de OP niet hoeft worden bijgehouden in welke week iemand is? Dat moet je gewoon even vertellen als je hier iets schrijft.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:39 schreef GotC het volgende:
[..]
Ik doe deze OP niet meer, sorry(Hou me bezig met de SPT versie van hardlopen voor beginners)
Weet niet of iemand anders zich geroepen voelt?
Misschien moet je proberen om rekoefeningen te doen voor je kuiten? Dat doe ik nu ook (weet nog niet of het helpt). Misschien ken je die oefening wel.quote:Op dinsdag 20 april 2010 14:13 schreef Pinterman het volgende:
[..]
Persoonlijk adem ik nooit echt door mijn neus als ik sport, maar ik weet ook niet of dat normaal is? Heb zelf ook dat ik dan ademhalingsproblemen krijg. Maar ademen door de mond heb ik verder geen last mee.
Ander vraagje aan de hardlopers hier: ik loop van mezelf redelijk op m'n tenen, dat ben ik zo gewend of dat komt omdat ik een korte achillespees of kuitspieren heb, ik weet het niet, maar ik probeer het tijdens het hardlopen niet te doen. Conditioneel heb ik nergens last van, en m'n knieen houden het ook goed vol, maar ik krijg meestal flink last van m'n kuiten. Ik ren nog niet zo lang - is dit iets wat vanzelf beter wordt (ie. hadden jullie dit de eerste weken ook?) of kan het toch een probleem zijn?
Volgens mij is het de bedoeling dat in de OP gewoon staat welk soort schema of programma iemand volgtquote:Op dinsdag 20 april 2010 17:50 schreef PurePoisonPerfume het volgende:
Oh dat hoeft ook niet dan hoor - ik dacht alleen dat dat hier de gewoonte was, maar ik ben nog een newbie.
Net geweest, ging goed! 4x1 minuut rennen, 2 minuten wandelen, 3x2 minuten rennen, 2 minuten wandelen. Had er niet echt moeite mee, alleen de laatste keer 2 minuten was wel vrij zwaar, maar kon het volhouden. Volgende keer hetzelfde, alleen dan 4x2 minuten rennen.
Dat is misschien wel een goed idee om eens te beginnen inderdaad. Heb al eerder gehoord dat je kuitspieren wel wat te rekken zijn. Thanks!quote:Op dinsdag 20 april 2010 19:22 schreef LieLie het volgende:
[..]
Misschien moet je proberen om rekoefeningen te doen voor je kuiten? Dat doe ik nu ook (weet nog niet of het helpt). Misschien ken je die oefening wel.
Ik doe het 's morgens en 's avonds, je ene been kruis je over je andere been, zodat je voeten verkeerd om naast elkaar staan. Dan buig je voorover en probeer je met je vingers je tenen aan te raken. Dan voel je je kuitspieren. Ik die 3 x 10-15 seconden per kuit, om en om.
Iemand een suggestie?quote:Op dinsdag 20 april 2010 17:31 schreef De_Hertog het volgende:
Tijdje niet hier geweest, inmiddels wel de eerste twee lessen van week 1 gehad. Gaat prima. Alleen, ik weet al dat ik binnenkort twee weken niet kan rennen. Wat kan ik daarna het beste doen? Een week 'overdoen'?
Nou, tegen die tijd zit ik als alles goed gaat in week 7, ik bedoelde gewoon of ik dan de laatste drie lessen, bijvoorbeeld, over kon doen. Helemaal opnieuw beginnen lijkt me wet te veel, bovendien heb ik dan een paar weken later hetzelfde probleemquote:Op donderdag 22 april 2010 10:32 schreef Flappekz het volgende:
[..]
Ik zou idd de lessen overdoen, gewoon voor het gevoel
Dat snap ik. Zou een weekje teruggaan .... en mocht de eerste les van die vorige week lekker gaan, misschien daarna door naar de derde les van die week (als je er 3 per week doet iig)quote:Op donderdag 22 april 2010 10:34 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Nou, tegen die tijd zit ik als alles goed gaat in week 7, ik bedoelde gewoon of ik dan de laatste drie lessen, bijvoorbeeld, over kon doen. Helemaal opnieuw beginnen lijkt me wet te veel, bovendien heb ik dan een paar weken later hetzelfde probleem
Grappig schemaquote:Op dinsdag 20 april 2010 22:51 schreef Zankai het volgende:
Ik ben vorige week maandag ook eindelijk eens begonnen met hardlopen, had sport tegoedbonnen, dus een paar goede schoenen en een outfit gescoord en was gelijk gemotiveerd om te beginnen.
M'n conditie is altijd al erg slecht geweest, en nu wil ik het eindelijk eens goed gaan opbouwen voor het eerst in m'n leven. Als er wat kilo's afgaan is het ook niet erg, maar ik doe het voor de conditie, dat vind ik het meest motiverend.
Ik wil 3x per week blijven lopen, heb tot nu toe zo opgebouwd. L = lopen, W = wandelen, obviously.
dag 1: 2L - 2W - 2L - 2W - 1L - 3W - 1L - 3W - 1L
dag 2: 2L - 1W - 1,5L - 1,5W - 1,5L - 1,5W - 1,5L - 1,5W - 1,5L
dag 3: 2L - 1W - 2L - 1W - 2L - 1W - 1,5L - 1W - 1,5L
dag 4: 2L - 1W - 2L - 1W - 2L - 1W - 2L - 1W - 2L
Ik denk dat ik het langzaam op blijf bouwen met 1 minuut wandelpauze, ik heb wel een schema bij de hand maar ik bouw het liever op mijn eigen manier op.
Ah, ok. Zoiets dacht ik zelf ook ja. Ik zie wel hoe het tegen die tijd gaat. Bedankt in ieder geval.quote:Op donderdag 22 april 2010 10:35 schreef Flappekz het volgende:
[..]
Dat snap ik. Zou een weekje teruggaan .... en mocht de eerste les van die vorige week lekker gaan, misschien daarna door naar de derde les van die week (als je er 3 per week doet iig)
Dat klinkt zooooooo lekkerquote:Op donderdag 22 april 2010 10:37 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Ah, ok. Zoiets dacht ik zelf ook ja. Ik zie wel hoe het tegen die tijd gaat. Bedankt in ieder geval.
Was vandaag weer heerlijk trouwens, wel wat vroeg (om 6 uur) maar wel lekker over een compleet uitgestorven heide gerend en de ochtendmist zien opstijgen van de vennetjes..
Ja, ik vond het nogal moeilijk gaan in het begin, dus ik dacht dat ik beter de minuten die ik niet vol kon houden kon vullen met wandelen, maar inmiddels gaat het beterquote:Op donderdag 22 april 2010 10:36 schreef GotC het volgende:
[..]
Grappig schemaEnige onlogische voor mij is dat je eerst bv 2 minuten lopen, 2 minuten wandelen doet, daarna ineens 1 minuut lopen, 3 min wandelen. 1e paar minuten lopen is gewoon als warming up, en je eindigt je les met bv een 3 min lopen, grenzen verleggen enzo.
Zie de OP met hardloopschema's. Zitten er een paar tussen die speciaal voor beginnende lopers zijn.quote:Op maandag 3 mei 2010 15:25 schreef Jungpionier het volgende:
Alvast bedankt voor advies of links die mij verder helpen!!
Ik heb die schema's al bekeken, maar ik ben dus geen beginnende loper. Ook bij blessure/herstel gekeken maar dat is het ook niet. Verder is veel gericht op afstanden/evenementen/afvallen. Dat wil ik ook niet. Ik wil hardlopen als interval training doen maar ik moet dus opletten dat ik het langsam opbouw, in plaats van weer gewoon gelijk op mijn oude schema lopen en weer blessures krijgen.quote:Op dinsdag 4 mei 2010 11:45 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Zie de OP met hardloopschema's. Zitten er een paar tussen die speciaal voor beginnende lopers zijn.
Zonder goede basis zul je nooit fatsoenlijk interval training kunnen doen en zul je in blessures blijven vervallen. Maar jij kent je eigen lichaam beter, dus zul je zelf moeten afwegen wat je denkt dat goed is en wat niet goed is.quote:Op dinsdag 4 mei 2010 12:09 schreef Jungpionier het volgende:
[..]
Ik heb die schema's al bekeken, maar ik ben dus geen beginnende loper. Ook bij blessure/herstel gekeken maar dat is het ook niet. Verder is veel gericht op afstanden/evenementen/afvallen. Dat wil ik ook niet. Ik wil hardlopen als interval training doen maar ik moet dus opletten dat ik het langsam opbouw, in plaats van weer gewoon gelijk op mijn oude schema lopen en weer blessures krijgen.
Eigenlijk heb ik een PT nodig maar die kan ik niet betalen. Ik zoek wel ergens anders verder. Dankjewel.
Ja daarom wilde ik dus weten of de interval training die ik tijdends mijn vechstport doe een basis vormt of niet. (wij trainen maar 3x2 uur per week dus mischien niet, dat weet ik niet). Maar goed ik heb een paar engelse sites gevonden over interval running (alleemaal ter ondersteuning voor een andere sport dus) en daar zeggen ze dat je toch met gewoon hardlopen moet beginnen dus dat ga ik doen en gewoon in stapjes weer aan mijn oude schema gaan en dan naar een van hun interval schemas. Maar iig bedankt!quote:Op dinsdag 4 mei 2010 12:47 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Zonder goede basis zul je nooit fatsoenlijk interval training kunnen doen en zul je in blessures blijven vervallen. Maar jij kent je eigen lichaam beter, dus zul je zelf moeten afwegen wat je denkt dat goed is en wat niet goed is.
Buikriem? Een hartslagmeter?quote:Op dinsdag 4 mei 2010 13:10 schreef Smart_ass het volgende:
Dus ik had zo dat horloge + buikriem bij de lidl gehaald, maar verder nog niet ingesteld. En toen maar lopen. Blijkt die afstandsmeter echt totaal niet te kloppen.Stond dat ik 9 km had gelopen, terwijl ik er eigenlijk 6-6,5 heb gelopen. Toch maar eens goed instellen.
Inderdaad bijna hetzelfdequote:Op donderdag 6 mei 2010 15:21 schreef Smart_ass het volgende:
Ja nou borstriem , buikriem, allemaal hetzelfde.
Als je evy volgt bijvoorbeeld dan is het beter om het volgende te doen. Op deze manier hou je de progressie erin.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:40 schreef de_nachtwacht het volgende:
![]()
Gisteren ben ik ook maar weer eens geweest. Het gaat allemaal erg traag qua opbouw, maar zolang ik maar geen blessures oploop. Ik herhaal de eerste twee weken om zo blessures te vermijden. Dus in week 1 en 2 de eerste week van mijn hardloopschema en in week 3 en 4 de tweede week van mijn schema. Nog 10 weken te gaan in ieder geval. Bijkomend voordeel is dat het allemaal heel makkelijk vol te houden is zo
als je hem om je buik doet zal hij in ieder geval geen hartslag meten.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:07 schreef Smart_ass het volgende:
Ja ik wist niet hoe ik het anders moest noemen. Zo'n soort riem die je dan om je buik moet doen, en die dan in verbinding staat met dat horloge ofzo. En die geeft ook je hartslag aan,
Nou ik volg geen Evy want dat begint veel te snel. Dan moet je in de eerste week geloof ik meteen al een keer 3 minuten hardlopen. Conditioneel is dat prima te doen, maar m'n knieën vinden dat minder fijn. Ik loop met een schema van hardloopschema.nl maar zelfs daarmee kreeg ik nog blessures, al in de derde week van het schemaquote:Op donderdag 6 mei 2010 15:53 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Als je evy volgt bijvoorbeeld dan is het beter om het volgende te doen. Op deze manier hou je de progressie erin.
Week 1 - Week 2 - Week 2 - Week 3 - Week 4 - Week 4 - Week 5 - Week 6 - Week 6 - enz...
Zo zie je maar weer, elk lichaam is andersquote:Op vrijdag 7 mei 2010 10:52 schreef de_nachtwacht het volgende:
[..]
Nou ik volg geen Evy want dat begint veel te snel. Dan moet je in de eerste week geloof ik meteen al een keer 3 minuten hardlopen. Conditioneel is dat prima te doen, maar m'n knieën vinden dat minder fijn. Ik loop met een schema van hardloopschema.nl maar zelfs daarmee kreeg ik nog blessures, al in de derde week van het schema(ligt niet aan de schoenen). Zoals ik het nu doe is dus op aanraden van de fysio, met een hele trage opbouw in het begin zodat m'n lichaam er goed aan kan wennen.
Maar misschien is wat jij zegt wel iets voor straks als ik die eerste twee weken gehad heb. Ligt er heel erg aan hoe ik me dan voel. Ik heb in ieder nu wel geleerd om heel goed naar m'n lichaam te luisteren.
Gotc, dat ben ik met je eensquote:Op vrijdag 7 mei 2010 11:08 schreef GotC het volgende:
[..]
Zo zie je maar weer, elk lichaam is andersIk zou niet eens kunnen hardlopen vanwege m'n knieën, en kon Evy uitstekend aan uiteindelijk! Geen enkele les 2x gedaan, gewoon op een zeer rustig tempo gelopen.. en nu, na 7 weken, loop ik 5 km in 1x, zonder te wandelen. Hoogstens wat stijve knieën, meer niet
.
Dat is zeker waar. Maar ik ben ook rustig begonnen met een schema met hele rustige opbouw, juist omdat ik blessures wilde voorkomen.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 11:42 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Gotc, dat ben ik met je eens
Vaak is het aanpassen van je tempo al voldoende om ervoor te zorgen dat de intensiteit minder is zodat je het kunt volhouden en belangrijker dat je geen blessures oploopt. Helaas hebben velen dat ze door hun eer, of door een stomme kronkel in hun gedachten iets perse moeten kunnen terwijl je er lichamelijk helemaal niet of nog niet geschikt voor bent.
Technoquote:Op zaterdag 8 mei 2010 09:35 schreef Thrilled het volgende:
Hebben jullie muziek die met de beats/maat gelijk staat aan ongeveer 10 km/u hardlopen?
Ja nee dat zal dat horloge wel doen inderdaad.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 09:22 schreef computergirl het volgende:
[..]
als je hem om je buik doet zal hij in ieder geval geen hartslag meten.
ze bedoelt meer dat de hartslagmeter in je buik geen hartslag kan meten (wat vrij logisch isquote:Op zaterdag 8 mei 2010 15:39 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Ja nee dat zal dat horloge wel doen inderdaad.
Ik doe het nu ook alleen even een maandje om er net iets beter uit te zien aan het begin van juni voor een show.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 16:03 schreef joers1 het volgende:
Daar ben ik ooit mee begonnen, maar drukke baan, het gezin en andere hobby's vergen toch meer af en toe....die 3 keer haal ik meestal niet
Dat begrijp ik ja, maar hoe kan mijn hartslag dan gemeten worden?quote:Op zaterdag 8 mei 2010 15:50 schreef Thrilled het volgende:
[..]
ze bedoelt meer dat de hartslagmeter in je buik geen hartslag kan meten (wat vrij logisch is).. je horloge laat alleen maar zien wat de band om je borst meet..
Dus je denkt dat je die band rond je borst voor niks om hebt?quote:Op zaterdag 8 mei 2010 16:38 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Dat begrijp ik ja, maar hoe kan mijn hartslag dan gemeten worden?Volgens mij door dat horloge hoor, dat kan toch gemeten worden op je pols?
Of begin ik nu gek te worden.
En daarom moet die band dus wel goed ter hoogte zitten van je hart, en niet op je navelquote:Hoe werkt een hartslagmeter ?
Bij de betrouwbare hartslagmeter wordt om de borst een band gedragen waar een lichtgewicht zendertje zit ingebouwd. Deze borstband meet kleine elektrische stroompjes die het hart afgeeft en stuurt dit draadloos naar de ontvanger (polscomputer) die als horloge kan gedragen worden. Van de ontvanger kan digitaal de hartslagfrequentie (hsf) worden afgelezen. Elke paar seconden wordt de hsf opnieuw bepaald.
quote:Op zaterdag 8 mei 2010 16:38 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Dat begrijp ik ja, maar hoe kan mijn hartslag dan gemeten worden?Volgens mij door dat horloge hoor, dat kan toch gemeten worden op je pols?
Of begin ik nu gek te worden.
Tenzij je beste vriendinnen op je navel hangen...quote:Op zaterdag 8 mei 2010 18:34 schreef Smart_ass het volgende:
Ah oke.Ja maar dat zit ie ook wel hoor. Zo net onder mijn beste vriendinnen. Zal wel goed zijn, ik let eigenlijk nooit zo op m'n hartslag.
quote:Op zaterdag 8 mei 2010 16:03 schreef joers1 het volgende:
Daar ben ik ooit mee begonnen, maar drukke baan, het gezin en andere hobby's vergen toch meer af en toe....die 3 keer haal ik meestal niet
Dit dus.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 16:26 schreef Joene het volgende:
Nou lekker weer om te lopen de laatste dagen
Staat in de OP dacht ik.quote:Op zondag 9 mei 2010 11:08 schreef Scorpie het volgende:
Waar kan je die beginners-MP3 vinden waarmee je een soort hardloopschema op je ipod krijgt?
Ze staan ook gewoon in de nieuwsgroepen. Gewoon even zoeken op Evy in FTD.quote:
Kan best. Gewoon proberen, je merkt het anders vanzelfquote:Op donderdag 13 mei 2010 21:06 schreef stef040 het volgende:
Ik wil binnenkort eigenlijk ook beginnen met hardlopen.
Maar natuurlijk eerst een week of 3 aankijken hoe het bevalt en daarna pas speciale hardloop attributen aanschaffen.
Nou is mijn vraag: Kan ik die 3 weken op mijn nike air max 90's rondrennen of moet ik wel een beetje fatsoenlijke schoenen hebben?
quote:Op maandag 26 april 2010 15:05 schreef Zwansen het volgende:
Wtf, ik lees net dat stretchen helemaal niet nodig is en misschien zelfs wel averecht kan werken voor en na het hardlopen.
Of op start to run.quote:Op maandag 10 mei 2010 11:46 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Ze staan ook gewoon in de nieuwsgroepen. Gewoon even zoeken op Evy in FTD.
Uhm, wat bedoel je precies?quote:
Cardiotrainerquote:Op zondag 16 mei 2010 20:13 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Uhm, wat bedoel je precies?
Heeft iemand trouwens nog een idee voor een handige applicatie (Android) voor op mn telefoon waarmee ik alles kan bijhouden? Heb nu Sportypal, maar vraag me af of er nog betere zijn.
Eerste instantie wat rust houden. Ik weet niet in welke mate je dagelijkse bezigheden de pees belasten maar in ieder geval rustig aan doen. Misschien wat herstel loopjes heel af en toe.quote:Op maandag 17 mei 2010 12:13 schreef GeleFiets het volgende:
Hallo! Kom hier ook even buurten! Ben net klaar met Evy 0-5km in combinatie met de start to run clinic van de atletiekclub.
Het ging echt super lekker maar de pijntjes beginnen nu te komen.. Heb last van mijn hiel-voetpees als ik het internet mag geloven.![]()
Iemand hier ervaring mee? Wanneer zou je na zoiets weer kunnen gaan lopen? Iemand ook enig idee wat er tegen te doen is? Wil niet te lang stilzitten, want heb over 2 weken mijn eerste 5 km wedstrijd in Den Haag
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |