Starve on.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 11:42 schreef Mirjam het volgende:
Het verspreidt zich als een inktvlek door een ander deel van FOK dus maar een eigen topic-je gemaakt om ervaringen en tips en trucs uit te wisselen.
Waar gaat het om?
Het Heller Programma
In dit dieet van Rachael en Richard Heller mag je 2 keer per dag vezelrijke, magere, koolhydraatarme maaltijden eten. Daarnaast mag je 1 keer per dag (een uur lang) onbeperkt koolhydraten eten.
Hoewatwaar?
Je vindt uitleg over het programma in het boek "Het Heller Programma" - ISBN 90-274-6948-2
Alleen nog 2e hands verkrijgbaar, bij oa Bol.
De Engelstalige versie is wel nog gewoon verkrijgbaar.
Ik vond een mooie samenvatting op Gezondheidsnet.nl
[..]
Wat goed! Beetje te eten, die low carb-pasta?quote:Op woensdag 14 april 2010 19:10 schreef progje het volgende:
Nu met link:
Hier hebben ze ook wel veel handige low-carb dingen..
http://www.dieetwebshop.nl/shop/Low-Carb-Dieet-c-4.html
Ik bestel er zelf altijd de low-carb pasta
Natuurlijk lang niet zo lekker als echte pasta, maar een prima vervanger
Méid! Look no furrrthurrr!quote:Op woensdag 14 april 2010 19:12 schreef Esmerallda17 het volgende:
al die zooi met afvallen zonder hongergevoel
al prop ik me vol met tig koolhydraat rijke voeding dan nog heb ik een honger gevoel ?
ik eet de laatste tijd net normaal veel.
![]()
moet eens proberen een uur zonder eten te zitten, dat gaat niet goed
yep..quote:Op woensdag 14 april 2010 19:13 schreef Duderella het volgende:
[..]
Wat goed! Beetje te eten, die low carb-pasta?
Wow, ideaal die site! Ga het zeker even onthouden. Ik zie ook afbakbroodjesquote:Op woensdag 14 april 2010 19:10 schreef progje het volgende:
Nu met link:
Hier hebben ze ook wel veel handige low-carb dingen..
http://www.dieetwebshop.nl/shop/Low-Carb-Dieet-c-4.html
Ik bestel er zelf altijd de low-carb pasta
Natuurlijk lang niet zo lekker als echte pasta, maar een prima vervanger
Is dit serieus waar het dieet om draait?quote:Het Heller Programma
In dit dieet van Rachael en Richard Heller mag je 2 keer per dag vezelrijke, magere, koolhydraatarme maaltijden eten. Daarnaast mag je 1 keer per dag (een uur lang) onbeperkt koolhydraten eten.
Yes Mike, it is amááázing!quote:Op zaterdag 17 april 2010 16:03 schreef Diabox het volgende:
[..]
Is dit serieus waar het dieet om draait?
Ik vraag me af in hoe verre dit voor veel mensen werkt, maar goed, ik heb geen cijfers hierover. Voor mij zou het in ieder geval voor geen meter werken, in een uur kan ik echt heel veel kcal buitmaken en reken maar dat ik honger heb als ik de rest van de dag maar 2! maaltijden mag eten...quote:Op zaterdag 17 april 2010 16:16 schreef Duderella het volgende:
[..]
Yes Mike, it is amááázing!
En nee, ik neem aan dat geen hond die Hellert een uur lang gaat lopen schransen. Sterker nog: volgens de Hellertjes in hun boek, moet de schransmaaltijd 'evenwichtig' zijn en 'ingrediënten uit alle belangrijke voedselgroepen bevatten'. De slimmerikken! Je dénkt dat je 's avonds uit je bol mag gaan, maar als het eenmaal zo ver is, doe je dat niet. Het is allemaal psychologie, bij die twee.![]()
En als dat nou voor veel mensen werkt... prima toch?
Als het voor jou niet werkt, moet je het niet doen.quote:Op zaterdag 17 april 2010 16:20 schreef Diabox het volgende:
[..]
Ik vraag me af in hoe verre dit voor veel mensen werkt, maar goed, ik heb geen cijfers hierover. Voor mij zou het in ieder geval voor geen meter werken, in een uur kan ik echt heel veel kcal buitmaken en reken maar dat ik honger heb als ik de rest van de dag maar 2! maaltijden mag eten...
Ik doe het ook niet, ik stel altijd zelf 'n voedingsschema op, en als ik echt diep wil gaan in vetpercentage doe ik dat volgens het keto principe.quote:Op zaterdag 17 april 2010 17:42 schreef Duderella het volgende:
[..]
Als het voor jou niet werkt, moet je het niet doen.
Het leven kan enorm simpel zijn soms.
Ik ben inderdaad wel benieuwd waarom dit bij veel mensen werkt, zo op papier lijkt het mij echt triple niks.quote:Op zaterdag 17 april 2010 17:48 schreef Bluezz het volgende:
Ik lees hier ook even mee, wat een geinig concept
Als ik jou was, zou ik hier helemaal niet meeposten. Dit is heel iets anders dan jij doet en ik denk dat je dan alleen maar de neiging hebt te corrigeren. Zou ik althans hebben. En dat heeft geen nut, aangezien je en wij uit verschillende werelden komen en verschillende (sub)doelen hebben.quote:Op zaterdag 17 april 2010 17:49 schreef Diabox het volgende:
[..]
Ik ben inderdaad wel benieuwd waarom dit bij veel mensen werkt, zo op papier lijkt het mij echt triple niks.
Volgens mij is dit gewoon Dr.Frank (of South Beach) tweede fase.quote:Op zaterdag 17 april 2010 17:57 schreef Bluezz het volgende:
Ik doe het dr. Frank, wat prima werkt en dit bijt elkaar natuurlijk niet, ben gewoon benieuwd naar andere vormen van je eetgewoonten veranderen
Succes voor iedereen die hieraan meedoet trouwens
Neiging om te corrigeren zal ik zeker hebben, maar zal ik niet doen, mijn post is dan ook eerder een verkapte TVP om te lezen wat mensen aan 'ervaringen' hebben met dit soort dieet. De makkelijkheid van 3 maaltijden spreekt mij namelijk wel aan, ben dus benieuwd naar ervaringen, zodat ik het misschien zelf (aangepast) kan uitproberen.quote:Op zaterdag 17 april 2010 17:58 schreef Duderella het volgende:
[..]
Als ik jou was, zou ik hier helemaal niet meeposten. Dit is heel iets anders dan jij doet en ik denk dat je dan alleen maar de neiging hebt te corrigeren. Zou ik althans hebben. En dat heeft geen nut, aangezien je en wij uit verschillende werelden komen en verschillende (sub)doelen hebben.
Maar terug naar Heller: Ik wil volgende week streng het concept uitproberen van twee low carb + één normaal. Ik vind het oprecht echt lastig om zowel ontbijt als lunch zonder bijvoorbeeld zuivel te doen. Ik wil ook niet almaar eieren eten, want dierlijk vet lijkt me ook niet je-van-het heel de dag. Hoe doen jullie dat?
Maar 'aangepast' is niet langer Heller, zo staat in het boek. Het is strikt, of níet. Dat is ongeveer Hellerwet #1.quote:Op zaterdag 17 april 2010 18:55 schreef Belana het volgende:
Ik geloof dat een aantal mensen hier "aangepast" doen, ik bijvoorbeeld.
Ik eet 3 maaltijden per dag, maar neem daarbij gerust zuivel als ik zin heb (optimel) en eigenlijk doe ik vooral bij ontbijt en lunch geen brood e.d. maar groente/ei/kaas e.d.
de 3e maaltijd eet ik gewoon mee. Soms heb ik wel eens honger tussendoor en dan neem ik iets wat low carb is zoals een ei of rauwkost.
Ik vind het een prettige basis om mee te werken en om gezonder te eten.
Voorheen vrat ik 's avonds na het eten gewoon nog best veel en dat doe ik nu dus helemaal niet meer en dat scheelt al enorm denk ik. het is een bewustwording en daarnaast de regelmaat die mij helpt
O jee, kijvende dieetwijven?quote:Op donderdag 6 mei 2010 22:04 schreef Brighteyes het volgende:
Het gaat hier nog steeds heel goed.
Ik heb alleen geen zin om her en der in andere topics dingen uit dit topic terug te vinden op een minder prettige manier, vandaar dat ik het maar gewoon voor me hou.
Wel fijn op zich dat je een soort van nieuwe basis lijkt te hebben bereikt.
Uiteindelijk, daadwerkelijk = blijvend. Zo bedoelde ik dat.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 11:47 schreef Brighteyes het volgende:Dude!
Behalve dan je laatste zin, de key is denk op gewicht blijven, afvallen kan iedereen.![]()
We zullen zien.
Je moet eigenlijk een vorm vinden waarin je blijvend je voedingspatroon kan veranderen.quote:Op donderdag 6 mei 2010 22:50 schreef Sunnythesun het volgende:volgens mij is dit iets waar ik veel aan kan gaan hebben!! ben nu bezig met helemaal no-carben maar straks wil ik uiteraard wel weer gewoon 's avonds wat pasta of rijst eten. Ik ben nu na 7 weken op 1/3 van mijn streven om af te vallen. Ik hou dit nog even vol, wat gelukkig erg gemakkelijk is, maar ben wel heel benieuwd naar de ervaringen hier mee.
Waar ik dan altijd weer intuin is dat ik dan denk: Ik kan dus weer risotto eten!quote:Op vrijdag 7 mei 2010 13:17 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Je moet eigenlijk een vorm vinden waarin je blijvend je voedingspatroon kan veranderen.
Dus na het op gewicht zijn spelen met koolhydraten.
Ik heb het weekend een risotto gegeten en ik val toch gewoon af
Ja, maar ik bedoel dan dus ook dat ik als way of life iets soortgelijks kan doen. Alleen dan dus niet een uur lang onbeperkt, dat lijkt me in mijn geval echt niet verstandig. Maar meer 1x per dag iets met snelle kh's en verder niet!quote:Op vrijdag 7 mei 2010 13:17 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Je moet eigenlijk een vorm vinden waarin je blijvend je voedingspatroon kan veranderen.
Dus na het op gewicht zijn spelen met koolhydraten.
Ik heb het weekend een risotto gegeten en ik val toch gewoon af
Heller vind ik iets om af te vallen maar niet om je way of life van te maken.
Lekker zelf soepies maken!quote:Op donderdag 20 mei 2010 07:12 schreef Belana het volgende:
dat is misschien wel een goed idee Dude
Ik begin vandaag in ieder geval weer met frisse moed, alleen het posten hier helpt dan al ofzo. (beetje als het stoppen met roken topic, daar hielp posten me ook)
Maar een eetplan maken is wel een goeie, want ik zit nog wel eens met mijn lunches. Ik ben sinds kort gestopt met werken en daar had ik een goeie kantine tot mijn beschikking met altijd verse soep en een saladebar. Nu moet ik het zelf doen he, dat vind ik toch ff lastiger. Maar ik heb ook alle tijd voor boodschappers, dus ik ga eens even aan een goed boodschappenlijstje werken.
De motivatie is wel weer terug, het streven is om voordat we op vakantie gaan (11 juli) iig iets kwijt te zijn weer, een kilo zou al prettig zijn
Ik bestel vaak op deze sitequote:Op woensdag 14 april 2010 19:10 schreef progje het volgende:
Nu met link:
Hier hebben ze ook wel veel handige low-carb dingen..
http://www.dieetwebshop.nl/shop/Low-Carb-Dieet-c-4.html
Ik bestel er zelf altijd de low-carb pasta
Natuurlijk lang niet zo lekker als echte pasta, maar een prima vervanger
ja zeker! en ik vind koken ook nog es harstikke leuk, dus ik heb er helemaal zin in gekregen nuquote:Op donderdag 20 mei 2010 07:18 schreef Duderella het volgende:
[..]
Lekker zelf soepies maken!![]()
Maak er dagelijkse (of om de dag) routine van dat je een uur vrijhoudt om je lunches te maken of voor te bereiden. De markt op, soepjes brouwen, (low carb) brood bakken, alvast garnalen of champignons marineren voor salades, kip marineren en in de oven garen voor bij de lunch (ik noem maar wat hoor). En dan hup de koelkast/vriezer in.
Is nog leuk ook, even voor jezelf lopen hannesen in de keuken. Geeft altijd veel voldoening, vind ik.
Zou toch heerlijk zijn als je op 11 juli hartstikke tevreden op vakantie vertrekt?
Heb je het boek via Bol.com tweedehands besteld, toevallig?quote:Op donderdag 20 mei 2010 09:40 schreef Benthe22 het volgende:
Hallo allemaal,
ik ben sinds een paar dagen in het bezit van het boek over het Heller programma.
Oh!quote:Op donderdag 20 mei 2010 10:52 schreef Benthe22 het volgende:
nee via marktplaats.. daar wastie goedkoper
Ow nog een vraagje![]()
Atkins crackers, mogen die ook? Zijn ook low carb en 2 zouden als lunch (met wat groenten) ook wel moeten kunnen toch? Is iets makkelijker op m'n werk..
Degene die de 'hype' onder FOKkers gestart is eet Atkins brood tussen de middag en viel wel af. Dus die crackers mogen wrsch idd ook wel.quote:Op donderdag 20 mei 2010 10:52 schreef Benthe22 het volgende:
nee via marktplaats.. daar wastie goedkoper
Ow nog een vraagje![]()
Atkins crackers, mogen die ook? Zijn ook low carb en 2 zouden als lunch (met wat groenten) ook wel moeten kunnen toch? Is iets makkelijker op m'n werk..
quote:Op woensdag 9 juni 2010 09:31 schreef k_i_m het volgende:
Fruit mag (door de suikers) toch helemaal niet bij de aanvullende maaltijden?
quote:Op donderdag 17 juni 2010 11:50 schreef V1z0R het volgende:
Gekke vraag maar de mensen die dit volgen, dieeten jullie alleen of sporten jullie er ook bij?
quote:Op donderdag 17 juni 2010 12:46 schreef gelly het volgende:
Je hoeft helemaal geen dieet te volgen als je een normaal voedingspatroon hebt en voldoende beweegt. Dat is ook het probleem met dit soort programma's, het resultaat is maar van korte duur.
Wat ik bedoel te zeggen is dat je helemaal niet een strikt schema hoeft aan te houden maar gewoon je voedsel met mate en afwisseling moet nemen. Dan kun je gewoon alles eten. Het is onzin een koolhydraten of Sonja Bakker dieet te volgen. Dat is enkel marketing, de werking op langere duur is nooit bewezen. Een dieet zet mensen enkel aan na te denken over hun eetpatroon, in die zin werkt het ja.quote:Op donderdag 17 juni 2010 12:51 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Als ik een normaal voedingspatroon had, had ik ook niet een heel hoog overgewicht.
Bedankt voor deze open deur!
Dat het toch al die tijd zo simpel was zeg...
Oh, dat moet je ook zeker doen. Probleem is echter dat veel mensen zo'n dieet nooit lang volhouden en dat is ook niet zo gek want zo'n dieet geeft je het idee dat je iets niet mag. En meestal komen mensen daarna meer aan dan dat ze afgevallen zijn, het jojo effect... Ik denk dat de meeste mensen wel in staat zijn zelf te bedenken wat een goed eetpatroon is en voldoende beweging. Maar op de 1 of andere manier verwachten ze dat zo'n dieet een magische werking heeft waar ze zelf nooit op zouden komen.quote:Op donderdag 17 juni 2010 23:20 schreef Brighteyes het volgende:
We zullen het gaan zien over een tijdje. Vooralsnog ga ik hier nog even mee door. Het bevalt me prima.
Ja, maar dat is nou de lol van dit dieet. Je mag juist wel alles, alleen niet altijd!quote:Op donderdag 17 juni 2010 23:28 schreef gelly het volgende:
[..]
Oh, dat moet je ook zeker doen. Probleem is echter dat veel mensen zo'n dieet nooit lang volhouden en dat is ook niet zo gek want zo'n dieet geeft je het idee dat je iets niet mag.
Dat jaquote:Op zaterdag 17 april 2010 16:20 schreef Diabox het volgende:
[..]
Ik vraag me af in hoe verre dit voor veel mensen werkt, maar goed, ik heb geen cijfers hierover. Voor mij zou het in ieder geval voor geen meter werken, in een uur kan ik echt heel veel kcal buitmaken en reken maar dat ik honger heb als ik de rest van de dag maar 2! maaltijden mag eten...
quote:Op donderdag 17 juni 2010 12:43 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Ik sport me op dit moment helemaal suf.
2 uur softbal training, anderhalf uur inspelen met daarna anderhalf uur wedstrijd en daarnaast nog 3 keer hardlopen 's avonds!
Beetje veel mss, moet ik nog even aankijken, anders terug naar 2 keer hardlopen.
quote:Op dinsdag 22 juni 2010 08:20 schreef Brighteyes het volgende:
Lees jij wel, als ik vragen mag?
12 reacties boven je
[..]
heb m'n voornemen maar aangepast.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 08:11 schreef Brighteyes het volgende:
Klinkt wmb prima in de oren hoewel de lunch wat weinig klinkt, maar dat hangt er vanaf hoeveel die 'wat sla' is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |